Hlavní stránka Hardware Monitory, LCD panely 19 palců v testu aneb sedm konkurentů v přímém souboji - část 2.
19 palců v testu aneb sedm konkurentů v přímém souboji - část 2.
autor: Kuchař Martin , publikováno 9.2.2007

Pravidelní čtenáři jistě stačili zaznamenat, že jsme včera započali mega-test sedmi 19'' LCD panelů. V prvním díle jsme se s testovanými kousky důkladně seznámili a dnes je řada na praktické testy, hodnocení a vyhlášení medailových pozic. Už předem si troufáme říci, že souboj bude velmi těsný a o vítězi budou rozhodovat opravdu drobnosti.


Jak již jsme si řekli, tak dnešní článek je pokračování včerejšího prvního dílu, který nás postupně seznámil s každým ze sedmi testovaných modelů hezky postupně a ukázal nám jejich kvality v oblasti polohování a OSD. Dnes se na řadu dostávají praktické testy, které nám ukáží jejich obrazové vlastnosti a to v následujících kategoriích:

  1. Odezva
  2. Homogenita podsvícení
  3. Stabilita kontrastu při změně jasu
  4. Barevné podání
  5. Pozorovací úhly

Pro čtenáře, kteří nejsou s metodikou testování obeznámeni doporučujeme přečíst si článek, který se touto problematikou zabývá - zde je odkaz. Metoda je založená na využití optické sondy a digitálního osciloskopu a jelikož je toto řešení již poměrně složité, vřele doporučujeme čtenářům se s ním alespoň lehce seznámit.

19 palců v testu aneb sedm konkurentů v přímém souboji - část 2.
Také si říkáte kdo bude vítězem?

Po praktických testech bude každý panel ohodnocen tak, jak tomu je u každé jednotlivé recenze a následně pak pomocí celkového počtu získaných bodů určíme jasného vítěze. Jelikož máme k dispozici sedm zcela identických panelů a udělování bodů je velmi přesně dáno, máme možnost určit i vítěze v kategorii Cena / Výkon - cena panelu bez DPH se vydělí počtem získaných bodů a tento koeficient se následně porovná s dalšími modely. Model s nejnižším počtem bodů bude tedy vítězem.

Celkem tedy obsadíme čtyři následující pozice:

  • Zlaté medaile - panel se nejvyšším počtem získaných bodů
  • Stříbrná medaile - panel s druhým nejvyšším počtem bodů
  • Bronzová medaile - panel s třetím nejvyšším počtem bodů
  • Výhodná koupě - panel s nejlepším poměrem ceny k výkonu


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
180 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 78Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.