Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Makibes HR3 – stylový a levný chytrý náramek
Makibes HR3 – stylový a levný chytrý náramek
autor: Jan Preclík , publikováno 29.6.2018
Seznam kapitol
1. Úvod a hardwarová výbava
2. Funkce hodinek a aplikace
3. Použití v praxi
4. Závěr
Makibes HR3 – stylový a levný chytrý náramek

Nedávno jsme se podívali na poměrně vydařené chytré hodinky nabité super technologiemi. Model HR3 představuje protipól – levnou elegantní variantu chytrého náramku, který je schopen měřit tep, kroky, délku spánku i sportovní výkony. Může náramek za čtyři stovky nahradit dražší značkové modely?


Úvod

Makibes je firma zabývající se výrobou chytrých hodinek různých tříd. V minulé recenzi jsme se přesvědčili o tom, že tato firma umí nabídnout za rozumné peníze vodotěsné hodinky o slušné výbavě, avšak software dodávaný s hodinkami zbytečně srážel jejich celkovou kvalitu.

Dnes se podíváme podrobněji na podstatně levnější model, který je spíše spotřebním zbožím. Model HR3 je klasický chytrý náramek nabízející dle propagačních materiálů na stránkách prodejců hodně muziky za málo peněz (dalo by se říci prakticky zadarmo). Vzhledem k tomu, že jsme náramek podrobili třítýdennímu testování, odhalili jsme veškeré jeho klady i zápory.

Makibes HR3 – stylový a levný chytrý náramek

Náramek přišel v líbivé černé dárkové miniaturní krabičce. Po otevření k mému překvapení krabička obsahovala pouze náramek a stručný manuál. Po krátké chvíli jsem zjistil, že strohá výbava nijak nevadí, krom toho krabička vypadá opravdu luxusně. Její provedení rozhodně udělá dojem na každou slečnu, která by tyto smartwatch dostala darem.

Makibes HR3 – stylový a levný chytrý náramek

V krabičce samozřejmě nechybí motivační nápis v elegantní stříbrné barvě.

Hardwarová výbava

Po přečtení manuálu mi bylo jasné, proč jsem v balení nenašel ani nabíjecí USB kabel. Hodinky jednoduše žádný nepotřebují. Pod spodní části silikonového řemínku, na jehož odejmutí je třeba vynaložit značnou sílu, se skrývá nabíjecí konektor, který se zapojuje přímo do USB portu. Na jednu stranu je absence nabíjecího kabelu plus, na druhou stranu nepochybuji o tom, že při běžném používání se spodní část řemínku rychle ochodí. Naštěstí se dá tento nedostatek vyřešit zakoupením náhrady, která je k dostání za cenu pouhých 3 dolarů, tedy zhruba 70 korun včetně poštovného zdarma.

Makibes HR3 – stylový a levný chytrý náramek

Barevný displej hodinek je typu TFT o rozměru úhlopříčky 0,96 palců, tedy 2,44 cm. Pod displejem se nachází pouze jediné dotykové tlačítko sloužící k jejich ovládání. Na výběr jsou možné pouze tři typy pozadí a tři vzhledy základní obrazovky. Na importování vlastních vzhledů, jako je například můj oblíbený skin – pip boy z Fallouta, můžete rovnou zapomenout.

Makibes HR3 – stylový a levný chytrý náramek

Hodinky jsou kompatibilní s Android verzí 4.4 a vyšší, případně iOS 8.0 a vyšší. K propojení s telefony Android slouží aplikace Wearfit 2.0. Podpora aplikací třetích stran, kromě google fit, která se páruje přes Wearfit, se bohužel nekoná.

Zařízení je dále vybavené 80mAh baterií s deklarovanou výdrží až jeden týden, modulem bluetooth 4.0, senzorem srdečního tepu na spodní straně hodinek v podobě dvou zelených diod a akcelerometrem. Díky svému provedení, tedy absenci veškerých šroubků, mechanických tlačítek a důmyslně ukrytému konektoru USB, se hodinky pyšní vodotěsností o standardu IP67. Tento standard garantuje těsnost proti vniknutí prachu a možnost ponoření zařízení do hloubky jednoho metru po maximální dobu třiceti minut.

Makibes HR3 – stylový a levný chytrý náramek 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.