Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Pipo X9, netradiční mini PC s vlastním displejem
Pipo X9, netradiční mini PC s vlastním displejem
autor: Martin Polický , publikováno 5.11.2015
Seznam kapitol
1. Pipo X9: představení a parametry
2. Pipo X9: detaily
3. Dual boot: Android a Windows 10
4. Luxmark, PC Mark
5. Závěrem
Pipo X9, netradiční mini PC s vlastním displejem

S úspornými počítači určenými pro nenáročné kancelářské aplikace a brouzdání po internetu se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Svět zaplavují zejména asijské produkty více i méně známých značek. Do redakce nám připlula novinka – TV box Pipo X9, která se na první pohled od konkurence odlišuje jednou drobností – 8,9“ displejem.


Výrobce Pipo je v Asii poměrně známý. Speacializuje se na výrobu miniaturních po)čítačů, chytrých telefonů a tabletů. Jednoho dne si asi tamní inženýři řekli, proč nemyslet trochu „out of the box“? A tak nějak pravděpodobně vzniklo zařízení X9, které kombinuje hlavní artikly tohoto výrobce – úsporný počítač a tablet.

Pipo X9

Pipo X9, netradiční mini PC s vlastním displejem

Balení a vzhled

TV box Pipo X9 dorazil v poměrně obyčejné bílé krabici o rozměrech zhruba 25 x 20 x 9 cm. Žádné grafické šílenosti na balení se nekonají, na přední straně je vyobrazeno zařízení společně s logem výrobce a informací o přítomnosti OS Windows 10. Na zadní straně jsou stručné HW parametry ve čtyřech jazycích a box s vyznačenou variantou produktu. K nám dorazila 32 GB verze v černém provedení.

Pipo X9, netradiční mini PC s vlastním displejem Pipo X9, netradiční mini PC s vlastním displejem Pipo X9, netradiční mini PC s vlastním displejem

Po rozbalení najdeme uvnitř v bílém plastovém výlisku TV box Pipo X9, evropský nabíjecí adaptér a záruční kartu, nic víc není třeba a v Asii si toho jsou moc dobře vědomi.

I přes malý 8,9“ displej působí celé zařízení robustním a levným dojmem. Plasty jsou obyčejné, a i když mají matnou úpravu, zůstávají na nich při používání hodně viditelné otisky prstů. Displej je chráněn před poškrábáním díky nalepené fólii, která se má před použitím sejmout. Lze jej však používat i s fólií.

Pipo X9, netradiční mini PC s vlastním displejem 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
30 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.