Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
autor: Kwolek Jirka , publikováno 26.3.2003
Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
Tato recenze je zvláštní hned z několika důvodů: jednak je první recenzí notebooku kterou na PCtuningu publikujeme, jednak se jedná o notebook, který je, v době kdy je zrovna uváděna nová mobilní platforma Intel Centrino, ještě vybaven mobilním procesorem Intel Pentium 4 - M. Obě záležitosti však mohu jednoduše vysvětlit: se stále rostoucím výkonem notebooků už bylo načase podívat se i na tento druh počítačů. Co se týče mobilních Pentií 4 - tak ty zde budou ještě hodně dlouho, zejména v nižší a střední třídě notebooků (předpokládám, že po uvedení Centrina, tyto procesory podstatně zlevní a stanou se ještě více přístupnějšími). {mospagebreak title=Premio - čech se zahraničním rodokmenem}

Výroba notebooků rozhodně není jednoduchou záležitostí. Potvrdit to mohou nejenom technici reklamačních oddělení ale i přímo někteří uživatelé - ti totiž dobře ví, že kiksů v tomto oboru nejsou občas ušetřeny ani ty nejrenomovanější značky. Jak lze v této situaci věřit naprostému nováčkovi, navíc značce, která se zrodila v České republice? Nakolik vlastně můžeme věřit značce Premio?

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Situaci lépe pochopíme, ponoříme-li se do notebookového byznysu trochu hlouběji. Ve skutečnosti je dnes, přes nespočet nabízených značek, konstrukce notebooků docela unifikovaná (ještě větší unifikace panuje při vlastní výrobě notebooků - na stejných výrobních linkách dálného východu se často střídají vyloženě konkurenční značky). V situaci, kdy je vývoj nových modelů mimořádně nákladný, se stále více prosazuje tzv. ODM koncepce (Original Design Manufacturer). Zadavatel si vybere některý ze standardních a ověřených "podvozků" výrobce a na ten se, podle jeho přání, osadí upravená "kabina" a voilá, nový značkový model je na světě.

Premio 3010N - to jsem někde viděl...

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

K recenzi jsme obdrželi notebook Premio řady 3010N. Nemusíte být soukromým detektivem abyste po chvilce bádání zjistili, že rodištěm tohoto notebooku je známý velkovýrobce notebooků, firma Compal (v roce 2003 plánuji v Compalu výrobu téměř 4 mln. notebooků). Ještě větší překvapení vás čeká, pokud si notebook prohlédnete blíže... napadne vás "to jsem někde viděl". ano, téměř identický vzhled má například notebook Fujitsu Siemens Amilo A (jedná se sice o notebook s rozdílnými specifikacemi, "podvozek" je však určitě zcela identicky). Nakolik je tedy Premio začátečníkem nebo nejistou "českou značkou" nechám na vašem uvážení :-)

{mospagebreak title=Technické specifikace}

Koncepce notebooku: All-in-one

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

"Třítisícovková" řada Premia patří (i umístěním v modelové řadě 1010 - 5010) do střední třídy notebooků. Koncepcí jej lze zařadit mezi stroje typu "vše v jednom" (all-in-one). Tyto notebooky si nekladou za cíl maximální miniaturizaci (což sebou přináší nejenom spoustu technických problémů: s periferiemi, bateriemi a chlazením ale i poněkud horší ergonomii) - naopak cílem je do poněkud většího "těla" (zde 32 x 27 x 3.8cm, hmotnost 3.5kg) umístit maximum funkcí a portů.

Poznámka: pokud půdorys notebooku jen mírně překračuje rozměry listu A4 a váha nepřekračuje 2 - 2.5kg mluvíme již o subnoteboocích.

Výhody notebooků typů all-in-one, jako jsou vetší rozměry (při desktopové práci máte vyšší pohodlí), robustnější konstrukce a bohatší vybavení (k dispozici bývá větší počet integrovaných portů) se, při jejich využití "na cestách", stávají jejich nevýhodami. Průzkumy však hovoří o tom, že převažujícím způsobem práce notebooků je "přenosný sklad dat" + náhrada stolního počítače (zajímavým číslem je i údaj, že cca 80% doby provozu je notebook napájen z el. sítě).

 Model

Premio 3010N

 procesor  IntelŽ Mobile Pentium4-M, Northwood, 512KB L2,
 1.4 - 2GHz, osazeno procesorem
1.7GHz FSB400MHz
 čipová sada  SiS650 a SiS961 (South Bridge)
 paměť  DDR266 SDRAM, dva sloty (max 1GB, osazeno 256MB)
 harddisk (HDD)  vyměnitelný 2.5" HDD, podpora Ultra DMA 100
 výměnný modul (optical storage)
 CD-ROM, DVD-RW
 volitelný CD-ROM / CD-RW / DVD-ROM /
 DVD-ROM/RW combo,
 floppydisk (FDD)  integrovaná FDD mechanika
 displej - velikost  14.1" - 15" (osazen 14.1") 15.0"
 displej - rozlišení  XGA, 1024x768 SXGA+, 1400x1050
 video akcelerátor  integrovaný, SiS650
 klávesnice:  
 počet kláves  85 kláves, 3 funkční
 zdvih kláves  3mm
 polohovací zařízení  Touch Pad s 2 tlačítky a skrolovací kolébkou
 wireless (bezdrátová síť)

 volitelná,
 802.11b s anténou integrovanou v rámu diplaye

 I/O porty  1x paralelní (ECP), 1x sériový, PS2 (kombinovaný)
 externí VGA  VGA D-SUB + TV out
 TV výstup  ano, S-Video
 audio I/O  mikrofonní a sluchátkový výstup
 USB  3 x USB 2.0
 PCMCIA / PC card  2 x Typ II nebo 1 x Typ III
 LAN  Ethernet, RJ-11, RJ-45
 FireWire, IEEE 1394  ano
 modem / LAN  V90/56 modem
 10/100 Mbps LAN
 audio  kodek AC97, stereo
 napájení
 baterie  8-článkový Li-Ion battery pack, 3 900 mWh
 provoz na baterie  2.5 h (podle zatžení)
 rychlonabíjení  2.5 h (systém vypnut)
 AC adaptér  univerzální, 90-260V, 50-60Hz
 rozměry  322 x 272 x 35.5mm
 váha  3kg

Specifikace se mohou, v závislosti na konkrétní konfiguraci, lišit.
Notebook byl vybaven operačním systémem Windows XP Professional.

Hlavními přednostmi tohoto notebooku jsou procesor Pentium 4-M a výkonná paměť DDR, ostatní části notebooku, mezi jinými grafika, TFT panel a zvuková karta již patří mezi průměr. Obecně vzato je Premio 3010N dobrým počítačem do kanceláře i na "doma" - pojďme se tedy podívat na jeho jednotlivé stránky blíže :-)

Doplněno: Na tomto místě by se slušelo říci, jaký je rozdíl mezi procesory Mobile Pentium 4, Mobile Pentium 4-M a právě nastupujícím Pentium-M (bez číslice 4). 

Mobilní Pentia 4 (a Celerony), které za názvem nemají "-M" jsou prakticky desktopovými procesory přizpůsobenými pro práci v mobilních zařízeních - díky podpoře sběrnice až 533MHz a možným vysokým frekvencím (až 3.06GHz, Vcc 1.2 - 1.55V; tyto procesory v šetřícím režimu běží typicky na 1.6GHz) jsou předurčeny především pro práci v režimu, kdy jsou připojené k elektrické síti.

S energii baterii zacházejí šetrněji Pentia 4-M (tím je také vybaven testovaný notebook), které jsou více optimalizované pro bateriový režim (Vcc je 1.2 - 1.3V, šetřícím režimu běží typicky na 1.2GHz). Posledním typem je procesor využívaný jako "motor" pro platformu Centrino, Pentium-M (bez číslice 4), který je pro bateriový provoz přímo vyvinutý.

{mospagebreak title=Procesor - jeho chlazení a... výměna}

Tato část patří, z hlediska hardware, mezi nejzajímavější - proto přehled začneme právě ni. Testovaný notebook byl vybaven mobilním procesorem Pentium 4 (jádro Northwood, 0.13um) taktovaným 1.7GHz. Tento procesor jsem se rozhodl na čas nahradit 2GHz (také mobilním) Pentiem 4.

Poznámka: Kliknutím na menší obrázky zobrazíte jejich větší varanty.

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Společný prostor procesoru a chladiče je poměrně snadno přístupný - nachází se pod víčkem umístěným vzadu na spodní ploše notebooku. Procesor byl zapečetěn, my jsme měli od ATcomputers odpovídající montážní manuály ale hlavně "povolení vstupu" :-)

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
vpravo vidíte procesor překrytý tělem chladiče, vlevo nahoře je vidět část černěného žebrování

V pravé části procesorového prostoru se nachází "vzduchotechnika". Vzduch je nasáván kruhovou mřížkou vespod notebooku (nezakrývat!) a tepelně řízeným odstředivým ventilátorem je hnán přes žebrování chladiče do výdechu umístěného u panelu I/O portů.

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
pro lepší přehlednost je foto chladiče zrcadlově otočené...

Vlastní chladič je opravdu zajímavým kouskem - teplo z měděné destičky umístěné nad procesorem (mobilní Pentia 4 nemají integrovaný rozváděč tepla / viz. obrázek níže) je odváděno tepelnou trubicí (heat pipe) naplněnou těkavou kapalinou přímo do měděného žebrování přes které proudí chladící vzduch. Tato část chladiče se skrývá pod plastem vlevo nahoře (na něm vidíme nožičku notebooku).

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
notebook je, narozdíl od některých levných typů využívajících desktopové procesory,
osazen skutečným mobilním Pentiem 4 (Northwood, 512kB cache, 400MHz)

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
...vlevo je umístěn "výdech" chladícího vzduchu

Chlazení notebooku a jeho šetřící režim

Jak již naznačil náš nedávný článek o mobilních procesorech jsou mobilní Pentia 4 (Northwood) poměrně náročnými odběrateli energie (a z toho plyne i zároveň výraznými zářiči tepla). Proto pro mně bylo chlazení tohoto notebooku příjemným překvapením. Regulovaný odstředivý ventilátor je velmi tichý a při běžném provozu jen zřídkakdy přecházel do režimu vyšších otáček. Výjimkou byl 2h zátěžový test (Dnet klient), kdy větrák jel skutečně naplno - stačilo však test na 30-40s přerušit a otáčky znovu klesly na nižší úroveň.

Pokud byl notebook osazen původním procesorem Pentiem 4-M 1.7GHz připadalo mi chlazení více než odpovídající (za mého normálního provozu: Word / Photoshop / FrontPage / IE6 jel větrák stále na minimální otáčky), pokud jsem jej osadil 2GHz procesorem, při zátěžovém testu se notebook již začal poměrně hodně zahřívat (i když k vypnutí počítače nedošlo - až na vyšší teplotu se zdálo, že je vše OK). 2GHz procesor zde není problémem, otázkou je pouze jeho dlouhodobý provoz v situaci kdy je vysoce zatěžován.

Poznámka: Jelikož notebook hojně využívá možností systému Enhanced SpeedStep (viz. dále) kdy se systém, pokud není plného výkonu třeba, ihned přepíná do úsporného (a tím zaroveň "chladného") režimu, je otázka dimenzování (nebo případného poddimenzování) chlazení 2GHz procesoru hodně diskutabilní.

Enhanced SpeedStep

Narozdíl od starší verze tohoto režimu který znal provoz "na síť" a "na baterie" jsou nyní k dispozici dva režimy: "normální" a "úsporný". Mezi těmito režimy se notebook automaticky přepíná ať je napájen bateriemi nebo sítí a to podle požadavku na výpočetní výkon.

 • Normální režim: procesor je při něm taktován svou nominální frekvenci - v našem případě tedy 1.7 respektive 2GHz.
 • Úsporný režim: u těchto procesorů je procesor vždy taktován 1.2GHz, ať je jeho specifikace jakákoliv (1.6 - 2.2GHz). Samozřejmostí je, že v tomto režimu je ještě více snížené napájecí napětí procesoru (procesor však, narozdíl od procesorů rodiny Centrino, neumí podle potřeby vypínat jednotlivé části jádra). Odhaduji, že notebook v tomto režimu stráví více než 90% provozní doby.

Poznámka: V praxi je přepínání natolik transparentní, že nepoznáte, jede-li notebook na normální nebo úsporné frekvenci.

Test výdrže baterii

Pro účely testování výdrže bateriového provozu notebooků jsme u nás zavedli novou testovací metodiku. Tou je kontinuální přehrávání filmu uloženého na disku ve formátu DivX. K tomuto úkolu je totiž třeba odvést určité množství práce, která nejenom stálá a poměrně snadno "změřitelná" (měří se doba přehrávání videa do "uspání" notebooku) ale docela dobře reprezentuje běžné zatížení procesoru.

Poznámka: Pokud bychom testovali výdrž baterii benchmarky které běží na různě taktovaných procesorech rozdílnou rychlostí, neobdrželi bychom relevantní výsledky časové výdrže, jelikož by se zároveň lišila i časová práce (počet renderovaných FPS, počet vyzkoušených klíčů) odvedená různými procesory.

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Testovalo se s nainstalovaným kodekem DivX 5.02 film ve formátu DivX 4 (zvuk: stereo v mp3). Obraz se zobrazoval na panelu notebooku v okně 720x576 (nepoužívali jsme externí TV / VGA výstup), jas byl nastaven na minimum.

PCtuning battery test: 3h : 02min, hodnocení: velmi dobré

Zajímavostí je, že notebooku stačil k absolvování tohoto testu úsporný režim - nezáviselo tedy na použitém procesoru. Předpokládám však, že je málo pravděpodobné, že byste např. při cestě vlakem komprimovali film do formátu DivX (tento "task" je jeden z mála, kdy je třeba plného výkonu po velmi dlouhou dobu).

{mospagebreak title=Design a provedení notebooku}

Po procesorové exkurzi se ještě jednou podíváme na vlastnosti notebooku trochu blíže.

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Notebook je v elegantním grafitově - stříbřitém provedení, horní víko je stříbřité (napodobenina kovu?) s logem Premio. Testovaný model byl osazen 14.1" TFT displejem o rozlišení 1024x767 a kombo mechanikou DVD-ROM / CD-RW.

Porty - plná nálož

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
disketová mechanika je u notebooků typu "all-in-one" stále k vidění, instalované reproduktorky jsou umístěné
 ve směru k uživateli a jejich zvuk je poměrně příjemný (lepší, než kdyby byly nad klávesnicí nebo v panelu)

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
externí VGA, paralelní a sériový port, TV out (pro sledování videa), FireWire a 3x USB 2.0

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
DVD-ROM / CD-RW kombo je u notebooku skvělou záležitostí

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
audio vstup a výstup, PCMCIA II a III, modem, LAN a kombinovaný výstup PS/2

Klávesnice vychází z dlouhodobě ověřené koncepce a rozložení 85 kláves. Funkční klávesy a klávesy kurzorového kříže jsou plné velikosti, zdvih kláves je 3mm.

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Obraz - grafika a TFT

Použitý 14" TFT panel má příjemnou funkci, kdy je po připojení na síť výrazně zvýšen jeho jas - v tomto režimu se jeho obraz blíží levnějším stolním TFT panelům (což u notebooků není rozhodně obvyklé). Kvalita obrazu je díky této funkci - ve srovnání s jinými notebooky této třídy - mírně nadprůměrná, ve srovnání s poslední generaci stolních 15" panelů pak trochu podprůměrná. Osobně mi na displeji nejvíce vadily poměrně malé pozorovací úhly, kdy bylo třeba notebook vždy pečlivě ustavit k uživateli.

Použitým videoakcelerátorem je integrovaný SiS 650. Je taktován frekvencí 133MHz  využívá interní paměti DDR a výkonem se blíží grafické kartě nVidia TNT 2. V tomto ohledu jsou lepší mobilní Radeony a GeForce 2Go, na druhé straně je SiS výkonnější než integrované čipsety VIA nebo starší Intelské sady. Kvalita TV výstupu je dobrá.

Poznámka: buffer UMA videopaměti (ta je vyčleněna z hlavní paměti) lze nastavit od 8 - 64MB, nám se nejlépe osvědčila velikost 32MB.

Paměť ? DDR!

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Notebook byl v době testu osazen jedním 256MB modulem DDR266, druhý konektor pro moduly SO-DIMM byl volný a tudíž plně k dispozici.

Disk - slabší výhonek

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Testovaný notebook byl vybaven 2.5" 20GB diskem Toshiba MK2018GAS (4200ot./m) - lze jej samozřejmě nahradit jiným typem s jinou kapacitou disku. Právě tento disk se v průběhu testu ukázal jako největší brzda tohoto notebooku (tedy pokud uvažujeme o notebooku jako o náhradě stolního počítače).

{mospagebreak title=Premio 3010N - výkony a závěr}

CPUmark 99

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

 • Úsporný režim (1.2GHz) - skoré 103
 • Procesor 1.7GHz - skoré 113
 • Procesor 2Ghz - skoré 118 bodů

Poznámka: Pokud není dále uvedeno jinak, měření proběhlo s 2GHz procesorem.

Sandra 2003: kombinovaný test a CPU score

Kombinovaný test Sandry ukazuje jak si stojí testovaný notebook v několika kriteriích ve srovnání s referenčním (dříve špičkovým) stolním počítačem vybaveném 2GHz Pentiem 4 (Willamette) osazeným čipovou sadou 850E s pamětmi RDRAM PC800 a diskem s 7200 ot./min.

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Je vidět, že výpočetní výkon notebooku je vysoký a poměrně přesně odpovídá použitému 2GHz procesoru (mobilní Pentia 4 nejsou tedy jakkoliv "osekané"). Mírnou brzdou je zde 400MHz sběrnice FSB (u mobilního zařízení je nižší externí takt pochopitelný).

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
paměťově je na tom testovaný notebook velmi dobře...

Výkon paměťového subsystému není také rozhodně špatný - odpovídá P4 s 400MHz FSB, pamětem DDR266 a integrované grafice (je téměř identický jako v případě čipsetu i845G). To je velmi příjemné zjištění, zvážíme-li dřívější a velmi obvyklé nízké výkony notebooků které byly osazovány pamětmi SDRAM (tehdy panoval názor, že notebook je běžně o 50% pomalejší od desktopu se stejným procesorem).

Poněkud horší je výkon diskového subsystému - zde pochopitelně záleží na použitém disku.

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

Výkon použitého disku je dán jednak relativně malými otáčkami disku, jednak tím, že díky malému rozměru je obvod rotujících ploten malý. Pokud srovnáme dosažené výsledky s rychlými, 3.5" velkými 7200ot. disky zjistíme, že jsou zhruba o 40-50% nižší, při srovnání s disky rotujícími 5400ot./min. pak disk vychází pouze jako mírně pomalejší.

Grafika - 3D Mark 2000 a 2001

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
3Dmark 2000: default, 1024x768x16bit, 32MB VGAmem

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M
3Dmark 2001: default, 1024x768x32bit, 32MB VGAmem

Musím přiznat, že jak na grafiku integrovanou v notebooku nejsou výkony nijak tragické - i když je evidentní, že se králem 3D her jeho majitel rozhodně nestane - "zapařit" původní Unreal Tournament (a DirectX 7 hry) s ním však lze :-))

PCmark 2002

Overall Scores

CPU Score 4641
Memory Score 3664
HDD Score 378

Závěr

Notebook na mě zanechal velmi dobrý dojem (tedy s přihlédnutím k jeho ceně, která je k datu 24.3.2003 cca 40 000Kč bez DPH v konfiguraci s mobilním Pentiem 4 1.7GHz, DVD kombem a 14" TFT displejem). Ukázal, že - až na výkon disku a 3D grafiky - dokážou být dnešní moderní notebooky téměř stejně výkonné jako jejich desktopoví bratříčci.

Musím uznat, že jsem byl hodně skeptický k použitému procesoru (mobilnímu Pentiu 4) - ten se v praxi ukázal nejen jako výkonný ale i, pokud byl v úsporném režimu (kdy stačil na přehrávání DivX!), jako relativně úsporný. 3 hodiny přehrávání videa DivX nejsou rozhodně špatným výsledkem, byť předpokládám, že rekordmani osazení mobilními LV Pentii III by ve stejné situaci sloužili až 5h. Na druhé straně na trhu jsou i notebooky vybavené desktopovými Pentii 4, které v obdobných podmínkách vydrží pouze poloviční dobu - tedy max. 1,5h.

Je velkou škodou, že notebook nebyl vybaven některým z moderních 3D akcelerátorů. Grafiky jako ATI Radeon / 7500 / 9000 nebo GeForce 2Go by totiž umožnily provozování většiny současných 3D her.

Na poslední chvíli - notebook lze vybavit 15" displejem s rozlišením SXGA+ (1400x1050) s lepšími pozorovacími úhly za příplatek pouhých 2000Kč.

Pro:

 • příznivá cena
 • výkonný procesor
 • robustní provedení
 • paměť DDR, volný slot SO-DIMM
 • notebook lze za mírný příplatek osadit 15" 1400x1050

Proti:

 • integrovaná grafika SiS650
 • průměrný displej
 • měně výkonný disk
Notebooky - hodnocení hodnocení (max. 5)
celkový výkon: 4
ergonomie: 4
vybavení: 4
kvalita provedení: 4
cena: 4
výdrž na baterie: 3
CELKEM 3.8 (velmi dobrý)

 

náhrada desktopu 5 = jako u desktopu
výkon procesoru: 4
výkon paměti: 4
výkon grafiky 2D: 3
výkon grafiky 3D: 2.5
možnosti rozšíření: 3
ergonomie: 3
CELKEM 3.25 (dobrá)

Notebook zapůjčila firma ATcomputers
Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

www.premionb.cz

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
24.3.2003 15:49:44   0.0.0.xxx 3114
sice jsem recenzi na tento notebook uz nekde videl (pokud me pamet neklame), ale v takovem rozsahu a tak peknou jeste nikdy nikde...

Jen drobnost... nemel jste na mysli 5400 otackove disky ?
24.3.2003 16:16:10   0.0.0.xxx 1413
Mám acera a přesně tenhle disk. Ten disk se chová podivně, je to opravdu největší slabina celýho jinak skvělýho (ten můj) notebooku. Pokud na něj zapisuju nebo z něho jen čtu tak v pohodě stíhá 20MB/s -můžu klidně grabovat z firewire video a disk si jen poblikává. Ale stačí aby k dysku začal přistupovat ještě nějakej prográmek, kterej chce číst třeba dalších 100KB/s a rychlost totálně spadne na nějakých 1-2MB/s. Například kopírovat po síti najednou dva filmy -to si můžu jít rovnou na kafe. Když ale zkopíruju nejdřív jeden a pak druhý tak je to za chvilku. Zajímalo by mně jestli je někde porovnání disků se 4tis. otáčkama a jestli už se někde dělaj disky do notebooků s větším počtem otáček. Vůbec by mi nevadila větší spotřeba. V jiným notebooku v práci mám IBM a je to to stejný, prostě 4500 je už dneska zoufale málo.
24.3.2003 16:24:31   0.0.0.xxx 1313
Pěkný článek
Jinak nevíte někdo ce se děje se serverem www.overclocking.cz ? Je už několik dnů nedostupný...
24.3.2003 17:10:42   0.0.0.xxx 1414
ten notebook vypada fakt hezky a zvlast jeho pomer cena/vykon vypada slusne, recenzi hodnotim co se tyce obsahu jako vycerpavajici

jinak ten overclocking by me taky zajimal, stranky spolecnosti garpon&rebel na jejichz serveru forum bezi jsou taky nedostupne, takze maj asi neco se serverem
24.3.2003 18:07:32   0.0.0.xxx 1414
Pekne provedeny clanek. Jeste pred tydnem jsem zoufale hledal na inetu nejaky podobny test notebooku. Nakonec jsem si koupil Umax Actionbook 575T s Celeronem 2GHz a 30Gb diskem. Ostatni parametry jsou shodne. Vykonove vsak nikoliv. V 3D marku pouze cca 800 bodu a CPUmarku Kolem 76. Na beznou praci staci vsak velice dobre. I cena 33tis s DPH odpovida. Ackoliv ted po precteni clanku premyslim o vymene procesoru za plnohodnotne pIV ackoliv za doplatek 4000bez dph nevim nevim.
24.3.2003 19:10:35   0.0.0.xxx 1311
vyrabaju sa 5400 otackove, a uz tusiom nejaka firma predstavila aj 7200 otackovy.
Ked som si kupoval notebook , tak som chcel 4200 otackovy, treba sa kukat aj na spotrebu podla mna. Skor lutujem ze ked som tam hodil uz radeon 7500m tak som mohol hodit aj 512mb pamete, takto napriklad hra mafia by stihala v pohode, ale swapuje disk koli nedostatku pamete.
24.3.2003 21:53:22   0.0.0.xxx 1213
..ono to chovani disku je celkem logicke - ma malo otacek a jednu "malou" plotnu a proto, kdyz zacne pristupovat k souborum, ktere jsou na ruznych castech tak musi vzdy premistit cteci hlavicku + pockat nez se disk "pomalu" pootoci na dane misto...nasosa trochu dat a znova to same opakuje na druhem konci plotny (a to uz neuvazuju nejake odskakovani do FATky)
25.3.2003 07:32:52   0.0.0.xxx 1223
prehravanim DivX filmu je podle me velice dobry napad!
25.3.2003 09:31:20   0.0.0.xxx 1414
Nijak nechci zpochybňovat kvalitu obsahu recenze, ale když jsem na PCTuningu, tak bych čekal články o PC. Jinak se můžete rovnou přejmenovat na NB(notebook)Tuning.
26.3.2003 07:35:01   0.0.0.xxx 1314
Ale klidne at tu NB jsou, jsou to taky vlastne PC Jen bych se moc, moc, moc primlouval za to, aby tu vubec nejake clanky byly. Vzdyt to zacina byt tezce zoufale :-(((
Honza
27.3.2003 17:41:54   0.0.0.xxx 2914
Zdravim, takhle nejak si predstavuji recenzi notebooku... a je uplne jedno, ze vychazi na pctuningu. Jen tak dal!

Novy pravidelny ctenar
23.5.2003 17:37:01   0.0.0.xxx 1312
při koupi notebooku za cca 35-40000,- jsem 2dny vybíral a nejlíp vyšel model Premio 1030N, super cena a výbava-vše.trošku zklamal ACER Aspire- vyhodili z něj Firewire, TV out! Můžu d oporučit Premio , fakt dobrý.
8.7.2003 10:59:28   0.0.0.xxx 1413
SEm si nedavno koupil Acer Aspire 1600 a mam v 3dmarku2001 7800 bodu ))) Firewire a TV out tam samozrejme je...jedina slabina je HDD, jak uz bylo zmineno. a za 47000 s DPH to je fakt masakr....
4.8.2003 20:53:37   0.0.0.xxx 1413
Jo,recenze je velmi vycerpavajici,nema chybu,ale i pres to radeji zustanu u ThinkPadu R31 a PREMIO at radeji vyrabi spolehlive pasticky na mysi,(i ty bych radeji od IBM).
5.4.2004 00:45:31   0.0.0.xxx 1413
Přestě tyhle modely jsem viděl ve výprodeji na WWW.KUKU.CZ - na to co ta mašina umí jsou dost levný.
25.5.2004 05:59:57   0.0.0.xxx 1313
Akorát sem si v pátek objednal tenhle notebook akorat s Combo mechanikou... Doufam ze budu spokojen

http://www.semrad-page.euweb.cz

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.