Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Myši NEOLEC Crystal aneb Co ti to svítí v bříšku?
Myši NEOLEC Crystal aneb Co ti to svítí v bříšku?
autor: Redakce PCT , publikováno 28.11.2002
Myši NEOLEC Crystal aneb Co ti to svítí v bříšku?
Nedávno se nám dostaly do rukou nové myši Neolec Crystal, které se vyznačují módní akrylovou průhledností. Pokud tedy hledáte vhodnou myš, která by designově ladila s vaší skříní ve stylu i-MAC, zkuste si přečíst naši rencezi o "krystalových" hlodavcích. {mospagebreak title=Úvod}

Na trhu s polohovacími zařízeními se začíná čím dál tím více objevovat značka NEOLEC. My se dnes koukneme na dvě doslova sexy myšky. Ano, mluvím o nově se objevivších modelech - do prodeje se právě dostala klasická optická myš Crystal OP Nero a jí podobná, taktéž optická a navíc bezdrátová myš, Crystal RF Heaven.

Myši NEOLEC Crystal aneb Co ti to svítí v bříšku?

Oba produkty se od sebe designově příliš neliší. Rozdíly jsou především v barvě – bezdrátovka má barvu modrou (odtud název Heaven = nebe) a myš s ocasem je vyvedena v černé (Nero). Co se týče vzhledu Crystalek, je opravdu více než povedený a promyšlený. Jak vidíte z okolních obrázků, myš má symetrický tvar ve tvaru vajíčka, přičemž levé a pravé tlačítko jsou vyrobeny ze stříbrného plastu, mezi nimi je hravá štěrbinka s prostředním tlačítkem / kolečkem. Základní část těla je tvořena průhledným plastem, pod kterým se ukrývá modrá nebo černá barevná kompozice s logem značky NEOLEC. U modelu Heaven je navíc spodní modrý plast lehce průhledný, takže vytváří efekt, jaký známe z počítače iMac, kterému se lze podívat až do jeho útrob. Designově vychytaným řešením je jakási kapka, neboli pokračující předěl levého a pravého tlačítka. Na bocích je myš zkosená, takže se dá pohodlně uchytit palcem a malíčkem.

Oba kousky jsou větších rozměrů, jsou tedy vhodné spíše pro chlapskou dlaň než  pro něžnou dámskou ručku. Nutno podotknout ještě to, že jsou symetrické a tedy vhodné pro praváky i pro leváky. Pro levoruké uživatele se to jeví jako výhoda, nicméně přeci jen takové myši často sednou do ruky hůře než krásně vytvarované ergonomické typy.

Co se týče základních technických údajů, jsou víceméně shodné. Obě mají rozlišení dnes již klasických a obvyklých 800dpi, stejně tak jednoduchý optický senzor. Tři tlačítka jsou sice na poměry některých dnešních konkurenčních výrobků málo, nicméně běžnému smrtelníkovi postačí. To by už ale k jejich společným vlastnostem stačilo, nyní po takovémto krátké m a spíše vizuálním ohmatání nastává chvíle pro podrobnější pohled na obě myši.

{mospagebreak title=NEOLEC Crystal OP Nero}

Hned zpočátku bych se pozastavil nad balením myší NEOLEC, ve kterém najdete myš na USB, redukci na PS/2, disketu s ovládacím softwarem a manuál.

Myši NEOLEC Crystal aneb Co ti to svítí v bříšku?

Po zdařilém vyzkoušení Plug and Play docházíme k této radě: software si instalujte pouze tehdy, chcete-li programovat tlačítko nebo určovat počet řádků při rolování středního kolečka. K ničemu jinému neslouží a jak jistě uznáte, rezidentních programů raději méně než více. S propracovaností softwarových balíčků od Logitechu nebo Geniusu to sice asi nelze moc srovnávat, na druhou stranu lze ocenit funkci myši i bez nějaké nutné instalace.  

Technické údaje:

Název produktu: NEOLEC Crystal OP Nero
Typ produktu: Optická myš drátová
Tlačítka: 3 tlačítka, kolečko
Připojení: USB/PS2
Optický mechanismus: LED dot 800dpi, 1500 obr. za sekundu
Rozměry: 123mm x 65.8mm x 41.5mm
Systémová podpora: DOS, Windows NT, Windows 95/98, Windows 2000, Windows ME, Windows XP, Linux

„Krysu“ Nero máte možnost připojit do USB nebo přes redukci do PS/2. My jsme samozřejmě použili modernější, a co je důležitější, rychlejší a bezproblémové USB.
Myš lze sehnat za 751Kč s DPH. Myš je za tuto cenu velmi dobrá v poměru ceny a výkonu. Nabízí přeci jen docela dost a vady téměř nemá, nebo pokud je má, jsou zanedbatelné.  

Myši NEOLEC Crystal aneb Co ti to svítí v bříšku?

{mospagebreak title=NEOLEC Crystal RF Heaven }

Balení nebeské crystalky je velmi podobné balení Nera. Skrývá v sobě ovšem příjemné doplňky - kromě samotné myši jsou přítomny rovněž 2 AAA nabíjecí akumulátory značky Yuasa Delta 700mAh, disketa se stejným softwarem jako u verze Nero, RF přijímač (frekvence 27MHz) přímo na USB (vypadá trochu jako Bluetooth adaptér), jeho redukce na PS/2 a šokující tři druhy nabíječek! Nejprve se jedná o kabel, kterým propojíte vysílačku a myš (vstup je vepředu mezi levým a pravým tlačítkem) - nabíjení probíhá z USB. Pokud chcete, je k dispozici také přímo nabíjecí kabel fungující přímým spojením typu USB - myš (proces tedy může probíhat i z jiného počítače; jedná se také o vhodné řešení, pokud je samotný přijímač na PS/2). Pro časté cestovatele je zde dokonce adaptér do elektrické sítě, který opět jednoduše propojíte s myší a nic už nebrání tomu, aby váš nebeský hlodavec nasával energii. Při nabíjení je podsvíceno prostřední kolečko, celý proces trvá okolo šesti hodin a není při něm doporučeno myš používat (možná malinko vada na kráse nabíjení). 

 

Myši NEOLEC Crystal aneb Co ti to svítí v bříšku?

 

Vzhledem k takovémuto dlouhotrvajícímu nabíjení a běžné výdrži baterií (3dny) NEOLEC přistoupil ke klasickému řešení. Pro šetření energií má totiž RF verze úsporný režim, kdy se optický senzor sám vypne po 90 až 100 sekundách nečinnosti - znovu jej lze zapnout protočením kolečka. Manuální vypnutí myši je též možné, nicméně poměrně komplikované. Je nutné podržet stisknuté prostřední tlačítko a současně zmáčknout tlačítko na seřízení frekvence, které je umístěno zespodu myši. Stejný postup můžeme aplikovat obráceně, tedy k manuálnímu zapnutí myšího aparátu. Na jedno nabití přitom Crystal RF Heaven vydrž í průměrně tři dny několikahodinové práce - vybití poznáte podle nepříjemného cukání kurzoru. Pokud chcete myš ihned používat bez celkem nepříjemného trhání, stačí připojit nabíjení a kurzor bude okamžitě plynulý.  

Technické údaje:

Název produktu: NEOLEC Crystal RF Heaven
Typ produktu: Optická myš bezdrátová
Tlačítka: 3 tlačítka, kolečko
Připojení: USB/PS2
Optický mechanismus: LED dot 800dpi, 1500 obr. za sekundu
Rozměry: 123mm x 65.8mm x 41.5mm
Frekvence 27MHz, 2 - kanál
Technologie:
256 ID/channel  
    
Baterie: Výdrž 3 dny, nabíjecí doba 6-8 hodin
Dosah: 1,5 – 1,8 m
Systémová podpora: DOS, Windows NT, Windows 95/98, Windows 2000, Windows ME, Windows XP, Linux

Instalace je jednoduchá, zařízení je nalezeno po zasunutí přijímače jako Myš standardu HID - pak je samozřejmě nutno ještě seřídit frekvenci. Přepínačem si zvolíte jedno ze dvou frekvenčních polí přímo na myši, zmáčknete čudlík na přijímači a potvrdíte tlačítkem, které je ukryto zespodu myši. Nyní jste připraveni k použití. Pravda, citlivost občas zaostává (dosah je pouze 1,8 metru) a odezva je samozřejmě nižší než u klasického drátu. Jinak je Heaven svými vlastnostmi velice podobná verzi Nero. Myš je ale hůře použitelná pro hraní než Nero, slabší odezva hráčům není nikdy moc po chuti.

Neolec Crystal RF Heaven zakoupíte za 1200 Kč, což je dobrá cena za bezdrátovou optickou myš.

 Myši NEOLEC Crystal aneb Co ti to svítí v bříšku?

{mospagebreak title=Testy a závěr}

Obě myši jsme postavili vedle sebe a srovnali jejich citlivost a použití v několika aplikacích. Pro nutnou přesnost a objektivnost testování jsme použili speciální zdrsněný Imation 3M Precise Mousing Surface (podložka), který je sice určený zejména pro kuličková jezdítka, nicméně nám zaručil nekluznost povrchu, narozdíl od obyčejných plastových podložek všude hojně používaných.

V následujících testech vzdálenosti srovnáme RF Heaven s vlajkovou lodí taiwanské firmy Genius e s modelem Wireless Optical Mouse. V testech spojených s citlivostí jsme použili Logitech Wireless Optical.

Jako na nejdůležitější věc se  budeme soustředit na dosah myší. NEOLEC udává 1,8 metru a citlivost 800dpi, Genius vzdálenost přímo neudává (pracuje však rovněž na 27MHz), citlivost je také 800 dpi – podmínky tedy nádherně vyrovnané. Výdrž baterií a kvalitu výbavy tedy Geniuska právě prohrála. Není ale všem dnům konec.

TEST 1: Unreal Tournament 2003

Pro první subjektivní test jsme použili 3D akční hru Unreal Tournament 2003, která klade (koneckonců jako každá first person střílečka) zvýšené nároky na citlivost polohovacích zařízení. Nejprve zkoušíme klasickou optickou Logitechu, která je sice o něco nižší, nemůžete ji však přikrýt celou dlaní, musíte se tedy spoléhat na pevný stisk palce a malíčku, které tak pohybují s myší. Hlavně kvůli tomuto nedostatku se hra neovládá naprosto ideálně. Snad může být malou náplastí dobrá práce se středním kolečkem. Nero svým vajíčkovým tvarem potěší snad každého, protože se bezvadně vejde pod celou dlaň. Dochází tu vlastně k téměř diametrálnímu rozdílu oproti Logitechu, který se také patřičně projevuje. UT2003 se tak hraje jedna báseň, díky velikosti levého a pravého tlačítka lze střílet prakticky kteroukoli částí ukazováku a prsteníku (tedy nejen špičkou a druhým článkem jako u myši Logitech).

Co se týče prodlevy mezi pohybem ruky a kurzoru, či v našem případě zaměřovače, nelze ji téměř zaznamenat. To je velmi důležité kritérium právě při hraní her. Poloha prostředního kolečka ve štěrbině vyžaduje větší námahu nebo nacvičení jeho posunu kloubem mezi druhým a třetím článkem prostředníčku. I přesto tento drobný nedostatek je hraní UT2003 s NEOLECem  lepší. Citlivost 800dpi u obou myší sice asi nebude stačit profesionálním hráčům, běžným pařanům ale poskytne dost dobrý dojem z hraní. Při testování drátové verze Nero se pokusíme o menší srovnání s jinou myší stejné kategorie. Jmenovitě od Logitechu model Pilot Wheel Mouse Optical. Tato myška se vyznačuje klasickým designem se světlým plastem na povrchu. Je velice podobná klasické MS Mouse s tím rozdílem, že není natočená doleva, ale je, stejně jako NEOLEC, souměrná; tím pádem je tedy vhodná pro praváky i leváky. Střední kolečko se u Logitechu navíc neukrývá ve štěrbině (jako u Nera), ale je nad úrovní levého i pravého tlačítka. Manipulace s ním je tudíž možná i bez větší námahy pouhou špičkou prstu.

TEST 2: Kancelářské aplikace

Pro druhý subjektivní test jsme záměrně použili software NetCaptor, což je nadstavba Internet Exploreru. V něm samozřejmě není nutná citlivost myší, ale spíše funkčnost a jednotlivých tlačítek. Za předpokladu, že tlačítka i roller fungují, můžeme dále zkoumat jejich umístění, snadnost používání (někdy mohou být tlačítka zatuhlá) a po delším použití nás zajímá také ergonomie tlačítek a rolleru. Logitech je v tomto případě naprosto ideální - levé i pravé tlačítko spolehlivě reaguje na stisk, u prostředního se pak nemůže stát, že kolečko omylem protočíte místo požadovaného zmáčknutí.

Díky již zmíněnému neuchopení celou dlaní (spodní část dlaně zůstává prázdná) se ale s kurzorovou šipkou trochu obtížněji pohybuje. Nero se sice vyznamenalo přesností pohybu šipky (roli hraje na prvním místě opět tvar a rozměry), tlačítka jsou ale trochu tužší a vydávají podstatně více hluku. Jelikož je prostřední kolečko umístěno moc blízko k prostředku myši, musíte prostředník ohnout, abyste mohli tlačítko stisknout, někdy tedy dojde k nechtěnému otočení kolečka. Nic naplat, na kancelářské aplikace se více hodí klasické a životem mnohokrát prověřené myši, jejichž vynikajícím představitelem je právě námi použitý Logitech. 

Myši NEOLEC Crystal aneb Co ti to svítí v bříšku?

TEST 3: Pohyb na posteli

Spousta lidí si bezdrátovou myš pořizuje jako náhradu dálkového ovladače, pokud si obraz z počítače pustí přes TV-out do televize. Nejprve testujeme Geniusku na dece, které jsou v blízkosti televizoru a od počítače jsou vzdáleny 2,5 metru. Při jízdě po peřině se kurzor zadrhává, pod peřinou nefunguje vůbec (deka izolovala rádiové vlny) a jediné rozumné použití je ovládání na koleně nebo na těle. Do akce přichází značka NEOLEC s avizovaným dosahem 1,8 metru, který tak trochu nahání již předčasné obavy. Bohužel myš plní tento svůj dosahový limit do posledního puntíku a tak zdaleka nedosáhne signál ani k posteli a téměř výhradně funguje v okolí počítače. Rád bych vyjádřil zklamání. Myš, u které ani nemůžeme testovat vlastnosti radiového přenosu prostě proto, že nám nedosáhne na testovací prostor, je v tomto ohledu silně zanedbaná.   

TEST 4: Myš na stěně

Nyní zkusíme určit dosah myši jízdou po stěně. Zatímco Geniuska zvládne trhaný pohyb kurzoru i na vchodových dveřích bytu (ty jsou vzdáleny cca 8!! metrů přes 2 stěny), NEOLEC jen tak tak  funguje na zdi pokoje, ve kterém se nachází počítač, a to pouze pokud je přímá viditelnost na přijímač a maximální vzdálenost nesmí být větší než 4 metry. Možná vývojáři NEOLECU počítali s tím, že budete case souběžně přenášet podle toho, kam zrovna jdete s myší. Tímto testem docházíme k závěru, že NEOLEC je použitelný pouze jako součást počítače.

Závěr a hodnocení

Optická drátová myš NEOLEC Crystal OP Nero je opravdu vynikající  kus. Její nádherný design a ergonomie vykazují dobře odvedenou práci. Má sice několik vad na kráse (horší umístění kolečka, hlučnost tlačítek) , i přesto ji však lze zařadit mezi špičkové optické myši renomovaných značek. Během jejího testování jsme nenarazili na závažnější problémy, je to prostě kvalita, kterou se vyplatí pořídit.

U myši NEOLEC Crystal RF Heaven jsme mírně na rozpacích. Kromě shodného (dobře řešeného) vzhledu má také spoustu doplňků, jako jsou tři různé nabíječky, samotné akumulátory nebo redukce na PS/2; pokud ji ovšem chcete použít jako náhradu dálkového ovládání ve vzdálenosti delší než 1,8 metru, zřejmě narazíte (v tomto případě doporučuji pořídit myš pracující na frekvenci 2.4GHz). Je zřejmě diskutabilní, zda-i má bezdrátová myš s tak slabým dosahem nějaké smysluplné využití kromě cestovatele s notebookem. Chcete-li nedílnou část počítače, pořiďte raději Nero. Pokud chcete skutečnou bezdrátovou myš, bude lépe rozhlédnout se i přes vyšší náklady někde jinde.

Celkově jsou ale obě myši vydařené a jedinou chybou je dosah bezdrátu Heaven. Pokud toto pomineme, lze Nero určitě a Heaven pravděpodobně označit za smysluplné pomocníky při práci i zábavě.

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
28.11.2002 18:18:38   0.0.0.xxx 44
U te bezdratove mysi by me docela zajimala vydrz v hodinach. Sice pisete 3 dny, ale pri kolika hodinach denne ? Mys se mi libi, ale nabijet kazdy den se mi nejak nechce
28.11.2002 19:39:35   0.0.0.xxx 35
Tak tu mys pretaktuj - hod tam jinej akumulator, treba to pripoj na autobaterku, podle navodu, co byl na Zive (Pretaktovavame UPSky...) :-). Jinak dobra recenze, pctuning se zlepsuje, chtelo by to ale vic clanku o ruznych modifikacich, kdyz uz se jmenujete pctuning, na recenze tu je svethardware a Zive. Cau, XP Master
28.11.2002 20:08:56   0.0.0.xxx 314
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
29.11.2002 10:08:20   0.0.0.xxx 43
* Image Processing: 4.7 megapixels/sec (Velice dobre)
* Resolution: 800 dpi
* Acceleration: 10g
* Speed: 40 inches/sec
No taky o ni uvazuji, jen pockam az pujde s cenou dolu, nebo az se obevi konkurence. Predchozi opt. logitechy byly smejdy a prekonaly je i Arowany (ale a4tech byly jeste horsi nez Logitech)
Takze az redkace pct. najde levnejsi mys s podobnymy par. tak by mohla prinest recenzi.
(mys pri rychlem krouzeni, nebo vert. sem tam v max. rychlosti nesmi ustrelovat )
29.11.2002 11:26:43   0.0.0.xxx 33
Musí to bejt asi fajnový udělátko, ale představte si chvilku, kdy večír čučíte na film a vedle klávesnice vám už zdáli září průhledná myš. Pro pěknou asistentku do kanceláře pěknou myšku, ale pro mě radši Nee. Brownn
29.11.2002 11:51:42   0.0.0.xxx 34

Modernejsi, rychlejsi a bezproblemove USB?


USB ma lepsi dpi, ale PS2 se da nataktovat na 200Hz a navic pri velke zatezi (hry ze?) muze USB mys cukat.

29.11.2002 11:58:25   0.0.0.xxx 43
Vydrz tri dny... tot otazka? Ale trochu jinak. Vyhodou tady teto mysi je, ze kdyz ti zasviti cervena a baterky jsou out, vezmes nabijecku na Nokii(je soucasti balení) zapojis kabel a fungujes dal. Zadne nabijeci stojany...

Mam ji na stole u notebooku a k tomuto ucelu neznam zatim lepsi. Maly reciever- pohoda a kdyz dojdou baterie mimo dosah el. zasuvky da se napajet i z USB. Kabel je taky prilozen.

To cervene svetlo, na ktere tu nekdo narazi je opravdu velmi tlumene, na dennim svetle nepostrehnutelne a vecer kdyz koukam na televizi nerusi - je to velmi tlume svetlo.

Mam moznost porovnavat s Logitech MX 700. Souhlasím beze zbytku s tvrzením "Famózní přesnost, rychlost snímání taková, že i když s ní hýbu tou největší rychlostí, kterou ruka akceleruje, vůbec jí to nerozhodí. " ,ale to je vse. Ty prachy bych za ni nedal. pri bezne praci ani pri hrach ni nertham rukou nejvyssi rychosti sem tam ,takze ani ja ji nerozhodim a funguje OK.

Jo a jsou ve dvou barvach. http://www.cco.cz/cz/produkty/index.htm
29.11.2002 13:51:26   0.0.0.xxx 44
"v tomto případě doporučuji pořídit myš pracující na frekvenci 2.4GHz" ???

Dosah myši vůbec nezáleží na frekvenci, ale na vysílacím výkonu. Jestli se nepletu, tak autíčka na dálkové ovládání také pracují na 27Mhz a mají mnohem větší dosah.
Navíc - čím vyšší frekvence, tím horší průchod překážkami, tj. 2,4GHz je na tom při stejném výkonu hůře než 27MHz....
29.11.2002 13:51:36   0.0.0.xxx 33
Tři dny výdrž? To je snad trochu málo ne? Já mám už přes dva měsíce Logitech Cordless Desktop Optical klávesnici s myší, pořád původní baterie, už jsem s nima prodělal několik několikadenních síťovejch pařeb, denně je obojí používaný a pořád jsou plně nabitý(nejsou dobíjecí). Taky jsem si koupil z obavy o výdrž osm náhradních tužkovejch, ale jak to vypadá tak dřív než je budu potřebovat tak vytečou protože někde na technetu jsem četl že v nich ty baterky vydržej bez výměny v pohodě rok. Oproti tomu tři dny....? To bych teda nechtěl. Po čase to začne bejt pro zlost i s dobíjecíma. A navíc s NiMh baterkama - známej paměťovej efekt. A jak jsou drahý. No nechci.
29.11.2002 14:47:25   0.0.0.xxx 34
ta vydrz 3 dny je dost slaba,nevim koho muze bavit mys nabijet co 3 dny.Bezdratovou mys bych si nekoupil protoze potrebuju spolehlivost kabelu.Jinam mam Microsoft Intelli mouse Optical do USB a jsem plne spokojeny,mys jezdi bez problemy a zvlada i ty nejrychlejsi pohyby.A vzhled je taky super.
Ty pruhledne mysi se mi vubec nelibi,vypadaji uplne obycejne.Ale MX 700 vypada spickove,a i MX 500 neni spatna.
29.11.2002 15:01:28   0.0.0.xxx 33
Rec je o nabijecich akumulatorech, ne o bateriich.
29.11.2002 19:12:32   0.0.0.xxx 33
Opticka bezdratova mys vydrzi vic jak par dni bez nabijeni ? Zatim jsem o tom neslysel a je to muj sen...(ale ne za penize ktere to cele stalo)
29.11.2002 21:24:39   0.0.0.xxx 44
mno,když se tu sem tam někdo pochlubí co má a jak je na tom :o) tak já mám dexxu nějakej optickej dratovanej potkan, dal jsem za ni před rokem asi 1K, ale designově se mě líbila. Má 4 tlačítka + kolco. Ergonomie je efes nestěžuju si, přežila i dost pádu či mých amoků při různých pařbách...světlo je taky f poho atd...mno snímání sqele..jezdim po stole bez podložky na papirech na ruzných podložkách pro myšky a stále snímá a nic ji nerozhodí a to stala jenom litr :o), mno proč to píšu??Když vám někdo řekne že nějaka firma je shit nevěřte a testujte :o)
hehe s pozdrawem manolec
30.11.2002 11:33:31   0.0.0.xxx 34
Nevim je to asi vec nazoru, ale tyhle mysi se mi designove libi mnohem vic nez Logitech rady MX. MX vypada prilis obycejne, kdezoto tento Neolec je upne o necem jinem. Rozhodne vypada reprezentetivne a zajimave. Senzitivita neni taky vubec spatna, Pokud vim MX ma 800 DPI stejne jako NEOLEC akorat ze snima casteji nicmene i tak NEOLEC snima 1500* s coz je stejna rychlost jako u hodne dobrych mysi Microsoftu. A co vic cena tehle mysi je v porovnani s konkurenci mnohem nizsi. Jdu do ni!
30.11.2002 21:52:29   0.0.0.xxx 33
Hodne dobre mysi microsoftu (treba Intellimouse Explorer) snimaji 6000krat za sekundu...
1.12.2002 09:15:58   0.0.0.xxx 43
http://www.microsoft.com/cze/hardware/mouse/explorer.asp
Tohle je primo ze stranek MS tedy vyrobce- cituji:
"Inteli Mouse Explorer. Plynulost pohybu a přesnost této myši je překvapující. Mechanika s gumovým kolečkem byla nahrazena optickým snímačem pohybu, který snímá pracovní plochu s vysokou přesností 1500krát za sekundu."
1.12.2002 10:49:32   0.0.0.xxx 43
No, tak já bych si dovolil s tebou nesouhlasit. Dexxy jsem měl dvě, s obemi byly problémy. Nejdřív jsem měl klasickou optiku (5tl.) s ocáskem a porom tu samou ale rádio. U špagátkový jsem odvařil tlačítka asi po dvou měsících pařby (max. 4h denně). Rádiová se mi zase sekala, nechtěla se probouzet a měl jsem s ním další problémy. Kapitola sama pro sebe byly ovladače. Podotýkám, že myš mi vydrží normálné 1/2 roku a potom jdou do háje tlačítka... Teď mám optickýho Geniusa na USB a po 3/4 roce ještě drží. Až odejde, tak asi půjdu do něčeho bezdrátového (kb+myš)
1.12.2002 22:04:51   0.0.0.xxx 43
Mirku doporucuji ti si precist anglckou verzi stranek microsoftu, na te ceske uz to asi nikdo pekne dlouho neupravoval.
2.12.2002 20:47:12   0.0.0.xxx 34
Tuhle bezdratovou NEOLEC mam a dosah neni 1.8m ale pouchych 0.5-0.75m, takze dost hruza. Dale nechapu proc pisete, ze Neolec Crystal OP ma nadhernou ergonomii kdyz o nekolik stranek dopredu pisete, ze je i pro levaky, coz se projevi na snizene ergonomii. Jo proste clovek se firme, ktera vam to pujcila musi nejak zavdecit co? No ale nic. Dalsi vec: mys neni rozhodne pro velkou ruku!!! mys je spise mensi a spousta kolegu si na male rozmery stezovala... Tak, to jsou asi nejhorsi, ne vsak jedine, chyby co jsem v recenzi nasel.
3.12.2002 10:00:54   0.0.0.xxx 123
Pracuji v jedne nejmenovane firme a tyto mysi nabizime....opravdu vetsi hnus(designove, ale i provedenim) jsem nevidel. Vypada jako levna poutova atrakce se svym nepovedenym "pruhlednym" designem......
No asi kazdeho nazor, ale zakaznikum se nelibi.
3.12.2002 12:00:14   0.0.0.xxx 33
Zarazi mne jedna vec. Nejdrive byl jako autor zapsan Patrik Jira a ted je tam Jan Dudek. Kde je zrada ?

Diky
4.12.2002 15:02:22   0.0.0.xxx 33
Ale pozor, to mluvite o ItelliMouse Exploreru 1. Uz asi rok existuje verze 3 a ta skutecne snima 6000x/s. Mam ji doma a napr. ve hrach je to nezbytne, protoze mysi s 1500x/s nezvladaji rychlejsi pohyby mysi. IM Explorer 3 je super mys. Nedam na ni dopustit.
7.12.2002 19:49:08   0.0.0.xxx 43
to by me taky zajimalo
11.12.2002 15:06:42   0.0.0.xxx 43
Hm nebo kolem ty mysi dat nakej elektromagnet a do ni by se to jenom indukovalo a nemusely by tam bejt zadny baterky :-)
27.1.2003 14:59:24   0.0.0.xxx 33
Souhlasim s Tebou. Mam take Cordless Desktop od Logitechu a mys bez problemu vydrzi na dva nabijeci 1800mAh NiMH akumulatory jet mesic. Klavesnice stejne tak. Jestli tenhle "zazrak" nad kterym se tu autor clanku rozplyva vydrzi 3 dny tak je to znacne ubohe!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.