Hlavní stránka Hardware Grafické karty Taktujeme grafické karty na maximum - doplnění Radeonů
Taktujeme grafické karty na maximum - doplnění Radeonů
autor: Z. Obermaier , publikováno 13.10.2010
Taktujeme grafické karty na maximum - doplnění Radeonů

Jelikož se blíží uvedení nových grafických karet Radeon, je na čase se připravit. Karty Radeon HD 5770, HD 5970 a dvojici Radeonů HD 5870 v CrossFire jsme doplnili ke změřenému portfoliu karet z minulého testu o přetaktování. Podívejme si jak si dnes výkon všech moderních karet stojí i po přetaktování a co mohou současné karty ještě nabídnout.


První díl seriálu o taktování grafických karet najdete zde
Výsledky (díl druhý) potom zde
Doplnění testu o další karty je zde

Taktujeme grafické karty na maximum - doplnění Radeonů

Před dvěma týdny jsme vám přinesli test několika grafických karet, včetně výsledků jejich přetaktování a následného výkonu. Čtenáři si v komentářích oprávněně stěžovali na absenci dalších oblíbených karet z produkce AMD - šlo o Radeony HD 5770, HD 5970. Slíbil jsem, že jejich výkon včetně taktování doplním a tímto testem slib plním. Abych test ještě více zatraktivnil, kromě dvou zmíněných karet jsem dodal ještě dvojici Radeonů HD 5870 v zapojení CrossFire. Testoval jsem karty s novými drivery pro aktuální čísla do recenze Radeonu HD 6870, tak se mi doma sešly dvě zmíněné karty a tak jsem tedy CrossFire také otestoval.

Tento test bude nejenom testem výkonu grafických karet po přetaktování, jako volné doplnění předchozích dvou částí, ale ukáže nám hlavně výkon grafických karet s aktuálními ovladači před příchodem nové generace grafických karet AMD Radeon HD 6000 a možná i GeForce s novým jádrem GF110, které Nvidia slibuje uvést ještě letos. Zdali se tak skutečně stane ale opravdu nevím, tedy nic nemohu slíbit. Tento test bude tedy zároveň aktuální rekapitulací výkonu grafik s posledními drivery. Na příchod nových grafických karet budeme tedy připraveni a naše výsledky současných karet budou maximálně aktuální.

Jelikož nás čeká ohromné množství grafů, tabulek a fotografií, nebudu úvod nijak dále protahovat. Ostatně jsem řekl vše podstatné, čeká nás pohled na aktuální výkon grafik na základních frekvencích a pak také nárůst jejich výkonu po přetaktování. V testu najdeme čtyři grafické karty Radeon a jednu jejich kombinaci v CrossFire, karty GeForce jsou také čtyři a jedna kombinace ve SLI. Síly a rozložení v testu je tedy vyrovnané, žádnou ze stran jsem nezvýhodnil.

V testu také samozřejmě několik dnešních karet chybí. Netestoval jsem GeForce GTS 450, Radeon HD 5750, GeForce GTX 465 a Radeon HD 5830. Jde buď o slabé karty nebo málo oblíbené produkty, zalepující jistou díru v nabídce výrobců s kompromisem. Už teď vás ale mohu ujistit, že v testu Radeonu HD 6850 se setkáte i s těmito kartami, kolega je má naměřené a bude s nim i novinku od AMD srovnávat, tedy nepřijdete ani o toto srovnání. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
47 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 17.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.