Hlavní stránka Hardware Grafické karty Soutěž o tři grafické karty Asus s chlazením DirectCU
Soutěž o tři grafické karty Asus s chlazením DirectCU
autor: Václav Vlček , publikováno 26.1.2011
Seznam kapitol
1. Soutěž o grafické karty Asus
2. Pravidla soutěže serveru PCTuning
Soutěž o tři grafické karty Asus s chlazením DirectCU

Hrajte s námi hned o tři grafické karty Asus s čipy Nvidia! Výherce první ceny dostane grafickou kartu s čipem GeForce GTX 460, dva další se mohou těšit na GeForce GTS 450. Oba modely mají vyspělé chlazení DirectCU a funkci Voltage Tweak, která umožňuje snadné přetaktování až o 50 %. Stačí jen odpovědět na tři otázky.


Každá soutěž o grafické karty má u vás - našich čtenářů - vždy velký úspěch. Se společnostmi Asus a Nvidia jsme proto připravili soutěž o tři solidní hráčské karty, které na trhu patří do středního proudu. Pojďme si je nejprve představit.
 

Soutěž o tři grafické karty Asus s chlazením DirectCU

První cena v soutěži je grafická karta Asus ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/768MD5.

Grafická karta s čipem Nvidia GeForce GTX 460, nejprodávanějším čipem současnosti. Použity jsou nejnovější paměti DDR5 taktované na 920 MHz, samotný čip tiká na frekvenci 700 MHz. Jak už označení karty napovídá, celková velikost videopaměti je 768 MB. Použitá technologie DirectCU využívá 8mm měděných trubic, které doléhají přímo na grafický čip a oproti běžnému systému tak mají až o 20 % lepší účinnost. Karta navíc umožňuje snadné přetaktování díky funkci Voltage Tweak, která pomocí změny napětí dokáže zvednout výkon až o 50 procent.

Soutěž o tři grafické karty Asus s chlazením DirectCU

Více si o tomto grafickém čipu můžete přečíst v článku Nečekané překvapení s Fermi.

Druhou a třetí cenou je karta Asus ENGTS450 DirectCU/DI/1GD5. Výherci se mohou těšit na základní kartu, která jim umožní vstup i do novějších 3D her při nastavených nižších detailech a nižším rozlišení. Opět jsou použity paměti DDR5, tentokrát taktované na 902 MHz. Takt čipu Nvidia GeForce GTS 450 činí 783 MHz. I tato karta disponuje systémem chlazení DirectCU, u kterého výrobce slibuje až o 20 procent účinnější chlazení a až o 35 procent tišší provoz. Nechybí samozřejmě ani možnost přetaktování přes funkci Voltage Tweak.

Soutěž o tři grafické karty Asus s chlazením DirectCU

Také o tomto čipu si můžete více přečíst v článku Lidová Fermi za tři tisíce, konkrétní informace k této kartě Asus pak v této recenzi.

Hlasovat můžete od zveřejnění soutěže dva týdny, tedy konkrétně do 9.2.2011 (23:59). Potom provedeme slosování a co nejdříve zveřejníme výsledky. A teď se už pojďme podívat na samotné otázky.

Soutěž se společností Asus o grafické karty GeForce

O kolik megahertzů běží jádro karty ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/768MD5 rychleji než u běžného modelu?

Co umožní funkce Voltage Tweak na grafických kartách Asus?

Kolik heatpipe trubic má chlazení DirectCU u grafických karet ENGTX460 TOP?

 


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
38 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.