Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Chuwi Hi8 Air – dvojitý agent z Číny s Androidem a Win10
Chuwi Hi8 Air – dvojitý agent z Číny s Androidem a Win10
autor: Miroslav Ježek , publikováno 11.5.2018
Chuwi Hi8 Air – dvojitý agent z Číny s Androidem a Win10

V minitestu se podíváme na čínský tablet Chuwi Hi8 Air. Ten je nejzajímavější tím, že soudruzi zbudovali nejen lepší zítřky ve své vlasti, ale i dualboot u tohoto zařízení. To by mělo patrně stimulovat nejen hravost, ale i naši pracovitost. Každý přece ví, že na Androidu se paří a Windows používají na mobilním zařízení jen workoholici.


Úvod

Ona dnešní doba moc tabletům nepřeje. Telefony zvládnou to samé v kompaktnějším balení a na serióznější práci se vyplatí sáhnout po notebooku, stolním PC nebo sekretářce. Přesto tablet najde využití, kdy těží hlavně z větší úhlopříčky a stále ještě dobré mobility. E-kniha se na 8“ tabletu bude číst lépe, než na 5“ telefonu. Stejně tak seriál na zadním sedadle auta je na tabletu o něco lepší. Notebook by se v leže špatně držel a baterie vydrží kratší dobu, než do sebe zocelený pivař nalije metr piv. I doma – na zběžné přečtení zpráv stačí sáhnout po tabletu, jenž se válí někde na stolku. Je to jednoduší a rychlejší než zapínat PC, nebo lovit po kapsách, kabelkách a jiných skrýších telefon. Tedy za předpokladu, že máme doma síť Wi-Fi, ale jeskynní člověk by si asi tablet nekoupil.

Začněme tím prvním, co naše nenechavé pracky uchopí, to jest krabicí. Ta je vyloženě spartánská, s typickou kartonovou barvou. Kromě značky Chuwi, pár klikyháků a poznámky o Intelu uvnitř je plocha čistá. Na boku je pak samolepka s parametry, sériovým číslem a ostatními výrobními údaji.

Chuwi Hi8 Air – dvojitý agent z Číny s Androidem a Win10

Obsah je podobně strohý jako obal, nečekejte žádné pokrokové technologie jako teleport nebo warpový pohon pro internetové připojení. V krabici nalezneme kromě tabletu nabíječku, pár čínských brožur a záručních plků a redukci z mikro USB na klasické, abychom mohli připojit třeba Flash disk nebo myš.

Chuwi Hi8 Air – dvojitý agent z Číny s Androidem a Win10

Samotný tablet se jeví jako slušně a solidně zpracovaný a neřve lácí, což se občas u čínských produktů děje. Plasty nelícují, jsou ostré, nekvalitní a podobně. Zde to vypadá, že výrobce už má nějaké zkušenosti a ty zužitkoval. Váha se zastavila na 320 gramech a tloušťka je 8 mm. Nejedná se tedy o žádného vypaseného bagouna. Na těle tabletu jsou pak rozházeny konektory a zdířky. Slot pro SD kartu, zdířka na 3,5mm jack, mikro USB a mikro HDMI. Tlačítka reprezentují takzvaný onofátor (on/off) a regulace hlasitosti.

Chuwi Hi8 Air – dvojitý agent z Číny s Androidem a Win10

Specifikace

Chuwi Hi8 Air – dvojitý agent z Číny s Androidem a Win10 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.