Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma
Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma
autor: Kwolek Jirka , publikováno 2.8.2002
Přesnější název této zvukové sestavy zní: Genius SW-5.1 Home Theather a vyznačuje se tím, že je: šestikanálová, aktivní, velmi elegantní, nečekaně robustní ale především... dřevěná. A první dojmy z poslechu? Pokud tuto soustavu pečlivě nainstalujete a "nakrmíte" dostatečně kvalitním signálem - nejlépe filmem DVD - odměnou vám bude slastný pohled na pokleslé čelisti a zdvižené obočí nic netušícího publika nalákaného na "pojďte si poslechnout nové bedničky". P.S. A vy si pojďte alespoň o tom počíst! {mospagebreak title=Úvod}

Slovní spojení "počítače + kvalitní audio" zní mnohým (nejenom audiofilům) jako čistý protimluv. Není divu - na vině je známý syndrom "plastového zvuku", plochého a poměrně zkresleného zvuku bez skutečné hloubky a prostoru, vyluzovaného povětšinou levnými bedýnkami jež jsou konstruované firmami, které často více dbají na design a nízkou cenu, nežli na skutečné zvukové kvality svých konstrukcí...

Co z toho, že vývoj zpracování digitálních dat pokročil tak neuvěřitelným způsobem, že dnes není problémem přenášet a zpracovávat ani vícestopá 24-bitová zvuková data se vzorkovací frekvenci 96kHz, co máme ze zvukových karet schopných přepočítávat ve svém procesoru i velmi složité efekty... když na "poslední míli" k posluchači tradičně stojí, jakkoliv hezky designované, plastové bedničky s povětšinou levnými reproduktory, jež navíc k životu přivádí integrovaný 10W zesilovač napájený, ke všemu ještě, poddimenzovaným zdrojem.

Pokud někde platí, že kvalita by měla být robustní a doslova "těžká" - tak tomu určitě bude u "velkého" audia. Bedničky - pokud mají dobře znít - musí mít svůj rozměr a musí být poměrně těžké a robustní, zesilovač musí být - pokud možno - obrovský, zdroj těžký a kabely tlusté.

Toto si uvědomila i firma KYE Systems, známý to výrobce klávesnic, myší a počítačových reproduktorů (většinou s plastovým zvukem ;-) prodávaných pod značkou Genius a rozhodla se vyvinout alespoň jednu reproduktorovou sestavu, které by se podařilo tyto rozdílné světy, svět audia a stolních přehrávačů DVD se světem PC alespoň částečně propojit. Genius SW-5.1 Home Theather má konkrétně spojovat relativně nízkou cenu tradiční u počítačových "bedniček" (cena s daní nepříliš překračuje 6000Kč) s mnohem vyššími ambicemi domácího audia.

Provedení

První věcí, která vás v souvislosti se sestavou SW-5.1 Home Theather upoutá je její balení - krabice je velká jako menší lednička a máte dojem, že celek je i stejně těžký (vše váží 22kg).

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma
...ano, nahoře leží obal od CD

Doprava a manipulace s tímto gigantem není žádný med - útrapy s tím spojené však rádi zkousnete, když si uvědomíte, že vyšší hmotnost je zároveň příslibem robustnějšího provedení a tím i lepšího zvuku.

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma

Po vybalení na Vás jukne...

...robustní sestava elegantních reproduktorů sestavitelných podle pravidel domácího kina 5.1 (počítejte se mnou: tři reproduktory zepředu: pravý, levý a středový reproduktor, tzv. center, dva efektové reproduktory vzadu + aktivní subwoofer), která  je konstruována překvapivě "nepočítačově" (to berte jako pochvalu).

Pokračování na další straně...

{mospagebreak title=Provedení zesilovače a subwooferu}

Pokud Pinokiovi vadilo, že byl dřevěný, v případě bedýnek je tomu úplně naopak - jim to spíše prospívá :-) Konstrukčním materiálem všech bedniček SW 5.1 HT je dřevotříska (MDF deska) tloušťky od 12mm (efektové bedničky) až po 16mm u subwooferu. Kvalitní povrchovou úpravu zajišťuje umělá dýha s dekorem světlého dřeva (světlý dub). Poznámka: Pokud je nám známo, jedná se dosud o jedinou barevnou variantu.

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma
Centr je v provedení 2+1, "krychlové" efektové bedýnky využívají repro o průměru 7.6cm,
přední bedničky jsou dvoupásmové (využívají repro o prům. 10cm)...

Celkový audiofilský dojem (samozřejmé je, že tato sestava nemůže soupeřit se skutečnými high-end sestavami za desítky až stovky tisíc Kč) zesilují klínovitě sražené čelní hrany bedniček a odnímatelné (a lá HiFi) dřevěné rámečky pokryté černou průzvučnou tkaninou*. P.S. *I u nich platí totéž co u audia - bez nich to hraje lépe.

Subwoofer

Tak, jak to u aktivních sestav typu 5.1 bývá, je srdcem celé sestavy právě subwoofer. Uvnitř je ve skutečně masivním "bloku" zabudován basový měnič o průměru 6.5" (16.5cm) a zároveň i celá elektronika - ta je rozdělena do dvou částí: výkonové - ta je umístěna na zadním panelu z vnitřní strany (vně je pouze obrovský pasivní chladič, viz. níže).

Poznámka: Výkonová část zesilovače je řešena jako dva integrované stereozesilovače (přední / zadní repro) + dva samostatné zesilovače (TDA794A).

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma
R.M.S. výkon subwooferu je poctivých 45W

Chladič sdílí zadní prostor s konektory vstupů (3x stereo + 1x "šestikanál" 5.1) a se svorkami pro připojení reproduktorů (ty jsou bohužel pružinkové tj. "nehifistické"). Příjemné je, že se zde nachází (spolu se síťovým vypínačem) i dobře přístupná sítová pojistka.

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma

Další část elektroniky se nachází v přední části - spolu s čidlem dálk. ovládání a přepínači vstupů.

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma

Na tomto místě je třeba zdůraznit, že tato sestava signál 5.1 pouze "zesiluje a reprodukuje" (neobsahuje tedy vlastní dekoder Dolby Digital AC3 ani DTS) - jako zdroj signálu lze použít výstup DVD přehrávače pouze tehdy, je-li vybaven potřebným zvukovým dekodérem. V případě propojení s PC si SW-5.1 Home Theather vystačí s libovolnou kartou s analogovým výstupem 5.1 (Live 5.1, Audigy, Media Forte 5.1, Abit AU 10, UA 10...).

Pokud je do sestavy přiveden stereofonní signál (vstupy TV, TAPE, CD/VCD), jsou z něho "vyvozeny" signály pro subwoofer, středový reproduktor a zadní reproduktory. Sílu tohoto efektu reguluje ovladač SURROUND, který se po zvolení vstupu AC-3 dostává zcela mimo hru. Důležitými ovladači jsou jsou ve všech režimech CENTER a zejména WOOFER.

Pokračování na další straně...

{mospagebreak title=Genius SW-5.1 Home Theather - reproduktory}

Podle specifikací uváděných výrobcem je maximální výkon reproduktorů solidních 15W - tedy 5x 15W (+ subwoofer 45W).

Přední reproduktory

Mají rozměr (rozměr 160 x 235 x 165) a jsou dvoupásmové: středotónový reproduktor je 4", výškový reproduktor má plastovou kalotu.

Centrální (tzv. dialogový reproduktor)

Tento reproduktor (rozměr 360 x 160 x 165), běžně umísťovaný těsně pod nebo nad obrazovku, se firmě KYE Systems opravdu povedl.

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma

Ve světě počítačového zvuku, v 3D hrách apod. je význam centrálního (někdy zvaného jako "dialogový") reproduktoru poměrně podružný (vzpomeňte na populární počítačové 4-kanálové sestavy od Cambridge Soundworks) - není divu, zadní i přední bedýnky bývají často těsně u monitoru a tak nehrozí efekt projevující se silněji tehdy, když čtyři bedničky pečlivě rozmístíte po pokoji, zatímco obraz je typicky mnohem menší a je pouze uprostřed (situace: DVD, domácí kino..). Tehdy by bez "centru" docházelo k tomu, že by zejména dialogy "utíkaly" zvukově mimo obraz - příliš doleva nebo doprava. Ve světě DVD a zvuku Dolby Digital AC3 se tedy jedná o velmi důležitý a také často i silně zatěžovaný reproduktor.

Efektové reproduktory

Jedná se o krychličky 120 x 120 x 120 s rámečkem průzvučné tkaniny. V zádní části jsou konzoly umožňující pověšení těchto bedýnek na zeď.

Ovládání

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma

Celá sestava je doplněna jednoduchým, řekl bych až primitivním, dálkovým ovládáním, které tak trochu celé sestavě ubírá body. A co na "dálkači" nejvíce chybí? Asi přepínání vstupů - to je totiž nutno provádět "ručně" tlačítky na čele subwooferu.

Poznámka: Musím však uznat, že rozdíl mezi, "jednoduchým dálkovým ovládáním Geniusu" a "žádným dálkovým ovládáním" (kdy musíte kolem subwooferu  neustále "tajtrlíkovat" pokaždé, když chcete změnit hlasitost) je - v situaci, kdy uvažujete o DVD - opravdu důležitou výhodou.

Pokračování na další straně...

{mospagebreak title=Zvuk}

Zde, ať chceme nebo ne, jsme nucení se pustit na tenký led subjektivních dojmů a pocitů - proto se budu snažit dále prezentovat pouze názory, na kterých jsme se v redakci víceméně shodli.

P.S. Sestavu jsme pečlivě instalovali tak, aby se rozmístění reproduktorů blížilo ideálnímu domácímu kinu. Pro účely testu jsme původní, poměrně tenké kablíky, nahradili druhem o téměř dvojnásobném průřezu z bezkyslikaté mědi (lepší vodivost).

Ihned po zapojení jsme zjistili, že středový reproduktor vydává tichounké cvrlikání téměř na hranici slyšitelnosti (to bylo možné zřetelněji zjistit poslechem až těsně u reproduktoru). To, že bylo nezávislé na signálu ukazuje buď na nedostatečnou filtraci napájecího napětí, nebo na přeslechy ze zdroje. Ve skutečnosti se však nejednalo o nijak rušivý prvek - v běžném provozu si pravděpodobně nikdo ničeho nevšimne.

Obecný dojem

Testovanou sestavu jsme srovnávali v našem improvizovaném poslechovém studiu s téměř dvakrát dražší sestavou Creative Labs DTT3500. Zvuk Geniusu se jevil jako poslechově vyváženější a plnější (bez "díry" pod oblastí středních kmitočtů) - není divu, center a přední reproduktory sestavy Genius SW-5.1 Home Theather jsou dvoupásmové (u Creative se jedná o kvalitní jednopásmové "krychličky" ne nepodobné... zadním efektovým reproduktorům testované sestavy). Dokonce i výšky Geniusu se jevily jako mírně lepší (pouze však tehdy, kdy nebyly instalovány rámečky s průzvučnou tkaninou). Rozdíl byl tím větší, čím náročnější hudbu jsme pouštěli (u elektronické hudby se obě podání téměř blížila, u akustické hudby se náskok Geniusu projevoval silněji).

Náročné audio

Při srovnání s kvalitní stereo audiosestavou (Denon DCD715, PMA680, repro Mission) se již přednes Geniusu nezdal tak výborný. Zvuk je přece jenom zastřenější a méně precizní, zvukový prostor není tak "čistý" - to nic nemění na faktu, že ve své kategorii (entry level sestava pro DVD / dražší PC bedničky - včetně typů od Creative) si testovaný Genius vedl skutečně dobře.

Basy

Při poslechu hudby činí této zvukové sestavě "filmové" ladění subwooferu (tj. na nižší kmitočty než je u hudby obvyklé) trochu problémy se správnou a vyváženou reprodukci basů, a tak nezbývá než hledat "tu správnou míru nastavení zesílení v kombinaci s... co nejvhodnějším umístěním subwooferu (orientace, vzdálenost od stěny)".

Dolby Digital AC-3

Pokud náročná hudba z levnějších "kinových" sestav 5.1 nezní - obecně vzato - nijak zvlášť dobře (ale jenom "dobře" :), pak v případě přivedení šestikanálového signálu Dolby Digital AC-3 do Geniusu SW-5.1 Home Theather obdržíte skutečný zvukový požitek. Zvuk je přesný ("pohyb v prostoru"), dynamický (ruchy, výbuchy, živly) - jakoby tyto bedýnky byly pro tento účel stvořené ;-)

Z tohoto hlediska mohu tuto sestavu klidně doporučit jako zcela alternativní ozvučeni ke stolním DVD přehrávačům se zabudovaným dekodérem Dolby Digtal.

Zapůjčila firma ELKO Ostrava

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
21.8.2003 01:29:50   0.0.0.xxx 3633
Ja mam DTT3500 z voprodeje (jeden s poslednich kusu-pote Inpire 5700) za 6500Kc. U me nad geniusem vyhraly hlavne diky vybaveni a velikosti. Prece jenom jsou ty geniusy az moc velky a tezky. Hlavne s ohledem na pokles cen TFT si nedovedu mezi sebou a displejem predstavit ten obrovskej stredak (na TFT by se asi blbe daval). Dale pak vybava (dogitalni DIN, optickej a koaxialni digitalni + 4 kanalovej analog vstup, dale pak dekoder Dolby Digital a Dolby ProLogic, Creative Milti Speaker Surround inteligentni dalkovej ovladac a konecne modul s kompletnim ovladanim a zesiku primo na stole) mluvi za sve. Ja se totiz nechci plazit po zemi pokazde, kdyz chci zmenit nastaveni. Tyhle plusy jen tezko vyvazi o malinko lepsi zvukovy projev, ktery muze ovlivnit taky umisteni repraku (pri tak malem vykonu zalezi na kazdy blbosti). Jeste jsem prisel na jednu zajimavost. Mam TV kartu PCTV Pro od Pinnaclu a dalkac od Creativa mi ovlivnuje Tv software (TV karta ma vlastni ovladac s cidlem na RS232, ktere mam tak 20 cm od cidla na Creativu).
15.9.2003 19:01:28   0.0.0.xxx 3738
Asi pred mesiacom som si doniesol z Nemecka bedničky od spoločnosti Creative.Balenie obsahuje masivný drvený subwoofer s úctihodým výkonom 150W(RMS),5 rovnakých satelitov o výkonu 70W taktiež(RMS),diaľkového ovládania napojeného na subwoofer 2M káblom,kábel na napájanie-žiady adaptér,zostava si berie celých 230V!!!no a ako darček od spoločnosti CREATIVE je tu malý MP3 prehrávač MuVo s 128MB(fakt super vecička).Zostavu mám napojenú na zvukovke Sound Blaster 5.1,i keď čakám práve na nový model Audigy 2 ZS.Musím povedať že zostava hraje naozaj dobre.Veď má aj certifikát THX!Aj pri najväčších hlasitostiach hrali bedne fakt super.Basy boli síce trochu slabšie,ale žiadne zkreslenie u výškových tónov som nezaznamenal-veď aj cena bola dosť vysoká-300euro.Zostavu neodporúčam kupovať do paneláku, preto že mám stále sťažnosti od susedov! To by asi bolo aj všetko.Tak keď máte 300 euro a ste maník do hudby-musíte ich mať.
25.9.2003 13:45:57   0.0.0.xxx 8436
Nechci nikomu brát iluze, ale mám HomeTheater doma a pokud jsi jej neslysel a jen porovnáváš dle svých, neůžeš nic říkat. Měl jsem ten samý Creative jako ty, je pravda že výbava co se týče vstupů a výstupů je snad lepší, ale po poslechu HomeTheater jsem byl na místě přesvědčen a okamžitě jsem je vzal... Subwoofer u tvých repro nedokáže ani třetinu to co ten u HomeTheater... Ale je to jen můj subjektivní názor :-))
15.10.2003 16:09:36   0.0.0.xxx 3931
...spokojený majitel. Za 3400,- s DPH jsem nic lepšího koupit nemohl.
1.1.2006 22:23:10   82.99.149.xxx 2923
Jeste spokojenejsi majitel 3200 vc. DPH ;) a jsou super!
31.10.2003 22:14:25   0.0.0.xxx 3935
Panove, damy...to co genius dokazal vyrobit za takovou smesnou cenu, navic ve dreve a s takovym vykonem, pred tim nelze ni jinyho, nez smeknout klobouk....moc dobry, moc perfektni a vykon hooodne dostacujici...
9.1.2004 10:44:02   0.0.0.xxx 3634
Ahoj, tedka si tyhle bedny objedavam. Me pripadaj dost dobry, na to, ze nekteri delaj pseodo-dreveny, ale stejne, neni nad drevo. Uz jsem je mel doma puceny, krom ty obrovsky bedny se jim neda nic vytknout. Hrali my perfektne, hry, video i DVD a ted i TV. Fakt bomba. Lidi za ty prachy .... dostavate ne Rollse, ale Mercedes urcite.

Petr
14.2.2006 23:02:17   80.78.146.xxx 2321
stejny problem..
9.1.2004 13:55:03   0.0.0.xxx 4134
No já mám tyhle "bedničky" doma už nějaký ten měsíc (taky jsem je koupil pod 4000,-) a jsem spokojený jak želva až na jednu maličkost: budu si muset vypodložit skla ve skřínkách, protože se ty potvory při hudební produkci klepou strachy :-)
14.2.2006 23:04:31   80.78.146.xxx 2522
stejny problem..
28.1.2004 02:12:32   0.0.0.xxx 3833

Kdysi dávno jsem tyhle bedny chtěl, ale stály přes 6000. Tak jsem k počítači koupil Creative 5300 za poloviční cenu a byl spokojený. Jsou ale dobrý jen k počítači na hry a tak, místnost neozvučí. Teda ozvučí, ale hrozně. Před čtyřmi měsíci jsem se rozhodl koupit ještě jedny bedny a to pro domácí kino. Nejdřív jsem chtěl Ozaki, ty ale byly do půlky prosince vyprodané. Pak jsem chtěl Gembird, ty jsou vyprodané ještě teď. To bylo ale nakonec dobře, protože díky tomu jsem měl dost času pozjišťovat od uživatelů jejich zkušenosti s jednotlivými modely a porovnat je. Jsem rád, že okolnosti přispěly k tomu, že jsem se nakonec vrátil k těmhle Geniusům. Za ty prachy jsou prostě nejlepší a oproti době, kdy to byla horká novinka a měly hodně much, je teď mám o skoro tři tisíce levněji a veškeré chyby jsou dávno vychytaný. Prostě pohoda.

18.3.2004 10:15:42   0.0.0.xxx 3735
Na pohodu bedničky
24.3.2004 17:28:20   0.0.0.xxx 3932
Mám v PC desku MSI K7N2 delta s integrovanou zvukovkou. Genius 5.1. HT běží jak má jen při přehrávání DVD (vše OK a žádné problémy), při spuštění audio CD, FM rádia nebo TV však hrají jen přední bedny (stereo) vše ostatní mlčí. V nastavení PC jde zadat pouze používaná reprosoustava (5.1.), ale nic víc to zdá se neumí. Kde je chyba? Nerad bych kupoval novou zvukovku, ta integrovaná údajně není špatná... :o7 Poradí mi někdo???

24.3.2004 17:57:04   0.0.0.xxx 3935
Mám doma už asi dva měsíce Geniusky HT 5.1 a jsem spokojenej,ale mám drobný problém.Občas se ozve v předních
reproduktorech prasknutí. Neví někdo, čím to je? (zv.karta
SB Audigi, kablíky ze zesilovače k reprům jsou původní)
26.3.2004 19:24:50   0.0.0.xxx 4633
Koupil jsem si GENIUS HOME THEATHER a jsou fakt spica az na to, ze mi nejede center, ale urcite s nim nic neni, protoze kdyz dam test zvuku tak se hlasi ze je OK. Mohl by mi prosim nekdo poradit???
(Mam zvukovku SoundBlaster Live)
3.4.2004 23:25:59   0.0.0.xxx 3334
Že Ti při přehrávání CD, TV atd. hraje jen stereo, je v pořádku, tam zadní nemají co dělat. Potřebuješ ale nastavit subwoofer. Taky mi zezačátku nehrál a pak jsem našel v ovladačích zvukové karty Surround Mixer, kde se basák dal zapnout a nastavit jeho dělící kmitočet. Určitě bude něco podobného i v ovladačích interní zvukovky. :o)
4.4.2004 03:49:18   0.0.0.xxx 3434
Tvoja doska je varianta s cipom MCP2. Pokrocilejsie nastavenie umoznuje doska s koncovkou ILSR ktora ma southbridge MCP2-T - pozri si to v manuale k doske. Mal som tento isty problem a tak - aby som si tie Geniusy poriadne vychutnal neostalo mi nic ine len kupit zvukovku (Hercules Gamesurround Fortissimo 7.1) - teraz uz max spokojnost
11.5.2004 12:05:13   0.0.0.xxx 3534
Praskanie pravdepodobne spôsobuje kolísanie napätia napr. chladnička zapne chladenie, mikrovlnka (najmä ak sú napojené na ten istý istič). Tieto defekty zvyknú robiť hliníkové káble pre elektrinu. Skús prehodiť repráky na iný istič.
2.6.2004 16:20:21   0.0.0.xxx 3533
To je jednoduchy, ja je mam taky a centr Vam bude hrat, kdyz zmenite prehravac audia, nakej trapnej WMP je na h****, ja jsem kvuli tomu zacal pouzivat JetAudio, kterej je dost dobrej a je volne stazitelny a cestina taky, staci nastavit a je to.....
4.6.2004 13:44:14   0.0.0.xxx 3536
Nazdar,mám tyhle skvělé bedničky a jsem pořád nadmíru spokojen!!! Centr mi (ne)hraje,mám taky "SBlajf". Pokud ho chceš rozjet při přehrávání hudby,stačí zapnout v PlayCenter(program ke kartě) funkci CMSS,ale na úkor kvality zadních reprobeden(hrajou naho...),nechal bych to raději 4.1 při hudbě. Pokud jde o filmy,tak můžu vřele doporučit MicroDVD,jestli máš film s prostorovým zvukem,stačí to v přehrávači nastavit,pojede ti pak komplet "soundsystem" a to stojí fakt zato!A pokud jde o hry,tam by se měl zapnout automaticky,pokud ho hra(5.1) podporuje.Čau Pavel
11.6.2004 12:02:27   0.0.0.xxx 3435
Test Mozilly
13.6.2004 17:16:29   0.0.0.xxx 3832
Mam asi tejden Genius Home Theatre 5.1. Zapojeny je mam na zvukovku Sound Blaster 5.1 digital. Když je dam testovat tak mi dou pouze predni a postrani repraky. Subwoofer a centr nejde. Podotykam že mam všechno dobře zapojeny. Vůbec nevim jak to mam rozchodit zkousel jsem snad vsechno. Poradte prosim zoufalci. Moc diky za odpoved.
25.7.2004 14:28:56   0.0.0.xxx 3235
Zdravim.Chci si také zakoupit tuto soustavu,ale nevím,zda mi bude fungovat.Mám zvukovku 5.1 integrovanou na desce Asus A7V8X-X,kde je vývod S/PDIF OUT.Prosím poradí mi někdo?Předem dík Pavel.
6.8.2004 20:12:05   0.0.0.xxx 3331
Nema ten vstup, ale je to neva vubec-tyhle repro jsou špica!!!!!!!!! mam je 2 den a sedim a kochám se super zvukem a prostě vším. Mam podobnou zvukovku jako ty ale mam desku MSI. Kdyby neco tak napis. Cus bus.
5.8.2005 04:59:17   194.213.62.xxx 3733
Jak se zapojej ty bedny s integr zvukovkou která má jen 3 jack vývody?
6.8.2004 20:38:45   0.0.0.xxx 3535
Dobrý den,
potřeboval bych vědět jak je to s napájením. Postačí na noc vypnout Repro na tlačítku Stand By-jde mi o to aby to nemělo skoro stejný odběr energie když jsou normálně zaplé-jak to děláte vy? Vypináte Bedny ze zadu na hlavním vypínači? Kde by jsem našel spotřebu těchto beden v těchto různých režimech. Díky moc!!!
25.8.2004 14:58:58   0.0.0.xxx 3636
Ak niekto tvrdi ze toto repro ma skvely zvuk, tak je asi hluchy!
14.2.2006 22:57:17   80.78.146.xxx 2320
Tak jestli mas doma nejaky repro za sto papiru, tak je jasny, ze z toho nebudes nadsenej, jedze pocitej s tim, ze jsou to repro pod tri litry..
6.9.2004 15:20:34   0.0.0.xxx 3835
Neví někdo jakou mají reproduktory impedanci.Chtěl bych místo předních použít vlastní 4-8 Ohmové a přední přesunout dozadu.
16.9.2004 21:09:17   0.0.0.xxx 3335
urcite to pustas cez winamp aj mojmu kamosovy to neslo a robilo mu to iste ako tebe skus si musit MP3 cez windows media player mozno to pojde jemu to ide .
24.9.2004 09:02:32   0.0.0.xxx 3532
delam to tak ze mam vypinaci prodluzku a vypnu je natvrdo mel sem totiz problem s tim, ze me suwoofer bzucel pry rezimu stand-by a nedalo se u toho spat.
24.9.2004 13:32:00   0.0.0.xxx 3434
Odešlo mi CD v Hi-Fi a koupil jsem si MiniDV kameru. Chci si koupit DVD přehrávač + repro. Otázka zní: koupit si DVD přímo s reprákama, tedy celou sestavu, nebo si koupit DVD přehrávač + právě zmiňované "Geniusy"? Díky moc!!
19.11.2004 22:37:41   0.0.0.xxx 3433
Potreboval bych prosim radu, nejde mi center, ve vsech testech ano ale u mp3, u her, lepe receno u vsecho ostatniho se z nej nic neozyva..

nevi nekdo co stim prosim ?

Dekuji
Kontaktujte me bud zde nebo na mail, jeste jednou dekuji
25.11.2004 19:45:37   0.0.0.xxx 3232
Chci se zeptat co by jste mě doporučily , abych měl zvuk 5.1 , když mám kino genius a DVD s výstupem scart a koaxial. Potřeboval bych nějaký dekodér bez zesilovače. Můžete mě něco doporučit. Děkuji
30.11.2004 19:06:56   0.0.0.xxx 3533
Dámy a pánové s tím centrem to není jena těchto bednách (Genius HT 5.1) setkal jsem se už s více jak pěti repro soustavami, na kterých nejede centr a nebyla zde přítomna zvukovka jen od Creative (SoudBlaster).
Tento proble se vyskytuje hlavně na Windows XP a s jakoukoliv zvukovkou a s jakýkolivmi bedničkama.
V hodně případech pomohlo stahnutí a nainstalování nového ovládače zvukové karty.

Jinak HT gen. 5.1 mám jeden den a mohu všem doporučit. Předtím jsem měl sice dvě 45W dřevěné bedny vlastní výroby. O dvakrat větší velikosti neš je subwoofer u HT, ale vubec si nemám nač stěžovat. Jsou super.
1.12.2004 16:18:45   0.0.0.xxx 3433
Zdravim, narazil jsem na reprosoustavu Tesla Resa 6050 - viz. odkaz http://www.teslacolor.cz/novinky_resa.htm#. Na pohled i podle parametru vypada celkem slibne, ale je o ni hodne malo informaci a recenzi. Nemate nekdo zkusenost s touhle sestavou nebo s repraky Tesla obecne ?
12.12.2004 12:25:24   0.0.0.xxx 3734
Jaky byste mi doporucili DVD prehravac k temto bednam? Moc se v tom nevyznam,jen vim,ze to chce nejaky dekoder a snad i zesilovac? Chtel bych,aby to umelo mp3,jpeg,samozreme tuner a prehravalo to i DVD-RW. Diky...
27.12.2004 23:35:47   0.0.0.xxx 3434
..ta nejde mi CENTER ! - center vraj len pri DVD filmoch ,kt podporuju 5.1 !
..ale ináč som CENTER ešte bežať ani nepočul !
..na SUBWOOFER odporucam..dostacuje SB LIVE 5.1
..pre naročnejšich AUDIGIY - BOMBA !!!!!!
30.12.2004 20:32:06   0.0.0.xxx 3433
kdyz zesiluji a ztlumuji hlasitost z centru vychazi pri zmacknuti klapnuti ma to tak delat nebo ne PROSIM O ODPOVED dekuji
korda.josef@volny.cz
30.12.2004 20:47:39   0.0.0.xxx 3332
samozdrejme pri pouziti ovladace to dela ten zvuk
10.1.2005 16:04:49   0.0.0.xxx 3331
ja ale nemyslim basy.Kdyz to zesiluju tak to pipne jak to zmacknu
DEKUJU
13.1.2005 08:41:47   0.0.0.xxx 3333
Ludia asi to už viete ale v balení je taký malý prepojovací žltý káblik (je tam na ňom lístoček) ten pichnete na kábel SUB/CEN a to celé do zvukovky a malo by to šlapať.
Ja som mal ten istý problém a už to chodí. Ináč sú super.

PS. Ten káblik je na to priamo určený a bude to niečo s tým minijackom. Pa.
28.1.2005 17:30:13   0.0.0.xxx 3434
Prosím o radu. Dnes jsem zapojil soustavu Genius s DVD přehrávačem Mascom. Podotýkám, že jsem si dal záležet na propojení kebelů. Ale při nastavení tlačítka na AC3 mi nejde zvuk do pravého zadního reproduktoru. Nevím si s tím rady, vážně mě to s... . Přitom když zapnu například režim TV, tak zvuk je bez problémů. Nevíte někdo co s tím? Díky
28.4.2005 21:41:04   0.0.0.xxx 3335
Čau. Typhoona neposlouchej, nevi o čem mluvi.Měl jsem uplne stejnou desku ale ovladače k integrovane zvukovce nefungovaly dobře.Stačilo si stáhnout nove od výrobce čipu,ne od MSI a nebyl problem.Jen pro upřesněni, při hudbě má hrát vše kromně centru.A ještě jedna věc.Pokud máš alespoň trochu sluch tak si stejně budeš muset koupit novou zvukovku.Taky jsem četl že integrovana není nejhorší,ale při vyšších hlasitostech má značný šum.A docela bere ruchy s desky. Stačilo koupit Soundblaster live 5.1 za 500,- (nová) a zvuk šel zase nahoru :-))
29.4.2005 14:41:48   0.0.0.xxx 3433
Jiny bedny nechci hlavne pak ne ty plastovy chcipaky od ostatnich virobcu
3.5.2005 15:07:07   0.0.0.xxx 3434
budou ty repro hrat normalne i s integrovanou dvoukanalovou zvukovkou na desce Gigabyte 7VT600 ?
14.1.2006 13:21:45   83.177.100.xxx 2526
Mám doma Genius 5.1 Home Theatre a nehraje my jeden reprák ten jeden s těch vetších.
Ale reprákem to není to vím jistě.
Kámoš říkal že se to nastavuje někde v systému. Tak vás prosím jestli víte jak se to nastavuje tak se prosím ozvěte. Dík moc
14.2.2006 22:47:44   80.78.146.xxx 2523
nejspokojenější majitel.. 2900Kč a kochám se zvukem každý den do sytosti..
4.3.2006 10:24:17   213.235.75.xxx 1920
Mám tyto bedny asi týden a maximální spokojenost.Jsou fakt super.A ta cena 2799Kč.....
Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.