Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1
Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1
autor: Jakub Mokříš , publikováno 22.8.2018
Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1

Zařízení 2 in 1 jsou docela populární především díky nízké ceně. Ačkoliv se výrobci obvykle chlubí tím, že v sobě nesou výhody tabletu i laptopu, jsou to pořád spíše ty laptopy, které lze občas využít jako takový trošku těžkopádnější tablet. Uvidíme, jak si povede Lenovo Yoga 330 se čtyřjádrovým celeronem N4100 a Windows 10 za osm tisíc.


Lenovo je známou a na našem trhu zavedenou značkou. Zejména v segmentu levnějších notebooků „na doma“ má rozhodně co nabídnout, ačkoliv od mnoha uživatelů slýchám stížnosti na kvalitu provedení, špatnou odolnost a celkově nízkou životnost například kloubů displeje. Takže jsem byl sám hodně zvědav, jaké dojmy si odnesu z používání testovaného kousku.

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1

U zařízení této kategorie nemá asi moc smysl dělat nějaké hlubší analýzy a benchmarky. Z ceny i parametrů musí být každému jasné, že výkon na hry, práci s videem, grafiku nebo konstrukce v CADu tu rozhodně nebude. Od začátku jsem počítal s tím, že Yoga 330 je primárně určena do prostředí škol, zasedaček, případně na nenáročné domácí použití a spíše konzumaci obsahu, než jeho tvorbu.

Samotné balení je spíše účelné. Krabice z barevně nepotištěného kartonu v sobě bezpečně skrývá skutečně jenom to nejnutnější. Samotné zařízení je pevně uchyceno uprostřed jakési pěnové formy, která jej dobře chrání před otřesy i nárazy. Dále je přítomna nabíječka a samozřejmě nějaké návody a „zábavné“ čtení ohledně záruk, rizik, epilepsií a podobně.

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1

Po vybalení a nasátí typické vůně nové elektroniky jsem se zaměřil na první dojem, který ve mně 2 in 1 vyvolává. Designově je to trošku nuda, ale na druhou stranu Yoga přinejmenším vizuálně zapadne jak do kanceláře korporátu, tak na studentskou kolej. Pokud ale chcete, aby vaše zařízení o vás i něco prozrazovalo, případně zapadalo do nějakého vašeho výraznějšího stylu, tak tady asi moc nepochodíte. Sympatický je i malý napájecí adaptér, který má kabel dlouhý přesně dva metry.

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.