Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV SteelSeries Arctis 5: moderní a elegantní headset
SteelSeries Arctis 5: moderní a elegantní headset
autor: Pavel Urbánek , publikováno 29.8.2017
SteelSeries Arctis 5: moderní a elegantní headset

Prostorový zvuk DTS 7.1, nejlepší herní mikrofon, komfortní pružný pásek na hlavovém mostě, vyvažování chatu a hry, náušníky s Airweave, RGB podsvícení... na to všechno láká nový headset od SteelSeries. Že by konečně slušný herní headset nebo opět pokus o modernizaci, který maskuje průměrný zvuklový projev?


Se zvukem a jeho reprodukci u počítače a zejména her je to pořád ta samá písnička. Pokud hrajete týmové hry a chcete efektivně komunikovat se svými spoluhráči anebo jen během hraní chatovat s kámoši, tak potřebujete sluchátka a mikrofon. Herní headsety se zde přímo nabízejí jako ideální řešení.

SteelSeries Arctis 5: moderní a elegantní headset

Ano, jejich konstrukce, design i řada dalších vlastnosti je předurčuje k úspěchu v herně-chatovacím scénáři. Má to ale jeden - celkem zásadní - háček. Kvalita zvukové reprodukce je u naprosté většiny herních headsetů podprůměrná, když vytasíme do boje i s celkem levnými audiofilními sluchátky, tak herní headsety bez výjimky dostávají „na holou“.

Přesto výrobci chrlí jeden model herních sluchátek za druhým. Mezi hráči zřejmě nacházejí úrodnou půdu, a to i s dražšími modely headsetů. Je to tím, že se kvalita opravdu někam posouvá, nebo speciální funkcionalita spojená s herním nasazením je natolik žádoucí?

SteelSeries Arctis 5: moderní a elegantní headset

SteelSeries má za sebou celkem slušnou historii v segmentu herních headsetů, a rozhodně nevypadá, že by se chtěl stáhnout. Naopak. Nachystal novou řadu headsetů, kde my vyzkoušíme model Arctis 5. Poskytuje zajímavou kombinaci vychytávek a potenciál ke slušné zvukové reprodukci. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.