Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Úvaha: Sinofsky je pryč. Největší propadáky Microsoftu
Úvaha: Sinofsky je pryč. Největší propadáky Microsoftu
autor: Michal Rybka , publikováno 17.11.2012
Úvaha: Sinofsky je pryč. Největší propadáky Microsoftu

Když se objevily informace o tom, že Steven Sinofsky opustil Microsoft, objevila se hora spekulací. Některé mluví o tom, že usiloval o získání postu šéfa Microsoftu, další říkají, že důvodem je nespokojenost s výsledky prodejů Windows 8. Budou snad dalším propadákem v řadě? Ne všechno se totiž Microsoftu povedlo dle očekávání...


Názory na Stevena Sinofského jsou hodně roztříštěné, jedni ho chválí za schopnost držet kvalitu a termíny, za snahu vysekat z Microsoftu byrokracii systémem triád, kdy do skupin dal vždy vývojáře, testery a produktové manažery a eliminoval vrstvy manažerů nad nimi. Říká se, že si tím nadělal i hodně nepřátel a že se je udělal i proto, že tvrdě razil svoji, snažil se získávat stále větší vliv a buď bylo po jeho a nebo byl boj.

Úvaha: Sinofsky je pryč. Největší propadáky Microsoftu

Buď jak buď, boj skončil a Sinofského nahradila dvojice manažerek Tami Reller a Julie Larson-Green. Jedni říkají, že je hezké, že řízení v technické společnosti získávají ženy, další tvrdí, že na řízení vývoje Windows prostě nemají, protože jde o složitý produkt a další upozorňují, že Larson-Green se podílela na vývoji Ribbonu a Metra, což může naznačovat potvrzení snahy prosazovat radikální změny rozhraní, ať už se to uživatelům líbí a nebo nelíbí.

Pokud máte jenom trochu času, doporučuji vám pročíst si debatu na blogu Mini Microsoft, kde debatují současní a bývalí zaměstnanci Microsoftu a taktéž jeho příznivci o tom, co je dnes uvnitř této korporace špatně, co nefunguje a jak by se to mělo změnit. Je to kolekce ohromujících, otevřených a do značné míry brutálních názorů a komentářů, která je velmi různorodá, ale neuvěřitelně zajímavá. Nemá ji moc smysl převyprávět, přečtete si to opravdu sami. Věřte mi, stojí to za to, kam se hrabou rádoby pokusy o dramata, cucaná z prstu dramaturgy našich televizí! I když připustíme, že názory nespokojených trollů zkreslují celkový stav společnosti, tahle debata za přelouskání opravdu stojí.

Úvaha: Sinofsky je pryč. Největší propadáky Microsoftu

Microsoft má ovšem za sebou dlouhou a bohatou historii produktů, které více či méně epicky selhaly a byly za většího či menšího zájmu veřejnosti terminovány. To neznamená, že šlo vždy o principiálně špatné věci, v některých případech představovala problém jenom kvalita, jindy šlo o systém zajímavý, leč nedotažený produkt a jindy o nápad, který byl sice zajímavý, ale neexistoval pro něj trh a nebo byl příliš malý. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
207 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 89.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.