Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Shuttle XS35GT-804 – Ideální HTPC pro domácí zábavu
Shuttle XS35GT-804 – Ideální HTPC pro domácí zábavu
autor: Z. Obermaier , publikováno 18.11.2010
Shuttle XS35GT-804 – Ideální HTPC pro domácí zábavu

V dnešním testu se podíváme na výkonný minipočítač osazený dvoujádrovým procesorem Atom s Hyper-Threadingem a výkonnou grafikou Nvidia ION. Celé zařízení se vejde do krabičky jen o kousek větší než klasická CD-ROM. Zdali půjde o ideální řešení pro HTPC do obývacího pokoje, se dnes pokusíme zjistit.


Dnes si krapet odpočineme od nadupaných sestav s šestijádry, od luxusních desek pro jakoukoliv platformu, také výkonné a energeticky náročné grafické karty nás dnes zajímat nebudou. Zařízení jež budu dnes testovat je zcela z opačné strany, je energeticky úsporné a jeho výkon stačí jen na něco. I přesto jde o hodně zajímavý kousek hardware, který zaujme nejen schopnostmi, ale zejména malými rozměry.

Shuttle XS35GT-804 – Ideální HTPC pro domácí zábavu

Jak ukazuje ilustrační obrázek, počítač z produkce společnosti Shuttle je opravdu jen o kousek delší než běžná 2,5" disková mechanika. Ukrývá v sobě ale schopnosti, které bohatě dostačují pro většinu činností, které chcete v pohodlí sedačky v obývacím pokoji provádět. Poradí si se všemi dnešními HD videoformáty, přehraje bez potíží i HD video ve Flash 10.1, výkon virtuálních čtyř jader CPU bohatě postačí i na lehčí kancelářskou práci a samozřejmě i na brouzdání webem.

Také výbava výstupů je hodně slušná, ovšem jako čistokrevnému HTPC a centru domácí zábavy moderní domácnosti několik podstatných věcí chybí. O tom si samozřejmě řekneme až v průběhu článku, neprozradím vše hned v úvodu. Podle všeho, výrobce tímto zařízením nemíří spíše do obývacích pokojů, ale na recepce firem, do stylových kanceláří a moderních pracovních prostor s omezeným místem. Jako běžný, malý počítač jež prostě připevníte k LCD zezadu je totiž stvořen. Tiché zařízení bez ventilátorů, které skryjete, a na stole zbude jen myš a klávesnice, jistě ocení každý milovník pořádku. Žádné kabely, žádná nevzhledná "krabice" s PC někde na stole nebo pod ním. Možnosti využití tohoto minipočítače jsou zkrátka široké, a za celkem přijatelnou cenu si tento ultra mobilní počítač může dovolit skutečně každý.

Shuttle XS35GT-804 – Ideální HTPC pro domácí zábavu

Jelikož testů dvoujádrového procesoru Intel Atom je plný internet a také na našem serveru jej najdete v několika testech notebooků, nebude mne dnes zajímat z tohoto pohledu. Výkon otestuji jen zběžně, není hlavním předmětem dnešního článku. Také výkon grafické části Nvidia ION ve hrách a benchmarcích máte možnost si projít v našich starších recenzích. Já se zaměřím spíše na uživatelský komfort, použitelnost jako HTPC a možného centra domácí zábavy. Dnes tedy nečekejte moře grafů výkonu procesorů, pamětí a jádra GPU, ty budou jen v nejnutnějším množství pro orientaci. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
46 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 16.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.