Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Jako James Bond – sleduje a zachraňuje. Chytrý GPS tracker
Jako James Bond – sleduje a zachraňuje. Chytrý GPS tracker
autor: Martin Simandl , publikováno 24.8.2011
Jako James Bond – sleduje a zachraňuje. Chytrý GPS tracker

Podíváme se na zoubek další věcičce, kterou bychom mohli zařadit do módní vlny bezpečnostních systémů. Podíváme se na GPS Tracker – lokátor. Za cenu něco málo přes tisíc korun vám dokáže ochránit auto, vysledovat ztraceného psa nebo poslat nouzový signál při nehodě. A s aplikacemi (nejen) pro Android toho umí i víc...


Co to vlastně je? Stručně řečeno, jde o malou krabičku o rozměrech 64 × 46 × 17 mm, ve které je zabudovaný GPS přijímač a GSM modul. Funkce GPS přijímače je nasnadě: přijímá signál družic systému GPS a z nich určuje polohu trackeru. Naproti tomu GSM modul funguje ve dvou základních režimech. Buď odesílá polohu (a nejen ji) do GSM sítě pomocí SMS zpráv, nebo pomocí datové služby GPRS. Výběr záleží na volbě majitele a tedy na způsobu využití.

Jako James Bond – sleduje a zachraňuje. Chytrý GPS tracker

Tracker pro lepší odhad velikosti vedle známé mince

Právě způsob využití je asi to nejdůležitější, co je třeba si rozmyslet. Aplikací se totiž nabízí celá řada: od managementu flotily vozů přes hledání zatoulaných modelů letadel až po hlídání vlastních ratolestí a jiných domácích mazlíčků včetně těch čtyřnohých. A od toho se bude také odvíjet způsob komunikace s trackerem a tedy i výsledná cena provozu celého systému.

Jako James Bond – sleduje a zachraňuje. Chytrý GPS tracker

Tracker je dodáván v krabici, která nedělá ostudu

Co najdeme v balení

Dříve než se začneme zabývat funkcemi a provozem, podívejme se do balení. Kromě samotného trackeru najdeme v balení i alternativní víčko baterie, ve kterém jsou zalisované čtyři silné magnety pro uchycení na kovový povrch. V balení naleznete také dva akumulátory, externí nabíječku a zdroj, který umí zároveň dobíjet baterii v nabíječce i ve vlastním trackeru.

Balení dále obsahuje transparentní pouzdro chránící tracker před stříkající vodou a umožňující zavěšení na opasek či obojek, CD s anglickým manuálem a aplikacemi a tištěný stručný návod. To vše v úhledné krabičce.

Jako James Bond – sleduje a zachraňuje. Chytrý GPS tracker

Kompletní obsah balení 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
51 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 21.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.