Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Fujitsu Siemens Lifebook T - mobilita a ergonomie na 1. místě
Fujitsu Siemens Lifebook T - mobilita a ergonomie na 1. místě
autor: Kuchař Martin , publikováno 17.5.2007
Fujitsu Siemens Lifebook T - mobilita a ergonomie na 1. místě

 Pravidelní čtenáři jistě vím, že se na našem serveru jednou za čas objeví nějaká ta recenze notebooku. Dnes se k této oblasti vracíme, avšak ke klasickým a zažitým vlastnostem si přidáme pár ne až tak obvyklých. Máme zde totiž "PC tablet" Fujitsu-Siemens T4215, který v sobě spojuje funkce notebooku a tabletu a zároveň je velmi mobilní a nese s sebou i notnou dávku ergonomie, kterou by mu mohly konkurenční přístroje závidět.


Také Vás láká představa notebooku, který bude velmi lehký, odolný a vydrží fungovat opravdu dlouho na jedno nabití? A co kdybychom Vám k tomu přidali i možnost psát na displej jako do sešitu a kreslit si své fantastické nápady bez použití klasické tužky a papíru? Pokud se Vám zdá toto vše nereálné, pak usedněte a věnujte chvilku ze svého času dnešní recenzi, neboť přesně takový produkt si v tomto testu představíme.

Při prvním pohledu na celý přístroj se Vám nejspíše bude zdát jako klasický ultra-mobilní notebook, ale už při trochu bližším pohledu si všimnete některých zásadních odlišností, které umožňují tento kousek využít i trochu jinak. Hlavním a nejvíce nápadným rozdílem je způsob uchycení TFT panelu k tělu. To je provedeno pouze přes jeden speciální kloub, který kromě klasického naklápění umožňuje otáčet displejem v rozmezí 360°. Další odlišností je slot pro zasunutí stylusu (ovládací pero), které slouží ke "kreslení" na obrazovku.

Fujitsu Siemens Lifebook T - mobilita a ergonomie na 1. místě
Lifebook T4215 - všimněte si kloubu pro uchycení TFT k tělu. (Pro zvětšení klikněte)

Celý přístroj je postaven na čipové sadě z rodiny Intel - konkrétně platforma Intel 945GM, která je dobrou základnou pro procesory Core 2 Duo v kombinaci s DDR2 pamětmi. V testovaném modelu byl osazen procesor Intel Core 2 Duo T7200  tikající na frekvenci 2,0GHz, tomu sekunduje operační paměť 1GB DDR2 na taktu 667MHz. Možná že někteří z Vás již také tuší, že tato čipová sada v sobě integruje grafické jádro s označením Intel GMA 950.

Pro uložení dat slouží pevný disk S-ATA s kapacitou 80GB. Nechybí samozřejmě ani DVD+/- R,RW (8x Dual Layer) mechanika pro čtení a zápis DVD médií. Grafický výstup je prezentován na dotykovémTFT panelu 12,1” (1024 x 768).

Z tohoto výčtu se dá předběžně usuzovat, že se bude jednat o slušně výkonný model, který při přehrávání DVD filmů nebo poslechu MP3 bude pořád dodávat dostatečný výkon pro dal práci - pro hry se ale tento notebook příliš nehodí.

KomponentaSpecifikace Fujitsu Siemens Lifebook T4215
procesorIntel Core 2 Duo T7200
chipsetIntel 940GM
operační paměť1 GB DDR PC2 667MHz
grafická kartaIntel GMA 950
pevný disk80GB S-ATA 5400 ot/min
optická mechanikaDVD Super-Multi
TFT12,1'' (1024 x 768)
audioSTAC9228
WiFiIntel Pro Wireless 802.11b,g
Bluetooth Bluetooth® V2.0+ EDR
LAN10/100/1000 Mbit Ethernet LAN
porty a sběrnice3 x USB 2.0, D-SUB, line-out, mic-in, RJ1 (modem), RJ45 (ethernet), dock-port, 2 x Kensinghton,
Záruka36 měsíců - oprava do druhého dne přímo u zákazníka (nutná registrace na webových stránkách)
Čtečka karetano
Specialitytablet pc, displej otočný o 360°, pero ve víku, UMTS modem
Cena bez DPH39 900 bez DPH


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
158 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 74.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.