Hlavní stránka Hardware Disky /CD /DVD /BR Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl
Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl
autor: Bathory , publikováno 27.7.2006
 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl

Máme před sebou třetí a poslední díl našeho seriálu o Nero 7 Premium. V něm se především podíváme na kódování videa, práci se zvukem a v neposlední řadě i na užitečné aplikace pro různá měření optických mechanik, či jejich zpomalení nebo nastavení. Jedná se o posledních 8 programů z 18 členného multimediálního balíku.


 

 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. dílNero Recode 2 je určeno především k vytváření kopií DVD a převodu videa. Jinými slovy, využijeme ho pro práci s video DVD a jeho rekompilací z dvouvrstvých disků na jednovrstvé, k převodu z jednoho formátu na druhý, nebo do formátu NeroDigital, který vychází ze známého MPEG-4.

Po spuštění máme na úvodní obrazovce několik možností výběru, které ale mají společného jmenovatele a to je překódování filmu či DVD do nějaké podoby.

 

 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl

 

 

Překódovat celé DVD na DVD

Hned na začátku vás musím upozornit, že disk nesmí být chráněn proti kopírování, ale jinak můžete odstranit titulky, nepotřebné zvukové stopy, nebo bonusy. Hned na začátku je nutno pomocí tlačítka Import DVD najít jednotku s DVD diskem a poté proběhne jeho analýza.

 

 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl

 

 

Pokud chcete přidat například na kvalitě hlavního filmu, tak napřed musíte nějakou část odstranit a to třeba nějakou zvukovou stopu či bonus a poté posuvníkem nastavit. Rozkliknete-li křížek u jednotlivých částí, můžete se dostat až k doladění komprese u jednotlivých kapitol. Vpravo dole si vyberete, zda budete zapisovat na 4,7GB DVD, nebo 8,5GB. Lze nastavit i vlastní velikost, nebo zvolit 8cm miniDVD 1,4GB. Kliknutím na tlačítko Další.

 

 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl

 

 

Poslední co ještě musíte, je zvolit mechaniku pro zápis, případně zaškrtnou pokročilou analýzu, nebo režim vysoké kvality.

 

 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl

 

 

Poté už dojde k samotné kompilaci a zápisu na disk. Tato operace je samozřejmě časově náročná, respektive záleží na poměru komprese.

 

 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl

 

 

Překódovat hlavní film na DVD


Nero Recode vybere pouze hlavní film a automaticky odstraní bonusy a další nadbytečné prvky. Jinak vše probíhá stejným způsobem, jako při překódování celého DVD.

 

 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl

 

 

Předělat DVD


Umožní vám vybrat z DVD pouze to, co chcete a dokonce to můžete udělat z více disků najednou, čili z několika DVD složit jedno.

 

 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl

 

 

Překódovat DVD a video do Nero Digital
Překódovat hlavní film do Nero Digital


Jedná se v podstatě o to samé, co v předešlých kapitolách pouze s tím rozdílem, že výsledný formát bude v Nero Digital (MPEG-4).

 

 Co nabízí NERO 7 Premium - 3. díl

 

 

Jak sami vidíte, Nero Recode je sama o sobě velmi jednoduchá aplikace, kterou může bez větších problémů či znalostí vyzkoušet a používat každý. Sice se v možnostech nastavení nevyrovná podobným specializovaným programům, ale jistě si své příznivce najde.

 

  
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
110 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 46.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.