Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Souboj 11,6" bingbooků za šest tisíc od ASUS a Acer
Souboj 11,6" bingbooků za šest tisíc od ASUS a Acer
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 16.2.2015
Souboj 11,6

Dnes se podíváme na dvojici kompaktních „bingbooků“, které jsou možnou alternativou k levným Chromebookům. Nízkou cenou se mohou pyšnit díky pasivně chlazeným úsporným procesorům, jednoduchému „SSD“ typu eMMC a také díky systému Windows 8.1 s Bing, který vznik levných zařízení na platformě Windows umožnil.


Procesory Intel s architekturou Bay Trail s nízkým TDP otevřely dveře levným, pasivně chlazeným notebookům. Microsoft k tomu přidal speciální verzi Windows 8.1 s Bing, díky čemuž v podstatě vznikla odpověď na Googlovské Chromebooky s podobným hardwarem, ale s tím rozdílem, že jsou vybavené operačním systémem Windows. Pokud tedy nejste fanoušky operačního systému Chrome OS a sháníte jednoduchý notebook na surfování na internetu a základní kancelářskou práci, mohly by vás dnes testované notebooky zaujmout.

Souboj 11,6\

Pro porovnání jsme vybrali dvojici notebooků s 11,6palcovými displeji od značek ASUS a Acer, jejichž společným jmenovatelem je pasivní chlazení, vysoká mobilita a operační systém Windows 8.1 s Bing. Jedná se o modely ASUS EeeBook X205TA a Acer Aspire E11, které patří k nejlevnějším bingbookům s úhlopříčkou displeje 11,6", jenž jsou v našich končinách k dostání.

Souboj 11,6\

Postupně si představíme vzhled a konstrukční odlišnosti obou zařízení, jejich hardware, konektivitu a předinstalovanou softwarovou výbavu. Zároveň si otestujeme také jejich výdrž a samozřejmě také výkon. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.