Hlavní stránka Hardware Základní desky MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava
MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava
autor: Aleš Kaňák , publikováno 6.5.2014
MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Nové APU Kaveri od AMD už znáte docela důvěrně. Je na čase podívat se i na nějakou zajímavou základní desku pro FM2+. Zvolili jsme to nejlepší, co nabízí MSI – desku s čipsetem A88X s bohatou výbavou a kvalitním zvukovým i síťovým kodekem. Model z řady Gaming potěší nejen hráče, ale i overclockery a ani cena není nikterak závratná.


Nepřehlédněte: Parní válec u AMD - první testy APU AMD Kaveri a AMD A10-7850K: podrobný test CPU i GPU a přetaktování

V dnešní recenzi si představíme základní desku A88X-G45 GAMING od společnosti MSI vybavenou čipovou sadou AMD A88X (více o použité čipové sadě v recenzi APU s architekturou Kaveri). Pokud mě paměť neklame, jde o vůbec první herní desku z řady GAMING určenou pro platformu AMD. Než se pustíme do testování, podíváme se na stěžejní vylepšení a vlastnosti.

Při pohledu na první, informacemi napěchovaný slide prezentace je patrné, že deska obsahuje celou řadu funkcí a vlastností. Většinu z nich znáte již z jiných GAMING modelů, ale i tak lze pozorovat jistá vylepšení a inovace. Nicméně už nyní si můžete udělat menší obrázek o konektivitě.

MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Základní deska splňuje Military Class 4 standard a je osazena kvalitními komponentami. MSI vyzdvihuje hlavně kondenzátory (Dark Cap a Hi-c/Solid CAP) a cívky SFC s pevným dielektrikem. Přestože se jedná zejména o desku pro hráče, výrobce nezapomněl ani na funkce pro přetaktování jako například tlačítka SLOW MODE, displej s POST kódy, měřící body apod. Hráče naopak potěší herní porty USB se silnějším pozlacením, nižší oxidací, zkrátka s vyšší životností.

MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Další funkce Sound Blaster Cinema může rovněž přijít vhod nejenom při hraní her. Jedná se o softwarové vylepšení zvuku. O zpracování zvukového signálu se navíc stará čip ALC1150 od Realteku, který doplňují kvalitní audio kondenzátory a zesilovač OPA1652.

MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Rovněž potěší USB porty se stabilním napájením pro externí DAC, zlacené audio jacky a štít pro redukci EMI.

MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Dalším tahákem je bezesporu síťový čip Killer E2200 od Broadcomu, který by měl zajistit vyšší propustnost a stabilitu přenosu po síti LAN. Stejně tak lepší odezvu při hraní her po internetu, díky optimalizaci a prioritizaci posílaných / přijímaných paketů. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.