Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Levné dvoujádrové tablety – překvapivě dobrá volba
Levné dvoujádrové tablety – překvapivě dobrá volba
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.10.2013
Levné dvoujádrové tablety – překvapivě dobrá volba

Vánoce se k nám už nebezpečně belhají a během několika málo týdnů budeme řešit, co koupit dětem, přítelkyním, popř. sami sobě pod stromeček. Jak ukáže následující test, velmi dobrou volbou mohou být levné tablety s cenou pod 3000 Kč – nabízejí solidní výkon, překvapivě dobrou výbavu a některé i IPS displeje. Co víc si přát?


V dnešním testu si představíme čtveřici tabletů s dual-core SoC, které mají cenu nižší než 3000 korun. Pokud tedy nevíte, co koupit dětem či jinému rodinnému příslušníkovi k blížícím se Vánocům a nechcete utratit za dárek „ranec“, čtěte dále.

Levné dvoujádrové tablety – překvapivě dobrá volba

Nemít v dnešní době tablet je zkrátka „out“, mnoho lidí si ale nemůže dovolit iPad či výkonný Android tablet s Tegra SoC. V ceně okolo 3000 Kč přitom najdeme několik zařízení od méně známých výrobců, které nabídnou 1 GB operačních pamětí a poměrně výkonný dvoujádrový procesor.

Levné dvoujádrové tablety – překvapivě dobrá volba

Tato recenze popisuje čtveřici sedmipalcových zařízení, které touto výbavou disponují. Jedná se o produkty značek Prestigio, GoClever, Colorovo a 3Q. Možná můžete namítnout, že ani jednu firmu neznáte, popřípadě, že tablety budou mít „čínskou kvalitu“, ale není to tak docela pravda a z některých produktů jsme byli nadšení.

Levné dvoujádrové tablety – překvapivě dobrá volba

Nutno dodat, že všechny testované tablety byly vybaveny operačním systémem Android ve verzi Jelly Bean, tedy verzi vyšší hodnoty než 4.0. Všechna zařízení, jak jsem již zmínil, jsou také vybavena 1 GB RAM pamětí a dual-core SoC, přičemž další výbava se může lišit. A už se můžeme pustit do testu samotných zařízení. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
59 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 25.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.