Hlavní stránka Hardware Základní desky Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition
Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition
autor: Michal Mikle , publikováno 25.10.2016
Seznam kapitol
1. Představení a specifikace
2. Podrobnější pohled na desku
3. BIOS
4. Taktování
5. Závěr
Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition

Na pohled povedená designovka, podpořená dlouhým a zvučným názvem. Co se ale doopravdy skrývá pod stříbrným kabátem? Můžeme očekávat nabudšenou výbavu a skvělé taktovací schopnosti? Jak si při taktování povede jediná deska od MSI s čipsetem Z170, která je určená pro extrémní podmínky? Posuďte sami.


Představení a specifikace

Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition

Hned na začátku raději podotknu, že se jedná o top highend od MSI pro procesory Intel Skylake. Deska je nejen tím nejlepším, co výrobce nabízí hráčům, ale také je jedinou deskou MSI pro overclockery, která je navržená a nadimenzovaná tak, aby vydržela extrémní zacházení a vyšla vstříc těm nejnáročnějším podmínkám, které nastávají při taktování s pomocí kapalného dusíku. A proto můžeme čekat nadstandartní funkce, ale také i vyšší cenu.

V srpnu probíhala celosvětová soutěž MSI GODLIKE OC SEASON 2, díky které jsem se deskou strávil hodiny, hodiny a hodiny, a proto pojmu jádro recenze zejména z pohledu taktování a podělím se s vámi o mé zkušenosti z bitevního pole. Nyní se ale pojďme podívat na základ, a tedy vlastně na to, co vše XPOWER nabízí a čím je vybavana.

Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition

Za zmínku stojí provedení PCB – hlavně co se týče pamětí DDR4. Deska oficiálně zvládá až 3600 MHz, z praxe vím, že její limit byl 3866 MHz s velmi utaženým časováním, což na základní desku s 4 DIMM sloty není špatné. Co overclockera potěší, jsou robustnější sloty PCI-E, které jsou vyztužené a tak je méně pravděpodobné jejich poškození při instalaci těžkých a rozměrných grafických karet. A v neposlední řadě je k dispozici přídavný OC PANEL, který disponuje leckdy důležitým SLOW MODEm a rychle přísupnými funkcemi pro změnu BCLK a násobiče. Pro úplnost ještě mrkněme na kompletní specifikace a půjdeme se podívat, jak vypadá deska naživo.

Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.