Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
autor: Petr Válek , publikováno 16.12.2003
Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Kdo by si nepřál být slavným. A proč ne třeba jako DJ, uznávaný a slavný. Představte si prosluněnou Ibizu, na pláži se vrtí do rytmu muziky, kterou hrajete spousta kočiček a Vy víte, že stačí jen... Vrátíme se však na zem, někde je třeba začít. Chce to však mít jisté vlastností od citu pro tu či onu muziku, dobrý hudební sluch a taky moře času a chuť trénovat dnes a denně. Začínající DJ si může na dnešním trhu vybrat ze široké palety mixážních pultů, gramofonů či mixovacích konsolí a CD přehrávačů. Pravověrní "pouštěčí" asi nedají na gramofony dopustit (i já...), přesto jsou k mání stroječky a přístroječky, se kterými se dá při troše snahy poměrně dobře kouzlit. Firma Hercules se pokusila využít mohutných archivů mp3 v našich PC a nabídnout nám specialitku, díky které si můžete zpříjemnit víkend na chatě s bandou kamarádů nebo večer v místním klubu. {mospagebreak title=Úvod}

Firmu Hercules není nutné nijak zvlášť představovat. Většina z nás ji zná jako výrobce kvalitních grafických karet, zvukových karet a reprosoustav pro PC. Výrobek, který jsem měl pár dní na testování, však v 3D aplikacích nevynikne (rozuměj graficky). Jedná se o, alespoň podle parametrů, velice slušnou zvukovou kartu, která je doplněna o plnohodnotný mixážní pult, se kterým je dokonce možné, díky otočným kolečkům, provádět podobná ne-li stejná kouzla jako na deskách gramofonů či mixovacích CD. Nechybí ani zvukové efekty, ovládací tlačítka a... joystick, který funguje jako myška a dokonce se mi s DJ konsolí podařilo hrát Need for Speed: Hot pursuit 2 :-) Ale začneme pěkně po pořádku.

Hercules DJ console

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní

Po otevření docela veliké krabice se naskytne pohled na zabalenou DJ konsoli. Kromě ní v balení naleznete USB kabel pro propojení z PC, CD s bohatým programovým vybavením, manuál a pásek pro přenášení.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Zcela v bezpečí před nebezpečnými dopravci :-)

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Kromě bohatého software zde najdete i slevový kupón na výrobky OTS Labs

Vše doplňuje praktický kryt upevněný dospodu přístroje, který je možno přemístit nahoru na konsoli a zabránit tak zaprášení ovládacích prvků, pokud jej používáte jako čistou zvukovou kartu. V původní pozici je díky němu konzole mírně pozvednutá pod úhlem jak to bývá i u podobných přístrojů.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Zakrytá konsole

{mospagebreak title=Hardware, ovládání a zvuk}

Co nám tedy DJ console nabídne po stránce zvukové? Jedná se o dobře vybavenou USB 5.1 zvukovou kartu s maximem vstupů a výstupů. Více se jich tam už opravdu "natlačit" nepodařilo. Přesto je to v tomto směru silná stránka tohoto  výrobku. Externí napájení není potřeba díky USB připojení.

Specifikace zvukové karty

 *   16bit/48KHz vzorkování s 24-bit ADC/DAC
 *   Podpora ASIO
 *   USB 1.1
 *   5.1 kanálový zvuk
 *   Podpora D3D (EAX v nových ovladačích)
 *   Digitální optické i koaxiální vstupy a výstupy
 *   MIDI vstup i výstup
 *   5.1 výstupy (3,5mm konektory jack i cinch)
 *   Stereo vstup (konektory cinch)
 *   Mikrofonní vstup (6,3mm jack)
 *   Sluchátkový výstup (6,3mm jack)
 *   Rozměry 235 x 200 x 650 mm

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Přední vstupy, klikněte pro zvětšení...

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Zadní vstupy, klikněte pro zvětšení...

Přehrávání je umožněno ve 16bit/48KHz kvalitě a také samotný záznam je možné provádět s vysokou kvalitou se vzorkováním až 24bit při 96KHz. Na množství vstupů připojíte vše co běžný uživatel potřebuje. Od DVD přehrávače, přes zesilovač nebo videorekordér. Pokud chcete využívat konsoli pouze jako mixovací nástroj, většinu základních desek dneška lze připojit pomocí digitálního SPDIF či klasického optického vstupu. Sluchátkový výstup je možno libovolně přepínat mezi zdroji.

 

Specifikace DJ konsole

 *   Podpora mp3, WAV, WMA a Audio CD
 *   Dvě vynilová kolečka pro scratch, zpomalování či zrychlování či vyhledávání
 *   Crossfader pro přechod mezi dvěma zdroji zvuku
 *   Potenciometry pro ovládání basů, středů, výšek
 *   Dva potenciometry pro úpravu hlasitosti zdroje
 *   Dva tahové potenciometry pro úpravu rychlosti přehrávané skladby
 *   28 ovládacích tlačítek pro efekty FX, play/pause, zpomalování či zrychlení, možnost smyček, označení
      skladby v určitých místech, převíjení dopředu či zpět (nechybí podsvícení)

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Krasavec....klikněte pro zvětšení

Minimální hardwarové požadavky

 *   Intel Pentium 400MHz
 *   64MB RAM
 *   MS Windows 98/98SE, ME, 2000, XP
 *   USB 1.1
 *   Sluchátka
 *   100MB na pevném disku
 *   CD-ROM nebo DVD-ROM

Testováno bylo na počítači vybaveném čipsetem nForce2 (ABIT NF7-S), s procesorem Athlon XP 2600+ a 512MB/400MHz  RAM. Zatížení procesoru se nedostalo nad 8%. Odezva konsole byla velice svižná, nikdy se mi nestalo, že by po zmačknutí jakéhokoli tlačítka bylo znát jakékoli zaváhání či něco podobného.

Zvuk

Zvukové podání této karty patří mezi ty lepší. Jak běžná audio CD nebo DVD tak i zvuk u 3D her byl vynikající. Nevýhodou bude poněkud větší vytížení procesoru právě u 3D. Zvuk je hluboký a přesný, nechybí absolutně nic. Šumu se také bát nemusíte díky kvalitním převodníkům je ...nebo spíše není. Vyzdvihl bych hlavně kvalitu záznamu. 

Ovládání

Ovládání konzole je opravdu intuitivní, orientace Vám nebude trvat dlouho. Pokud bych měl vyjádřit jakési výhrady k ovládání, byly by následující.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní

Za naprosto nevhodnou považuji tuhost crossfaderu, který má zajišťovat plynulý přechod mezi skladbami. Je velice nízká, takže díky blízkosti ke kolečkům Jog nebude problém do něj nechtěně brnknout. Časem se dá na něj zvyknout, přesto je to nepříjemné. Musíte ho mít stále na očích. Dalším neduhem trpí také Jog kolečka. A opět je to tuhost, mohla být kapánek větší. Ostatní ovládací prvky jsou podle mého tak akorát jak umístěním tak i tuhostí.

Mezi kolečky Jog vidíte "Auto-beat", které Vám mohou pomoci hrubě posunout nově puštěnou skladbu přesněji k právě přehrávané. Nahoře je pak na fotografii ještě patrné tlačítka "pitch band" pro jemnou úpravu rychlosti a hned vedle nich takové potenciometry pro "ostřejší" změnu rychlosti.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dníHercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní

 

 

 

 

 

 

 

 


Pohled na ovládání hlasitosti master, basy, středy a výšky u obou polovin. Dobře je také vidět jemné ovládání rychlosti stejně jako hrubší úprava rychlosti pomocí tahového potenciometru (pitch band a Pitch). Nepřehlédnutelným je i sluchátková dioda spolu s přepínáním zdroje, který zrovna ve sluchátkách hraje.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní

Malý joystick slouží k ovládání efektů (tlačítka 1-3), můžete jej však používat jako myš. Jak už jsem zmínil, zkusil jsem namátkou jestli bude schopen ovládat i nějakou hru - Hot Pursuit 2 se s ním dá hrát, je to však slabá náhrada za gamepad nebo volant. Diody v okolí indikují momentální režim jako je loop, smyčka nebo zapnutí efektů.

{mospagebreak title=Software a závěr}

Firma Hercules nenechala nic náhodě a vybavila svůj výrobek velice solidní paletou prográmků se kterými můžete cokoli Vás napadne. Kromě potřebných driverů jsou k dispozici tři plnohodnotná mixovací studia, jeden prográmek na scratchování pomocí vašich CD-ROM a demo programu Ots DJ. Nechybí ani "DJ console mapper", kterým je možné si přenastavit ovládací prvky. Já jsem dal přednost továrnímu nastavení. Po připojení Vám systém najde konsoli bez problému, přesto je instalace ovladačů nutná. Instalační okno Vám dá na výběr. Drivery se nainstalují v mžiku a Vy můžete pokračovat výběrem vhodných prográmků.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní

Začneme tedy popořadě. Prvním z nich, Atomix Virtual DJ. Jde o plnohodnotný mixovací software, který dokáže s konsolí spolupracovat takřka na jedničku. Po jeho instalaci si najde vaše mp3 a WAV soubory, které je možno i přejmenovávat. Dejte si ale pozor na pojmenování typu 01,001 a další podobná, seřadí je totiž podle abecedy a můj archív mp3 po načtení nevypadal zrovna přehledně. Nakonec jsem se ale v něm vyznal ;-)

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Virtual DJ...klikni pro zvětšení.

Ovládání programu je velice intuitivní, lze jej ovládat i pouhou myší. Nad gramofony je dobře vidět zelenočervený graf, který Vám ukazuje jak jste na tom se sehráním BPM (taktu) u jednotlivých skladeb. Konsole umožňuje plně využít její přednosti, Vše je přehledné. Skladbu pustíte pouhým přetažením na gramofon. Ukazují se Vám momentální BPM, které lze zcela přesně nastavit pomocí pitchbandu nastavit na BPM druhé skladby. Na obrázku je vidět konsole v akci s Houseovými perlami Mr.C (ex Shamen).

V případě složitějších stylů jako je Drum´n´Bass či jinými to chce více cviku, přesto je to otázkou odpoledne než se rozkoukáte (odzkoušeno na kamarádovi bez předešlých zkušeností, loučit se s konsolí opravdu nechtěl). Jog kolečka slouží pro sladění rytmu. Je možno také úplně zastavit a scratchovat jako na gramofonech. Možné je samozřejmě nahrávání. Velice šikovný prográmek, konsole i on získávají plus.

Dalšími z mixovacích prográmků dodávaných ke konsoli jsou GMixon New DJ SE a Aturia Strom DJ, který je ještě navíc vybaven plným audio sekvencerem. Oba programy jsou poněkud složitějšími na ovládání avšak i do nich po nějakém čase dokážete vniknout. Druhý jmenovaný je vybaven spoustou efektů a dalších vychytávek, o kterých by nemělo cenu se příliš rozepisovat už z toho důvodu, že bych musel s konsolí strávit o mnoho více času abych dokázal popsat všechny jeho funkce do detailu. Snad bych jen zmínil vynikající spolupráci se vstupy, možnost upravovat křivky či přidávat zvuky.S konsolí ovšem opět spolupracuje skvěle, žádné prodlevy nebo něco podobného po stisku tlačítek.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní
Pro zvětšení klikněte....

Ke konsoli jsou dodány ještě výrobky firmy Ots Labs. Jedná se o jednoduchý mixér Ots CD Scratch 1200, který spolupracuje s CD-ROM nebo DVD-ROM a ani virtuální mechaniky nejsou pro něj problémem. Jeho ovládání je velice jednoduché, až spartánské.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní

Jednoduše vyberete mechaniku, track a hrajete. Konsole spolupracuje zase velice slušně jak s efekty, zrychlováním či zpomalováním, dokonce i smyčky jsou velice svižné. Je vidět, že firma Hercules nenechala nic náhodě a dodala odladěný software.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní

Posledním prográmkem, který firma Hercules dodala je 30-denní demo OtsDJ. Jde opět o mixovací software, který však právě tím, že je demem trpí nevybaveností. Podle všeho bude v plné verzi slušným konkurentem, o demo verzi nemá cenu se příliš rozepisovat.

Závěr

Produkt firmy Hercules je velice dobrou volbou pro lidi, kteří si nemohou dovolit drahé profesionální produkty jiných firem a chtěli by okusit trochu onoho DJ-ského chlebíčku na vlastní kůži. Jedná se o návykovou záležitost, kterou mohu směle doporučit všem těm, které podobné hračičky zajímají. Ve spojení s kvalitním zvukovým základem v podobě USB zvukové karty dostanete velice zajímavý přístroj za polovinu ne-li menší částku než stojí obdobné profesionální přístroje.

I když jde o velice zajímavý výrobek, jedná se o zboží, které bude úspěšné spíše v zahraničí než u nás (osobní názor, nečertěte se). Je určeno především nadšencům. Zásadnější výtku bych měl pouze k USB 1.1. hercules DJ konsoli koupíte v současné době za 4960,- Kč bez DPH.

Za zapůjčení výrobku děkujeme firmě Guillemot CZ.

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
16.12.2003 16:27:18   0.0.0.xxx 67
Omlouvam se za docasne zverejneni neuplneho clanku v pondeli.
16.12.2003 16:28:02   0.0.0.xxx 78
Kam zmizely prispevky, ktery tady byly pri prvnim (nepovedenem) objeveni se clanku???

P.S. jsem tady prvni! :-)
16.12.2003 16:30:29   0.0.0.xxx 78
tak jsem to sem postnul moc zbrkle a jeste k tomu druhej! :-)
16.12.2003 17:55:54   0.0.0.xxx 88
ve treti casti recenze se nezobrazuji plne fotky pri kliknuti na nahled.
Jinak zajimava hracka, ani nevim, ze se neco takoveho dela
16.12.2003 18:52:18   0.0.0.xxx 88
Ty prispevky jsem okamzite vymazal ja, asi dobre vis, ze to bylo o nicem, jen o vasi first-post manii.
16.12.2003 19:29:24   0.0.0.xxx 88
"Šumu se také bát nemusíte díky kvalitním převodníkům je na velice vysoké úrovni" :-)
16.12.2003 20:00:52   0.0.0.xxx 88
Nizke, taky nevim kde se ta "velice vysoka" vzala... ;-)
16.12.2003 20:03:22   0.0.0.xxx 98
tobe se to mluvi kdyz si muzes vlozit prvni prispevek kdykoli na zacatek:-)) takze zas budu muset sledovat pctuning kazdejch 5 min aby se mi to povedlo...:-) je to velice dobrej reklamni tah:-)
16.12.2003 21:52:07   0.0.0.xxx 77
Docela hustý... A co cena?????
16.12.2003 22:22:42   0.0.0.xxx 77
Ta cenzura nebyla az tak nutna protoze ty prispevky nebyly bezcenne... alespon teda poukazovaly na to ze to bylo spatne vlozene hoodne dlouhou dobu nez si toho nekdo vsiml ale budis, nekomu se takove nazory libit nemusi ;-)

Tohle je zajimave zarizeni ale problem je v cene, pokud clovek kupuje vec jako "hracku" tak je to moc drahe a po nejake vedsi "profesionalni" vyuziti zase pokulhava funkcnost.... ten kdo to dela na vysi urovni si radsi prida trochu penez na poradne vybaveni. Jinak je to dobry napad a pokud by v CR byla stejna kupni sila jako na zapade (= nebylo by to relativne pro cloveka tak drahe) tak by to bylo hoooodne zajimavy vyrobek...... v tomhle "stavu" to ma jen pramale uplatneni na trhu.
.
17.12.2003 00:32:55   0.0.0.xxx 98
Nemas tip na nejake ine (profesionalne) riesenie? Toto sa mi vsak dost pozdava a nieco podobne uz dlhsiu dobu zhanam, zoberies k tomu notebook a viac nepotrebujes, aj ked gramce su gramce )
17.12.2003 08:47:30   0.0.0.xxx 88
.... je to jen pro zábavu, na diskotéce s tím nic nezmixuješ a kvalitní mix s tím taky nevyrobíš. I když v recenzi jsou informace o neznatelném spoždění, v praxi je to technický problém i u profi zařízení za desítky tisíc korun. Naproti mě sedí X_morph (DnB DJ roku na Moravě, vítěz JimBeam DnB line na Slovensku) a ten o tom ví svoje. Ale jinak jako hračka je to rozhodně zajímavá blbinka, neodsuzuji to.
17.12.2003 09:04:31   0.0.0.xxx 77
No ja obcas hraju na takovejch soukromejch akcickach, mam Omnitronic 524EL s 5.1 zvukovkou (front=DeckA, rear=DeckB).
A jeden ze zakladnich nedostatku vidim v tom ze prechod mezi kanaly je mozny pouze pomoci crossfaderu a ne samostatnych potaku.
A pak by me zajimalo jestli spolupracuje s Traktorem, protoze Virtual DJ mam v nekolika verzich a rohodne kvality Traktora (zvlaste pak 2.2v) nedosahuje.
Jinak docela slusna masinka, vzdycky me totiz stvalo ze ty pocitacovy mixaky sou sice nabuseny funkcema, ale ukocirovat to misi nebo klavesnici neni moc fajnovy.
pulchyck(dj now)
17.12.2003 09:59:51   0.0.0.xxx 77
Pohled na mixpult "2 kanály do jednoho" mě opravdu rozesmál. Vždyť to nemůže stačit ani zfetovaným diskomilům, natož pro produkci nějaké opravdové hudby! Ach jo, na tohle už jsem asi opravdu trochu starej...
17.12.2003 11:33:57   0.0.0.xxx 88
Tak s traktorem to bohuzel nespolupracuje.
2 hyena- jedna se o neprofesionalni hracicku, která je primarne urcena na hrani pro normalni lidi ;-)
17.12.2003 11:39:58   0.0.0.xxx 77
Tak "normalni lidi" si pousteji pisnicky ve Winampu a mixovat to nechaj v crossfade pluginu... )
17.12.2003 12:51:33   0.0.0.xxx 67
tak poradte nejakej "lepsi" podobny nastroj . nebo nejake stranky kde se o teto problematice mluvi bo spis pise.penize zas takovy problem nejsou ...
17.12.2003 16:01:34   0.0.0.xxx 77
jestli chces delat nakou music tak si kup 2x technicse po 20ti tisicich, michadlo za 5k a smele do toho... jako nic proti tomuhle produktu, ale je to opravdu jen hracka
18.12.2003 19:37:59   0.0.0.xxx 88
Ja bych radsi koupil Pioneery CDJ100S, je levnejsi a lepsi... teda to je muj nazor.

Tuhle vecicku bych treba koupil. muze se obcas hodit, ale potreboval bych si to zkusit. 6000,- preci jenom neni malo penez:-/
19.12.2003 11:00:43   0.0.0.xxx 88
Pokud ti na penezich nezalezi, tak jednu vec za vsechny: Final scratch. Tedy potrebujes dva gramce, mixak a dve tyhle veciccky, kr´tery stojej pres dvacet papiru (jedna).
Pokud chces blizsi informace proste na googlu zadej final scratch a mas na dlouho co cist
19.12.2003 12:20:12   0.0.0.xxx 88
Mel jsem moznost si jej osahat tak pred rokem v prag a muzu rict ze je to vecicka jak blazen :-))))) Ale tech penez. Dobry u F_S je ze muzes stale pouzivat gramce, jde jen o instalaci SW a dvou specialnich vynilu. Fakt mazec
19.12.2003 20:00:05   0.0.0.xxx 78
nejsem spokojen s kvalitou integrovane karty na NF-S ale nechci ani dalsi kartu do bedny, takze me zajima DJconsole spis jako zvukovka.
mam par dotazu na autora nebo ctenare:

Rozměry 235 x 200 x 650 mm jsou nejak zvlastni... neni to posledni treba 65 mm?

napajeni je asi reseno pres USB, jake jsou naroky na odber?
znamena to ze console bez pocitace nefunguje, takze prez ni asi nepujde poustet treba walkman pri vypnutem compu? (abych nemusel porad dratovat)

Je pravda ze je lepsi digitalizovat zvuk mimo bednu kuli ruseni?
Zajimalo by me i srovnani s dalsimi externimy zvukovkami - nemam si poridit neco bez tech djskych vychytavek?
19.12.2003 20:26:16   0.0.0.xxx 88
jj.............65_m_m
29.12.2003 22:39:16   0.0.0.xxx 88
Mě to přijde jako docela šikovná věcička. Že to neni použitelný pro prof. užití je snad každýmu jasný. Ale jako hračička to musí bejt super. Klasika: 2 kámoši bydlej společně v jednom bytě a vobčas se tam někdo zastaví a vobčas je tam taková "home party", proč si to nezpříjemnit že ? Anebo kalsická kalbička na chatě pro 5 - 15 lidí. Na takovýhle akce nemá přece smysl kupovat vybavení 2x 20 + 5 tisíc ne ? Teda pokud to člověk nemyslí vážně.

K tý tuhosti crossfaderu. Crossfader by němel bejt tak tuhej, občas se taky scratchuje tak, že se při pohybu vinylu zpět vypíná zvuk
Což mě přivádí k první otázce. Když je crossfader veprostřed jakej je poměr mezi hlasitostí levýho a pravýho tracku ? Je to tak, že track dosahuje maximální hlasitosti na středu nebo se to táhne až na druhou stranu ? Nevim jak je to u profi mixáků, taxe ptám.

Ještě dotaz. Ty jog kolečka se při přehrávání točej ?

díky


30.12.2003 10:14:46   0.0.0.xxx 87
Maximalni hlasitosti dosahuji oba kanaly uprostred a smerem ke kraji se snizuje hlasitost opacneho kanalu. teda aspon takhle to vsude funguje, tak snad i tady.
Jog se samozrejme nepohybuje, jako u normalnich CD playeru, je tam na dorovnani ovladani pithe.
5.1.2004 12:16:43   0.0.0.xxx 77
Přijde mi to jako laciný pokus o převedení Traktoru 2.0 do krabičky,efekty jsou dost fádní a ve srovnání s Traktorem by se mi chtělo zapolemizovat,jestli zas někdo nepotřebuje nějaký kačky do kapsy.
8.1.2004 11:56:57   0.0.0.xxx 78
Vypada to fakt bozsky, akorat bych privital trochu mensi cenu, jinak to vypada ze na domaci mixing perfektni. Na zaver bych mel dotaz. Budete delat recenze castejc na takovidle vecicky? Byl bych moc rad
8.1.2004 19:42:28   0.0.0.xxx 811
Je to pořád o ničem. Už teď by mohl existovat lepší přístroj. Proč počítač? Vždyť v tom mixáku by mohl být integrován třeba 100GB HD a valí to samo. Žádný šuntský cd nebo vinyly. Nejlépe i inteligentní sw co by dokázal sám vybrat vhodnou následující skladbu a sladil beat-uplně nejlépe nahradil dj nebo hodně pomáhla. NA ELEKTRONICKOU HUDBU JEDINĚ ELEKTRONICKÝ MIX-JAKÝPAK ANALOG RÁDOBY UMĚNÍ. Treba něco podobného existuje-jen o tom nevím. Kdyby někdo věděl dejte prosím zprávu na martin@brnocity.cz
8.1.2004 19:48:19   0.0.0.xxx 88
Na webu výrobce není o ASIO ani zmínka. Jak to tedy je?
25.3.2004 20:13:49   0.0.0.xxx 88
Čau hoši,
jestli se jí chcete zbavit, tak já ji za nějakej peníz koupím...
7.6.2004 09:40:14   0.0.0.xxx 88
paklize mate nikdo otazky na tuto dj consoli¨, pak je rad zodpovim, protoze jsem jeden z prvnich co ji mely kdyz ji dovezli do cech. co se tyka toho jestli profi ci doma se sni da
namýchat kvalitni mix odpoved je ze ano. jen to nechce pouzivat prilozeny soft. ktery je dost chudej. bohuzel jak byva zvykem a ted se zacinaji ty prave softiky ukazovat. muj favorit jako soft se po dlouhem zkouseni prokazal mixvibes pro 5.21 Ex verze ktera se jiz chova jako zcela profi. ( mohu posoudit protoze jsi na Dj jen nehraju ) snad jen ty korekce rychlosti maji chybu( zacinaji od 0,7% ) ale lze to vychytat.
tak to asi pro zacatek by stacilo
8.8.2004 18:06:43   0.0.0.xxx 77
mno.. na diskofilotéku to bohatě stačí.. Viděls už někoho (krom pár vyjímek)na diskofilotéce míchat??
Je to levnější řešení (řekněme že) Final Scratche... (alespoň co se týče principu hraní z compíka...)
Je fakt že kdyby to mělo zvlášť výstup na každej kanál mohl by to být moc pěkný MIDI Controler před MixPult...
Nicméně při troše šikovnosti se s tím dá odehrát i nějakej ten menší DnB (nebo jakýkoliv) setík... (a když naproti tobě sedí DJ tak ti snad taky řekl kolik stojí ten "profi" aparát... ) ... a věř že profi aparát za méně jak 50 000 mít nebudeš (těch 50 bez zesilovače a beden)...

(jo a pro ty kterejm chybí tahový poťák na volume ať si k tomuto pořídí nějaký levný MIDI Controler... (ten mívá z pravidla i nějaké ty otočné poťáky takže je můžete přiřadit k některým jiným funkcím... nejlépe v Traktor DJ Studio 2)... Thats all... DnB, Jungle, Ragga rulezzzzzz .... ;)
11.11.2004 01:17:51   0.0.0.xxx 77
..ja mam tedy MV ver5.20, ale at delam, co delam nemuzu to v tom softu rozchodit jinak, nez jako zvukovku... (
12.11.2004 10:51:37   0.0.0.xxx 88
sry ale nezapomen ze to stoji 5800 ne 58000 takze vono se to da ocekavat... a myslim ze je to dobrej napad... kdo chce mixovat bez kompu at teda poridi si radsi normos dva gramce atd atd... ale pak skonci fakt u 40000 a vic
12.11.2004 11:03:19   0.0.0.xxx 88

2 playsh :tak zkus novou verzi... mela by byt na strankach vyrobce ke stahnuti.. nebo zkus jinej soft.. kdesik sem cetl ze uz to funguje aj s Traktorem. jinak je jeste Virtual DJ ale ten nevim... nejlepsi je podle myho pro domaci uziti MV ale kdyz ti nejede tak budes muset zkusit neco jinyho... jeste me napada jako mas verzi ? pro, nebo tu co byla u te vecicky.?2 DJmila


si taky myslim ze MV neni nejhorsi a docela aj prehlednej pro zacatky... kdyz se k nemu da konzole tak to muze byt dost dobry... uz abych ju mel.. jeste pak nemusi byt spatna Visiosonic DAC-2 nebo pak zas naopak levnejsi Mixman DM2

22.11.2004 15:25:07   0.0.0.xxx 87
Ahoj vsichni. Mate-li nekdo zajem o Consoli rad vam ji prodam.Mam ji od zacatku zari toho roku.Je temer nepouzita a ve vibornem stavu.Cena max.5000KC + zdarma Profi software MixVibes 5.20. tel: 608506393 S pozdravem Petr.
6.12.2004 17:06:53   0.0.0.xxx 87
koupim DJ Consoli, zajemci piste!!
28.12.2004 19:54:25   0.0.0.xxx 89
Rozchodil jsem na HDJC snad všechny dostupné DJs programy. Je fakt že již s novým FW V35 a drivery v. 1.80. Nejoptimálnější program se mi jeví Virtual DJ v.2.0.1
Trochu si pohrát s nastavením a výsledky jsou s tímto programem a touto konzolí velice zajímavé. Zřejmě byl konzoli psán tak trochu na míru, jelikož je to jediná možnost, jak HDJC využít naplno a s uspokojivým výsledkem.
18.1.2005 18:37:18   0.0.0.xxx 88
,Jsou na prilozenym softu nejaky poradny zvukovy efekty, ktery by se dali pouzit k namixovani nejakyho slusnyho trancu, systemu nebo techna? Pokud ne, tak za kolik kably bych neco s tou consoli sehnal? Díky moc...
1.2.2005 10:52:02   0.0.0.xxx 88
ma nekdo zajem koupit tu konsoli?kopil sem ji asi pred pul rokem v domeni ze na to budu mit cas..je v zaruce v krabici s kompletni prislusenstvim...hrana asi 10x...mate nekdo zajem?jestli jo tak piste maily nebo volejte na 775 129 291 na sms nereaguju
8.2.2005 18:40:09   0.0.0.xxx 77
Prosimtě nemohl bys mi dát tvoje ICQ(jestli máš) nebo e-mail
Kdyžtak napiš na djscale@tiscali.cz
11.3.2005 13:41:24   0.0.0.xxx 710
Cau.... Mam doma zvukovku od M-Audio s Optickym vstupem a snazim se delat hudbu ve stylu hip hopu. Rad bych tam daval taky nejaky scratche, takze se chci zeptat, jestli se to da pouzit......-treba v traktorovi nahrat nejakou scratch smycku - je to vhodnej nastroj???? je neco lepsiho v podobny cenovy relaci????? dik

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.