Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Herní headset Func HS-260: robustní, komfortní, funkční
Herní headset Func HS-260: robustní, komfortní, funkční
autor: Pavel Urbánek , publikováno 13.3.2014
Seznam kapitol
1. Herní sluchátka Func HS-260: představení
2. Design a provedení
3. Ergonomie
4. Zvukové podání
5. Mikrofon
6. Závěr
Herní headset Func HS-260: robustní, komfortní, funkční

Herní sluchátka Func HS-260 jsou dalším počinem obnovené značky. Na první pohled zajímavý produkt s vyšší cenou čelí tvrdé konkurenci zaběhlých značek a produktů. Poskytnou HS-260 nějaké pádné argumenty proč je pořídit? Jedná se o opravdová herní sluchátka? To jsou otázky, kterými se dnes budeme zabývat.


Recenze sluchátek už se na PC Tuningu nějaký čas neobjevily. A je to škoda, protože pro mnohé jsou právě sluchátka významnou součástí příslušenství jejich počítače. Platí to dvojnásob, pokud se bavíme o herních sluchátkách – ta stojí obvykle více než myš nebo klávesnice (ne že by ty neherní nemohly stát ještě mnohem víc), zaslouží si tedy také pozornost.

Herní headset Func HS-260: robustní, komfortní, funkční

Hráč a zvuk, to je specifická symbióza, která se často i výrazně liší od běžného použití či audiofilského nadšení. To je reakce na otázku, nebo spíše připomínku, že je lepší vybírat sluchátka podle oněch na-sluchátka-se-specializujících webů a diskusních fór: neplatí to jednoznačně. Zajisté se dozvíte spousty a spousty kvalitních informací o opravdu dobrých a řádně drahých sluchátkách, ale stěží vám už někdo řekne, zda jsou dobré i na to herní nasazení - s tím vám pomůžeme my.

Jak tedy přistupovat k výběru sluchátek obecně? Co sledovat u herních variant? Jsou faktory, které patří mezi společné s audiofily a dalšími a jiné, které jsou například poměrně specifické pro využití u her. Priorita těchto faktorů se může také výrazně lišit. O čem se zde bavíme? Ergonomie, zvukové podání, možnosti komunikace, způsob připojení, možnost sbalení na cesty a další.

Dnes se budeme zabývat sluchátky od společnosti Func, která nedávno představila celou řadu produktů, tedy přesněji herního příslušenství. Některé jsme pro vás už otestovali (myš, klávesnice) a zatím šlo o celkem kvalitní produkty s elegantním designem. Budou sluchátka HS-260 pokračovat v tomto trendu?

Balení a představení

Sluchátka dostanete v pořádně velké krabici s bílým motivem a jen pár popisky. Dozvíte se z nich například, že sluchátka jsou vyladěná pro herní použití nebo že se jedná o uzavřený design.

Herní headset Func HS-260: robustní, komfortní, funkční

Jakmile se začnete dobývat dovnitř, narazíte na samotná sluchátka, jejichž velikost opodstatňuje nadstandardní rozměr celého balení. V době, kdy pořádná komfortní sluchátka jsou spíše výjimečná nebo stojí několik tisíc, srdce nad takovým pohledem zaplesá.

Kromě samotných sluchátek hned uvidíte i odpojitelný mikrofon s hardwarovým vypínačem a čtyřpinovým (!) konektorem. Vše je uloženo v klasické vylisované plastové formě nicméně s již méně klasickým sametovým povrchem. Výsledek tak působí poměrně luxusně. Z hlediska balení a prvního dojmu bych se tedy nebál sluchátky někoho obdarovat.

Herní headset Func HS-260: robustní, komfortní, funkční

V balení dále najdete odpojitelný 3 m dlouhý kabel a opět celkem velké překvapení - náhradní náušníky, respektive druhé náušníky z koženky. Zde jsem docela váhal nad tím materiálem, protože na stránkách výrobce je uvedena kůže. Nicméně po podrobnějším prozkoumání se jedná „pouze“ o opravdu povedenou napodobeninu kůže.

Herní headset Func HS-260: robustní, komfortní, funkční 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.