Hlavní stránka Hardware Disky /CD /DVD /BR Akasa Integral - hliníkový bunkr pro váš pevný disk
Akasa Integral - hliníkový bunkr pro váš pevný disk
autor: Bronislav Kujál , publikováno 19.10.2005
Akasa Integral - hliníkový bunkr pro váš pevný disk

Pokud přemýšlíte o alternativním řešení pro ukládání a přenášení většího množství dat, tak je tento článek právě pro vás. V dnešní době se téměř na každém kroku setkáte s pevnými disky o velikosti 2.5 palce, které jsou určeny primárně do notebooků, ale díky své velikosti si našly cestu k uživatelům, kteří chtějí mít stále po ruce velký úložný prostor. Každý takový disk potřebuje samozřejmě svůj úkryt a na jeden takový od společnosti Akasa se dnes podíváme.


Balení

Externí box se prodává v klasické kvalitní krabičce ala Akasa. Přední strana krabičky je vylepšená foliovým okénkem, díky kterému je vidět větší část celého boxu. Také je tu foto obou provedení, které nabízí provedení stříbrné (neleštěný hliník) a nebo černé matné (eloxovaný hliník). Pro recenzi jsme měli k dispozici černé provedení.

Akasa Integral - hliníkový bunkr pro váš pevný disk

Zadní strana krabičky obsahuje veškeré důležité technické informace v anglickém, francouzském a německém jazyce. 

Akasa Integral - hliníkový bunkr pro váš pevný disk

Krabička je dostatečně pevná a nahoře umožňuje pověšení na zeď či do regálu. Obava z poškození při dopravě je v tomto případě zbytečná.

Po rozbalení v krabičce najdete montážní a instalační manuál a instalační CD pro operační systémy MS Windows 95 a 98 a MAC OS. Box je pečlivě zabalený v dalším průhledném plastiku.

Akasa Integral - hliníkový bunkr pro váš pevný disk

Veškerý obsah krabičky mimo CD, manuálu a samotného boxu, je kabel na propojení s PC, napájecí kabel a koženkový obal boxu.

Černý kabel slouží jako napájení pevného disku přes USB 1.1 a  2.0. Druhý stříbrný kabel přenáší data z PC. Na jednom konci najdete konektor pro USB a na druhém MiniUSB, který je na externím boxu. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
103 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 46.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.