Hlavní stránka Hardware Grafické karty XFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém balení
XFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém balení
autor: Adam Vágner , publikováno 11.4.2017
XFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém balení

Proklepli jsme Radeon RX 470 značky XFX, která je v našich končinách stále trochu exotická. Z hlediska poměru cena/výkon se jedná o jednu z nejvýhodnějších karet, které dnes můžete pořídit. Levnější řešení je pochopitelně vždy kompromisem. Jak velké ústupky budete muset dělat, pokud se pro tuto kartu rozhodnete?


Dnes se podíváme nejspíš už na poslední čtyřstovkový Radeon před premiérou inovované řady Radeon 500. Jde o kartu od společnosti XFX – výrobce, který byl i u nás kdysi se svými kartami, tehdy ještě s čipy Nvidie, docela známý. V době, kdy GeForce byly trochu ve stínu Radeonů z našeho trhu zmizel, přeorientoval se na Radeony a v současnosti se s nimi u nás snaží zase prorazit.

Balení a příslušenství

Testovaný model má poměrně komplikovaný název  XFX RADEON RX 470 Single Fan 4GB GDDR5 TRUE OC 1226MHZ BACKPLATE THREE DISPLAYPORT HDMI DVI a kódové značení RX-470P4SFD5.

Karta je v krabici s jednoduchým motivem. Na zadní straně najdete upozornění na velký ventilátor a technologii Zero DB, což není nic jiného než v současnosti už u lepších modelů obvyklé pasivní chlazení při nízké zátěži. Dále už je jen výčet obecných technologií podporovaných poslední generací Radeonů.

XFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém balení

XFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém baleníXFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém balení

U většiny karet jsme už v dnešní době rádi, když najdeme víc než jen stručnou instalační příručku a CD s ovladači. XFX ke kartě přidává alespoň redukci pro přídavné napájení z diskových molexů na šestipinový PCIe power.

XFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém balení

A to to nejdůležitější v celé krabici – samotná karta:

XFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém balení

Jde o nejjednodušší model RX 470 v nereferenčním provedení, který má XFX v nabídce. Na začátek připomenu parametry referenční karty:

XFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém balení

Karta od XFX má kosmeticky navýšený takt. GPU může běžet na až 1 226 MHz, reálné takty jsou o něco nižší, závisí na intenzitě zátěže čipu. Má duální BIOS, sekundární BIOS plní nejspíš čistě úlohu zálohy, při přepínání se nijak výrazně neměnily ani takty, ani chování karty.

Karta je osazená 4 GB paměti GDDR5 taktovanými na 7 GHz efektivně, což je u 4GB Radeonů 470 nadstandard. Dříve testovaná RX 470 Gaming X od MSI měla paměti jen na referenčních 6 600 MHz efektivně (resp. 6 700 MHz na OC profilu). Dále jsme testovali 4GB model Nitro+ od Sapphire, který má paměti taktéž na 7 000 MHz a v tomtéž testu najdete i 8GB variantu Nitro+ RX 470, která má paměti taktované dokonce na 8 GHz stejně jako rychlejší modely RX 480.

XFX Radeon RX 470: jednoduše a levně v malém balení

  
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
34 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.