Tiskové zprávy


Redakce nenese zodpovědnost za obsah tiskových zpráv.

23.3.2020

Windows 10 Pro za 12 € a Office 2016 za 28 € GVGMALL Jarní výprodej

Standardní licence k operačnímu systému Windows 10 Professional, či kancelářskému balíčku Microsoft Office 2016 a Office 2019 není zrovna dvakrát levná, nicméně  na webové stránce GVGMALL.com máte možnost zakoupit si OEM licenční klíče k těmto nástrojům za podstatně nižší ceny.

Standardní licence k operačnímu systému Windows 10 Professional, či kancelářskému balíčku Microsoft Office 2016 a Office 2019 není zrovna dvakrát levná, nicméně  na webové stránce GVGMALL.com máte možnost zakoupit si OEM licenční klíče k těmto nástrojům za podstatně nižší ceny.

Přinášíme vám přehled aktuálních slevových akcí, v rámci kterých můžete ušetřit. Stačí pouze do objednávky vložit slevový kód PC20:

Microsoft Windows10 Pro OEM CD Key za 12,03 euro(330 Kč po započtení 20% slevy)

Microsoft Windows10 Home OEM Key za 11,54 euro(310 Kč po započtení 20% slevy)

Office2016 Professional Plus CD Key za 28,79 euro (780 Kč po započtení 20% slevy)

Office2019 Professional Plus CD Key za 47,68 euro (1300 Kč po započtení 20% slevy)

Windows 10 Pro + Office 2016 Pro za 31,73 euro (865 Kč po započtení 20% slevy)

Windows10 Pro + Office 2019 Pro za 54,45 euro (1480 Kč po započtení 20% slevy) 

Nákup licence můžete využít v případě, že jste si pořídili počítač bez operačního systému, protože budete řešit otázku, jak Windows 10 získat. Kromě klasické licence se nabízí právě pořízení OEM licenčního klíče (digitální licence), který nyní navíc můžete získat se slevou. Stejná slevová akce aktuálně platí pro kancelářský balík Microsoft Office 2016 a Microsoft Office 2019.

Aby se vám sleva uplatnila, nezapomeňte použít výše uvedený slevový kód. Licenční klíče jsou plně funkční s CZ/SK verzí systému Windows 10 a kancelářského balíku Office.Další nabídky přímo na jarní akci: https://www.gvgmall.com/promote.

 

 

16.12.2019

Podpora pro Windows 7 končí

Máte starší počítač či notebook s operačním systémem Windows 7? Pak byste měli zpozornět, protože 14. ledna 2020 bude ukončena podpora tohoto systému. Přečtěte si, co to pro vás znamená.

Více bezpečí s novým notebookem

Technologie se posouvá neustále kupředu a váš starý notebook už vám může být víc na škodu než k užitku. Kromě uživatelského nepohodlí je i velkým bezpečnostním rizikem pro vaše data. Od ledna 2020 totiž notebooky s operačním systémem Windows 7 ztrácí podporu aktualizací zabezpečení a budou tak méně odolné vůči internetovým hrozbám. Pokud podnikáte a pracujete s osobními údaji svých zákazníků či zaměstnanců, vězte, že notebooky se zastaralým operačním systémem nesplňují zabezpečení potřebné pro GDPR. Nejen to jsou důvody, abyste přešli na moderní notebook s nejnovějším operačním systémem Windows 10 doplněný oblíbeným balíčkem MS Office 365.

Zkuste moderní vychytávky

Rychlé SSD disky zaručí svižný chod a bezproblémový multitasking při více zapnutých aplikacích. Jednou z nesporných výhod je váha a kompaktní rozměry, díky kterým si s sebou notebook vezmete kamkoli bez nutnosti neustálého nošení nabíječky. Některé modely disponují také hlasovým ovládáním, připraveny splnit každé vaše vyslovené přání, a běžné jsou také notebooky s dotykovým displejem a režimem tabletu, kdy si díky speciálnímu peru zapíšete poznámky nebo nakreslíte rychlý grafický návrh.

Office by neměl chybět

Balíčky MS Office 365 pro domácnosti a pro jednotlivce vám zajistí skvělou kompatibilitu s novým operačním systémem Windows 10. Získáte nástroje, které zjednoduší vás rozjetý digitální život. Udrží důkladný přehled o vašem kalendáři, e-mailech, seznamech úkolů i souborech. Na prvním místě je ovšem zabezpečení, o které se MS Office 365 postará prostřednictvím lehkého zálohování a dvoufaktorového ověřování.

Alza Neo pro milovníky novinek

Že je koupě nového notebooku velkou investicí? Zkuste službu Alza Neo a můžete mít vždy nejnovější model za zlomek původní ceny. Platíte jen pravidelný měsíční poplatek za pronájem. Vždy tak máte jistotu, že pracujete na tom nejnovějším notebooku, který daná značka nabízí. V programu Alza Neo získáte navíc pojištění proti rozbití a krádeži, a to včetně prodloužené záruky. A to nejlepší na konec? V rámci služby Alza Neo nyní dostanete notebooky společně s programy MS Office, takže nemusíte nic řešit. Navíc je možné využít i měsíční předplatné a MS Office si „pronajímat“ samostatně pro váš vlastní notebook. Ověřte si na webových stránkách Alza.cz, zda je možné využít program Alza Neo na vámi vyhlédnutý model.

15.12.2019

Doosan Infracore představuje bezobslužná a automatizovaná řešení pro stavební průmysl: od průzkumu pomocí dronů po autonomní provoz strojů

Společnost Doosan představila projekt Concept-X, komplexní kontrolní řešení pro stavební průmysl ve zkušebním areálu Boryeong v Koreji. Concept-X, jehož cílem je zvýšit průmyslovou produktivitu a bezpečnost, bude komerčně uveden do roku 2025.

Koncem listopadu společnost Doosan Infracore představila „Concept-X“ ve svém zkušebním areálu ve městě Boryeong v Koreji, a to za účasti více než 200 osob, včetně národního shromáždění, starosty města Boryeong, obchodního vedení společností Bosch, ASI, LG U+ a PoteNit, které se účastnily vývoje řešení Concept-X, zástupců vládních agentur a vědců z různých akademických institucí.

Concept-X je komplexní kontrolní řešení, které lze použít pro průzkum topografie pracoviště pomocí 3D skenování prostřednictvím dronů, pro stanovení operačních plánů na základě topografických údajů a provozování stavebních strojů, jako jsou rypadla a kolové nakladače, bez lidského zásahu. Stručně řečeno, Concept-X znamená realizaci staveniště budoucnosti tím, že umožňuje provádět všechny nebezpečné stavební práce výhradně pomocí strojů. Lidský personál se tak může soustředit na sofistikovanější analytické úkoly a řízení. 

Ačkoli již byly v oblasti stavebních strojů představeny určité samostatné bezobslužné technologie, uvedení bezobslužných automatizačních technologií od společnosti Doosan Infracore v celém procesu provozu na staveništi – od průzkumu po ovládání stavebních strojů – je první svého druhu na světě.

Concept-X zahrnuje širokou škálu špičkových technologií čtvrté průmyslové revoluce, jako jsou rozpoznávání obrazu, kognitivní/řídicí technologie, technologie autonomního řízení, dálkové ovládání pomocí 5G, 3D průzkumy pomocí dronů, přesné odhady a přiřazení pracovní zátěže či technologie predikce poruch.

Doosan prezentoval technologii navrženou k vytvoření trojrozměrných map pracoviště s údaji získanými z průzkumu pomocí dronů a technologii umožňující stavebním strojům provádět optimalizované bezobslužné operace podle situace na místě. V neposlední řadě byla ukázána technologie, která umožňuje sledování postupu prací v reálném čase prostřednictvím komplexního kontrolního řešení X-Center.

Toto řešení výrazně zvýší produktivitu a ekonomickou návratnost omezením času a nákladů potřebných pro provoz stavebních zařízení. Zároveň bude znamenat revoluční zlepšení v otázce bezpečnosti na staveništi. Společnost Doosan Infracore plánuje Concept-X komercializovat do roku 2025.

Až do jejich komerčního uvedení bude Doosan Infracore každou z výše uvedených technologií – včetně průzkumu pomocí dronů, špičkové analýzy údajů a bezobslužného provozu a ovládání stavebních zařízení – jednotlivě představovat hned, jakmile budou zcela prověřeny.

„Concept-X není jen bezobslužná technologie: spíše integruje více nejmodernějších technologií, které dokážou okamžitě reagovat na jakékoli změny, které mohou na staveništích současně nastat,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Doosan Infracore Dongyoun Sohn. „Stane se technologií zaměřenou na člověka, která nejenže přináší pozoruhodná zlepšení v oblasti ekonomiky a bezpečnosti, ale také vytváří více pracovních míst v high-tech odvětvích.“

Společnost Doosan Infracore se kromě vlastního nezávislého technologického vývoje zabývá i různými formami otevřených inovací, včetně spolupráce s jinými společnostmi a školami, jakož i investic do start-upů. Společnost se zapojila do průmyslově-akademické spolupráce s univerzitami Seoul National University, Yonsei University a Hanyang University s cílem vyvinout nové technologie související s provozem stavebních zařízení na bázi umělé inteligence, 3D průzkumem pomocí dronů a analýzou provozních údajů. V roce 2018 společnost Doosan Infracore ve spolupráci se společností LG U+ poprvé na světě představila technologii dálkového ovládání na bázi 5G.

25.9.2019

CIO Agenda 2019: Co musí udělat šéfové IT, aby jejich hra neskončila

(Praha, 24. 9. 2019) Jak zvládnout nástrahy digitalizace? Tomu se bude 30. 10. 2019 věnovat konference CIO Agenda. Pravidelné výroční setkání manažerů zodpovědných za rozvoj a bezkolizní provoz informačních systémů firem a institucí se koná v pražském KC City. Pořadatelé z Blue Events právě zveřejnili detailní program plný vystoupení klíčových osobností české IT scény.

Program konference CIO Agenda 2019 je logicky členěn do tří částí, představujících různé aspekty úspěšného přežití. Úvodní část je věnována tomu, jak digitalizace ovlivní byznys i vlastní roli IT ve firmách. Prostřední část programu se soustředí na návody, jak aktivně využívat nejmodernější nástroje a postupy k udržení kontinuity byznysu. Závěrečný programový blok se zaměří na to, co by měl šéf IT dělat, aby si svoji roli v budoucnu nejen udržel, ale i posílil.

Velký zájem je například o vystoupení Davida Pavlíka z Kiwi.cz. Na základě svých bohatých zkušeností, mimo jiné ze špičkových firem v USA, ukáže přístupy různých společností ke stanovení přijatelné úrovně risku. Rozvine diskusi o situacích, kdy je rozumné spoléhat se na bezpečnostní standardy a kdy je třeba přijít s vlastním rizikovým modelem.

Proč je digitalizace horké téma? O tom bude hovořit Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci. Jiří Švejcar z Boston Consulting Group se bude věnovat zásadní otázce, co musí CIO udělat, aby firma i on sám přežili rok 2030. Jan Hruška z O2 se na stejné téma podívá z pohledu technického ředitele v prezentaci s názvem Be DIGITAL or be DEAD!

Programový blok uzavře již ryze praktické vystoupení, ve kterém Pavel Srnka (ANECT) a Martin De Martini (Y Soft Corporation) představí, jak zabezpečit, aby přes veškeré nástrahy digitalizace byly služby IT dostupnější, bezpečnější a rychlejší. Zásadní podle nich je, aby zadání, design i provoz datového centra byly definovány přes byznysové parametry, ne přes technologie.

Připravte se na kritickou situaci!

Jak navzdory průběžně narůstajícím rizikům aktivně využívat nejmodernější nástroje a postupy k udržení kontinuity byznysu? S prezentacemi na toto zásadní téma vystoupí jak poskytovatelé příslušných řešení, tak IT ředitelé z firem, které je úspěšné implementují. Jakub Tikovský (HPE Aruba Systems) ukáže, jak umělá inteligence a strojové učení mohou pomoci nejen v ochraně před ztrátou citlivých dat, ale i před mnoha dalšími bezpečnostními hrozbami. Igor Pištěk (Moravia Cans) a Václav Zubr (ESET) společně přiblíží, jak se osvobodit od běžné denní rutiny IT správce v boji proti externím útokům. Jak na to, aby se kritickou situací nestaly i příchody a odchody lidí ve firmách, to je téma přednášky Tomáše Kutěje (Manica). Milan Marťák (CEOS Data) prozradí, jak být skutečnými pány IT.

Budoucí role CIO

Konference vyvrcholí programovým blokem na téma, které jistě zaujme všechny zúčastněné. Zaměří se totiž na to, co by měl CIO dělat, aby si svoji roli v budoucnu nejen udržel, ale i posílil. Jednotliví řečníci se na toto žhavé téma podívají z různých pohledů daných svou „vizitkou“. Vyslechne tak názory CEO, CTO, CFO a samozřejmě i CIO.

Lukáš Klášterský (Erste Group) se zaměří na roli CIO/CTO ve velkých rozvojových projektech. Michal Hanáček (Pilulka.cz) představí návod na přežití IT manažera při přechodu firmy z „punkového období“ na robustní IT systém. Jan Bolek a Martin Keltner (DEK) si pak veřejně řeknou to, co by se určitě mělo vydiskutovat interně i ve všech firmách - co od sebe navzájem očekávají CFO a CIO. Program uzavře vystoupení Sebastiana Mánka (Raiffeisenbank), který zdůrazní často opomíjenou roli CIO jako klíčového inovátora.

Registrace na konferenci je již otevřena a do 11. října je k dispozici zvýhodněná cena pro včas registrované.

Kdy: 30. 10. 2019

Kde: Konferenční Centrum City, Na Strži 65, Praha 4 – Pankrác

Podrobnější informace: Michaela Dvořáková

michaela.dvorakova@blueevents.eu

Kontakt pro média: Jan Patera

jan.patera@blueevents.eu 

 

Zájemci o partnerství: Jiří Beneš

jiri.benes@blueevents.eu

  


Nejlepší ultrabooky na cesty

 Hledáte pracovní notebook, který si můžete vzít třeba do vlaku? Na to jsou ideální lehké, ale výkonné notebooky – ultrabooky.

Čím se ultrabook vyznačuje?

Nejspíš vás napadlo, čím se takový ultrabook vyznačuje. Jde hlavně o následující parametry:

 • jednoduché přenášení – maximálně 14” Full HD displej, úsporné rozměry a co nejnižší hmotnost;
 • vysoký pracovní výkon – v ultraboocích často najdete výkonné procesory, většinou značky Intel, z řad Core i5 a i7;
 • dlouhá výdrž baterie – mnohdy více než 8 hodin;
 • solidní konstrukce – odolné, celokovové tělo bývá samozřejmostí.

 

Ultrabooky by vám měly vystačit na veškerou každodenní činnost a práci, pokud nepoužíváte grafické softwary. Tam by mohl výkon kvůli integrované grafické kartě pokulhávat.

Dell XPS 13, nejlepší ultrabook?

Dell XPS 13 je všeobecně považován za současnou špičku ultrabooků a model 9360 je pak jedním z nejprodávanějších. Vděčí za to dobrému poměru cena/výkon. V malém balení najdete 13,3” displej a procesor Intel Core i5-8250U, tedy čtyřjádro o základní frekvenci 1,6 GHz. Ten pak doplňuje 8 GB RAM paměti a 256 GB SSD úložiště, což by mělo bohatě vystačit na vaše dokumenty.

Tablet, nebo notebook? Lenovo Yoga C930

Konvertibilní ultrabook Lenovo Yoga asi spousta z vás zaregistrovala už dříve. Dotykový displej a možnost nastavit jej v podstatě jak chcete, otevírá spoustu způsobů využití. Komponenty jsou pro model 13IKB stejné jako u Dell XPS 13, přidanou hodnotu tvoří dotyková a otočná obrazovka, která je také o něco větší. Má totiž 13,9”.

MacBook Air 13” Retina 2019 jako zástupce Apple

Pokud holdujete jablečným zařízením, potažmo operačnímu systému iOS, nejspíš vás bude zajímat MacBook Air 13” ve své nejnovější verzi. Jeho 13,3” displej má o něco větší rozlišení, 2 560 × 1 600 px, což se hodí třeba na filmy. Procesor Intel Core i5 8210Y se pak v kombinaci s 8 GB RAM, 128 GB SSD a operačním systémem iOS postará o to, aby vaše práce správně odsýpala.

HP Spectre x360 13 zvládne i výlety

Pokud sháníte poněkud odolnější ultrabook, HP Spectre x360 13 by mohl být pro vás. Displej je chráněn sklem Gorilla Corning Glass, stejně jako další dotyková zařízení. Přidanou hodnotou je ale silné podsvícení, díky němuž můžete ultrabook bez problémů používat za tmy nebo právě venku. Z hlediska výbavy nabízí model 13-ap0000nc procesor Intel Core i5 8265U, 8 GB paměti RAM a 256GB SSD disk.

Nechcete příliš investovat? Žádný problém!

Spousta ze zmíněných ultrabooků svojí cenovkou značně převyšuje i částku 30 000 Kč, což určitě není málo. Řešením mohou být repasované notebooky, tedy bazar. Mnohdy najdete i pouze rozbalené, nepoužité zboží s několika procenty dolů.

 


Jak na čištění notebooku?

Je váš notebook hlučný a zpomaluje se? Pak je pravděpodobné, že má zanesené ventilátory, které je třeba vyčistit. Jak na to?

Proč je potřeba notebook čistit?

Aby notebook pracoval na maximální výkon, je nutné mu věnovat odpovídající péči. V opačném případě se budete potýkat s úbytkem výkonu, vyšší hlučností a navíc rizikem poškození komponent.

Chlazení notebooku pracuje na principu tepelné trubice, která přesouvá teplo vyprodukované procesorem a grafickou kartou do radiátorového výměníku s žebrováním. Ten je zpravidla vybaven ventilátorem, který saje vzduch a následně jej tlačí přes výměník, čímž ho ochlazuje.

Každodenním používáním notebooku v různých prostředích postupně dochází k nasávání dalšího a dalšího prachu, který jednoho krásného dne přivede notebook do stavu, kdy se například sám od sebe vypíná.

Příprava na vyčištění notebooku

Ačkoliv se v laptopu nenachází napětí, které by vám mohlo ublížit, jde o sofistikované elektrotechnické zařízení. Jinak řečeno, na čištění notebooku není potřeba být vystudovaným inženýrem, je zde ale řada věcí, které lze při troše nešikovnosti poškodit. Proto pokud se necítíte pevní v kramflecích, nezdráhejte se svůj notebook svěřit odborníkovi.

Možná však již bude pozdě, a tak bude nutné poohlédnout se po jiném řešení. Pokud nechcete sáhnout příliš hluboko do kapsy, skvělou volbou jsou například levné repasované notebooky.

Postup vyčištění notebooku

Nachystejte si veškeré potřebné nářadí a dostatečně velký pracovní prostor. Také se vám bude hodit několik krabiček, do kterých postupně umístíte jednotlivé typy šroubků.

Před procesem čištění je nutné notebook vypnout, odpojit napájecí kabel a vyjmout baterii. U zařízení s vestavěnou baterií proveďte její odpojení ihned po odstranění krytu. Pod krytem se nachází celá elektronika, proto v tento moment postupujte s maximální ostražitostí. Doporučujeme udělat si i několik detailních snímků, které se budou hodit, když zapomenete, co kam patří.

V ideálním případě štětcem nebo stlačeným vzduchem opatrně vyčistěte ventilátory i výměník tepla. Dále je vhodné odstranit starou teplovodivou pastu z procesoru a případně grafického čipu. K tomu použijte například trsátko. Čipy následně otřete papírovým ubrouskem navlhčeným v isopropylu.

Pokud máte vše vyčištěno a připraveno, aplikujte na procesor a grafický čip novou teplovodivou pastu. Množství závisí na velikosti čipu, ale v 99 % případů postačí dávka o velikosti kuličky pepře. Tu rozetřete například použitím staré kreditní karty. Poté opatrně vraťte ventilátory na své místo a po smontování by měl notebook pracovat v ideálních provozních podmínkách.

 


Přehled video konektorů

Stejně jako celý obor informačních technologií, i video konektory se neustále vyvíjejí. Vyznáte se v těch dnešních?

VGA: závan historie

Začneme hned od nejstaršího. Ačkoliv je VGA analogový konektor, těší se stále značné

oblibě. Bazarové repasované notebooky nejsou ale jediné, u kterých se s ním dnes setkáte,

k nalezení je také u nových, levnějších kancelářských modelů. Hlavní výhodou VGA je

samozřejmě skutečnost, že ho najdete na téměř každém projektoru, televizi i počítači, včetně

těch z doby kamenné.

A zuby nehty se VGA drží i přesto, že kvalita přenosu, kterou nabízí, je mezi dnešními

konektory bezkonkurenčně nejhorší. Jakkoliv dobře maximální rozlišení 2 048 × 1 536 px při

frekvenci 85 Hz vypadá, úsměv zkazí fakt, že analogový signál je náchylný k rušení a s

nabývající délkou kabelu rychle degraduje. Pokud to jen jde, v roce 2019 je lepší sáhnout po

některém ze standardů digitálního přenosu.

 

DVI: analog i digitál

Zcela opačně než VGA je na tom modernější DVI. To známe v několika variantách – DVI-A,

DVI-D a DVI-I. Zatímco první zkratka označuje DVI uzpůsobené pro přenos analogu a druhá

zkratka DVI přenášející digitál, třetí DVI-I zvládne přenášet obojí. 

Tři velmi podobné varianty jsou více, než je běžný uživatel PC schopen rozlišit, a možná i

proto se DVI nikdy nerozšířilo tak jako VGA. Je větší, stejně málo praktické při zapojování, a

navíc ještě musí být člověk na pozoru, aby omylem nekoupil špatný kabel.

 

Přesto ale DVI nějakou dobu představovalo nejlepší kombinaci dostupnosti a kvality přenosu.

Ostatně je dost dobře použitelné dodnes. Sice není tak elegantní jako HDMI nebo DVI,

limitováno je ale až rozlišením 2 560 × 1 600 px při 60 Hz, což bohatě stačí na Full HD i

QHD.

 

 

HDMI je všude

HDMI je takové VGA pro dnešní dny. Sice s ním nemá co do technického provedení moc

společného, najdeme ho ale téměř všude, stejně jako dříve VGA. Pravděpodobně i díky jisté

vizuální podobnosti s USB a z toho plynoucí uživatelské přívětivosti.

V současné době je za běžné považováno HDMI 2.0, které zvládá přenos až 4K rozlišení při

60 Hz. Vzhledem k nástupu 8K televizí a monitorů však lze očekávat větší rozšíření

modernější verze HDMI 2.1, která by měla zvládat 8K / 60 Hz nebo 4K / 120 Hz, a to díky

více než zdvojnásobené propustnosti činící 48 Gb/s.

 

DisplayPort: hlavně PC

Nakonec si jen stručně připomeneme velmi aktuální typ konektoru – DisplayPort.

Dlouhodobě nejrychlejší standard jen krátce překonaný „papírovým“ HDMI 2.1, které ale

konsorcium VESA opět rychle dohnalo představením DisplayPortu 2.0. Jeho propustnost by

měla činit 80 Gb/s, což je dost i na tři 10K monitory při frekvenci 60 Hz.

14.6.2019

Síť Nordic Telecom pro kritickou komunikaci je standardizovaná v rámci 3GPP

Společnost Nordic Telecom dosáhla ve spolupráci se svým technologickým partnerem, společností Nokia, dalšího významného strategického cíle. Organizace 3GPP, která je zodpovědná za stanovování mezinárodních standardů pro mobilní komunikace, schválila nové LTE pásmo (tzv. 3GPP band 87) pro frekvence 410-430 MHz. Na těchto kmitočtech buduje a provozuje Nordic Telecom svou síť určenou pro kritickou komunikaci, kterou bude možné využít např. pro mobilní komunikaci záchranných a bezpečnostních složek nebo pro komunikaci v rámci kritických průmyslových odvětví, jako je energetika nebo doprava.

Nová standardizace 3GPP přímo navazuje na dřívější evropskou harmonizaci tohoto frekvenčního pásma organizací CEPT pro účely poskytování širokopásmových služeb pro kritickou komunikaci. Výsledkem bude vytvoření širokého ekosystému standardních technologií a zařízení, která umožňují mimo jiné vzájemnou interoperabilitu LTE/5G sítí, zlepší cenovou dostupnost a omezí případnou závislost na jednom dodavateli.

Síť Nordic Telecomu v pásmu 410-430 MHz je od počátku budována pro provoz hlasové i datové kritické komunikace, což ji zásadně odlišuje od běžných komerčních LTE sítí. Oproti nim nabízí vysokou úroveň bezpečnosti včetně šifrování veškeré komunikace, vysokou dostupnost (SLA) služeb, primárně geografické pokrytí většiny území, dostatečnou kapacitu a prioritizační mechanismy a v neposlední řadě i podporu specifických funkcionalit pro policisty, hasiče a záchranáře.

 „Schválení nového standardu je pro nás významným milníkem, kterému předcházelo několikaleté úsilí. Finální návrh schválila organizace 3GPP v červnu 2019,“ říká David Voska, ředitel pro vnější vztahy společnosti Nordic Telecom.

Kromě toho, že jde o technologický úspěch pro společnost Nordic Telecom, je to stejný úspěch i pro jejího technologického partnera, společnost Nokia, která měla na celém procesu zásadní podíl. „Standardizace dalšího pásma pro poskytování krizové komunikace nám umožní přispět k zajištění bezpečnosti obyvatel Česka a zlepšení technologií pro komunikaci našich záchranářů,“ uvádí Aleš Voženílek, ředitel české pobočky společnosti Nokia.

Nordic Telecom o standardizaci usiloval v souvislosti s přechodem od starší technologie CDMA na nejmodernější technologii LTE. V současnosti operátor intenzivně pracuje na realizaci pilotních projektů demonstrujících možnosti, vlastnosti a služby poskytované jeho LTE sítí v pásmu 410-430 MHz.

Nordic Telecom je telekomunikačním operátorem s vlastními sítěmi v pásmech 3,7 GHz a 420 MHz a napříč skupinou obsluhuje více než sto tisíc zákazníků. V aukci pásma 3,7 GHz získal jako jediný účastník dva bloky spektra. Na nich staví a jako první spustil moderní 5G síť, která nabízí kvalitní pevné vysokorychlostní internetové připojení vzduchem. V budoucnu tato síť umožní i superrychlé 5G datové mobilní přenosy. V pásmu 420 MHz buduje vlastní LTE síť. Současně, prostřednictvím partnerských sítí, působí jako plnohodnotný virtuální mobilní operátor.

28.4.2019

GoodOffer24 LETNÍ VÝPRODEJ: Win10 za 10,26 €, Office 2016 za 25,43 €, sleva až 30% na Office 2019

Webový portál Goodoffer24 nabízí spoustu zajímavého sortimentu. Ať už hledáte levné softwarové nebo i herní klíče za nízkou cenu, zde je najdete. To ale nejsou jediné výhody nakupování na Goodoffer24.

Online nákup klíčů

V poslední době se značně zvedl výskyt webů prodávajících CD klíče. Není se čemu divit, vzhledem k tomu, že mnoho těchto webů nabízí nejenom nižší ceny, ale v poslední době i lepší podporu než daní výrobci softwaru, jelikož tyto portály se nemusejí starat o výrobu a distribuci daného softwaru, pouze o jeho prodej a pomoc zákazníkům.

Novým členem mezi těmito weby je nyní i Goodoffer24, jehož cílem jsou nízké ceny, velká rychlost doručení a kvalitní podpora, na kterou se mohou zákazníci kdykoliv obrátit.

A konečně, slovo přichází i na dané produkty, které si můžete pořídit za vskutku krásné ceny:

 1. 20% sleva se slevovým kupónem Yhotsale20- s nejzajímavějším softwarem společnosti Microsoft. Zde jsou některé z jejich nejlepších nabídek:

 

 1. 30% sleva na slevový kupón Yhotsale30- s Microsoft Office 2019.

Rychlost a cena

Hlavní výhodou nakupování na Goodoffer24 je, jak už zde padlo, cena. S tou jde také ruku v ruce rychlé doručení pomocí e-mailu, takže můžete své zboží využívat okamžitě, a své klíče máte stále k dispozici v e-mailu. Pokud dojde k problémům, nebo máte jen nějaký dotaz, jednoduše nás kontaktujte info@goodoffer24.com a zákaznický servis je zde pro pomoc slovy a činy.

Nakonec, abyste mohli využívat těchto skvělých cen, můžete uplatnit slevový kupón s na všechny výše zmíněné produkty.

 

18.2.2019

Získejte Windows 10 klíč OEM za necelých 10,39 € (267 Kč)!

Microsoft Windows 10 Pro je velmi drahý, ale jen pokud ho koupíte z obchodu Microsoft. Je tu ale možnost získat pravý licenční klíč pro systém Windows 10 Professional za pouhých 10,39 € nebo 267 Kč!!

Nový počítač, nová instalace systému Windows, nová aktivace.  Chcete-li ušetřit náklady na aktivaci licence, můžete si koupit klíč Windows 10 Pro a prodat 10,39 € Urcdkey, dnes díky urcdkey za 20% exkluzivní kuponový kód "PC".

Použijte při platbě kuponový kód "PC" a získejte 20% slevu na zvýhodněnou cenu!

Prohlédněte si další slevy na balíčkové licence, na které můžete použít slevové kódy: PC (Windows/Office 20% off) 
Microsoft Windows 10 Pro OEM KEY sale 10,39 € = 267 Kč (po použití kódu 20% “PC”)

Office2016 Professional Plus CD Key  sale 27,99 € = 720 Kč (po použití kódu 20% "PC")

Office2019 Professional Plus CD Key  sale 47,99 € = 1234 Kč (po použití kódu 20% "PC")

Windows10 PRO + Office2016 Professional Plus CD Keys  sale 29,59 € = 761 Kč (po použití kódu 20% "PC")

Windows10 PRO OEM + Office2019 Professional Plus CD Keys sale 63,20 € = 1625 Kč (po použití kódu 20% "PC")

   

URCDKey je jedna z nejvíce licencovaných stránek dostupných pro různé platformy, ať již pro software nebo hry. Tentokrát URCDKey přináší jako novinku nabídku za konkurenceschopnou cenu známou Microsoft window 10 Pro OEM. Vynikající příležitost, jak obnovit nebo dokonce získat tento balíček kancelářských a herních produktů. Urcdkey je online platforma pro prodej softwarových licencí a her nejrůznějšího typu. Přejděte k objednávce a kupte si nyní verzi Windows 10 Pro za pouhých 10,39 eur.

Tato akce platí pouze na začátku letošního roku a můžete ji využít pro sebe nebo balíček někomu darovat. Jde o jedinečnou šanci, jak licenci získat - nenechte si jí ujít.

 

 

24.1.2019

Zonky udává trend v komunikaci se zákazníky. Využívá k tomu nejlepší technologii na světě

Veškerou zákaznickou komunikaci a procesy řídí Zonky v cloudovém řešení Salesforce – světové jedničky na poli technologií pro řízení firemních procesů a komunikace se zákazníkem. Zonky je prvním fintechem v ČR, který využívá tuto technologii v největší možné míře a řídí tak jedním systémem celý zákaznický cyklus. Investicí do této technologie Zonky podporuje svůj budoucí růst a cíl dosáhnout 10 % trhu se spotřebitelskými úvěry.

S tím, jak Zonky raketově roste počet zákazníků, zvětšuje se také objem informací o nich. Proto se služba rozhodla všechny zákaznické informace sjednotit do jednoho komplexního systému. To na jedné straně umožní automatizovat a zrychlit komunikaci se zákazníkem při vstupu do služby a na druhé straně zautomatizuje přidělování a řešení zákaznických požadavků a systematizuje práci oddělení zákaznické péče. Z toho profituje nejen služba, ale především zákazníci. „Rozhodli jsme se pro takovou technologii, která zlepšuje nejen komunikaci se zákazníkem, ale v podstatě spolupráci napříč celou firmou,“ říká k výběru softwaru ředitel služby Pavel Novák a dodává: „Technologie Salesforce nám zajistí vždy aktuální a přesné informace o zákaznících na jednom místě. Díky tomu dokážeme vyřešit jejich požadavky mnohem rychleji.“ Dřív zákazník čekal na odpověď na e-mail třeba do druhého dne, teď je to v průměru do pěti minut. Reakci na dodání potřebných dokumentů dostane zákazník okamžitě, dříve zbytečně volal kvůli tomu, jestli do Zonky dorazily.

„Dnes je hovor se zákazníkem záležitostí sekund nebo malých jednotek minut. Pracovník vidí o zákazníkovi vše potřebné (jméno, stav jeho poptávky nebo půjčky, historii komunikace atd.) na jedné obrazovce ještě dříve, než zvedne hovor. Včas tedy ví, s kým bude mluvit, a pravděpodobně i to, v jaké záležitosti. Systém dokonce umí rozpoznat, že zákazník volá opakovaně, a rovnou ho přidělí pracovníkovi, který už se zákazníkem předtím hovořil. To napomáhá lepší zákaznické zkušenosti, zákazník je spokojený, že má svého konkrétního člověka, na kterého se může v Zonky obrátit,“ vysvětluje Daniel Červený, produktový manažer Zonky.

Zonky je krásným příkladem toho, že implementace řešení napříč odděleními přináší okamžité benefity a zvýšení efektivity,“ říká Daniel Urminský, ředitel blue-infinity, implementačního partnera Salesforce. „Spolupráce se Zonky byla naprosto příkladná. Management uplatňuje vizionářský přístup využití nejlepších dostupných technologií oproti řešení vyvíjenému vlastními silami. Mají tak aktuální, i do budoucna zajištěný přístup k nejnovějším inovacím, čehož by vlastním řešením nebyli nikdy schopni dosáhnout,“ dodává Urminský.

Systém také umožňuje identifikovat podezřelé klienty, usnadňuje zákaznický servis, zachycuje informace o tom, proč zákazníci nejčastěji volají. Tyto informace jsou nepostradatelné pro marketingové a produktové oddělení. Za krátkou dobu svého užívání detekuje, že nejvíce příchozích hovorů na zelenou linku Zonky, téměř 80 %, je z důvodu poptávky po půjčce a z toho 20 % hovorů se týká pouze dodání dokladů. Dalších 15 % hovorů je našich stávajících zákazníků ohledně jejich půjčky. „V budoucnu nám systém díky umělé inteligenci umožní doporučit, jaký typ komunikace je pro zákazníka vhodný. Systém vyhodnotí, že pokud například zákazník pracuje u stroje, pravděpodobně u sebe nebude mít telefon, a proto doporučí volat ve večerních hodinách. Takovou inovaci, pokud vím, v ČR nikdo nevyužívá,“ dodává Novák.

8.11.2018

Doosan rozvíjí Smart Solutions – Powered by Innovation

V rámci tématu „Powered by Innovation“ oznámila společnost Doosan Infracore Europe řadu nových vývojových řešení, která přispívají do současného portfolia Smart Solutions pro stavby, lomy a těžbu a nastiňují, s čím společnost přijde v budoucnu.

Zahrnují nové strategické partnerství se společností Palantir Technologies, americkým úspěšným start-upem v oblasti velkých dat. Jedná se o první partnerství tohoto druhu v Koreji a je součástí úsilí společnosti o poskytování nových produktů a služeb konvergováním ICT technologií, jako jsou velká data a internet věcí (IOT).

Cílem servisních programů v rámci Doosan Smart Solutions je také maximalizovat efektivitu provozu vytvořením inteligentního pracovního prostředí. V rámci toho společnost Doosan uvedla novou mobilní aplikaci pro zařízení Apple a Android pro svůj úspěšný systém správy vozového parku a majetku DoosanCONNECTTM, který se nyní nachází na 70 000 strojích Doosan po celém světě. Další podporu poskytuje balíček programů pravidelné údržby a prodloužené záruky.

Aby bylo možné uspokojit rostoucí poptávku po zvýšené efektivitě, kterou přinášejí strojové naváděcí systémy na rypadlech, nabízí nyní Doosan Smart Solutions nové soupravy Leica, Trimble a Xsite Ready pro kolová a pásová rypadla Doosan od 14 do 30 tun. Doosan Smart Solutions již poskytuje volitelná příslušenství nainstalovaná z výroby pro zvýšenou flexibilitu nabízenou systémy tiltrotátorů SVAB/Steelwrist u řady kolových rypadel Doosan. 

Pohled do budoucnosti s 5G

Společnost Doosan nám poskytla letmý pohled do budoucnosti a jako první na trhu předvedla na veletrhu Bauma 2019 dálkové ovládání strojů na velkou vzdálenost pomocí nové telekomunikační platformy 5G a představila svůj ConceptX, který poskytuje kompletní sadu řešení pro automatizaci pracoviště včetně dronů s palivovými články a autonomních vozidel.

Charlie Park, CEO společnosti Doosan Infracore Europe, řekl: „Stavebnictví, dobývání nerostných surovin a těžební průmysl se stále více digitalizují. Chceme si udržet náskok tím, že značně investujeme do nových technologií pro vývoj našich produktů, což zahrnuje investice do vývoje dronů a automatického řízení strojů. Spolupracujeme také s mnoha velkými poskytovateli řešení, jako jsou Trimble, Leica, Moba (Novatron) a nyní Palantir. Chceme být známí jako značka, která je na našich trzích technologicky nejpřívětivější.“

V rámci jednoho z vrcholů výstavy Bauma 2019 v německém Mnichově se společnost Doosan stala prvním výrobcem, který použil technologii 5G pro celosvětovou vzdálenou obsluhu („TeleOperation“) stavebních strojů. Společnost Doosan vytvořila termín TeleOperation, aby takto popsala obsluhu stavebního zařízení ze vzdálené stanice. Na výstavě Bauma vzdálené ovládání znamenalo skutečně vzdálené – obsluhu 40tunového pásového rypadla Doosan DX380LC-5 nacházejícího se ve vzdálenosti 8500 km v Incheonu v Jižní Koreji z kabiny obsluhy na stánku společnosti Doosan na výstavě Bauma.

Nové drony s palivovými články

Dalším poutavým rysem stánku Doosan na výstavě Bauma byla video prezentace dronů Doosan Mobility Innovation pro sledování a analýzu výkonu stroje a větší efektivitu obsluhy na staveništích, v dolech a lomech.

Později v tomto roce se společnost Doosan chystá představit ConceptX, své rozsáhlé vývojové řešení digitálních technologií pro stroje na stavbách a v lomech. Charlie Park dodal: „Bude to událost v Jižní Koreji a hodláme ji uspořádat v listopadu. Ukáže zákazníkům, prodejcům a trhu obecně, kam Doosan směřuje při vývoji svých produktů. Bude zahrnovat naši kompletní sadu řešení: řídicí centra, cloudové systémy, digitalizované stroje, autonomní řízení a naše drony.“

Efektivnější práce

Nové předinstalované sady Leica, Trimble a Xsite Ready lze nyní objednat přímo z továrny prostřednictvím Doosan Smart Solutions pro použití s 2D a 3D systémy pro navádění stroje Leica, Trimble a Xsite. Společnost Doosan také nabízí volitelná příslušenství SVAB/Steelwrist nainstalovaná z výroby u svých kolových rypadel DX140W-5, DX160W-5, DX165W-5 a DX170W-5.

Filozofie služby DoosanCARE

Kromě standardní funkčnosti, kterou nabízí systém DoosanCONNECT, nabízí mobilní aplikace nové funkce, jako jsou povely strojům, volání servisu, díky které aplikace spojí zákazníka přímo se servisním provozem prodejce Doosan, a možnost chatu pro odesílání zpráv poskytovateli služeb.

DoosanCARE je jedinečný a přímý program péče o zákazníky nabízející „komplexní řešení“, která jsou nezbytná pro rozvoj podnikání zákazníků, což vede k dlouhodobému partnerství a společnému růstu. Mezi výhody, které přináší toto proaktivní zákaznické řešení, patří zaměření se na zlepšení produktivity stroje, prodloužení životnosti stroje a plánování servisní podpory na straně zákazníka.

Charlie Park dodal: „Naše strategie růstu je zaměřena na to, abychom měli rozmanitější nabídku poprodejních produktů a služeb. Chceme se od ostatních odlišit naší vyšší úrovní podpory produktů a služeb. Za tímto účelem vytváříme nabídky dalších produktů a zlepšujeme naše servisní schopnosti prostřednictvím DoosanCARE a dostupnosti našich náhradních dílů. Mezi další produkty budou patřit nové speciální aplikační stroje, jako jsou demoliční rypadla a manipulátory s materiálem, a rozšířené možnosti volitelného příslušenství, jako jsou tiltrotátory.“

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte webové stránky: www.doosanequipment.eu

21.8.2018

Powerbanka s 220V zásuvkou: DOCA 95000 nabije mobil, notebook i spotřebiče při výpadcích elektřiny

Unikátní powerbanka DOCA 95000 ukrývá běžnou zásuvku, dokáže mnohokrát nabít notebook, nastartovat auto a poslouží jako praktická alternativa generátoru na cestách nebo při výpadcích elektřiny. Na trh míří za atraktivní cenu 6 999 Kč.

Kufříková powerbanka nabízí kapacitu 95 000 mAh a klasickou 220V zásuvku, do které lze připojit nejrůznější spotřebiče a zařízení. Díky kombinovanému adaptéru je možné napájet elektroniku z různých koutů světa i bez nutnosti používat redukci. 

Bez problémů si poradí se zařízeními do 500 W. Uživatelům tak nic nebrání vzít si malou chladničku či televizor s konzolí třeba pod stan. Vhodná je vedle notebooků a mobilních zařízení například pro napájení kompresorů, ventilátorů, televizorů, počítačů a dalších malých spotřebičů.

Pro napájení mobilních zařízení nechybí 1A a 2,1A USB konektory, pracující cestovatele pro změnu potěší 12, 16, 19 V výstupy pro nejčastější typy notebooků na trhu.

DOCA 95000 mile překvapí svými rozměry 218×100×224 mm a váhou pouhých 2,8 kg. Díky praktickému úchytu a dodávané brašně ji lze vzít s sebou do parku nebo na cesty.

Na těle powerbanky lze vedle zmiňovaných konektorů nalézt dvojici silných 8 a 10W svítilen s funkcí SOS signalizace, které naleznou využití při grilování na zahradě, nebo při dlouhodobém výpadku elektřiny.

Vysoká kapacita a dlouhá výdrž

Díky kapacitě baterie 351.5Wh (95Ah*3.7V) lze běžný smartphone nabít klidně 30x a notebook přibližně 12x. Kupříkladu běžný LED televizor dokáže powerbanka napájet kolem 4 hodin. Vše závisí na konkrétním nabíjeném zařízení. Automobil lze skrze startovací kabely v balení (12V) nastartovat klidně 90x. Podporovány jsou automobily do objemu 6000CC s benzínovými a moderními dieselovými motory.

Stav akumulátoru je zobrazován na digitálním displeji na boku zařízení. Opětovné nabití je díky dodávané výkonné nabíječce bleskové a do 8 hodin je baterie opět plná. Samozřejmostí jsou u značky DOCA integrované ochrany proti přebití, přehřátí i přepětí. 

V ceně zařízení je také zahrnuto bohaté příslušenství. V balení se nachází powerbanka DOCA 95000, veškeré potřebné kabely a praktická brašna přes rameno. Součástí balení jsou:

 • Powerbanka DOCA 95000 s integrovanou 220/110V zásuvkou
 • Výkonná nabíječka na powerbanku
 • Startovací kabely automobily
 • Náhradní pojistka se šroubovákem
 • MicroUSB nabíjecí kabel s redukcí na Lightning a USB-C
 • Kabel s konektory pro notebook
 • Konektory pro notebook 8×
 • Černá brašna přes rameno

 

Na cesty i pro případ nouze

S powerbankou DOCA 95000 bez energie nezůstanete. Její vlastnosti ocení pracující cestovatelé a ti, kdo se potýkají s častými výpadky energie. Jedná se o vhodný doplněk do každé moderní domácnosti, kde může suplovat roli menšího generátoru.

DOCA 95000 je dostupná ve vybraných českých i slovenských e-shopech a skrze distributora ILICO.io za akční cenu 6 999 Kč za celý set. Zákazník v ceně získá 95 000 mAh startovací powerbanku v praktickém balení s příslušenstvím a veškerou kabeláží.

* Seznam adaptérů pro nabíjení notebooků, které jsou součástí balení:

 • 6,0 × 1,4 mm - Samsung, Sony, Fujitsu
 • 5,5 × 2,5 mm - Fujitsu, Acer, Toshiba, HP, Dell 
 • 5,5 × 2,1 mm - Fujitsu, Acer, Toshiba, HP, Dell
 • 5,5 × 1,7 mm - Acer, Sony
 • 4,8 × 1,7 mm - Asus, HP
 • 5 × 1 mm - Samsung
 • 7,4 × 5 mm - DELL, HP
 • 7,9 × 5,5 mm - Lenovo, IBM

Konektor MAGSAFE 2 pro nabíjení modelů MacBook je možné dokoupit za 300 Kč.

16.7.2018

Powerbanka k notebooku: Startovací Powerbanka DOCA 15000 nabije notebook a 20× nastartuje auto

Startovací powerbanka zvládne vedle chytrého telefonu nabít laptop a nastartovat automobil. Je tak vhodným řešením pro všechny, kteří chtějí nabíjet notebook v místech, kde není k dispozici běžná zásuvka. DOCA 15000 je navíc ideální výbavou do každého automobilu. Nyní je startovací powerbanka dostupná za výhodnou cenu v e-shopech České republice i na Slovensku.

Moderní cestovatelé se setkávají s problémem, jak pod stanem či na cestách nabíjet svá mobilní zařízení a notebooky. Běžná powerbanka v takových situacích nedostačuje a s laptopy si neporadí. Modely specializované čistě na nabíjení notebooků se pak vyznačují vysokou cenou a jejich využití je omezené. DOCA 15000 s Li-Pol baterií je unikátní díky kombinaci několika funkcí, kdy vedle nabíjení notebooků a chytrých zařízení dokáže nastartovat automobil s vybitou baterií. Díky výkonným výstražným svítilnám v červené a bílé barvě poslouží také jako baterka či SOS signalizace nouzových situací.

Nabíjet notebook na cestách lze i bez zásuvky

DOCA 15000 je vyrobená z robustních materiálů a dostupná v černé a zelené barvě. Rozměry pogumovaného těla jsou 160 × 79 × 37,5 mm a váha 0,45 kg. Zařízení se bez problémů vejde do batohu či větší kapsy. 

Multifunkční 15 000mAh powerbanka dokáže skrze 2.1A USB konektor 3-5x nabít běžný smartphone. S notebookem lze na cestách provést 1-2 plná nabití. Připraven je pro napájení notebooků výstup s nastavitelným přepínačem, díky kterému lze zvolit požadované napětí dle typu notebooku (12 V,16 V,19 V-3 A). 

Součástí balení je 8 konektorů pro nejčastější typy notebooků na našem trhu, přičemž další je možné dokoupit. Powerbanka nabízí dostatek energie pro všechny, kdo potřebují na cestách pracovat a mít neustálý přísun energie pro svá zařízení. Stav baterie ukazuje LED indikátor a opětovné nabití vybité powerbanky netrvá déle než 4 hodiny. Samozřejmostí jsou integrované ochrany proti přebití, přehřátí a přepětí. 

„Pozitivní hodnocení uživatelů dělá z produktu ve své kategorii unikát. Od uvedení na trh jej zakoupilo přes 1 000 zákazníků a dlouhodobě se jedná o vyhledávané řešení, které získalo mj. ocenění Alza TOP2 a Heureka TOP10 v kategorii powerbank,“ zmínil Jan Radil, produktový specialista společnosti ILICO.

Startování automobilu trápí řidiče nejen v zimě, DOCA 15000 pomůže s 20 starty

Ne vždy je v dosahu řidič se startovacími kabely. V takových situacích je powerbanka s podporou startování automobilů neocenitelným pomocníkem. S pomocí startovacích kabelů, které jsou součástí balení, lze DOCA 15000 připojit k autobaterii a automobil tak nastartovat. Pod stanem, na festivalu i v zimě tak lze nastartovat i s vybitou autobaterií, nebo snadno pomoci ostatním bez zdlouhavého propojování automobilů.

Podporovány jsou automobily do objemu 6000CC (6l) se zážehovým (benzínovým) motorem. Nastartovat tento model dokáže i moderní dieselové motory. Běžný automobil s objemem 2 l zvládne 12V powerbanka nastartovat hned 20×. 

Překážkou pro DOCA 15000 nejsou ani extrémní podmínky. Fungovat dokáže v teplotách od -40 do +60 °C.  

Startovací kabely, redukce i konektory k notebookům jsou součástí praktického balení

V kompaktním kufříku, ve kterém je DOCA 15000 dodávána, se vedle samotného zařízení nachází kabeláž a redukce, díky kterým poskytne powerbanka energii prakticky komukoliv. 

Součástí balení jsou:
 • Powerbanka DOCA 15000
 • Startovací kabely pro autobaterii
 • Sada 8 konektorů pro napájení nejčastějších typů notebooků*
 • Micro USB kabel s adaptéry pro smartphony iPhone (Lightning) a zařízení s USB-C
 • Napájecí adaptér do zásuvky
 • Napájecí adaptér do autozapalovače

DOCA 15000 není jedinou powerbankou z dílny výrobce schopnou napájet notebooky. Majitelé USB-C notebooků, kteří funkci startování automobilů nevyužijí, se mohou poohlédnout po modelech DOCA 20000 či DOCA 26800.

DOCA 15000 je dostupná ve vybraných českých i slovenských e-shopech a skrze distributora ILICO.io za akční cenu 1 699 Kč za celý set. Zákazník v ceně získá 15 000 mAh startovací powerbanku v praktickém kufříku s příslušenstvím a veškerou kabeláží.

* Seznam adaptérů pro nabíjení notebooků, které jsou součástí balení:

 1. 6,0 × 1,4 mm – Samsung, Sony, Fujitsu
 2. 5,5 × 2,5 mm – Fujitsu, Acer, Toshiba, HP, Dell 
 3. 5,5 × 2,1 mm – Fujitsu, Acer, Toshiba, HP, Dell
 4. 5,5 × 1,7 mm – Acer, Sony
 5. 4,8 × 1,7 mm – Asus, HP
 6. 5 × 1 mm – Samsung
 7. 7,4 × 5 mm – DELL, HP
 8. 7,9 × 5,5 mm – Lenovo, IBM

Konektor MAGSAFE 2 pro nabíjení modelů MacBook je možné dokoupit za 300 Kč.

27.6.2018

Doosan jako první představil dálkově ovládaný bagr přes 5G sítě

Na výstavě Bauma v Mnichově předvedla společnost Doosan s využitím technologie LG U+ na dálku ovládaný bagr, který byl vzdálený 8500 km v Jižní Korei.

Nejnovější generace mobilních 5G sítí nenabídnou jenom rychlejší a spolehlivější přenosy v mobilních telefonech, ale má i spousty dalších praktických využití. Jedno znich nedávno předvedla společnost Doosan na veletrhu stavebních strojů Bauma v Mnichově. Jedním z nejzajímavějších momentů výstavy byla ukázka na dálku ovládaného 40 tunového pásového rypadla Doosan DX380LC-5 40 právě pomocí 5G sítí. Operátor seděl před obrazovkovou stěnou na stánku v Mnichově a na dálku pomocí TeleOperace ovládal stroj, který byl umístěný 8500 km vzdáleném Icheonu v Jižní Korei.

Jak už bylo zmíněno, o datový přenos v reálném čas na velkou vzdálenost a s časovým posunem 8h se starala 5G technologie LG U+. Základními požadavky pro vzdálené ovládání jakékoliv techniky je minimální latence a bezproblémový přenos obrazu pro zpětnou vazbu operátora. Tady právě pomůžou 5G sítě, které proti starší generaci nabízejí mnohem lepší latenci okolo 20 ms a samozřejmě až 10 rychlejší datové přenosy. LG U+ navíc využívá i speciální moduly pro rychlé zpracování videa, aby bylo možné ho přenášet s minimálním zpožděním. Operátor má vedle obrazu z několika kamer samozřejmě k dispozici kompletní informace o stavu stroje včetně veškeré diagnostiky.

Pásové rypadlo Doosan DX380LC-5 40 je běžně nabízený model, který byl pouze doplněn o systém dálkového ovládání, ale jinak se normálně používá na stavbách - ovšem samozřejmě s řidičem v kabině. Na výstavě Doosan umožnil ovládat stroj na dálku i běžným návštěvníkům.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.