Hlavní stránka Hardware Grafické karty Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580
Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580
autor: Redakce PCT , publikováno 5.4.2011
Seznam kapitol
1. Pravidla soutěže
2. Pravidla soutěže serveru PCTuning
Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580

Třetí pokračování hledání toho nejstaršího hardwaru nás zavede mezi grafické karty. Zatímco v minulých dílech, kdy jsme hledali nejstarší disk a nejstarší notebook, mohli soutěžit jedině sběratelé a pamětníci, tentokrát si můžou zasoutěžit úplně všichni. Pokud nemáte historickou grafiku, stačí odpovědět na otázky a zařadíte se do slosovaní.


První kolo soutěže o nejstarší disk mělo obrovský úspěch, disků se nám sešlo přes 700 a finální článek s galerií disků je navštěvovaný dodnes. Druhé kolo se nám trochu zvrtlo – soutěžili jsme sice o zcela nový notebook Sony Vaio, což byla hodnotnější výhra než SSD z prvního kola, nepodařilo se nám však určit stáří notebooků. O vítězi tak nakonec rozhodla čtenářská anketa. Finální článek s galerií rarit byl nicméně opět velmi úspěšný a je proto vidět, že o starý a dnes již málo viděný hardware máte zájem.

Dnes vyhlašujeme třetí díl soutěže a budeme hledat nejstarší grafickou kartu Asus. Ten jako sponzor věnoval do soutěže nové grafické karty ze svého portfolia, a máte se tak opravdu na co těšit. Kromě první hlavní ceny můžete navíc vyhrát dvě vedlejší výhry, což je podmíněné zodpovězením soutěžních otázek.

I když se nám tentokrát nepodaří proniknout moc daleko do historie, soutěže se bude moci zúčastnit téměř každý. Navíc trochu vypomůžeme bazarům, kde mají starých grafických karet plné šuplíky a nikdo je nechce ani za 50 Kč :-)

Jak se zařadit do soutěže?

Bereme jakoukoli grafickou kartu od společnosti Asus. Podobně jako u hledání nejstaršího notebooku nám zašlete dvě fotografie grafické karty, u kterých bude cedulka Hledá se nejstarší grafika. Tímto opatřením chceme zabránit v soutěžení podvodníkům. Kartu nám vyfotíte jednou z horní strany (celkový záběr) a podruhé ze spodní strany (detail sériového čísla, pokud ještě na kartě nějaké je). Fotka musí být perfektně čitelná, u kompaktů napřiklad stačí nastavit ostření na makro.

Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580

Důležitou podmínkou je kartu správně identifikovat, abychom mohli bez pochybností určit stáří karty. Pokud to půjde, využijte k tomu program GPU-Z. Ten spustíte, uděláte Print Screen a obrázek nám zašlete společně se dvěmi fotografiemi zmíněnými výše.

Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580

Pokud již nemůžete kartu použít v systému a udělat screen z GPU-Z, identifikujte kartu jiným způsobem. Pokud není datum jasné z údajů na štítku na těle karty, můžete třeba vyfotografovat přímo čip. Na něm bývá napsáno označení, podle kterého lze kartu najít na internetu. Opět foťte čísla čitelně.

Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580

Pokud zašlete nejstarší kartu, je první výhra vaše! Nehledě na stáří karty navíc proběhne i slosování o další dvě vedlejší ceny – podmínkou je zde ale zodpovězení čtyř otázek. Pojďme na ně.

Soutěžní otázky

Pozor, pro zjednodušení zasílání výsledků jsme pro naše čtenáře připravili hlasovací formulář. Také jsme ubrali jednu nesprávnou odpověď, takže vybrat správnou je ještě jednodušší! Předchozí odpovědi se samozřejmě počítají také.
 
Soutěž se společností Asus o grafické karty Nvidia

Co je/má za úkol Super hybrid engine?

Jak se liší referenční řešení GTX580 s verzí ASUS ENGTX580 DirectCu II s výstupy pro monitor?

Která(é) z nabízených grafických karet umožňuje(í) zapojení tří monitorů?

Která z grafických karet série NVIDIA GeForce GTX 5xx byla uvedena nejdříve?


 

Kam posílat obrázky nejstarší karty Asus?

Odpovědi na soutěžní otázky odešlete pomocí přiloženého formuláře. Pokud se účastníte i soutěže o nejstarší grafickou kartu, všechny tři obrázky zmenšené na rozlišení 1600 × 1200 s rozumným kompresním poměrem JPG vložte jako přílohu do mailu. Do jeho předmětu na začátek napište rok výroby, ať se nám výsledky dobře vyhodnocují. V těle zprávy už stačí jen napsat jméno a město bydliště, v případě výhry budeme soutěžícího kontaktovat a upřesníme si adresu. Pokud se chcete zúčastnit i slosování o dvě vedlejší výhry, nezapomeňte uvést odpovědi na soutěžní otázky ve formátu číslo otázky + písmeno odpovědi. Mail pak odešlete na adresu

Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580

Ještě jednou připomínáme, že předmět musí začínat rokem výroby grafické karty, jinak si vyhrazujeme právo mail do soutěže nezařadit, čímž se nedostanete ani do slosování o vedlejší výhry. Na soutěžení máte čas do 26.4.2011, přesněji do 23:59:00.

Ceny v soutěži od Asusu

Hlavní cenou je prvotřídní grafická karta Asus GeForce GTX 580 se systémem chlazení DirectCU II. Testovali jsme ji minulý týden a nešetřili superlativy. Více se o kartě můžete dočíst na stránkách výrobce. Získá ji čtenář, který nám pošle do soutěže nejstarší grafickou kartu Asus.

Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580

O druhou a třetí cenu budeme losovat. Do slosování postupují všichni soutěžící, kteří správně zodpoví čtyři otázky ve formuláři výše. První vylosovaný získá opět grafickou kartu Asus GTX 580 DirectCU II, druhý vylosovaný získá také velmi slušnou grafiku Asus GTX 560. Více o této kartě zde.

Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580

Za spolupráci při pořádání soutěže děkujeme společnostem Asus a Nvidia.

Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580 Hledáme nejstarší grafickou kartu Asus – vyhrajete GTX 580 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
37 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 16.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.