Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Test bezdrátových myši do 600 Kč: která stačí i na hraní
Test bezdrátových myši do 600 Kč: která stačí i na hraní
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 5.5.2014
Test bezdrátových myši do 600 Kč: která stačí i na hraní

Koupit levnou bezdrátovou myš pro hraní je ošemetná a prakticky neuskutečnitelná záležitost. Na trhu je ale několik bezdrátových myší, které svoji konstrukcí, specifikacemi a funkcemi požadavkům na herní myš vyhoví a k tomuto účelu by mohly posloužit. Která z myší známých značek s cenou do 600 korun se na hraní hodí nejlépe?.


Možná si kladete otázku, jestli je v cenové relaci pod 600 korun, v níž se testované produkty pohybují, vůbec možné zakoupit herní myš, která by nebyla naprostým propadákem. A skutečně to možné je a myší použitelných pro hraní se tu dokonce najde víc.

Nemusí se totiž jednat o bezdrátovou myš ověnčenou nálepkou herní, aby splňovala alespoň základní požadavky nutné pro hraní. Velká spousta „neherních“ myší svými parametry i konstrukcí za některými produkty pro hráče nezaostává a nemusí přitom mít za názvem přídomek Gaming.

Test bezdrátových myši do 600 Kč: která stačí i na hraní

Samozřejmě musíme počítat se slabšími komponentami a to především se snímačem s nižším rozlišením. Zároveň se ani u jedné nedočkáme dobíjecí kolébky nebo integrované baterie, budeme si tedy muset vystačit s klasickými tužkovými bateriemi, které bude zapotřebí čas od času vyměnit.

Pro spoustu uživatelů a popřípadě i hráčů mohou být přesto tyto myši být dostačujícím herním nástrojem. Z vlastní zkušenosti coby příležitostný hráč především MMO her vím, že rozlišení snímače v řádu tisíců DPI stejně nevyužiji a držím se na nižších hodnotách do 1000 DPI. Každý s tím samozřejmě nemusí souhlasit, ale pokud chcete kupovat bezdrátovou myš a máte pouze šest stovek, musíte s určitými kompromisy počítat.

Test bezdrátových myši do 600 Kč: která stačí i na hraní

V dnešní recenzi si představíme celkem pět myší od různých výrobců, které lze na českém trhu zakoupit za částky pohybující se od 300 do 600 Kč a které se svými parametry, popřípadě konstrukcí, mohou případně stát herním zařízením. Dnes se podíváme na myši značek A4tech, ASUS, Genius, Gigabyte a Zalman. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
38 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 12.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.