Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Test tří sluchátek s prostorovým zvukem
Test tří sluchátek s prostorovým zvukem
autor: Novák Radek , publikováno 10.11.2005
Seznam kapitol
1. Test trojice sluchátek s prostorovým zvukem
2. Genius HP-5.1V
3. Cyberhome CH-SRD 600R
4. Srovnání a zhodnocení
Test tří sluchátek s prostorovým zvukem

Nedávná recenze na sluchátka Teac HP-11 se setkala s poměrně velkým ohlasem, a tak jsme se rozhodli oblast sluchátek s prostorovým zvukem prozkoumat trošku důkladněji. Do ringu jsme si přizvali další dva šampióny v přibližně stejné cenové kategorii - Genius HP-5.1V a CyberHome CH-SRD 600R - a společně s přizvaným odborníkem, panem Helmutem, zkoumali, jak si oproti Teacům vedou a jaký je prostorový zvuk v jejich podání.


První z trojice zúčastněných jsou sluchátka Teac HP-11. Ta myslím není potřeba moc představovat, důkladně prozkoumána byla ve svém vlastním článku. Krátce bych shrnul, že se jedná o poměrně pěkná sluchátka s velmi bohatou výbavou (mnoho rozličných kabelů, odnímatelný mikrofon a dálkové ovládání), jejichž externí zesilovač lze kromě zásuvky zapojit napájet i z USB slotu počítače.

Test tří sluchátek s prostorovým zvukem
Sluchátka TEAC HP-11 s externím zesilovačem

Nováčky jsou sluchátka CyberHome CH-SRD 600R osazená třemi reproduktory pro každé ucho a Genius HP-5.1V, která, stejně jako Teacy, mají o repráček navíc - v každé mušli se tedy nalézají čtyři. Nejprve se zvlášť podrobně podíváme na naše dva nové přírůstky, poté společně s Teacy porovnáme jejich parametry a nakonec to nejdůležitější - jak zní. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
109 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 52.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.