Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Očima uživatele: srovnání stojánků pro tablety (a mobily)
Očima uživatele: srovnání stojánků pro tablety (a mobily)
autor: Michal Rybka , publikováno 26.4.2013
Očima uživatele: srovnání stojánků pro tablety (a mobily)

Čím dál častěji si z tabletu děláme notebook s klávesnicí, multimediální přehrávač nebo jen fotorámeček, protože málokomu samotný tablet k něčemu opravdu je. ALE pak řešíme problém: jak ho postavit? Buď můžete hledat ideální rovnováhu, jako když chcete vyvážit vajíčko na špičce, nebo mrkněte na následující zkušenosti se šesti stojánky.


Dokud byly smartphony a tablety používány tak, jak je Pán Jobs stvořiti ráčil, tedy v pazouře, to se nám to smálo. Jenomže čím dál tím více se objevují šílenci, kteří je používají zvráceným a Bohu se příčícím způsobem, jako náhradu televize, media playerů, obrázkových rámečků, laptopů a dokonce i desktopů. Co je ale největší slabinou takového přístupu?

Největším problémem není ani výkon přístrojů, ani omezená možnost připojení. Ne. Největším problémem je potřeba nějak zajistit, aby přístroj stabilně stál. Je to zajímavé: Zdá se, že jenom Microsoft přemýšlel o tom, že docela typické využití tabletu je v tom, že se na něj víceméně díváte.

Očima uživatele: srovnání stojánků pro tablety (a mobily)

Řešení Microsoftu je chytré: Prostě integrovali do těla tabletu vyklápěcí nožičku, čímž pokryjete běžné situace typu „chci použít tablet jako přehrávač“ a nebo „chci si přečíst svůj oblíbený technologický web během oběda“. Připadá mi až zvláštní, že podobný jednoduchý přístup nezvolili i další výrobci – u digitálních fotorámečků je to postup běžný, takže proč to nepoužívají i tady?

Zcela jiný přístup zvolil Apple s jejich Smart Coverem, který má dvojí roli podložky a překrytu na obrazovku. Je to také velmi chytré řešení, i když kapku leze do peněz, navíc s ní tablet postavíte jen „na šířku“. Na cesty super, ale to je tak všechno. Podobný problém mají i různé překryty s klávesnicí, které v rozloženém stavu zabírají vážně hodně místa.

Očima uživatele: srovnání stojánků pro tablety (a mobily)

Pak tu máme armádu tabletů levnějších, jejichž výrobci se občas tváří, že můžeme být rádi, že nám k tomu dali nabíječku. Jako příslušenství někdy získáte lehký stojánek, který ale není obvykle určený pro nějaké intenzivnější využití. Obvykle je dodávaný k tabletům s televizním tunerem, protože u nich se počítá s tím, že je budete sledovat na stole. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
48 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.