Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Microsoft Wedge – jak z tabletu udělat notebook
Microsoft Wedge – jak z tabletu udělat notebook
autor: Jan Štěpánek , publikováno 7.2.2013
Microsoft Wedge – jak z tabletu udělat notebook

S masivním nárůstem prodejů mobilních zařízení samozřejmě výrobci uvádí i více či méně zdařilé příslušenství. Do které z těchto kategorií můžeme zařadit dnes testovanou dvojici periferií od Microsoftu? Vyzkoušeli jsme set klávesnice a myši s označením Wedge, tedy pěkně zpracované bluetooth příslušenství, které tak trochu zabíjí cena.


Microsoft stejně jako Logitech a dalších výrobci periferií velmi rychle reagují na požadavky uživatelů, kteří často u tabletů kritizují omezenější možnosti připojení klávesnice a pak především díru na trhu u maloformátových klávesnic, které by bylo možné jednoduše přemístit a přitom nabízely rozumný a ergonomický layout pro přirozené psaní.

Microsoft Wedge – jak z tabletu udělat notebook

Právě Wedge rozhodně není prvním takovým produktem, ale jelikož periferie firmy Microsoft patřily vždy spíše k těm lepším, byli jsme zvědaví, jestli se jim podařila i mobilní varianta. A jelikož výrobce na trh nepřivedl pouze klávesnici pod tímto názvem, ale i kompaktní bezdrátovou myš, rozhodli jsme se otestovat obojí najednou. Oba kusy sice musíte objednat samostatně, nicméně lze je označit za set. 

Microsoft Wedge – jak z tabletu udělat notebook

Jelikož využívají k připojení bluetooth technologii, není nutný žádný USB adaptér, proto jsou možnosti připojení opravdu univerzální a spíše jsem ve výsledku řešil problém se zařízením, ke kterému se měla klávesnice a myš připojit. O tom ale později. Nejprve se pojďme podívat na specifikaci a obal obou produktů.

Microsoft Wedge – jak z tabletu udělat notebook

Co ještě musím na úvod zmínit, je cena těchto produktů, jelikož ta bývá při výběru vždy až na prvním místě. Pokud budeme brát oba kusy samostatně, tak lze říci, že cena je velmi podobná a překračuje hranici tisíce korun, která je běžně pro periferie rozhodující. Klávesnici pořídíte aktuálně za cenu těsně pod 1500 Kč v CZ verzi, tedy s natištěnou diakritikou. Myš je přeci jen o něco levnější, ale pouze o 200 Kč, což může být opravdu zásadním negativem při výběru. To můžeme ale hodnotit až po testu.

Microsoft Wedge – jak z tabletu udělat notebook

Obal je sice z pohledu zákazníka vždy jen přepravním prvkem, který nakonec v lepším případě skončí ve skříni, v tom horším projde kotlem. Microsoft si ale vždy na zpracování obalů velmi zakládal, takže ani tyto produkty nejsou výjimkou. Velmi elegantně zpracovaná krabice z pevného kartonu je kompletně potištěna a výrazně zbarvena do červené a bílé. Nechybí ani náhled zařízení a výčet specifik na zadní straně. Při rozbalování uchvátí především efektivní způsob otevírání, který je vidět na fotografiích.

Microsoft Wedge – jak z tabletu udělat notebook

A uvnitř vykoukne luxusně zvýrazněný produkt. Z obalu tak máte ihned pocit, že nekupujete jen obyčejnou periferii, ale nějaký „lepší“ produkt. Je ale otázkou, zdali zákazník nutně chce platit právě za oba, který je použit většinou jen jednorázově. Nic s tím ale dělat nemůžeme.

Microsoft Wedge – jak z tabletu udělat notebook

Kladně musím však hodnotit fakt, že u obou zařízení je součástí balení potřebná baterie, i když nenabíjecí. Její výdrž však lze počítat na dobu měsíců až let, takže žádný větší problém. Nechybí ani řada prospektů a manuál, který je i v českém jazyce. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
32 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.