Hlavní stránka Hardware Grafické karty MSI GeForce GTX 480 Lightning – luxusně vymazlená Fermi
MSI GeForce GTX 480 Lightning – luxusně vymazlená Fermi
autor: Z. Obermaier , publikováno 3.11.2010
MSI GeForce GTX 480 Lightning – luxusně vymazlená Fermi

I když už současná generace grafických karet GeForce 400 míří pomalu na odpočinek, jednu lahůdku přeci jen ještě otestujeme. MSI dalo veškerý svůj um a technologické možnosti do vskutku luxusní karty určené jen těm největším fandům. Výbavu pro extrémní taktování a vlastní PCB s kvalitními komponenty doplňuje tichý a výkonný chladič.


MSI GeForce GTX 480 Lightning – luxusně vymazlená Fermi

Pokud jste se nad textem v perexu zarazili, a myslíte si, že jsem se s tím odchodem současných GeForce GTX 400 vyšší třídy na odpočinek zbláznil, opak je pravdou. V tuto chvíli se už asi dávno provalilo, že obměna GeForce 400 na řadu GeForce 500 nastane dříve než kdokoliv z nás čekal, dočkáte se obměny všech zajímavých produktů, tedy ne jenom jedné karty. Nvidia celou svou novou produkci hlídala vůči jakémukoliv úniku informací, a ani výrobci neměli ještě minulý týden o nových GeForce ani páru. Teď už byly všichni informování a uvedení bude až nečekaně brzy.

MSI GeForce GTX 480 Lightning – luxusně vymazlená Fermi

Nebudeme si dělat iluze, že s dostupností to bude nějak slavné, tedy máme ještě nějaký čas a prostor k otestovaní nejpropracovanější GeForce GTX 480 na trhu. MSI totiž opět pokračuje v řadě svých luxusních grafických karet série Lightning, jíž se dostává obměně v podobě modelu ze stáje Nvidia. Po veleúspěšném Radeonu HD 5870 se nyní výrobce zaměřil na GeForce GTX 480.

Jde o vskutku monstrózní produkt, jehož rozměry a hmotnost jsou doslova majestátné a nezadají si ani s "měděným monstrem Asus ARES". Už první vybalení z krabice ve vás zanechá dojem, nebudu tedy úvod dál zbytečně protahovat a podělím se o své dojmy z karty i s vámi. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
57 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.