Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV HP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za to
HP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za to
autor: Jan "Fucida" Schrenk , publikováno 20.10.2020
HP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za to

Ve světě VR se nepohybují jen ti velcí hráči, jako Oculus, HTC, nebo v poslední době Valve. Svůj kousek na koláči trhu zkoušejí prostřednictvím Microsoft Mixed Reality uzmout i další společnosti. A některé na to nejdou vůbec špatně.


Žádná novinka

Tato recenze se nezabývá žádnou žhavou novinkou, nýbrž produktem spějícím pomalu ke konci svého životního cyklu. To nám ale dává skvělou příležitost shrnout si vlastnosti z pohledu dlouhodobého používání a třeba se i tak trochu těšit na nástupce. A kdo ví, třeba se zde najde někdo, kdo už se nemůže virtuálního zážitku dočkat, navštíví svůj oblíbený obchůdek plný křemíku a utratí nějaký ten groš či dva.

Pro mě samotného jsou toto první řádky po opravdu dlouhém autorském půstu, tak velice rád nechám své zkostnatělé prsty a obecně zakrnělé múzy rozhýbat na něčem…známém.

Otevřeně přiznám, že můj konzervativní duch dlouho přehlížel cokoliv, co mělo přídomek Windows Mixed Reality. Bláhově jsem očekával, že se jedná o jakési neplnohodnotné šidítko, které mi dokáže na pozadí našeho obýváku dle siluety mé manželky promítnout nějakého Pokémona a já jej nějak budu chytat. Vůbec mě nenapadlo, že by se tady mohla rodit velice zajímavá alternativa a konkurence k zaběhlým značkám. Až nějaké srovnávací video mi naznačilo, že se tady něco děje a že by bylo fajn vystrčit hlavu z písku a začít dávat na čeřící se hladinu virtuální reality zase trochu více bacha.

HP Reverb VR 1000 (mimochodem, přijde ten název tak trochu hloupý jen mně?) přišel na trh bez velkého humbuku na jaře a létě roku 2019 (tedy víceméně paralelně s Oculus Rift S).

HP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za to

HP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za toHP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za toHP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za toHP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za toHP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za toHP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za toHP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za toHP Reverb VR 1000: není to s ním snadné, ale stojí to za to

Jeho příchod neprovázely ani fanfáry, ani ohňostroje, ani významná pozornost recenzentů. Co naopak příchod provázelo, byly nemalé potíže. Ty spočívaly v problémech s 6 DOF (sledování pohybu v prostoru) a v problémech se sledováním pohybu ovladačů. HP na problémy reagovalo revizemi na podzim 2019, které se naštěstí ukázaly jako vcelku bezproblémové. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.