Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Notebook s kalibrací displeje a tabletem – mašina za 125 tisíc
Notebook s kalibrací displeje a tabletem – mašina za 125 tisíc
autor: Jiří Zahrádka , publikováno 29.6.2011
 Notebook s kalibrací displeje a tabletem – mašina za 125 tisíc

Ohromná cena, unikátní vlastnosti, těžko použitelná praxe. Lenovo ThinkPad W701ds je jedním z nejzajímavějších notebooků na trhu, který ale spíše než odladěný pracovní nástroj připomíná dort pejska a kočičky. Podívejte se na druhý unikát tohoto týdne, tentokrát ze světa mobilních počítačů a profi pracovních stanic.


V pondělí jsme si ukázali desktop stavěný na zakázku, u kterého se výsledná cena vyšplhala přes těžko uvěřitelných 250 000 Kč. Dnes se podíváme na podobně pozoruhodný kousek, tentokrát však již ze sériové produkce Lenova. I zde se šlo po co nejvyšším výkonu, jako bonus pak výrobce přihodil několik zajímavých „vychytávek“. Jsou to ale opravdové vychytávky, nebo jen pozlátka bez užitku?

 Notebook s kalibrací displeje a tabletem – mašina za 125 tisíc

Lenovo ThinkPad W701ds by byla úplně normální sedmnáctka, kterých běhá na trhu nepočítaně. Výrazně se ale od ostatních liší zodolněným provedením alá ThinkPad, sekundárním displejem, vestavěným digitizérem a vůbec poprvé také vestavěnou HW kalibrací displeje.

Když se před rokem objevily první tiskové zprávy o W701ds, všichni byli unešení právě ze sekundárního displeje. V noteboocích jsme už viděli ledacos, ale druhý displej? Bomba! Všude se psalo jen o něm a všechny další vlastnosti zůstaly v pozadí. V dnešní recenzi si proto ukážeme všechny další klíčové vlastnosti a hlavně si řekneme, jestli mají smysl. Ne vše, co je originální, musí být totiž také dobré.

Výkon budeme hodnotit jen velmi zběžně, již brzy přijde na trh novější konfigurace s procesorem Sandy Bridge. Na test nám dorazila sice zatím poslední konfigurace s extrémním Core i7-920XM, na novější Sandy Bridge to ale mít nebude.  Nejenom co se týče výkonu, ale především výdrže.

 Notebook s kalibrací displeje a tabletem – mašina za 125 tisíc

 

Zajímavý mix vlastností si nechává výrobce solidně zaplatit, nebojím se ani slova „přeplatit“. Jak si ukážeme u jednotlivých položek, vysoká cena neznamená automaticky super použitelnost...

 Notebook s kalibrací displeje a tabletem – mašina za 125 tisíc 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
74 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 17Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.