Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Makibes Wear HR MTK2502C: Cenově dostupné smartwatch
Makibes Wear HR MTK2502C: Cenově dostupné smartwatch
autor: Dominik Liebezeit , publikováno 14.7.2016
Makibes Wear HR MTK2502C: Cenově dostupné smartwatch

V dnešním minitestu se podíváme na chytré hodinky Makibes Wear HR MTK2502C, které podobně jako Huawei W1 přinášejí elegantní vzhled klasických hodinek spolu s chytrými funkcemi. Narozdíl od svého čínského kolegy Makibes přicházejí na trh se značně přívětivější cenovkou. V recenzi se podíváme, jak si hodinky povedou.


Chytré hodinky už dávno nemusejí znamenat pouze nevkusné cosi se silikonovým páskem. Dnes mohou být hodinky nejen chytré, ale také elegantní a od běžných k nepoznání. Ruku v ruce se vzhledem jde bohužel i cena (kdo by to čekal), a ta nezřídka atakuje hranici až 10 000 Kč, jako je tomu například u čínského výrobce Huawei a jeho modelu W1. Makibes Wear se rozhodl toto změnit a představuje elegantní hodinky za v přepočtu asi 1 000 Kč.

  Makibes Wear HR MTK2502C: Cenově dostupné smartwatch

Balení hodinek se nese v praktickém duchu a ničím nás nepřekvapí. Uvnitř balení nalezneme krátký manuál a USB kabel. Škoda jen absence adaptéru.

  Makibes Wear HR MTK2502C: Cenově dostupné smartwatch

Hodinky Makibes jsou i přes svou nízkou cenu překvapivě poměrně kvalitně zpracované. Ciferník je kovový s kvalitním IPS displejem. Pásek je z příjemného materiálu, jenž má být dle výrobce kůží (mně se spíše jeví jako koženka) a celkově hodinky působí hodnotně a elegantně. Navzdory své ceně se nejedná o kousek, ze kterého by bylo na první pohled patrné, že jde o levné hodinky z Asie. Naopak, řemeslné zpracování je třeba pochválit.

  Makibes Wear HR MTK2502C: Cenově dostupné smartwatch

Nabíjení je u hodinek Makibes Wear HR řešeno stejně jako například u již několikrát zmíněného modelu Huawei W1, kterého si Makibes patrně vzal za vzor, a to magnetickým dobíjecím páskem. Jde o podobný systém jako Magsafe, který používá Apple u svých macbooků. U hodinek, narozdíl od notebooku, je jeho využití diskutabilní, ale aspoň nehrozí, že by se vám vylomila záslepka USB, kterou používají jiné hodinky. Díky systému magnetů není možné kabel zapojit obráceně, takže se nemusíte bát, že byste si hodinky při nabíjení zničili.

  Makibes Wear HR MTK2502C: Cenově dostupné smartwatch

Spodní strana hodinek je tvořena plastem a najdeme zde senzory, kterými hodinky měří tep. Obě části hodinek k sobě pevně lícují a přechod mezi plastovou a kovovou částí je plynulý. Najdeme zde také malý repráček, díky kterému můžete používat hodinky jako handsfree zařízení. Reprák je také možné použít pro přehrávání hudby, ale zde si dost dobře nedokáži představit, proč by někdo namísto telefonu použil ještě menší reprák v hodinkách. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
35 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.