Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10
Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10
autor: Martin Polický , publikováno 18.2.2016
Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10

Otestovali jsme pro vás 10“ tablet Chuwi Hi10, k jehož hlavním přednostem patří úsporný 64b procesor Cherry Trail Z8300, 4 GB paměti RAM DDR3L, eMMC paměť 64 GB, 2 USB porty (z toho 1 USB 3.0), micro HDMI, stereo reproduktory a OS Windows 10. To vše za velmi příjemnou cenu 5 500 Kč včetně DPH.


Chuwi není žádným nováčkem na trhu a i když u nás jeho produkty nejsou příliš rozšířené, je známý především díky svým tabletům s dual boot systémy Android a Windows (nejčastěji W10). Obecně jsou tyto stroje známé tím, že za pěkný peníz poskytují solidní výkon. Už když nám Hi10 dorazil, tušili jsme, že nebude jiný.

Obsah balení, zpracování a design

Tablet přišel v nažloutlém boxu z recyklovaného papíru. Stejný materiál známe především z produktů značky Xiaomi. Uvnitř je bezpečně uložen v papírovém prolisu. Aby bylo minimalizováno riziko poškození během přepravy, víko boxu je z vnitřní strany oblepeno měkkou pěnou.

Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10

Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10

V balení najdeme:

  • Tablet
  • 2A USB adaptér
  • Mirco USB OTG kabel
  • Anglický manuál

Na první pohled tablet nevypadá vůbec špatně. Černý rámeček lemující displej s logem Windows 10 (které slouží pro vyvolání nabídky Start) a dvojice stereo reproduktorů na stejné straně napovídají, že výrobce zamýšlel používání tabletu netradičně na výšku.

Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10

Na druhou stranu čočka přední kamery, umístěná na delší straně, vyzývá spíše k tradičnímu držení na šířku. Jak tablet budete používat, je ale na vás. Díky gyroskopu jej můžete mít libovolně natočený.

Kladný první dojem trochu kazí zadní část tabletu, na které výrobce viditelně šetřil. Ani zdrsnění plastu jej neudělalo příliš příjemným na dotek. Při bližším ohledání zjišťujeme, že záda jdou 1-2 mm promáčknout, což na dojmu příliš nepřidá.

Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10

Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že tento tablet není ani tak o kvalitě šasi, jako o HW uvnitř a po stránce zpracování i použitých materiálů patří k průměru.

Než se pustíme do testování, podívejme se ještě na rozložení jednotlivých vstupů a výstupů.

Pokud tablet uchopíme na šířku tak, abychom měli přední kameru nahoře, najdeme na jeho pravé straně dotykové tlačítko s logem Windows 10. V levém horním rohu se nachází oranžová LED, která svítí při nabíjení. Na pravém boku jsou pak dva reproduktory, přičemž si při držení na šířku budete ten spodní dlaní zakrývat.

Na horní hraně je umístěno zapínací/vypínací tlačítko a tlačítka pro zesílení/zeslabení zvuku.

Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10

Z pohledu periférií je nejzajímavější levý bok, na kterém se nachází dvojice portů USB (2.0 a 3.0), zdířka pro karty mircoSD (podporované jsou až do velikosti 128 GB), micro USB, micro HDMI a 3,5mm sluchátkový výstup. Na spodní hraně je 5pinový magnetický konektor a dvě kotvící zdířky pro upevnění externí klávesnice, kterou jsme bohužel na zrecenzování k tabletu neobdrželi.

Chuwi Hi10 – čínský plastový zázrak s Windows 10 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
57 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 27.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.