Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Noc oživlého stylusu, aneb jak Apple představil tužku
Noc oživlého stylusu, aneb jak Apple představil tužku
autor: Michal Rybka , publikováno 11.9.2015
Noc oživlého stylusu, aneb jak Apple představil tužku

Představení nových výrobků na konferenci Apple 9. 9. 2015 mělo jeden skutečně bizarní moment: Když byl oznámen oficiální Apple stylus Pencil. Řadě lidí se vybavil výrok Steva Jobse z roku 2010: „Pokud vidíte stylus, je jasné, že to podělali.“ („If you see a stylus, they blew it.“) Dnes se jablečným znovuobjevením stylusu baví celý internet.


Zadejte si do vyhledávače frázi „if you see a stylus, they blew it“ a bavte se. Tahle hláška Steva Jobse je tak ikonická, že se v ní nimrají úplně všechny významnější technologické servery.

A nejde jenom o to, že novináři obecně rádi popotahují mrtvé celebrity, po bitvě je každý novinář generálem. Viz kapitán Zpěthleď (Captain Hindsight), slavný hrdina ze South Parku, který byl kdysi novinářem, ale bizarní incident mu dal schopnost neuvěřitelného pohledu do minulosti a schopnosti popsat, co se mělo kdysi udělat. Není nic jednoduššího a zábavnějšího, než nasazovat oslí uši vizionářům, kteří se zmýlili. Je to zábava a přiznávám, že i já to občas dělám. Otázkou je, co by armáda kapitánů Zpěthleďů dělala ve chvíli, kdyby se byli nuceni změnit v kapitány Vpředhledě.

Dnes se tedy všichni komentátoři pochechtávají u nemrtvého stylusu, který byl kdysi Jobsem odepsán a pohřben, ale před nedávnem se z hrobu zpět vyhrabal. Nemrtvá tužka teď vrávorá v záři reflektorů po pódiu – a Apple nadšenci, kteří se stylusu kdysi vysmívali, mu dnes tleskají. Nedosti na tom, k atmosféře všeobecného veselí přispěl i „chytrý cover“ s klávesnicí, který vypadá, že na prezentaci zabloudil z nějaké akce Microsoftu, kde představují nový Surface. A pak tu máme aplikace běžící na split screenu a Microsoft Office. Vážně... je to vážně prezentace Apple? Nepřepnuli jsme na akci Microsoftu? Nebo se díváme na veřejné uznání faktu, že měl Microsoft se Surface pravdu?

Noc oživlého stylusu, aneb jak Apple představil tužku

Strip „Surface Tension“ na téma MS Surface vs Apple iPad z hijinksensue.com, z roku 2012!

Myslím, že odpověď je podstatně jednodušší. Apple se už delší dobu snaží udělat z iPadu plnohodnotnou alternativu ultrabooku, úhlopříčka a rozlišení iPadu Pro je větší, než u řady notebooků, takže běh více aplikací na jedné obrazovce a plnohodnotný Microsoft Office dává perfektní smysl. Apple měl dvě alternativy, jak to udělat: Přenést systém s okny na tablet a nebo použít systém podobný Metru. Vzhledem k tomu, že dominantním způsobem ovládání zůstávají prsty, dává jejich volba smysl, i když tak nepřímo uznávají, že Microsoft udělal spoustu věcí logicky a dobře. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
86 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 35Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.