Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100
Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100
autor: Karel Voráček , publikováno 29.6.2018
Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100

Rozumný domácí filmový projektor lze koupit už zhruba od 14 000 Kč, ale jako doplněk televizoru je to pořád hodně. Na čínských e-shopech ale najdete za částky kolem čtyř tisíc i jednodušší a hlavně výrazně levnější řešení využívající kombinace LED a LCD s HD rozlišením. Jak obstojí takový levný projektor ve srovnání se značkovými?


Představení

Úhlopříčka je v podmínkách obýváku v podstatě neomezená, není problém získat třímetrový obraz. Problém je spíš mít vůbec tak velkou volnou zeď. V kategorii Full HD jsou v prodeji projektory značek Optoma, Benq, Acer (všichni DLP) a Epson (3LCD), ovšem exotická značka Vivibright umí jen o cosi horší obraz za třetinovou cenu. GP100 je projektor typu LCD s nativním rozlišením 1280 × 800 px, ale vstupem, který zvládá 1080p. V krabici dostanete kromě samotného projektoru i dálkové ovládání a VGA, komponentní a napájecí kabely.

Vivibright má dokonce dva vstupy HDMI, čímž poráží i dražší konkurenci, ale kabel v balení chybí. Jako doplněk pak nabízí ještě dva porty USB a jack na sluchátka. Ovládat jej můžete přímo na těle projektoru nebo na jednoduchém dálkovém ovládání (baterie k němu si musíte dokoupit sami). Kryt lampy je na projektoru pouze nasunutý a dává vědět, že máme co do činění s levnějším modelem.

Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100 Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100 Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100 Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100 Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100

Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100

Po prvním zapnutí se roztočí ventilátor na plné otáčky a produkuje hluk neslučitelný se sledováním filmu. Také úvodní melodie je extrémně hlasitá a v menu vypnout nejde. I podle zahraničních recenzí je tento kousek poměrně hlučný. Pokud jej ale umístíte ke stropu daleko za sebe, přehlušíte jej hlasitějším filmem a vzpomenete si na nízkou cenu…

Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100

 

Nastavení barev je dobré změnit. Nastavení hlučnosti bohužel nic nedělá

Na pravé straně projektoru jsou dvě otočné kolečka – jedno pro zaostření obrazu, druhé pro vertikální naklopení lampy/zrcátka o ±15°. Tohle mi přijde jako lepší řešení než automatická lichoběžníková korekce, která je u levnějších modelů stejně jen digitální.

Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100 Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100

Úvodní obrazovka je rozdělená na sekce Photo, Music, Movie a E-Book. Menu lze přepnout i do nekompletní češtiny. V nastavení můžete měnit teplotu barev, poměr stran a hlavně je zde položka Noise reduction (v našem případě nefungovala). Na druhou stranu z mřížky projektoru jde jen slabé teplo.

Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100 Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100 Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100

Menu projektoru 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.