Hlavní stránka Hardware Grafické karty MSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafy
MSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafy
autor: Adam Vágner , publikováno 1.11.2016
MSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafy

Otestovali jsme novou GeForce GTX 1050 Ti – a rovnou jeden z nejštědřeji navržených modelů – GTX 1050 Ti v provedení Gaming X od MSI. Jako obvykle se můžete těšit na výkonný a zároveň extrémně tichý chladič a pro Pascal typicky přívětivou spotřebu a poměr výkon/watt.


Poprvé s interaktivními grafy

Na dnešek jsme si pro vás připravili jednu novinku, věřím, že řadu z vás potěší. Měla by prospět k lepší orientaci ve výsledcích a k tomu, aby se do grafů vešlo o něco víc informací.

Interaktivní grafy nejspíš znáte z Extrahardware. S koncem testů hardwaru na EHW jsme se domluvili, že interaktivní grafy od Lukáše Prvého převezmeme a nadále se s nimi budete setkávat v recenzích na PC Tuningu.

Kvůli jejich zavedení jsem musel dělat řadu změn hlavně v dokumentech s dříve naměřenými výsledky, některé hry jsou v metodice vůbec poprvé, takže se dá předpokládat, že se objeví nějaké chyby. Dnešní článek berte tedy spíš jako ostrý test a ozvěte se, pokud objevíte nějaké nedostatky nebo nefunkčnost. Grafy by měly fungovat obdobně jako na Extrahardware (kde najdete i návod na jejich použití, pokud se s nimi setkáváte poprvé. Postupně se pokusíme vše doladit a inteaktivní grafy dostat z testů grafických karet i do dalších článků.Kromě toho jsem ještě přepracoval formát grafů u měření provozních vlastností, o tom více v příslušných kapitolách.

Nvidia GeForce GTX 1050 Ti a GTX 1050

Nvidia oficiálně představila nové modely GeForce GTX 1050 a 1050 Ti už 18. 10. Tentýž den jsme si letem světem oba modely představili v novince. Jen ve stručnosti zopakuju parametry:

MSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafyMSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafy

Na výsledky testů bylo ale nutné čekat o něco déle, informační embargo na testy výkonu končilo až 25. 10. Naše karta se bohužel po cestě trochu zdržela a dorazila až ráno ve stejný den, kdy končilo informační embargo. Jde o jeden z top modelů od MSI z řady Gaming.

MSI GeForce GTX 1050 Ti

Karta se drží stejného stylu jako ostatní modely z nové generace karet, se kterými jsme se už na PC Tuningu seznámili. Oproti GeForce GTX 1060. A vypadá i stejně masivně, ale je o poznání menší. Na obrázku je srovnání se 3GB GTX 1060:

MSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafy

Na krabici výrobce jako obvykle představuje klíčové technologie – chladič Twin Frozr šesté generace, LED podsvícení s nastavitelným režimem podsvícení a Gaming app pro snadné nastavení vlastností karty.

MSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafyMSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafyMSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafy

Karta je už od výrobce přetaktovaná. Opět jsou k dispozici tři výkonnostní profily – OC, Gaming (standardně nastavený) a Silent. Přepínají se tradičně přes MSI Gaming App. Na jednotlivých profilech má tyto takty:

  • OC Mode: základní takt 1379 MHz, 1493 MHz s boost, paměti na 7,1 GHz efektivně
  • Gaming Mode: základní takt 1354 MHz, 1468 MHz s boost, paměti na 7,0 GHz efektivně
  • Silent Mode: základní takt 1290 MHz, 1392 MHz s boost, paměti na 7,0 GHz efektivně

Já jsem testoval na standardním profilu Gaming s následujícím nastavením.

MSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafy

 

  
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
79 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 34.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.