Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Cherry MX 6.0: ultimátní herní klávesnice
Cherry MX 6.0: ultimátní herní klávesnice
autor: Pavel Urbánek , publikováno 30.6.2015
Cherry MX 6.0: ultimátní herní klávesnice

Hledáte klávesnici, která nezná kompromisy? Cherry MX 6.0 není jen další mechanická klávesnice, svět herních klávesnic posouvá zase o krok dál s novou technologií Cherry RealKey, která zajistí plné NKRO a sníží input lag i o desítky milisekund. To vše navíc v elegantním hliníkovém těle a s perfektním podsvícením.


Další mechanická klávesnice? Ty přece už všichni dobře známe a nový model zapadne do dlouhé řady podobných klávesnic. Přesně takto jsem uvažoval, když jsem bral na recenzi novou mechanickou klávesnici od Cherry. A jak se rychle ukázalo, byl to velký omyl. Do Cherry MX 6.0 se člověk na první pohled zamiluje a důvodů, proč ji nekoupit, najde jen málo. Co tedy je na tomto kousku tak povedeného, že o něm mluvím jen v superlativech? A má i nějaké stinné stránky?

Cherry MX 6.0: ultimátní herní klávesnice

Nemá smysl chodit kolem a tak hned na začátek musíme zmínit cenu. Ta není hezká ani v dolarech a už vůbec ne v korunách, obzvláště při současném kurzu. Doporučená cena je 219 dolarů a u nás její cena začíná na 5500 korun. To je už solidní palba za klávesnici. Kde kdo si bude klepat na hlavu a poukazovat na jeho x let starou klávesnici za dvě stovky, která přece svoji funkci plní také. A má asi i pravdu – základní funkci splní, ale úkolem Cherry MX 6.0 není nabídnout jen základní funkce, ale naprosto nekompromisní vlastnosti i po dlouhé době a v extrémních situacích.

Pro koho je tedy novinka od Cherry primárně určena? Už z testovacích vzorků to informovaný čtenář dokáže poznat. Testované verze jsou totiž vybavené výhradně spínači Cherry MX Red, které jsou oblíbené zejména mezi hráči. A právě mezi náruživé hráče a progamery MX 6.0 směřuje.

Cherry MX 6.0: ultimátní herní klávesnice

Zkušení hráči ale nejsou tak naivní, aby koupili každou hloupost, kterou nějaký výrobce označí jako herní, přestože ve skutečnosti není. Výrobce Cherry zde nespoléhá na klasické marketingové slogany, ale přichází s novou technologií na poli klávesnic: Cherry RealKey, zkráceně Cherry RK. Tato novinka poskytne hráči hned několik výhod, které mohou ve vyrovnaných soubojích rozhodnou o vítězství. O co vlastně jde? Významné snížení inputlagu a další vychytávky, které rozebereme v dalších kapitolách. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
26 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 12.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.