Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku
Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku
autor: Martin Polický , publikováno 16.12.2015
Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku

Do redakce nám na vyzkoušení dorazil další exotický telefon značky Elephone, konkrétně model M2, který zaujme nejen svým unibody tělem a jeho vzhledem (který velmi nápadně připomíná telefony jiných značek), ale také výkonným hardwarem, kvalitním foťákem, čtečkou otisků prstů nebo plnou podporou tuzemských LTE pásem.


Balení a vzhled

Telefon dorazil v matné černé krabičce v minimalistickém stylu, na nich vynikají lesklé lakované texty, kterých není mnoho. V podstatě na krabičce najdeme logo výrobce, text Elephone a označení modelu M2. Na rozdíl od jiných výrobců zde již nenajdeme uvedené základní informace o hardwaru.

Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku

Telefon je zabalený do mléčného pytlíku a v krabičce uložen v pěnovém rámečku. Pod rámečkem najdeme rychlou uživatelskou příručku v angličtině, USB kabel a napájecí USB adaptér, obojí v bílé barvě. Jako příjemný bonus výrobce posílá vypichovací špendlík na SIM/MicroSD šuplík a dvakrát dvojici náhradních ochranných fólií na přední a zadní stranu telefonu.

Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku

M2 se prodává v černé a zlaté barvě, nám do redakce dorazila první barevná varianta. Tělo telefonu je z kvalitně opracovaného kovu a je unibody, takže do útrob se běžnou cestou nepodíváte. Díky tomu se SIM karty (telefon podporuje Dual SIM) vkládají do bočního šuplíku.

Přední straně dominuje 5,5 palcový FullHD LG displej s jemností rozlišení 400 DPI. Pod displejem se nachází hardwarové domovské tlačítko se zabudovanou čtečkou otisků prstů. Po levé a pravé straně jsou stříbrná dotyková tlačítka pro vyvolání menu (vlevo) a zpět (vpravo). Bohužel nejsou tato tlačítka podsvícená, což nás zamrzelo. Na druhou stranu jsou dostatečně velká, takže se na ně trefíte prstem i poslepu. A to dokonce tak dobře, že při ovládání jednou rukou je občas omylem zmáčknete.

Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku

Nad displejem je uprostřed šířky telefonu umístěné stříbrné sluchátko, vlevo od něj je přední 5 MPx kamera a notifikační LED dioda (ta svítí pouze červeně a nelze u ní měnit nastavení). Napravo od sluchátka se nachází senzor okolního osvětlení a senzor přiblížení.

Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku

Na levé straně telefonu najdeme tlačítka pro regulaci hlasitosti a tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu. Na pravé straně se nachází pouze šuplík pro dvě micro SIM nebo jednu SIM a jednu MicroSD kartu. Uživatel je tak postaven před nutnost volby používání dvou SIM nebo rozšíření úložiště až o 128 GB navíc.

Na spodní straně telefonu se nachází dvojice stereo reproduktorů, zdířka pro micro USB kabel a mikrofon. Na horní hraně je druhý mikrofon a 3,5 mm sluchátkový výstup.

Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku

Kovová záda telefonu, která jsou jednodílná společně s boky, zdobí logo výrobce a dvojice lesklých černých plastových proužků nahoře a dole. Do horního proužku je zasazena čočka 13 MPx fotoaparátu, vedle něj se nachází přisvětlovací LED dioda.

Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku

Na tomto místě bychom rádi zmínili již aplikovanou přední a zadní ochrannou fólii, se kterými nám telefon dorazil. Telefon tak můžete začít ihned používat bez obav z jeho podření. Jak již bylo uvedeno výše, v balení se nacházejí dvě náhradní sady fólií navíc.

Celkově je telefon designově velmi povedený, všechny hrany jsou zkosené, takže nikde nic netlačí ani neřeže do dlaně. Díky unibody tělu nemá kde co vrzat, odpadají také problémy se správným lícováním. Za vzhled a komfort při používání si Elephone zaslouží pochvalu.

Elephone M2: manažerská stylovka za hubičku  
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
32 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.