Hlavní stránka Hardware Procesory, paměti Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge
Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge
autor: Jakub Carda , publikováno 3.1.2011
Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge

Po dlouhém čekání vám dnes představíme novou architekturu procesorů Intel Sandy Bridge. Nové procesory přináší obrovské možnosti přetaktování, znatelně vyšší výkon na takt a spoustu nových vylepšených funkcí. Mimo běžných testů nás čeká i podrobnější porovnání výkonu s přetaktováním. Zítra pak u nás najdete podrobný rozbor architektury.


Jak jsem již zmínil dnes se spolu podíváme na nové procesory fyzicky a pochopitelně také jak si vedou v praktických testech a použití. Jelikož se jedná o zcela novou architekturu řady "Tock", všechny technologické novinky, vylepšení a funkce budou popsány ve zvláštním "teoretickém" článku, který naváže na původní představení architektury Sandy/Ivy Bridge (zde link), jenž budou nejasnosti a nepřesnosti ohledně Sandy uvedeny na pravou míru.

Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge

Ohlášení, a uvedení nové generace procesorů Sandy Bridge provázelo obrovské množství spekulací, a zmatení, ostatně tak jako všechny předchozí architektury. Největší nejasnosti se tvořily kolem možností a vůbec možnosti přetaktování nových čipů. Samozřejmě i výkon byl velkou otázkou, neboť dle původních informací procesory Sandy Bridge míří do střední třídy, kde nahradí mainstreamovou platformu LGA 1156. Vše je ovšem nakonec trochu jiné a na vše se spolu podíváme.

Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge

Po uvedení dvoujádrových čipů Core i5 a Core i3 s 32nm výrobním procesem s označením Westmere a po velmi výkonném, ale také velmi drahém procesoru Core i7-980X s šesti jádry. Každý čekal na cenově "lidovější", ovšem opravdu čtyřjádrový procesor na 32nm, jenž znamenají snížení spotřeby, teploty a vyšší možnosti přetaktování. Intel, ale s ničím takovým kromě drahých a nepoužitelných Xeonů nepřišel, své eso si nechal, až na Sandy Bridge. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
141 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 67.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.