Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Cenově dostupné herní myši v testu: laser nebo optika?
Cenově dostupné herní myši v testu: laser nebo optika?
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.1.2014
Cenově dostupné herní myši v testu: laser nebo optika?

Vánoce jsou už notnou chvíli za námi. Ježíšek vám možná nadělil pod stromeček nějaký ten peníz a vy teď uvažujete, co si za něj pořídit. Pokud jste se rozhodli pro koupi herní myši a nezaujaly vás kusy firem zvučných značek jako je Logitech či Razer, mohla by Vás zaujmout právě jedna z trojice herních myši, které si představíme v dnešní recenzi.


Ať už patříte ke skupině náruživých hráčů, nebo k příležitostným herním fanouškům, na vašem stole by neměla chybět herní myš. Do rukou se mi dostala trojice herních myší od výrobců, kteří na poli herních periferií nemají tak zvučné jméno a cestu do srdcí hráčů si teprve hledají.

Cenově dostupné herní myši v testu: laser nebo optika?

Zdroj: Prezntační materiály výrobců

Konkrétně se jedná o značky GAMDIAS, SPEEDLINK a Genius. První zmiňovaná značka je poměrně mladá a svůj debut si odbyla teprve minulý rok, přesto se stává stále populárnější a to také díky tomu, že se zaměřuje, což je patrné již z názvu, přímo na segment herních periferií. Speedlink na druhé straně na poli počítačových periferií působí už řadu let a spektrum jejích výrobků je o poznání širší. Podobně tomu je také u společnosti Genius, jejíž výrobky už prošly rukama snad každému z nás.

Cenově dostupné herní myši v testu: laser nebo optika?

Jak si proti sobě herní myši v testu vedly, si můžete přečíst v následujících několika kapitolách. Nejprve bych ale rád objasnil výběr těchto herních myší. Všechny myši se můžou pochlubit především cenovkou pohybující se kolem tisíce korun. Dalším atributem je netradiční vzhled a funkce, které z herní myši dělají něco víc než jen pracovní nástroj.

Cenově dostupné herní myši v testu: laser nebo optika?

Předesílám, že ani jedna z myší není zaměřena svým tvarem či funkcionalitou na určitý herní styl, např. hraní MMORPG. To znamená, že testované kusy jsou určeny široké hráčské veřejnosti, jinými slovy pro hráče RPG, FPS, RTS i MOBA her. Ale zanechme zbytečného řečnění a pusťme se k představení a testu jednotlivých modelů. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
38 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 18.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.