Hlavní stránka Hardware Sítě a Internet Soutěžte o routery a další ceny za 12 tisíc se společností Asus
Soutěžte o routery a další ceny za 12 tisíc se společností Asus
autor: Redakce PCT , publikováno 7.3.2014
Seznam kapitol
1. O co soutěžíme?
2. Soutěžní otázky
3. Pravidla soutěže serveru PCTuning
Soutěžte o routery a další ceny za 12 tisíc se společností Asus

Ve spolupráci se společností Asus jsme pro vás připravili soutěž o čtyři krásné ceny v úhrnné hodnotě bezmála dvanáct tisíc korun. Abyste se mohli zúčastnit, stačí vybrat správnou odpověď na každou ze čtyř otázek. A pak už to chce mít jen trochu štěstí a jeden z rychlých WiFi routerů podporujících přenosy až 600 Mbps může být váš.


Ve spolupráci se společností Asus jsme pro vás připravili soutěž o ceny v úhrnné hodnotě bezmála dvanáct tisíc korun. Vyhrát můžete tři elegantní a výkonné routery a rozšiřovač pokrytí signálem:

Soutěžte o routery a další ceny za 12 tisíc se společností Asus

1. místo: Dvoupásmový Wireless-AC1900 gigabitový router

ASUS RT-AC68U je jeden z nejrychlejších Wi-Fi routerů na světě, jehož kombinovaná rychlost přenosu dat v obou pásmech činí až 1 900 Mb/s. Rychlost 1 300 Mb/s 802.11ac v 5GHz pásmu dosahuje až na hranici gigabitového přenosu dat, zatímco technologie Broadcom® TurboQAM™ zvyšuje rychlost přenosu dat mezi kompatibilními zařízeními v 2,4GHz 802.11n pásmu z 450 Mb/s na 600 Mb/s.

Router RT-AC68U pohání dvoujádrový procesor, u něhož nehrozí poklesy rychlosti, které v zaneprázdněných sítích postihují ostatní routery. Nechybí ani dva USB porty pro sdílení souborů, tiskáren a 3G/4G modemů, stejně jako port USB 3.0, který je zárukou až desetkrát rychlejších přenosů dat než u USB 2.0.

Soutěžte o routery a další ceny za 12 tisíc se společností Asus

 

2. místo: Cenově dostupný dvoupásmový bezdrátový router AC750 s přibaleným AC adaptérem USB-AC50

Router ASUS RT-AC52U nabízí vysokou rychlost i skvělou užitnou hodnotu – svou domácí síť tak můžete upgradovat na nejnovější standard 802.11ac Wi-Fi. Umožňuje souběžný provoz ve dvou pásmech – 2,4 GHz a 5 GHz – při až 3× vyšší rychlost než u běžných 802.11n routerů.

Model RT-AC52U je vybaven 128 MB vnitřní paměti, takže se můžete spolehnout, že připojení zůstane rychlé a stabilní i při vysoké zátěži. Díky speciální konstrukci antén, která zesiluje přenos signálu, nabízí router RT-AC52U až o 50 % silnější bezdrátový signál než konkurenční modely.

Zásluhou víceúčelového portu USB získáte při pořízení RT-AC52U mnohem víc než jen router. Stačí připojit pevný disk s rozhraním USB a v mžiku vytvoříte souborový server – ten lze navíc propojit také s cloudovým úložištěm pomocí aplikace ASUS AiCloud! Připojíte-li k routeru RT-AC52U tiskárnu, získáte tiskový server – ideální řešení pro sdílení jedné tiskárny mezi několika uživateli. K portu USB můžete připojit rovněž 3G/4G dongle širokopásmového mobilního připojení. Můžete pak prostřednictvím jediného routeru využívat dvě širokopásmová připojení (WAN) – nikdy už se nebudete muset obávat, že vám vypadne připojení k internetu. Port USB lze použít k napájení připojených zařízení, např. chytrého telefonu nebo tabletu. Router RT-AC52U tak slouží také jako praktická dobíjecí stanice.

Soutěžte o routery a další ceny za 12 tisíc se společností Asus

 

3. místo: Dvoupásmový gigabitový router Wireless-N750

Router ASUS RT-N65U nabízí zásluhou dvou procesorů provoz ve dvou pásmech, 2,4 a 5 GHz současně, díky čemuž dosahuje připojení rychlostí až 750 Mb/s. Kromě jednoho portu WAN a čtyř RJ-45 pro gigabitový ethernet nabízí i dva porty USB 3.0 pro rychlé sdílení souborů a konektivity s využitím technologií FTP, SAMBA, UPnP AV server či sdílení tiskárny.

Soutěžte o routery a další ceny za 12 tisíc se společností Asus

 

4. místo: Dvoupásmový bezdrátový gigabitový rozšiřovač pokrytí N600

RP-N53 vám poskytne skutečnou dvoupásmovou síť i v případě, že pracujete se starším jednopásmovým routerem. Zdvojnásobte svůj bezdrátový výkon – s propustností až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz současně! Pásmo 2,4 GHz se postará o každodenní činnosti, jako je procházení webu a služby sociálních sítí, zatímco 5GHz pásmo je ideální pro přehrávání HD videa a on-line hraní.

Soutěžte o routery a další ceny za 12 tisíc se společností Asus

A jak můžete výhry získat? Stačí správně odpovědět na následující otázky... 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.