Hlavní stránka Hardware Základní desky AMD Spider - nové karty v pokerovém souboji
AMD Spider - nové karty v pokerovém souboji
autor: Kwolek Jirka , publikováno 21.11.2007
AMD Spider - nové karty v pokerovém souboji

V minulém týdnu proběhlo ve Varšavě představení nové platformy AMD Spider. V průběhu tří dnů (14. - 16.) zde experti AMD (a pochopitelně i ATi) prezentovali svou vizi týkající se současného i příštího vývoje procesorů, grafických karet a čipových sad firmy AMD. Zatímco prezentované materiály hýřily optimismem, velká část novinářů už tak optimistická nebyla. Firma AMD je totiž letos nucena bojovat proti silným konkurentům, kterým se letos mimořádně daří. Zajímá Vás jaké zbraně hodlají použít?


Poznámka: článek jsem záměrně psal reportážním stylem. Pokud čekáte detailní technické analýzy, pak vás musím odkázat na připravované články týkající se jednotlivých prvků platformy Spider, které uvedeme v následujících dnech. A vy ostatní, zapněte si pásy, venkovní teplota je -2C a ve Varšavě přistaneme za 1h a 20minut.

AMD Spider - nové karty v pokerovém souboji

Prolog

Nebude to levné, ale (* vyplatí se to / * rádi to pro novináře uděláme) - tak nejspíš něco podobného si řekli ve firmě AMD a několik dní před uvedením klíčových prvků nové platformy AMD Spider (oficiální uvedení čipové sady AMD 790FX a procesoru Phenom proběhlo předevčírem, tj. 19.11.) zorganizovali v hotelu Hilton ve Varšavě velkou třídenní "testovací" akci pro více než 150 hardwarových novinářů z celého světa. Z Česko-Slovenska byli pozváni celkem čtyři novináři (včetně mé maličkosti), viděl jsem zde ale novinářské osobnosti prakticky z celého světa.

* Nehodící se škrtněte

Tak vás tady vítáme...

AMD Spider - nové karty v pokerovém souboji

AMD Spider - nové karty v pokerovém souboji
Pánové a dámy, končíme - všichni do sálu! ...i vy, pane viceprezidente

Akce firmy AMD byla připravená tak, aby přednášky o nových technologiích doplňovala možnost vyzkoušet si novou platformu Spider v praxi (tj. procesor AMD Phenom + čipovou sadu 790FX + grafiky Radeon HD 38xx v zapojení CrossFire, 3D rozhraní DirectX 10.1). Třetím pilířem byla možnost individuálních nebo skupinových dotazů směřovaných na jednotlivé zástupce AMD.

AMD Spider - nové karty v pokerovém souboji
Nejvyšším "in charge" byl Jochen Polster - Sales and Marketing Vice President AMD
(dále: Adam Kozak - chipsety a Dave Everitt - Product & Platforms team)

AMD Spider - nové karty v pokerovém souboji
Velmi zaujal Richard Huddy (zcela vlevo), který přednášel o rozdílech mezi DirectX 10 a 10.1

Kromě úvodního a závěrečného "keynote", se přednášky týkaly jednotlivých klíčových prvků platformy Spider. Byly tedy věnované: novým Radeonům HD 3800 a DirectX 10.1, čipsetům 770/790 a v neposlední řadě pochopitelně také novým čtařjádrovým procesorům AMD Phenom. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
285 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 135.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.