Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž
Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž
autor: Martin Polický , publikováno 29.2.2016
Seznam kapitol
1. Smartwatch Elephone W2: představení
2. Detaily, ovládání, signalizace
3. Podpůrná aplikace
4. Závěrečné hodnocení
Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž

Vypadají jako normální hodinky, ale nejsou to normální hodinky. Řadí se mezi smartwatch, ačkoliv si na nich předpověď počasí ani emaily nepřečtete. Nemají nabíječku a vydrží 3 měsíce v provozu. Jmenují se jednoduše – W2 a stojí za nimi firma Elephone. Jak dopadly netradiční chytré hodinky v testu se dočtete v dnešní recenzi.


O wearables – chytrých náramcích a chytrých hodinkách jsme na PC Tuningu psali nesčetněkrát. V poslední době nám redakcí prošly Haier Watch V1, Xiaomi Mi Band 1S, Asus VivoWatch a řada chytrých námraků. Elephone W2 však vystupují z řady a vymykají se zažitým standardům.

V balení najdeme

  • pouzdro hodinek
  •  pásek
  •  2× náhradní knoflíková baterie
  •  hodinářský šroubovák
  •  uživatelský návod v angličtině

Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž 

Elephone vyrábí dvě verze hodinek ve dvou barevných provedeních. První variantou je pouzdro z nerezavějící oceli 316L s ostrými hranami ve stříbrné nebo zlaté barvě. Druhou variantou je zaoblené pouzdro ve stříbrné nebo zlaté barvě.

Nám se do redakce dostaly hodinky se zaobleným zlatým pouzdrem a tmavě hnědým koženým páskem se splétaným vzorem. Pásek se dá díky běžným rozměrům a osičce vyměnit za libovolný jiný. Jeho konec je sympaticky zapuštěný do těla hodinek, takže ukončení pásku není při nošení vidět.  

Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž 

Jak jsme již zmínili, srdcem hodinek je švýcarský strojek Ronda normtech Caliber 762. Jedná se o jeden z nejlevnějších strojků, který je napájen menší knoflíkovou baterií. Ta by jej měla udržet v chodu až 10 let, reálně očekáváme zhruba poloviční výdrž. Druhá, větší knoflíková baterie pohání „chytrou část“ hodinek. Větší baterka by dle výrobce měla vydržet zhruba 3 měsíce, poté ji snadno vyměníte za jinou (její cena je cca 15 Kč). V balení jsou rovnou dvě náhradní + hodinářský šroubovák k sundání zadního krytu pouzdra hodinek. Výměnu zvládne i podprůměrně zručný uživatel, stačí odšroubovat čtyři šroubky.

Díky pryžovému těsnění v okolí baterie by měly být hodinky vodotěsné do 30 metrů. Pro zachování vodotěsnosti je doporučováno výměnu baterie svěřit hodináři. Pokud se však nebudete s hodinkami rochnit, můžete si baterku pomocí přiloženého šroubováku v klidu a v teple domova vyměnit sami.   
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
30 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.