Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Mio A701 - telefon, navigace, kapesní počítač
Mio A701 - telefon, navigace, kapesní počítač
autor: Zdeněk Šarman , publikováno 30.8.2006
Mio A701 - telefon, navigace, kapesní počítač

Kombinace kapesního počítače, GSM/GPRS modulu a GPS navigace v jednom zařízení se moc často nevyskytuje. Společnost Mio Technology ale dokázala skloubit veškeré výše uvedené prvky a výsledek jejich snažení bude předmětem následující recenze. Jak si Mio A701 povede?


Balení

Oproti minule testovanému kapesnímu počítači Asus MyPal A636 překvapí Mio A701 svou poměrně malou krabicí, ve které ale najdete vše potřebné a i něco navíc. Mio A701 je tak možno hned od začátku plnohodnotně používat a není třeba dokupovat další věci, které mnohdy nebývají součástí standardní dodávky podobných přístrojů.

Mio A701 - telefon, navigace, kapesní počítač
Krabice s přístrojem

 

Příslušenství

V krabici s přístrojem Mio A701 naleznete následující příslušenství:

 • Kapesní počítač Mio A701
 • Synchronizační USB kabel
 • AC adaptér se dvěma koncovkami
 • Ochranné pouzdro
 • Teleskopický stylus (2x)
 • Odnímatelná/nabíjecí 1300 mAh Li-ion baterie
 • Automobilová souprava (držák + ohebné rameno)
 • Auto adaptér (12V)
 • Ochranná folie na displej (3x)
 • Sluchátka s mikrofonem
 • Software na CD-ROM (4x)
 • Stručný návod, záruční podmínky

Mio A701 - telefon, navigace, kapesní počítač
Mio A701 v celé své kráse

Jak je vidět, výbava je do začátku celkem bohatá. Co je ale velmi velkou překážkou je absence manuálu v tištěné podobě. Ten je sice dodáván na přiloženém CD v českém jazyce, ale jeho kvalita je hrozná. Diakritika je naprosto katastrofální, chybí háčky, čárky a celý text jakoby vylezl z nějakého překladače. Pojďme se ale blíže podívat na některé příslušenství.

Automobilová souprava

Automobilová souprava je řešena naprosto stejně jako u minule recenzovaného zařízení Asus MyPal A636, tedy skládá se z ohebného ramena s přísavkou na sklo a držáku přístroje samotného. Stejně tak i uchycení držáku pomocí jednoduchého mechanismu, kterým se na ohebné rameno zacvakne, je naprosto stejné. Pomocí kloubu pod držákem je potom možno s telefonem pohybovat a natáčet jej podle potřeby. K zařízení je dodáván i 12V autoadaptér, který zajišťuje napájení za provozu v autě. Instalace v automobilu pomocí přísavky na sklo je tedy bezproblémová, ale jak jsem již minule upozorňoval, je v České Republice zakázaná.

Mio A701 - telefon, navigace, kapesní počítač
Automobilová souprava

 

Ochranné pouzdro

Ochranné pouzdro je vyrobeno z černé kůže a je možné ho díky sponě uchytit k opasku. Celé pouzdro je jednoduše řešené ze dvou kožených stran, které spojují tenké pásky. Vrch pouzdra potom tvoří jednoduché zapínání taktéž z kůže, které drží díky magnetu. Pouzdro samo působí elegantně a také prakticky, protože k potřebným konektorům a tlačítkům se dostanete i pokud je telefon v pouzdře. To oceníte např. při přehrávání MP3 apod.

Mio A701 - telefon, navigace, kapesní počítač
Kožené pouzdro

Stylus

K zařízení jsou dodávány dohromady 2 teleskopické stylusy. Kvalitu řešení teleskopického stylusu ukáže až čas, ale stylus samotný má jednu nevýhodu. Právě díky možnosti jeho vysouvání je jedna jeho část užší a občas tak nepříjemně sedí v ruce. Pokud jej necháme v poloze, kdy je zasunutý, je zase příliš krátký. Tady mohli návrháři trošku zapracovat a nechat stylus s plnou délkou a tedy i tloušťkou.

Mio A701 - telefon, navigace, kapesní počítač
Teleskopický stylus

AC adaptér se dvěma koncovkami

Výhodou AC adaptéru Mio A701 jsou právě jeho dvě koncovky, které jsou jednoduše vyměnitelné. To zaručuje, že i v cizině, kde nejsou naše zásuvky standardem (např. Velká Británie), nezůstanete bez potřebné šťávy. Připojení samotného AC adaptéru k telefonu je řešeno pomocí miniUSB portu.

Sluchátka s mikrofonem

O samotných sluchátkách toho moc říci nelze, snad jen, že jsou klasického peckového tvaru s mikrofonem, který je vybaven ještě regulátorem hlasitosti. Nechybí ani malý klips pro uchycení k oblečení.

Software na CD-ROM

V krabici s přístrojem Mio A701 najdete 4 CDčka se softwarem. Na prvním je pouze program pro synchronizaci s dektopem a to MS ActiveSync ve verzi 4.0, na druhém potom bonusové aplikace a to program eConvertor pro přepočet měn a jednotek, dále PhoneCity pro zobrazení aktuálního času v různých městech a pro desktop program Mobile Assistant, který zvládne zálohu kontaktů ze zařízení. Třetí CD je lokalizační CD od firmy Sunnysoft, které vám umožní používat přístroj v českém jazyce. Samotná lokalizace pomocí programu MS ActiveSync je jednoduchá a je otázkou chvilky. Na CD se dále nachází výše zmíněny (ne)manuál. Čtvrté CD obsahuje 30-ti denní verzi navigačního software Be-On-Road, která je určena pro Českou Republiku.

Mio A701 - telefon, navigace, kapesní počítač
Software 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
261 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 121.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.