Hlavní stránka Hardware Základní desky Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
autor: Petr Válek , publikováno 17.9.2003
Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
Firma Shuttle se zapsala do podvědomí mnohých nejvíce jako producent unikátních hliníkových minipočítačů X-PC, pouze někteří tuto firmu znají také jako výrobce širokého sortimentu základních desek. Jejich kvalita nikdy přímo neatakovala pozice ASUSu, Epoxu nebo Abitu, klidně bychom ji však mohli srovnávat s "vyšší-střední" třídou. Pokud se však podíváme do ceníků, zjistíme, že ceny Shuttlů patří v této skupině k nejnižším. A stejně je tomu i u námi testované desky s čipsetem nForce 2 Ultra, která rozhodne patří mezi cenové hity. {mospagebreak title=nForce2 (znovu), tentokráte Shuttle AN35N Ultra}

Přestože jste se na PCtuningu s čipsetem nForce2 setkali už mnohokrát, nebude na škodu zopakovat si pár základních údajů. Jedná se o čipset firmy nVidia určený pro platformu Socket A, tedy pro procesory AMD, zejména pak pro Athlony XP. Čipová sada nForce2 patří dnes mezi nejpopulárnější řešení pro platformu AMD - nVidia jen díky ní dokázala otřást minulým šampiónem, firmou VIA a čipsety KT400 přesunula prakticky do low-endu.

Čipset je opět (stejně jako první řada nForce) vyráběn v několika verzích. Verze ze severním mostem IGP (Integrated Graphics Processor) je vybavena integrovanou grafickou kartou ne nepodobnou GeForce4 MX440 (využívá však sdílené paměti / UMA). Northbridge (severní most) využívá dva nezávislé 64-bit paměťové řadiče (kanály) s podporou pamětí DDR400 a je vybaven i externí sběrnicí AGP 8x (to kdyby Vám "drtivý" výkon integrovaného grafického akcelerátoru nestačil ;-)

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

Jako jižní most bývá v této kombinaci používán čip MCP-T, který mimo podpory USB 2.0, ATA-133 a implementaci LAN kontroléru 10/100Mbit/s má integrovánu vynikající zvukovou kartu podporující Dolby Digital (APU). Oba čipy (severní a jižní most) jsou mezi sebou propojeny výkonnou sběrnici HyperTransport.

Pokud nežádáte integrovanou grafickou kartu (což je dnes stále častější) připravila pro Vás nVidia další variantu severního mostu: SPP bez integrované grafické karty. Jako jižní most se občas používá nejenom MCP-T ale i jeho zjednodušená varianta MCP, která nemá zvukovou kartu s Dolby Digital a používá externí AC97 kodeky (tak je tomu i v tomto případě). Podpora USB 2.0, ATA-133 je samozřejmostí, stejně jako dvoukanálový řadič pamětí. Původní řada nForce2 podporovala procesory Athlon XP se sběrnicí 333MHz (Barton).

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

Ultra - přináší více?

Novější varianty čipsetu nForce2 (nazývané Ultra nebo Ultra 400) navíc podporuji Athlony XP se sběrnici 400MHz (řada nejnovějších procesorů s jádrem Barton). Jinak se od starší verze neliší. Základní deska kterou budeme dnes recenzovat je vybavena právě čipsetem nForce2 Ultra.

Shuttle AN35N Ultra

Na modrém PCB je osazena základní řada čipsetu nVidia nForce2 Ultra. Konkrétně jde o severní most SPP (bez integrované grafické karty, s podporou FSB 400MHz) a jižní most MCP, který je vybaven xterním zvukovým kodekem AC97 s výstupem 5.1 (ALC650). V tabulce vidíte základní vlastnosti této desky.

 Shuttle AN 35 N Ultra
Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

Platforma: Socket A
Kompatibilita: Duron/Athlon4/Athlon XP
Externí frekvence CPU: 200/266/333/400MHz

Čipová sada / Northbridge:
nForce2 Ultra 400
Southbridge:  nForce2 MCP

Paměti:
DDR SDRAM - DDR266 až 400 (dual channel)
DIMM sloty:
3 (každý max. 1GB)

AGP slot:
AGP 3.0 (režim AGP 8x), Fast Writes
PCI sloty:
PCI 2.2, celkem 5, všechny Busmaster
ISA / AMR / CNR sloty: 0 / 0 / 0
USB: celkem 4x USB 2.0; 2 x na bracketu, 2x deska

Kanály ATA:
2x IDE (ATA33/66/100/133)
Floppy: 1x

Integrovaný zvuk:
ano, 5.1, AC97 Realtek ALC650

Pokročilé ladění:
změna FSB frekvence po 1 MHz, změna děliček fsb : mem, změna multiplikátoru, změna napětí CPU, AGP a pamětí
Speciality: 10/100Mbit LAN, SPDIF out konektor, CPU Burning proof

Rozměry desky:
ATX, 305x244mm

Výrobce: Shuttle
Zapůjčila firma:
Proca

Boxing

Dočasná garáž pro desku - krabice je černá s kombinaci žluté a zelené. Na "vratech" jsou uvedené veškeré údaje, které vás mají motivovat ke koupi. Líbí se mi znatelné upozornění "BIOS adjustable Vcore" (regulovatelné napětí CPU) - na druhé straně bych se divil, kdyby se našel výrobce, který by regulaci "Vcore" u tohoto čipsetu neumožňoval.

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
Krabice, najdete na ní všechny důležité informace

V krabici najdete kromě základní desky ještě manuál (pouze v angličtině), který je docela srozumitelný, takže by při instalaci neměly být potíže, bracket pro 2x USB 2.0, CD s ovladači, záslepka I/O portů, kabely (FDD a IDE) a ...toť vše.

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
Kromě manuálu najdete v balení toto

Je pravda, že za cenu kterou výrobce za tenhle model požaduje nemůžeme chtít zázraky, přesto je pár věcí, které mi dost chyběly (joro: například Ferrari Modena). K tomu se ale dostanu později.

{mospagebreak title=Rozvržení a přípojné body}

Layout této desky je v zásadě docela povedený, pár výhrad bych ale přeci jen měl. Za prvé mi chyběl pasivní chladič na southbridge - u těchto desek totiž jak southbridge tak i notrhbridge velmi topí i při normálních podmínkách, nemluvě o overclockingu, kdy se potencionálně mohou objevit problémy se stabilitou. Přesto, i když jsem desku testoval i v extrémních podmínkách a čipsety, zvláště tedy southbridge doslova "hořely", žádný problém se nevyskytl. Pokud chcete být tip-top můžete southbridge pasivním chladičem dovybavit. Mimochodem - ostatní výrobci většinou své desky se stejným čipsetem tímto chladičem taky nevybavují, což je trochu škoda.

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
Pro detail klikněte myší na obrázek :-)

Socket mohl být pootočen jinak, přesto se s umístěním (kdy jsou žebra chladiče souběžné s horní hranou desky) setkáte na většině dnes vyráběných desek. V případě chladiče nadstandardních rozměrů mohou nastat problémy - hrozí kolize s kondenzátorem. Délku může mít chladič takřka neomezenou, jeho šířka však nesmí přesáhnout 75mm. Většina chladičů je naštěstí vyráběna tak aby k podobným problémům nedocházelo. Používal jsem chladič Spire FalconRock 1 a nenastal problém. Na obrázku je jasně vyznačen problematický bod.

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
Socket

Socket by také mohl být otočen o 90° kvůli alespoň částečnému chlazení northbridge. Na desce jsou kolem socketu 4 otvory pro montáž chladičů, které to vyžadují. Vše ostatní je dle mého názoru na svém místě. Ve výbavě bych uvítal IEEE 1394 / FireWire. Za cenu, kterou výrobce požaduje ale opravdu nemůžeme chtít zázraky - navíc tento port má např. Audigy 2 nebo některé multimediální karty.

Jako v minulém článku i dnes dodáváme fotku s umístěním konektorů.

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

Poznámku týkající se umístění konektorů nemám, jsou rozloženy docela rozumně. Někomu snad může chybět třetí konektor (Fan Header) pro přídavný větrák. U socketu bych ještě upozornil na kovovou páčku - je to rozhodně lepší řešení, než "tyčinky" z umělé hmoty, které mají tendenci se lámat. Sice ji nepoužíváte často, pokud nejste člověk hrající mariáš s procesory, ale potěší to.

Na desce se ještě nachází stavová LED dioda indikující napájecí napětí (i tehdy, když je systém "vypnutý") a jeden jumper ClearCMOS, který najdete hned vedle baterie. Pro někoho, kdo vlastní menší case a přes baterii mu bude přečnívat například CD-ROM mechanika může mít s tímto úkonem trochu problém. Konektory připojení stavových diod, zapínaní a restartu a konektor na reproduktor najdete tam, kde je to obvykle. Trošku mi chybí barevné označení těchto bodů, jsou však dobře a viditelně popsány.

Sloty a konektory

Deska používá klasický AGP slot, vyhovující specifikaci AGP Pro 3.0 (podporuje AGP 4x / 8x). Fastwrites jsou podporovány. Kromě AGP slotu je k dispozici 5 slotů PCI 2.2. Většina konektorů je popsána v rozvržení, proto jen krátce o dalších konektorech. K dispozici jsou headery k připojení dalších USB 2.0, IR header, konektory k připojení CD-in. Samozřejmostí je header SPDIF.

Periferie můžete připojit na tyto konektory.

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
I/O porty

* PS2 pro myš a klávesnici
* 2x USB 2.0
* 2x 9-pin COM port
* 1x 25-pin LPT port s podporou ECP a EPP
* LAN konektor RJ-45 síťové karty Realtek 8201BL
* 1x game/midi port
* 3x audio vstup/výstup (Line IN/OUT, mikrofon)

Zvuková karta

Na základní desce je osazena osvědčená zvuková karta ALC-650. Jedná se o klasický AC97 kodek, který podporuje 6-ti kanálový zvuk. Konektory jsou společné, přepínání (2 - 4 - 5.1ch) se řeší pomocí ovládacího panelu zvukové karty. Zvuk je, ve srovnání s průměrem integrovaných kodeků, dostatečně kvalitní - i když tentokrát jsem zůstal u subjektovních poslechových testů (test ALC-650 byl proveden v nedávné době na pctuningu v testu základní desky s čipsetem KT600 zde). Tam můžete porovnat její výkon s konkurenčními kartami. Je třeba ovšem zmínit, že pokud budete provozovat systém přetaktovaný, dochází u této zvukové karty k poklesu kvality.

{mospagebreak title=BIOS a jeho nastavení}

 

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
Starý známý: Phoenix-Award BIOS

V případě této desky se jedná o Phoenix Award BIOS v6.00PG. Možnosti nastavení jsou široké, na dalších screenshotech se mrkněte alespoň na nejdůležitější nastavení.

Poznámka: O tomto čipsetu je známo, že poskytuje široké možnosti nastavení. Co nám tedy firma Shuttle dovolila nastavit a v čem nám naopak zabránila, uvidíme dále.

Advanced Chipset Features

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
nastavení napětí je přímočaré (nejsou zde žádná procenta nebo limit +0.1V)

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

Jádro

násobič 8x-11x po 0,5 / 13-23 po 1
frekvence fsb 100 až 250MHz po 1MHz
frekvence pamětí (poměr k fsb)  50%, 60% ,66%, 75%, 80%, 83%, 100%,
120%, 125%, 133%, 150%, 166%, 200%
Vcore 1,1V až 1,85V po 0,025V
Napětí AGP  1,55V, 1,6V
napětí pamětí 2,6V, 2,7V
napětí čipsetu N/A

Nastavení procesoru je možné provést jednoduše tak, že si vyberete násobitel x základní fsb 100/ 133/ 166/ 200MHz. Ve specializovaném nastavení je možné si vybrat z násobitelů uvedených v tabulce (deska neumí přepínat mezi základní a přemapovanou sadou, článek k této problematice je zde) a fsb lze volně měnit v rozmezí 100-250MHz po 1MHz.

Líbilo se nám volné nastavení poměru frekvence paměti k fsb. Zaskočilo nás však, co u Shuttle znamená 100% - pokud budete mít np. nastaveno 200MHz fsb a paměti nastavíte na 100%, nepoběží synchronně (jak by se mohlo zdát) ale pouze na... 100MHz (200MHz efektivně). V této situaci je nutné nastavit 200% - pak je vše OK, a paměti běží v režimu DDR400. Čipset nedovoluje libovolnou změnu děliček FSB:AGP:PCI. Ta je fixována na frekvenci fsb tak, aby se co nejvíce blížila taktu 33/ 66MHz (PCI/AGP). Napětí čipové sady měnit nelze.

Nastavení časování paměti

CAS Latency 2T/ 2,5T/ 3T
RAS to CAS delay 1T až 7T po jednom
RAS Precharge delay 1T až 7T po jednom
RAS 1T až 15T po jednom


Možnosti nastavení pamětí jsou veliké. V kombinaci s procentuálním nastavením se jedná o ráj pro lidi, ladící výkon pamětí na maximum. Pokud necháte nastaveno v Biosu paměti na auto, načtou se Vám logicky hodnoty z SPD.

Stabilita

Stabilitu desky jsem zkoušel pomocí overclockery často používaného procesoru XP 1700+ (133MHz x 11), který často zvládá fsb i nad 200MHz. Na desce se mi jej podařilo přetaktovat pouze na 200MHz fsb. Pokud jsem chtěl ještě zvednout fsb, deska tvrdošíjně restartovala a nastavovala základní nastavení. Nepustila mne ani o pouhé 2MHz nahoru! Otázkou je, je-li to vlastností desky při přetaktovávání z 133MHz. Přesto je 200MHz fsb stabilní - což je slušným výkonem u desky za tuto cenu. Stabilita na zmíněném fsb byla opravdu příkladná, test Prime 95 mi ani po více jak tříhodinovém testu nehlásil žádný problém.

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
Přetaktovaný procesor XP 1700+  (aneb jak se Vám líbí 3000+ :))

{mospagebreak title=Testy a závěr}

Testovali jsme z procesorem Athlon XP 2700+/333fsb, použili jsme paměti 2x256MB OCZ 3200 (Dual channel) a grafická karta ASUS FX 5900. Časování pamětí bylo CL 2-3-3-6. Jako protivníka jsem zvolil základní desku se starší revizí čipsetu, Abit NF7-S rev 1.2 (nForce2 SPP+MCP-T). Ovladače čipsetu jsem použil 2.45. U grafické karty byly instalovány Detonatory 45.23. Systém na kterém bylo testováno je samozřejmě Windows XP s SP1. Jak si Shuttle povede v boji s špičkovou deskou renomovaného výrobce?

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku
 

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

První z hodnot je výkon v memory benchmarku, druhá hodnota prezentuje výkon CPU u PC Marku.

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

U prvního čísla se jedná o výkon v benchmarku Sandra 2003, konkrétně memory Int Buffered a druhé číslo je výkon ve Float Buffered.

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

V testu Aida 32 jde v prvním případě o čtení. Druhá číslovka znamená výkon v testu zápisu.
V prvním z testů, 3D benchmarku získává nepatný náskok deska Shuttle. Z grafů je patrné že Abit je lepší v paměťových testech, kdežto Shuttle si získává náskok v testech CPU a 3D Marku 2001. Tyto rozdíly jsou ale opravdu minimální, takže by se daly považovat za chybu v měření. Některé z testů jsem provedl raději dvakrát a naměřené výsledky se pouze potvrdily.
 

Závěr a zhodnocení

Firmě Shuttle se tedy tato deska povedla, je docela zajímavou hlavně z pohledu poměru ceny a výkonu. I její ladičské schopnosti se hodně blíží pověstné špičce. Nejsem si jist jestli v podobné cenové kategorii naleznete takový dobrý kus HW. Doporučil bych ji každému kdo chce vlastnit jeden z nejrychlejších čipsetů dneška pro procesory AMD a nechce příliš utrácet. Desku s čipsetem nForce2 Ultra se Vám totiž hned tak nepodaří koupit za cenu pod 2.220,- kč bez DPH (Cena k 15.9.2003).

Verdikt pro Shuttle AN35N Ultra:

Pro:

* cena
* možnosti přetaktování
* provedení
* layout

Proti:

* chybějící FireWire
* málo USB 2.0 portů

Shuttle AN35N Ultra obdržel Silver Award PCtuningu

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

Září 2003
"za dobrý poměr cena/výkon + možnosti ladění"


Za zapůjčení Shuttle AN35N Ultra děkujeme firmě Proca.cz

Shuttle AN35N Ultra: nForce2 za babku

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
17.9.2003 08:41:32   0.0.0.xxx 77
Mam NF2Ultra (A7N8X rev2.0)a je to super čipset s VIA se to nedá srovnávat

ale ty ovladače na soundstorm (mam ty nejnovější) celkem nic moc jednom mi to i slítlo a byl jsem bez zvuku nejvíc mě ale na tom nasralo že při restartu mi těsně před restartem zazněla znělka windows to mě dost vytočilo Grrr

Pišu to ale hlavně kuli tomu že když už desku s NF2 tak s MCP-T fakt to stojí za to kdo vám dneska dá zvukovku nejmíň za 1000,- (v některých ohledech srovnatelnou s audigi2) zadara?
17.9.2003 08:42:33   0.0.0.xxx 77
Tak kolik to má těch USB? Podle obrázku to vypadá na 2+2 na desce a 2 na zadním panelu. Výrobce udává taky 6.
viz.: http://www.shuttle.com/hq/product/mainboard/specs_m.asp?M_id=49
17.9.2003 08:59:12   0.0.0.xxx 77

Nejak mi nefunguje odkaz v tomlhe textu.. ,vzdy me to hodi na zacatek clanku


Nastavení procesoru je možné provést jednoduše tak, že si vyberete násobitel x základní fsb 100/ 133/ 166/ 200MHz. Ve specializovaném nastavení je možné si vybrat z násobitelů uvedených v tabulce (deska neumí přepínat mezi základní a přemapovanou sadou, článek k této problematice je http://www.pctuning.cz/Default.aspx?ArtId=16928&;ChapID=1935">zde) a fsb lze volně měnit v rozmezí 100-250MHz po 1MHz

17.9.2003 09:18:44   0.0.0.xxx 77
Jaké napětí používáte, aby vám to stabilně chodilo na 2200 ??? Mě se zdá, že cokoliv nad 1,75v pri dlouhodobejsim pouzivani (napr seti 24/7/365) CPU znici ???
17.9.2003 09:38:38   0.0.0.xxx 88
me osobne se nepodarilo stabilne rozjet 1800+ na 200fsb ,jen na 333fsb ,stabilne tak na 2166 pri 1,725V na Soltecu KT333,ten samy CPU na Epox8RDA3+ nemuzu rozchodit naprosto stabilne ani na 2166,jen o rad niz,tj.2088.. Kdyz chci menit nasobitel nepusti me to na Epoxu 13x ,jen 12,5x.. kdyz dam 13x tak se bios restartuje a nastavi na 100fbs ,u solteca mi to pritom na 13x slo.. Nevite v cem je problem? Protoze pak musim jit nahoru zvedanim fsb na 333 a to uz je nestabilni,neni to ale pametma,ty mam PC400
17.9.2003 09:41:25   0.0.0.xxx 88
v posl.vete melo byt "nad 333fbs"
17.9.2003 10:22:17   0.0.0.xxx 77
Existuje nejaka deska s nForce2 SPP + MCP-T ktera by na vystup nepouzivala Realtek ALC650, ale nejaky kvalitnejsi kodek?
17.9.2003 10:47:23   0.0.0.xxx 78
Já mám Barton 2500 + ( 1830 MHz ) na 3000 + ( 2170 MHz ) na napětí 1,85 V. Pod pořádným chladičem s Silver Artic 3 ( Volcano 7+ ) v pohodě. Rok to snad vydrží a pak si stejně koupím nový comp.
17.9.2003 11:52:55   0.0.0.xxx 88
Nefungující odkaz byl změněn, co se týče napětí bylo použito 1,75V. Osobně i u svého procesoru (XP 1700+@XP2700+)používám stejné napětí, jsem však už smířený s tím, že procesor takové napětí nemusí vydržet dlouhodobě. Proto je na každém jaké napětí pro svůj procesor zvolí.
17.9.2003 12:52:27   0.0.0.xxx 78
Já mám Asus A7N8X Deluxe 2.0 a barton 2500+ na 2310MHz(210x11) při 1,85V, Zalman CNPS7000A1-Cu, Chieftec 2xIN/2xOUT fan@5V, teplota v klidu 38°C, při zátěži (Prime95) nepřeleze 50°C ani když byly vedra, to vše při zavřeném case. Stabilita OK - Prime95 30 hodin bez chyby.

Snad to ten barton nějakou dobu vydrží - osobně si myslím že pokud je teplota OK a CPU neblbne tak neodejde - myslím teď na elektromigraci - co způsobuje náhlou smrt u Northwoodů. Jenže u P4 je to jinak - dojde k lokálnímu přehřátí a následnému zpomalení CPU, které se pálí dál ale nekousne se .. taková zákeřnost u K7 nehrozí.

Až ho spálím tak se ozvu;))
17.9.2003 13:50:51   0.0.0.xxx 87
Hmm, nechapu proc se k testu nepouzila deska ASUS A7V600, take dostala stribrnou hvezdu (pomer cena/vykon) a bylo by s cim porovnavat (zde testovany ABIT s kosmeticky upravenym SHUTTLEm je k prdu). Mel jsem Solteka SL-75DRV2 (test na starem PCtuningu - dnes www.zive.cz) temer 1.66 roku a spokojenost (ted jen odeslo bootovani, musel se pri kazdem startu PC smazat CMOS biosu - ted je deska v reklamaci). Nez bude vyreklamovana (3-4 tydny ) musel jsem poridit novou desku, mel jsem hodne velke dilema, nForce2 ci KT600? No nakonec mam vyse jmenovaneho ASUSe a spokojenost (AthlonXP 1600+, FSB 133Mhz). Takze proc autor nepridal v testu i konkurencni chipset?
17.9.2003 15:14:27   0.0.0.xxx 68
he he.. ty shori rovnou ))
17.9.2003 15:33:10   0.0.0.xxx 87
Ano mohli jsme ji otestovat spolu s KT600, ale slo predevsim o to ukazat ze cena za desku s nForce2 nemusi byt xxxx ale treba pouze yyyy. Kazdopadne vime ze by test KT600&nFOrce2 byl zajimavejsi pro vice ctenaru. Priste :-)
17.9.2003 17:23:16   0.0.0.xxx 68
Nemůžu si pomoct, ale ten výkon v 3DMarku se mi zdá slabej. V jakym to je rozlyšení?
17.9.2003 19:07:35   0.0.0.xxx 88
he he.. a uz jsi o tom nekdy slysel? ja ne, zato kamaradovi po necelem roce 1,6 @ 2,4 P4 odeslo :-P
17.9.2003 22:01:23   0.0.0.xxx 87
he he.. i videl...
18.9.2003 15:55:07   0.0.0.xxx 77
Chtěl bych vědět, jak je to s cenou desky. Na fóru o tom byla diskuze a zde uvedená cena je asi nereálná. Navíc dnes přímo na webu www.proca.cz je:
1041063 MB SHUT AN35N AMD/nForce2/400/400/A8/4U2/ZK6/A133/LAN
cena pro koncového zákazníka bez DPH 2 220.00
s DPH 2 708.40
Tak si v tom račte udělat pořádek.
19.9.2003 16:52:55   0.0.0.xxx 79
"Nejsem si jist jestli v podobné cenové kategorii naleznete takový dobrý kus HW."
Jsem si jist, mam Jetway N2PAP-Ultra, ktera je vybavena uplne stejne (dokonce ma i vic USB portu), ma shodne ladicske schopnosti a stoji v koncove cene 1974,- Kc bez DPH u www.tsbohemia.cz
20.9.2003 10:16:52   0.0.0.xxx 77
dva na zadnim panelu + 4 na desce
20.9.2003 12:04:49   0.0.0.xxx 88
Sklidni se! Je to sice pěkné, že ta zvukovka má 5.1, ale chybí ji to podstatné:EAX AdvancedHD (kdo hraje hry brzy pochopí proč),24bit převodník a hlavně THX certifikace
21.9.2003 21:32:54   0.0.0.xxx 78

Za určitých podmínek je MCP-T dokonce lepší - optika rul.....................


samo pokud využíváte an. převodník tak je to o něčem krapku jiném


THX no .... muj Logitech si zatim nestěžuje a vzhledem k ceně takové srandy jako je THX - muselo by se to dělat na každý typ desky zvlášť atd.... a navíc analog by to stejně nezvládl

21.9.2003 22:37:35   0.0.0.xxx 76
U jaké firmy se dá sehnat za tuhle cenu? Váš příspěvek je bohužel useknutý...
22.9.2003 10:24:03   0.0.0.xxx 77
www.tsbohemia.cz
25.9.2003 10:08:54   0.0.0.xxx 67
Půjde bez problemů osadit Athlon XP 2000+Box ?
25.9.2003 18:01:33   0.0.0.xxx 76
jo.
14.10.2003 11:19:59   0.0.0.xxx 67
...
21.10.2003 12:55:02   0.0.0.xxx 77
tak jsem Shuttle zkusil. Nevím jestli to bylo kusem, ale ta deska si nenachala téměř nic nadiktovat a setrvale padala do default hodnot. tak jsem ji hodil proce na hlavu a šel si koupit EPoXe.
5.11.2003 20:22:54   0.0.0.xxx 78
nevite nekdo prosim, proc mi nejede line-in jako rear out a mic-in jako center/subwoofer? v ovladacich hlasitosti tuto volbu zaskrtnutou mam, ale nefunguje mi to.Zkousel jsem i na jinem kusu teto zakl. desky. Verzi ovladacu mam 3.13, ale nejedou ani 2.45.
4.12.2003 19:24:12   0.0.0.xxx 87
Má tato deska nějakou ochranu proti vypálení procesoru?
18.2.2005 02:26:37   0.0.0.xxx 78
to by som taktiez rad vedel aj ja, lebo som to uz taktiez skusal takto zapojit a neslo mi to ako 5.1, nevie nahodou niekto ako to nastavit alebo kde moze byt chyba ? thx :-)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.