Tiskové zprávy


Redakce nenese zodpovědnost za obsah tiskových zpráv.

25.9.2019

CIO Agenda 2019: Co musí udělat šéfové IT, aby jejich hra neskončila

(Praha, 24. 9. 2019) Jak zvládnout nástrahy digitalizace? Tomu se bude 30. 10. 2019 věnovat konference CIO Agenda. Pravidelné výroční setkání manažerů zodpovědných za rozvoj a bezkolizní provoz informačních systémů firem a institucí se koná v pražském KC City. Pořadatelé z Blue Events právě zveřejnili detailní program plný vystoupení klíčových osobností české IT scény.

Program konference CIO Agenda 2019 je logicky členěn do tří částí, představujících různé aspekty úspěšného přežití. Úvodní část je věnována tomu, jak digitalizace ovlivní byznys i vlastní roli IT ve firmách. Prostřední část programu se soustředí na návody, jak aktivně využívat nejmodernější nástroje a postupy k udržení kontinuity byznysu. Závěrečný programový blok se zaměří na to, co by měl šéf IT dělat, aby si svoji roli v budoucnu nejen udržel, ale i posílil.

Velký zájem je například o vystoupení Davida Pavlíka z Kiwi.cz. Na základě svých bohatých zkušeností, mimo jiné ze špičkových firem v USA, ukáže přístupy různých společností ke stanovení přijatelné úrovně risku. Rozvine diskusi o situacích, kdy je rozumné spoléhat se na bezpečnostní standardy a kdy je třeba přijít s vlastním rizikovým modelem.

Proč je digitalizace horké téma? O tom bude hovořit Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci. Jiří Švejcar z Boston Consulting Group se bude věnovat zásadní otázce, co musí CIO udělat, aby firma i on sám přežili rok 2030. Jan Hruška z O2 se na stejné téma podívá z pohledu technického ředitele v prezentaci s názvem Be DIGITAL or be DEAD!

Programový blok uzavře již ryze praktické vystoupení, ve kterém Pavel Srnka (ANECT) a Martin De Martini (Y Soft Corporation) představí, jak zabezpečit, aby přes veškeré nástrahy digitalizace byly služby IT dostupnější, bezpečnější a rychlejší. Zásadní podle nich je, aby zadání, design i provoz datového centra byly definovány přes byznysové parametry, ne přes technologie.

Připravte se na kritickou situaci!

Jak navzdory průběžně narůstajícím rizikům aktivně využívat nejmodernější nástroje a postupy k udržení kontinuity byznysu? S prezentacemi na toto zásadní téma vystoupí jak poskytovatelé příslušných řešení, tak IT ředitelé z firem, které je úspěšné implementují. Jakub Tikovský (HPE Aruba Systems) ukáže, jak umělá inteligence a strojové učení mohou pomoci nejen v ochraně před ztrátou citlivých dat, ale i před mnoha dalšími bezpečnostními hrozbami. Igor Pištěk (Moravia Cans) a Václav Zubr (ESET) společně přiblíží, jak se osvobodit od běžné denní rutiny IT správce v boji proti externím útokům. Jak na to, aby se kritickou situací nestaly i příchody a odchody lidí ve firmách, to je téma přednášky Tomáše Kutěje (Manica). Milan Marťák (CEOS Data) prozradí, jak být skutečnými pány IT.

Budoucí role CIO

Konference vyvrcholí programovým blokem na téma, které jistě zaujme všechny zúčastněné. Zaměří se totiž na to, co by měl CIO dělat, aby si svoji roli v budoucnu nejen udržel, ale i posílil. Jednotliví řečníci se na toto žhavé téma podívají z různých pohledů daných svou „vizitkou“. Vyslechne tak názory CEO, CTO, CFO a samozřejmě i CIO.

Lukáš Klášterský (Erste Group) se zaměří na roli CIO/CTO ve velkých rozvojových projektech. Michal Hanáček (Pilulka.cz) představí návod na přežití IT manažera při přechodu firmy z „punkového období“ na robustní IT systém. Jan Bolek a Martin Keltner (DEK) si pak veřejně řeknou to, co by se určitě mělo vydiskutovat interně i ve všech firmách - co od sebe navzájem očekávají CFO a CIO. Program uzavře vystoupení Sebastiana Mánka (Raiffeisenbank), který zdůrazní často opomíjenou roli CIO jako klíčového inovátora.

Registrace na konferenci je již otevřena a do 11. října je k dispozici zvýhodněná cena pro včas registrované.

Kdy: 30. 10. 2019

Kde: Konferenční Centrum City, Na Strži 65, Praha 4 – Pankrác

Podrobnější informace: Michaela Dvořáková

michaela.dvorakova@blueevents.eu

Kontakt pro média: Jan Patera

jan.patera@blueevents.eu 

 

Zájemci o partnerství: Jiří Beneš

jiri.benes@blueevents.eu

  


Nejlepší ultrabooky na cesty

 Hledáte pracovní notebook, který si můžete vzít třeba do vlaku? Na to jsou ideální lehké, ale výkonné notebooky – ultrabooky.

Čím se ultrabook vyznačuje?

Nejspíš vás napadlo, čím se takový ultrabook vyznačuje. Jde hlavně o následující parametry:

 • jednoduché přenášení – maximálně 14” Full HD displej, úsporné rozměry a co nejnižší hmotnost;
 • vysoký pracovní výkon – v ultraboocích často najdete výkonné procesory, většinou značky Intel, z řad Core i5 a i7;
 • dlouhá výdrž baterie – mnohdy více než 8 hodin;
 • solidní konstrukce – odolné, celokovové tělo bývá samozřejmostí.

 

Ultrabooky by vám měly vystačit na veškerou každodenní činnost a práci, pokud nepoužíváte grafické softwary. Tam by mohl výkon kvůli integrované grafické kartě pokulhávat.

Dell XPS 13, nejlepší ultrabook?

Dell XPS 13 je všeobecně považován za současnou špičku ultrabooků a model 9360 je pak jedním z nejprodávanějších. Vděčí za to dobrému poměru cena/výkon. V malém balení najdete 13,3” displej a procesor Intel Core i5-8250U, tedy čtyřjádro o základní frekvenci 1,6 GHz. Ten pak doplňuje 8 GB RAM paměti a 256 GB SSD úložiště, což by mělo bohatě vystačit na vaše dokumenty.

Tablet, nebo notebook? Lenovo Yoga C930

Konvertibilní ultrabook Lenovo Yoga asi spousta z vás zaregistrovala už dříve. Dotykový displej a možnost nastavit jej v podstatě jak chcete, otevírá spoustu způsobů využití. Komponenty jsou pro model 13IKB stejné jako u Dell XPS 13, přidanou hodnotu tvoří dotyková a otočná obrazovka, která je také o něco větší. Má totiž 13,9”.

MacBook Air 13” Retina 2019 jako zástupce Apple

Pokud holdujete jablečným zařízením, potažmo operačnímu systému iOS, nejspíš vás bude zajímat MacBook Air 13” ve své nejnovější verzi. Jeho 13,3” displej má o něco větší rozlišení, 2 560 × 1 600 px, což se hodí třeba na filmy. Procesor Intel Core i5 8210Y se pak v kombinaci s 8 GB RAM, 128 GB SSD a operačním systémem iOS postará o to, aby vaše práce správně odsýpala.

HP Spectre x360 13 zvládne i výlety

Pokud sháníte poněkud odolnější ultrabook, HP Spectre x360 13 by mohl být pro vás. Displej je chráněn sklem Gorilla Corning Glass, stejně jako další dotyková zařízení. Přidanou hodnotou je ale silné podsvícení, díky němuž můžete ultrabook bez problémů používat za tmy nebo právě venku. Z hlediska výbavy nabízí model 13-ap0000nc procesor Intel Core i5 8265U, 8 GB paměti RAM a 256GB SSD disk.

Nechcete příliš investovat? Žádný problém!

Spousta ze zmíněných ultrabooků svojí cenovkou značně převyšuje i částku 30 000 Kč, což určitě není málo. Řešením mohou být repasované notebooky, tedy bazar. Mnohdy najdete i pouze rozbalené, nepoužité zboží s několika procenty dolů.

 


Jak na čištění notebooku?

Je váš notebook hlučný a zpomaluje se? Pak je pravděpodobné, že má zanesené ventilátory, které je třeba vyčistit. Jak na to?

Proč je potřeba notebook čistit?

Aby notebook pracoval na maximální výkon, je nutné mu věnovat odpovídající péči. V opačném případě se budete potýkat s úbytkem výkonu, vyšší hlučností a navíc rizikem poškození komponent.

Chlazení notebooku pracuje na principu tepelné trubice, která přesouvá teplo vyprodukované procesorem a grafickou kartou do radiátorového výměníku s žebrováním. Ten je zpravidla vybaven ventilátorem, který saje vzduch a následně jej tlačí přes výměník, čímž ho ochlazuje.

Každodenním používáním notebooku v různých prostředích postupně dochází k nasávání dalšího a dalšího prachu, který jednoho krásného dne přivede notebook do stavu, kdy se například sám od sebe vypíná.

Příprava na vyčištění notebooku

Ačkoliv se v laptopu nenachází napětí, které by vám mohlo ublížit, jde o sofistikované elektrotechnické zařízení. Jinak řečeno, na čištění notebooku není potřeba být vystudovaným inženýrem, je zde ale řada věcí, které lze při troše nešikovnosti poškodit. Proto pokud se necítíte pevní v kramflecích, nezdráhejte se svůj notebook svěřit odborníkovi.

Možná však již bude pozdě, a tak bude nutné poohlédnout se po jiném řešení. Pokud nechcete sáhnout příliš hluboko do kapsy, skvělou volbou jsou například levné repasované notebooky.

Postup vyčištění notebooku

Nachystejte si veškeré potřebné nářadí a dostatečně velký pracovní prostor. Také se vám bude hodit několik krabiček, do kterých postupně umístíte jednotlivé typy šroubků.

Před procesem čištění je nutné notebook vypnout, odpojit napájecí kabel a vyjmout baterii. U zařízení s vestavěnou baterií proveďte její odpojení ihned po odstranění krytu. Pod krytem se nachází celá elektronika, proto v tento moment postupujte s maximální ostražitostí. Doporučujeme udělat si i několik detailních snímků, které se budou hodit, když zapomenete, co kam patří.

V ideálním případě štětcem nebo stlačeným vzduchem opatrně vyčistěte ventilátory i výměník tepla. Dále je vhodné odstranit starou teplovodivou pastu z procesoru a případně grafického čipu. K tomu použijte například trsátko. Čipy následně otřete papírovým ubrouskem navlhčeným v isopropylu.

Pokud máte vše vyčištěno a připraveno, aplikujte na procesor a grafický čip novou teplovodivou pastu. Množství závisí na velikosti čipu, ale v 99 % případů postačí dávka o velikosti kuličky pepře. Tu rozetřete například použitím staré kreditní karty. Poté opatrně vraťte ventilátory na své místo a po smontování by měl notebook pracovat v ideálních provozních podmínkách.

 


Přehled video konektorů

Stejně jako celý obor informačních technologií, i video konektory se neustále vyvíjejí. Vyznáte se v těch dnešních?

VGA: závan historie

Začneme hned od nejstaršího. Ačkoliv je VGA analogový konektor, těší se stále značné

oblibě. Bazarové repasované notebooky nejsou ale jediné, u kterých se s ním dnes setkáte,

k nalezení je také u nových, levnějších kancelářských modelů. Hlavní výhodou VGA je

samozřejmě skutečnost, že ho najdete na téměř každém projektoru, televizi i počítači, včetně

těch z doby kamenné.

A zuby nehty se VGA drží i přesto, že kvalita přenosu, kterou nabízí, je mezi dnešními

konektory bezkonkurenčně nejhorší. Jakkoliv dobře maximální rozlišení 2 048 × 1 536 px při

frekvenci 85 Hz vypadá, úsměv zkazí fakt, že analogový signál je náchylný k rušení a s

nabývající délkou kabelu rychle degraduje. Pokud to jen jde, v roce 2019 je lepší sáhnout po

některém ze standardů digitálního přenosu.

 

DVI: analog i digitál

Zcela opačně než VGA je na tom modernější DVI. To známe v několika variantách – DVI-A,

DVI-D a DVI-I. Zatímco první zkratka označuje DVI uzpůsobené pro přenos analogu a druhá

zkratka DVI přenášející digitál, třetí DVI-I zvládne přenášet obojí. 

Tři velmi podobné varianty jsou více, než je běžný uživatel PC schopen rozlišit, a možná i

proto se DVI nikdy nerozšířilo tak jako VGA. Je větší, stejně málo praktické při zapojování, a

navíc ještě musí být člověk na pozoru, aby omylem nekoupil špatný kabel.

 

Přesto ale DVI nějakou dobu představovalo nejlepší kombinaci dostupnosti a kvality přenosu.

Ostatně je dost dobře použitelné dodnes. Sice není tak elegantní jako HDMI nebo DVI,

limitováno je ale až rozlišením 2 560 × 1 600 px při 60 Hz, což bohatě stačí na Full HD i

QHD.

 

 

HDMI je všude

HDMI je takové VGA pro dnešní dny. Sice s ním nemá co do technického provedení moc

společného, najdeme ho ale téměř všude, stejně jako dříve VGA. Pravděpodobně i díky jisté

vizuální podobnosti s USB a z toho plynoucí uživatelské přívětivosti.

V současné době je za běžné považováno HDMI 2.0, které zvládá přenos až 4K rozlišení při

60 Hz. Vzhledem k nástupu 8K televizí a monitorů však lze očekávat větší rozšíření

modernější verze HDMI 2.1, která by měla zvládat 8K / 60 Hz nebo 4K / 120 Hz, a to díky

více než zdvojnásobené propustnosti činící 48 Gb/s.

 

DisplayPort: hlavně PC

Nakonec si jen stručně připomeneme velmi aktuální typ konektoru – DisplayPort.

Dlouhodobě nejrychlejší standard jen krátce překonaný „papírovým“ HDMI 2.1, které ale

konsorcium VESA opět rychle dohnalo představením DisplayPortu 2.0. Jeho propustnost by

měla činit 80 Gb/s, což je dost i na tři 10K monitory při frekvenci 60 Hz.

14.6.2019

Síť Nordic Telecom pro kritickou komunikaci je standardizovaná v rámci 3GPP

Společnost Nordic Telecom dosáhla ve spolupráci se svým technologickým partnerem, společností Nokia, dalšího významného strategického cíle. Organizace 3GPP, která je zodpovědná za stanovování mezinárodních standardů pro mobilní komunikace, schválila nové LTE pásmo (tzv. 3GPP band 87) pro frekvence 410-430 MHz. Na těchto kmitočtech buduje a provozuje Nordic Telecom svou síť určenou pro kritickou komunikaci, kterou bude možné využít např. pro mobilní komunikaci záchranných a bezpečnostních složek nebo pro komunikaci v rámci kritických průmyslových odvětví, jako je energetika nebo doprava.

Nová standardizace 3GPP přímo navazuje na dřívější evropskou harmonizaci tohoto frekvenčního pásma organizací CEPT pro účely poskytování širokopásmových služeb pro kritickou komunikaci. Výsledkem bude vytvoření širokého ekosystému standardních technologií a zařízení, která umožňují mimo jiné vzájemnou interoperabilitu LTE/5G sítí, zlepší cenovou dostupnost a omezí případnou závislost na jednom dodavateli.

Síť Nordic Telecomu v pásmu 410-430 MHz je od počátku budována pro provoz hlasové i datové kritické komunikace, což ji zásadně odlišuje od běžných komerčních LTE sítí. Oproti nim nabízí vysokou úroveň bezpečnosti včetně šifrování veškeré komunikace, vysokou dostupnost (SLA) služeb, primárně geografické pokrytí většiny území, dostatečnou kapacitu a prioritizační mechanismy a v neposlední řadě i podporu specifických funkcionalit pro policisty, hasiče a záchranáře.

 „Schválení nového standardu je pro nás významným milníkem, kterému předcházelo několikaleté úsilí. Finální návrh schválila organizace 3GPP v červnu 2019,“ říká David Voska, ředitel pro vnější vztahy společnosti Nordic Telecom.

Kromě toho, že jde o technologický úspěch pro společnost Nordic Telecom, je to stejný úspěch i pro jejího technologického partnera, společnost Nokia, která měla na celém procesu zásadní podíl. „Standardizace dalšího pásma pro poskytování krizové komunikace nám umožní přispět k zajištění bezpečnosti obyvatel Česka a zlepšení technologií pro komunikaci našich záchranářů,“ uvádí Aleš Voženílek, ředitel české pobočky společnosti Nokia.

Nordic Telecom o standardizaci usiloval v souvislosti s přechodem od starší technologie CDMA na nejmodernější technologii LTE. V současnosti operátor intenzivně pracuje na realizaci pilotních projektů demonstrujících možnosti, vlastnosti a služby poskytované jeho LTE sítí v pásmu 410-430 MHz.

Nordic Telecom je telekomunikačním operátorem s vlastními sítěmi v pásmech 3,7 GHz a 420 MHz a napříč skupinou obsluhuje více než sto tisíc zákazníků. V aukci pásma 3,7 GHz získal jako jediný účastník dva bloky spektra. Na nich staví a jako první spustil moderní 5G síť, která nabízí kvalitní pevné vysokorychlostní internetové připojení vzduchem. V budoucnu tato síť umožní i superrychlé 5G datové mobilní přenosy. V pásmu 420 MHz buduje vlastní LTE síť. Současně, prostřednictvím partnerských sítí, působí jako plnohodnotný virtuální mobilní operátor.

12.6.2019

První elektrické rypadlo Bobcat sjíždí z výrobní linky v Dobříši

Společnosti Doosan Bobcat EMEA oznámila, že první jednotunová minirypadla E10e s nulovým přesahem (ZTS) s elektrickým pohonem sjela z výrobní linky ve výrobním závodě Bobcat v Dobříši v České republice.

První elektrické rypadlo E10e, které sjelo z výrobní linky ve 13:08 dne 11. července 2019, má sériové číslo B4KL11001. Jeho cílem je autorizovaný prodejce výrobků Bobcat Inter-techno ve městě Apeldoorn v Nizozemsku, který jej použije jako ukázkový stroj a bude jej také pronajímat prostřednictvím partnerské společnosti 123Machineverhuur.

Společnost Doosan Bobcat si vybrala svůj dobříšský závod k výrobě modelu E10e pro všechny světové trhy. První nové stroje budou prodávány na trhu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika), poté budou následovat trhy v Severní Americe a Asii. Jako první evropské země byly vybrány Nizozemsko, Švédsko, Německo, Rakousko a Norsko, kde je podle průzkumu trhu nejvyšší poptávka. Následný prodej modelu E10e do dalších zemí bude záviset na připravenosti trhů, prodejců a poptávce zákazníků. 

Zvýšení výroby modelu E10e

Model E10e je postaven na stejné platformě a vyráběn na zcela stejné výrobní lince jako vysoce úspěšná minirypadla E08 a E10z poháněná vznětovými motory. Tato linka má v současné době celkovou kapacitu 2000 strojů za rok a může vyrábět modely se vznětovými motory a elektromotory, jak to bude požadovat aktuální poptávka trhu.

Jaroslav Fišer, ředitel produktové řady minirypadel, Doosan Bobcat EMEA, k tomu uvádí: „Jsme velmi potěšení tím, že aktuální poptávka je vyšší než naše původní očekávání a výrobní kapacity. Prioritu jsme přitom poskytli našim prodejcům Bobcat v Nizozemsku, skandinávských zemích, Německu a Rakousku. Tyto země vykazují velmi pozitivní přijetí alternativních pohonů.

Model E10e je pouze začátkem našeho úsilí rozšiřovat naše portfolio strojů s alternativním pohonem. Všechny součásti pohonné jednotky jsou zhotoveny na míru a my stále ještě upravujeme procesy s našimi dodavateli, abychom v případě potřeby dokázali zvýšit objem výroby. Výrobní kapacita na tento rok je již vyprodána a přijímáme objednávky na dodávku strojů v roce 2020.

Model Bobcat E10e je první elektrické jednotunové minirypadlo na světě, které kombinuje nulové emise, nízkou hlučnost a šířku pouhých 71 cm, což mu umožňuje snadno projet dveřmi nebo se přepravit výtahem. Kromě demolicí ve vnitřních prostorách nebo sklepních prací je proto ideální pro mnoho dalších oblastí, kde jsou vyžadovány stroje s nulovými emisemi a nízkou hlučností. Příkladem je výstavba v centrech měst, noční práce nebo plnění požadavků investorů v místech s nízkou hlučností, například v nemocnicích, na hřbitovech, ve školách atd.

Model E10e je vybaven moderní lithium-iontovým bezúdržbovým akumulátorem s pokročilým řídícím systémem, který je navržen pro velikost standardního stroje a zachování nulového přesahu ZTS. Odpovídá tak všem parametrům a rozměrům standardního minirypadla E10z poháněného vznětovým motorem. Na základě zákaznických studií společnost Bobcat optimalizovala akumulátor tak, aby poskytoval dostatečnou kapacitu pro běžnou práci.

Model E10e dokáže pracovat až čtyři hodiny na jedno nabití. Pomocí volitelné externí 400V rychlonabíječky lze akumulátor dobít na 80 % kapacity za méně než dvě hodiny. Díky tomu může model E10e pracovat po celý pracovní den, když je používán s normálními pracovními přestávkami. Akumulátor lze rovněž plně nabít přes noc integrovanou nabíječkou z běžné sítě 230 V.

Další informace o společnosti Bobcat a jejích produktech naleznete na webu www.bobcat.com

 

 

28.4.2019

GoodOffer24 LETNÍ VÝPRODEJ: Win10 za 10,26 €, Office 2016 za 25,43 €, sleva až 30% na Office 2019

Webový portál Goodoffer24 nabízí spoustu zajímavého sortimentu. Ať už hledáte levné softwarové nebo i herní klíče za nízkou cenu, zde je najdete. To ale nejsou jediné výhody nakupování na Goodoffer24.

Online nákup klíčů

V poslední době se značně zvedl výskyt webů prodávajících CD klíče. Není se čemu divit, vzhledem k tomu, že mnoho těchto webů nabízí nejenom nižší ceny, ale v poslední době i lepší podporu než daní výrobci softwaru, jelikož tyto portály se nemusejí starat o výrobu a distribuci daného softwaru, pouze o jeho prodej a pomoc zákazníkům.

Novým členem mezi těmito weby je nyní i Goodoffer24, jehož cílem jsou nízké ceny, velká rychlost doručení a kvalitní podpora, na kterou se mohou zákazníci kdykoliv obrátit.

A konečně, slovo přichází i na dané produkty, které si můžete pořídit za vskutku krásné ceny:

 1. 20% sleva se slevovým kupónem Yhotsale20- s nejzajímavějším softwarem společnosti Microsoft. Zde jsou některé z jejich nejlepších nabídek:

 

 1. 30% sleva na slevový kupón Yhotsale30- s Microsoft Office 2019.

Rychlost a cena

Hlavní výhodou nakupování na Goodoffer24 je, jak už zde padlo, cena. S tou jde také ruku v ruce rychlé doručení pomocí e-mailu, takže můžete své zboží využívat okamžitě, a své klíče máte stále k dispozici v e-mailu. Pokud dojde k problémům, nebo máte jen nějaký dotaz, jednoduše nás kontaktujte info@goodoffer24.com a zákaznický servis je zde pro pomoc slovy a činy.

Nakonec, abyste mohli využívat těchto skvělých cen, můžete uplatnit slevový kupón s na všechny výše zmíněné produkty.

 

18.2.2019

Získejte Windows 10 klíč OEM za necelých 10,39 € (267 Kč)!

Microsoft Windows 10 Pro je velmi drahý, ale jen pokud ho koupíte z obchodu Microsoft. Je tu ale možnost získat pravý licenční klíč pro systém Windows 10 Professional za pouhých 10,39 € nebo 267 Kč!!

Nový počítač, nová instalace systému Windows, nová aktivace.  Chcete-li ušetřit náklady na aktivaci licence, můžete si koupit klíč Windows 10 Pro a prodat 10,39 € Urcdkey, dnes díky urcdkey za 20% exkluzivní kuponový kód "PC".

Použijte při platbě kuponový kód "PC" a získejte 20% slevu na zvýhodněnou cenu!

Prohlédněte si další slevy na balíčkové licence, na které můžete použít slevové kódy: PC (Windows/Office 20% off) 
Microsoft Windows 10 Pro OEM KEY sale 10,39 € = 267 Kč (po použití kódu 20% “PC”)

Office2016 Professional Plus CD Key  sale 27,99 € = 720 Kč (po použití kódu 20% "PC")

Office2019 Professional Plus CD Key  sale 47,99 € = 1234 Kč (po použití kódu 20% "PC")

Windows10 PRO + Office2016 Professional Plus CD Keys  sale 29,59 € = 761 Kč (po použití kódu 20% "PC")

Windows10 PRO OEM + Office2019 Professional Plus CD Keys sale 63,20 € = 1625 Kč (po použití kódu 20% "PC")

   

URCDKey je jedna z nejvíce licencovaných stránek dostupných pro různé platformy, ať již pro software nebo hry. Tentokrát URCDKey přináší jako novinku nabídku za konkurenceschopnou cenu známou Microsoft window 10 Pro OEM. Vynikající příležitost, jak obnovit nebo dokonce získat tento balíček kancelářských a herních produktů. Urcdkey je online platforma pro prodej softwarových licencí a her nejrůznějšího typu. Přejděte k objednávce a kupte si nyní verzi Windows 10 Pro za pouhých 10,39 eur.

Tato akce platí pouze na začátku letošního roku a můžete ji využít pro sebe nebo balíček někomu darovat. Jde o jedinečnou šanci, jak licenci získat - nenechte si jí ujít.

 

 

24.1.2019

Zonky udává trend v komunikaci se zákazníky. Využívá k tomu nejlepší technologii na světě

Veškerou zákaznickou komunikaci a procesy řídí Zonky v cloudovém řešení Salesforce – světové jedničky na poli technologií pro řízení firemních procesů a komunikace se zákazníkem. Zonky je prvním fintechem v ČR, který využívá tuto technologii v největší možné míře a řídí tak jedním systémem celý zákaznický cyklus. Investicí do této technologie Zonky podporuje svůj budoucí růst a cíl dosáhnout 10 % trhu se spotřebitelskými úvěry.

S tím, jak Zonky raketově roste počet zákazníků, zvětšuje se také objem informací o nich. Proto se služba rozhodla všechny zákaznické informace sjednotit do jednoho komplexního systému. To na jedné straně umožní automatizovat a zrychlit komunikaci se zákazníkem při vstupu do služby a na druhé straně zautomatizuje přidělování a řešení zákaznických požadavků a systematizuje práci oddělení zákaznické péče. Z toho profituje nejen služba, ale především zákazníci. „Rozhodli jsme se pro takovou technologii, která zlepšuje nejen komunikaci se zákazníkem, ale v podstatě spolupráci napříč celou firmou,“ říká k výběru softwaru ředitel služby Pavel Novák a dodává: „Technologie Salesforce nám zajistí vždy aktuální a přesné informace o zákaznících na jednom místě. Díky tomu dokážeme vyřešit jejich požadavky mnohem rychleji.“ Dřív zákazník čekal na odpověď na e-mail třeba do druhého dne, teď je to v průměru do pěti minut. Reakci na dodání potřebných dokumentů dostane zákazník okamžitě, dříve zbytečně volal kvůli tomu, jestli do Zonky dorazily.

„Dnes je hovor se zákazníkem záležitostí sekund nebo malých jednotek minut. Pracovník vidí o zákazníkovi vše potřebné (jméno, stav jeho poptávky nebo půjčky, historii komunikace atd.) na jedné obrazovce ještě dříve, než zvedne hovor. Včas tedy ví, s kým bude mluvit, a pravděpodobně i to, v jaké záležitosti. Systém dokonce umí rozpoznat, že zákazník volá opakovaně, a rovnou ho přidělí pracovníkovi, který už se zákazníkem předtím hovořil. To napomáhá lepší zákaznické zkušenosti, zákazník je spokojený, že má svého konkrétního člověka, na kterého se může v Zonky obrátit,“ vysvětluje Daniel Červený, produktový manažer Zonky.

Zonky je krásným příkladem toho, že implementace řešení napříč odděleními přináší okamžité benefity a zvýšení efektivity,“ říká Daniel Urminský, ředitel blue-infinity, implementačního partnera Salesforce. „Spolupráce se Zonky byla naprosto příkladná. Management uplatňuje vizionářský přístup využití nejlepších dostupných technologií oproti řešení vyvíjenému vlastními silami. Mají tak aktuální, i do budoucna zajištěný přístup k nejnovějším inovacím, čehož by vlastním řešením nebyli nikdy schopni dosáhnout,“ dodává Urminský.

Systém také umožňuje identifikovat podezřelé klienty, usnadňuje zákaznický servis, zachycuje informace o tom, proč zákazníci nejčastěji volají. Tyto informace jsou nepostradatelné pro marketingové a produktové oddělení. Za krátkou dobu svého užívání detekuje, že nejvíce příchozích hovorů na zelenou linku Zonky, téměř 80 %, je z důvodu poptávky po půjčce a z toho 20 % hovorů se týká pouze dodání dokladů. Dalších 15 % hovorů je našich stávajících zákazníků ohledně jejich půjčky. „V budoucnu nám systém díky umělé inteligenci umožní doporučit, jaký typ komunikace je pro zákazníka vhodný. Systém vyhodnotí, že pokud například zákazník pracuje u stroje, pravděpodobně u sebe nebude mít telefon, a proto doporučí volat ve večerních hodinách. Takovou inovaci, pokud vím, v ČR nikdo nevyužívá,“ dodává Novák.

21.8.2018

Powerbanka s 220V zásuvkou: DOCA 95000 nabije mobil, notebook i spotřebiče při výpadcích elektřiny

Unikátní powerbanka DOCA 95000 ukrývá běžnou zásuvku, dokáže mnohokrát nabít notebook, nastartovat auto a poslouží jako praktická alternativa generátoru na cestách nebo při výpadcích elektřiny. Na trh míří za atraktivní cenu 6 999 Kč.

Kufříková powerbanka nabízí kapacitu 95 000 mAh a klasickou 220V zásuvku, do které lze připojit nejrůznější spotřebiče a zařízení. Díky kombinovanému adaptéru je možné napájet elektroniku z různých koutů světa i bez nutnosti používat redukci. 

Bez problémů si poradí se zařízeními do 500 W. Uživatelům tak nic nebrání vzít si malou chladničku či televizor s konzolí třeba pod stan. Vhodná je vedle notebooků a mobilních zařízení například pro napájení kompresorů, ventilátorů, televizorů, počítačů a dalších malých spotřebičů.

Pro napájení mobilních zařízení nechybí 1A a 2,1A USB konektory, pracující cestovatele pro změnu potěší 12, 16, 19 V výstupy pro nejčastější typy notebooků na trhu.

DOCA 95000 mile překvapí svými rozměry 218×100×224 mm a váhou pouhých 2,8 kg. Díky praktickému úchytu a dodávané brašně ji lze vzít s sebou do parku nebo na cesty.

Na těle powerbanky lze vedle zmiňovaných konektorů nalézt dvojici silných 8 a 10W svítilen s funkcí SOS signalizace, které naleznou využití při grilování na zahradě, nebo při dlouhodobém výpadku elektřiny.

Vysoká kapacita a dlouhá výdrž

Díky kapacitě baterie 351.5Wh (95Ah*3.7V) lze běžný smartphone nabít klidně 30x a notebook přibližně 12x. Kupříkladu běžný LED televizor dokáže powerbanka napájet kolem 4 hodin. Vše závisí na konkrétním nabíjeném zařízení. Automobil lze skrze startovací kabely v balení (12V) nastartovat klidně 90x. Podporovány jsou automobily do objemu 6000CC s benzínovými a moderními dieselovými motory.

Stav akumulátoru je zobrazován na digitálním displeji na boku zařízení. Opětovné nabití je díky dodávané výkonné nabíječce bleskové a do 8 hodin je baterie opět plná. Samozřejmostí jsou u značky DOCA integrované ochrany proti přebití, přehřátí i přepětí. 

V ceně zařízení je také zahrnuto bohaté příslušenství. V balení se nachází powerbanka DOCA 95000, veškeré potřebné kabely a praktická brašna přes rameno. Součástí balení jsou:

 • Powerbanka DOCA 95000 s integrovanou 220/110V zásuvkou
 • Výkonná nabíječka na powerbanku
 • Startovací kabely automobily
 • Náhradní pojistka se šroubovákem
 • MicroUSB nabíjecí kabel s redukcí na Lightning a USB-C
 • Kabel s konektory pro notebook
 • Konektory pro notebook 8×
 • Černá brašna přes rameno

 

Na cesty i pro případ nouze

S powerbankou DOCA 95000 bez energie nezůstanete. Její vlastnosti ocení pracující cestovatelé a ti, kdo se potýkají s častými výpadky energie. Jedná se o vhodný doplněk do každé moderní domácnosti, kde může suplovat roli menšího generátoru.

DOCA 95000 je dostupná ve vybraných českých i slovenských e-shopech a skrze distributora ILICO.io za akční cenu 6 999 Kč za celý set. Zákazník v ceně získá 95 000 mAh startovací powerbanku v praktickém balení s příslušenstvím a veškerou kabeláží.

* Seznam adaptérů pro nabíjení notebooků, které jsou součástí balení:

 • 6,0 × 1,4 mm - Samsung, Sony, Fujitsu
 • 5,5 × 2,5 mm - Fujitsu, Acer, Toshiba, HP, Dell 
 • 5,5 × 2,1 mm - Fujitsu, Acer, Toshiba, HP, Dell
 • 5,5 × 1,7 mm - Acer, Sony
 • 4,8 × 1,7 mm - Asus, HP
 • 5 × 1 mm - Samsung
 • 7,4 × 5 mm - DELL, HP
 • 7,9 × 5,5 mm - Lenovo, IBM

Konektor MAGSAFE 2 pro nabíjení modelů MacBook je možné dokoupit za 300 Kč.

16.7.2018

Powerbanka k notebooku: Startovací Powerbanka DOCA 15000 nabije notebook a 20× nastartuje auto

Startovací powerbanka zvládne vedle chytrého telefonu nabít laptop a nastartovat automobil. Je tak vhodným řešením pro všechny, kteří chtějí nabíjet notebook v místech, kde není k dispozici běžná zásuvka. DOCA 15000 je navíc ideální výbavou do každého automobilu. Nyní je startovací powerbanka dostupná za výhodnou cenu v e-shopech České republice i na Slovensku.

Moderní cestovatelé se setkávají s problémem, jak pod stanem či na cestách nabíjet svá mobilní zařízení a notebooky. Běžná powerbanka v takových situacích nedostačuje a s laptopy si neporadí. Modely specializované čistě na nabíjení notebooků se pak vyznačují vysokou cenou a jejich využití je omezené. DOCA 15000 s Li-Pol baterií je unikátní díky kombinaci několika funkcí, kdy vedle nabíjení notebooků a chytrých zařízení dokáže nastartovat automobil s vybitou baterií. Díky výkonným výstražným svítilnám v červené a bílé barvě poslouží také jako baterka či SOS signalizace nouzových situací.

Nabíjet notebook na cestách lze i bez zásuvky

DOCA 15000 je vyrobená z robustních materiálů a dostupná v černé a zelené barvě. Rozměry pogumovaného těla jsou 160 × 79 × 37,5 mm a váha 0,45 kg. Zařízení se bez problémů vejde do batohu či větší kapsy. 

Multifunkční 15 000mAh powerbanka dokáže skrze 2.1A USB konektor 3-5x nabít běžný smartphone. S notebookem lze na cestách provést 1-2 plná nabití. Připraven je pro napájení notebooků výstup s nastavitelným přepínačem, díky kterému lze zvolit požadované napětí dle typu notebooku (12 V,16 V,19 V-3 A). 

Součástí balení je 8 konektorů pro nejčastější typy notebooků na našem trhu, přičemž další je možné dokoupit. Powerbanka nabízí dostatek energie pro všechny, kdo potřebují na cestách pracovat a mít neustálý přísun energie pro svá zařízení. Stav baterie ukazuje LED indikátor a opětovné nabití vybité powerbanky netrvá déle než 4 hodiny. Samozřejmostí jsou integrované ochrany proti přebití, přehřátí a přepětí. 

„Pozitivní hodnocení uživatelů dělá z produktu ve své kategorii unikát. Od uvedení na trh jej zakoupilo přes 1 000 zákazníků a dlouhodobě se jedná o vyhledávané řešení, které získalo mj. ocenění Alza TOP2 a Heureka TOP10 v kategorii powerbank,“ zmínil Jan Radil, produktový specialista společnosti ILICO.

Startování automobilu trápí řidiče nejen v zimě, DOCA 15000 pomůže s 20 starty

Ne vždy je v dosahu řidič se startovacími kabely. V takových situacích je powerbanka s podporou startování automobilů neocenitelným pomocníkem. S pomocí startovacích kabelů, které jsou součástí balení, lze DOCA 15000 připojit k autobaterii a automobil tak nastartovat. Pod stanem, na festivalu i v zimě tak lze nastartovat i s vybitou autobaterií, nebo snadno pomoci ostatním bez zdlouhavého propojování automobilů.

Podporovány jsou automobily do objemu 6000CC (6l) se zážehovým (benzínovým) motorem. Nastartovat tento model dokáže i moderní dieselové motory. Běžný automobil s objemem 2 l zvládne 12V powerbanka nastartovat hned 20×. 

Překážkou pro DOCA 15000 nejsou ani extrémní podmínky. Fungovat dokáže v teplotách od -40 do +60 °C.  

Startovací kabely, redukce i konektory k notebookům jsou součástí praktického balení

V kompaktním kufříku, ve kterém je DOCA 15000 dodávána, se vedle samotného zařízení nachází kabeláž a redukce, díky kterým poskytne powerbanka energii prakticky komukoliv. 

Součástí balení jsou:
 • Powerbanka DOCA 15000
 • Startovací kabely pro autobaterii
 • Sada 8 konektorů pro napájení nejčastějších typů notebooků*
 • Micro USB kabel s adaptéry pro smartphony iPhone (Lightning) a zařízení s USB-C
 • Napájecí adaptér do zásuvky
 • Napájecí adaptér do autozapalovače

DOCA 15000 není jedinou powerbankou z dílny výrobce schopnou napájet notebooky. Majitelé USB-C notebooků, kteří funkci startování automobilů nevyužijí, se mohou poohlédnout po modelech DOCA 20000 či DOCA 26800.

DOCA 15000 je dostupná ve vybraných českých i slovenských e-shopech a skrze distributora ILICO.io za akční cenu 1 699 Kč za celý set. Zákazník v ceně získá 15 000 mAh startovací powerbanku v praktickém kufříku s příslušenstvím a veškerou kabeláží.

* Seznam adaptérů pro nabíjení notebooků, které jsou součástí balení:

 1. 6,0 × 1,4 mm – Samsung, Sony, Fujitsu
 2. 5,5 × 2,5 mm – Fujitsu, Acer, Toshiba, HP, Dell 
 3. 5,5 × 2,1 mm – Fujitsu, Acer, Toshiba, HP, Dell
 4. 5,5 × 1,7 mm – Acer, Sony
 5. 4,8 × 1,7 mm – Asus, HP
 6. 5 × 1 mm – Samsung
 7. 7,4 × 5 mm – DELL, HP
 8. 7,9 × 5,5 mm – Lenovo, IBM

Konektor MAGSAFE 2 pro nabíjení modelů MacBook je možné dokoupit za 300 Kč.

27.6.2018

Doosan jako první představil dálkově ovládaný bagr přes 5G sítě

Na výstavě Bauma v Mnichově předvedla společnost Doosan s využitím technologie LG U+ na dálku ovládaný bagr, který byl vzdálený 8500 km v Jižní Korei.

Nejnovější generace mobilních 5G sítí nenabídnou jenom rychlejší a spolehlivější přenosy v mobilních telefonech, ale má i spousty dalších praktických využití. Jedno znich nedávno předvedla společnost Doosan na veletrhu stavebních strojů Bauma v Mnichově. Jedním z nejzajímavějších momentů výstavy byla ukázka na dálku ovládaného 40 tunového pásového rypadla Doosan DX380LC-5 40 právě pomocí 5G sítí. Operátor seděl před obrazovkovou stěnou na stánku v Mnichově a na dálku pomocí TeleOperace ovládal stroj, který byl umístěný 8500 km vzdáleném Icheonu v Jižní Korei.

Jak už bylo zmíněno, o datový přenos v reálném čas na velkou vzdálenost a s časovým posunem 8h se starala 5G technologie LG U+. Základními požadavky pro vzdálené ovládání jakékoliv techniky je minimální latence a bezproblémový přenos obrazu pro zpětnou vazbu operátora. Tady právě pomůžou 5G sítě, které proti starší generaci nabízejí mnohem lepší latenci okolo 20 ms a samozřejmě až 10 rychlejší datové přenosy. LG U+ navíc využívá i speciální moduly pro rychlé zpracování videa, aby bylo možné ho přenášet s minimálním zpožděním. Operátor má vedle obrazu z několika kamer samozřejmě k dispozici kompletní informace o stavu stroje včetně veškeré diagnostiky.

Pásové rypadlo Doosan DX380LC-5 40 je běžně nabízený model, který byl pouze doplněn o systém dálkového ovládání, ale jinak se normálně používá na stavbách - ovšem samozřejmě s řidičem v kabině. Na výstavě Doosan umožnil ovládat stroj na dálku i běžným návštěvníkům.

 

 

31.1.2018

Nová autokamerka Mio MiVue 733 WIFI dokáže přenášet data přímo do chytrého mobilu a na sociální sítě

Cesty bývají nebezpečné. Často je na nich hustá doprava nebo rychle jedoucí vozidla, které vás mohou ohrozit. Nestoupá jen množství nehod, ale i množství pojistných podvodů z úmyslných srážek. MiVue™ 733 WIFI zaznamenává každý ujetý kilometr z vaší cesty, takže nemusíte mít obavy. 

Všechny nahrávky nečekaných situací i pěkných vzpomínek na cestu lze jednoduše třídit, analyzovat a archivovat v programu MiVue Manager na počítačích v pohodlí domova. Kromě programu pro správu záznamů a aktualizací zdarma získáte při nákupu kamery MiVue 733 také flexibilní otočný držák a nabíječku do auta. 

Vysoká kvalita videozáznamů v rozlišení Full HD 

Autokamera MiVue 733 WIFI je připravená zachytiť každý detail pomocí záznamu ve vysokém rozlíšení Full 1080p HD při 30 snímcích/s, úhlem záběru 130° a clonou F2.0. Každou vteřinu zaznamená 30 videozáběrů, takže výsledný záznam je jasný a vylučuje jakékoliv pochybnosti. Začněte s nahráváním hned od začátku cesty. Kamera MiVue 733 WIFI spustí záznam a zaznamenávat informace ve chvíli, kdy nastartujete vozidlo. 

Vaše bezpečnost je na prvním místě

Chápeme, jak je důležité mít na cestách pocit bezpečí. Proto kamera MiVue 733 WIFI nabízí celou řadu bezpečnostních prvků.

Kamera MiVue 733 WIFI je vybavená pokročilými asistenčními systémy pro řidiče – systémem varování před čelní srážkou (FCWS), systémem varování při vybočení z jízdního pruhu (LDWS) a systémem varování před mikrospánkem řidiče (FA). Díky kombinaci všech těchto funkcí můžete být během jizdy mnohem klidnější. Pokud 3-osý G-Sensor zaregistruje náhlou změnu pohybu, okamžitě sa aktivuje ochrana souboru, který tak není možné přehrát.

Integrované GPS – zaznamenání polohy a rychlosti

V každém záznamu jsou uložené údaje o souřadnicích GPS a vaší rychlosti; to je v případě nehody důležitý důkaz. Modul GPS je na rozdíl od jiných kamer do auta na trhu zabudován přímo v zařízení.

Připojení WIFI – rychlejší, bezdrátový přenos

Soubory rychle a snadno přenesete do aplikace pro chytrý telefon MiVue Pro. Vždy budete mít v telefonu bezpečně uloženou záložní kopii obrazového záznamu. 

MiVue Manager – ideální nástroj pro sledování, sdílení a archivaci cest

MiVue Manager je počítačový program pro správu, analýzu a archivaci nahraných dat. Program je kompatibilní s operačními systémy Windows i Mac. Díky G senzoru v kameře dokáže MiVue Manager analyzovat události před nehodou a pomoci tak i s určením směru jízdy viníků kolizí. Za pomocí dat z integrované GPS umí program zobrazit i grafické znázornění projetých tras v Google mapách. Oblíbenou funkcí programu je také sdílení nahraných videí na YouTube a Facebooku.

Přehled specifikací: 

 • Full HD záznam – 1080p při 30 fps
 • H.264 technologie zajišťující vysoce kvalitní video při menší velikosti souboru
 • Skleněná optika F2.0 pro skvělé snímky i v šeru a ve tmě 
 • Záznamový úhel  130°
 • WIFI umožňuje okamžité odeslání videa do smartphonu nebo sdílení na Facebooku přes aplikaci
 • 2,7“ obrazovka (poměr 16:9)
 • GPS čip, zobrazení trasy na Google mapách
 • 3 osý G- senzor
 • Podpora inteligentního systému ADAS (Advanced Driver Assistance System)
 • Automatické nahrávání a fotografický režim
 • Parkovací režim s detektorem pohybu – vyžaduje trvalé napájení
 • Automatická detekce nehody
 • Malý držák na sklo otočný o 360°
 • Slot pro  MicroSD kartu až do kapacity 128GB 
 • Nový, moderní design a vysoká kvalita zpracování
 • České menu
 • balení : kamera MiVue 733, dlouhý napájecí kabel do auta, otočný držák na sklo 
   

Doporučená cena 3.790 CZK vč. DPH.


Dial Telecom rozšířil DWDM síť o novou trasu do Brna – Boskovic; tam navýší i kapacitu metropolitní sítě

Fyzická vrstva je realizována na optických vláknech od společnosti E.ON. Moderní optická přenosová trasa založená s celkovou kapacitou až 8Tbit/s umožňuje spolehlivý přenos dat na velké vzdálenosti bez nutnosti regenerace signálu a při zachování kvality přenosu.

Dial Telecom, a.s., přední český poskytovatel datových a hlasových služeb, v těchto dnech dokončil novou trasu vlastní moderní datové dálnice. Optický spoj DWDM obohatil o novou trasu do Brna – Boskovic. Ta nejen že umožní přenos dat s kapacitou až 80 x 100Gbps, ale také navýší kapacitu přípojky optické metropolitní sítě v Boskovicích z 2x1GE na 1x10GE, se zálohou 1G. 

Fyzická vrstva je realizována na optických vláknech od společnosti E.ON. Dokončení výstavby této trasy umožňuje navýšit kapacitu přípojky optické metropolitní sítě v Boskovicích do páteřní sítě Dial Telecomu ze stávajících 2x1GE na 1x 10GE (vlastní DWDM lambda) se zálohou 1G.

Dial Telecom instaluje na svých páteřních trasách vysoce kvalitní optická vlákna. Trasy se vyznačují nízkými hodnotami měrného útlumu a minimálními hodnotami koeficientu PMD, což je velmi důležité pro zajištění kvality vysokorychlostních přenosových systémů.

Dial Telecom pokračuje ve své strategii rozšiřování sítě blíže ke svým zákazníkům, přičemž se nemění základní přístup, založený na rychlé implementaci moderních technologií, vysoké kvalitě a dostupnosti nabízených služeb a konkurenceschopných cenách.

Dial Telecom díky nasazení nové technologie dále upevňuje pozici jednoho z hlavních českých inovátorů, kteří dokáží nejnovější technologie velmi rychle implementovat a nabídnout svým zákazníkům. Díky tomuto přístupu společnost patří mezi důležité středoevropské provozovatele vysokorychlostních datových linek a dlouhodobě preferované tranzitní partnery zahraničních operátorů.

 

23.1.2018

Evropský průzkum mezi lídry v IT ukazuje, že dodržování pravidel GDPR zůstává nejasným a pomalým procesem.

 Více než 70 procent respondentů vyjádřilo obavy ohledně dodržení termínu pro zavedení regulace ochrany údajů, vyplývá ze zjištění společnosti NetApp.

Více než 70 procent respondentů vyjádřilo obavy ohledně dodržení termínu pro zavedení regulace ochrany údajů, vyplývá ze zjištění společnosti NetApp. 

P r a h a – Podle průzkumu uskutečněného v roce 2017 má více než 70 procent evropských ICT ředitelů a IT manažerů obavy, že jejich organizace nemusí být schopna dodržet lhůtu pro splnění obecných zásad ochrany údajů (GDPR) k závaznému termínu 25. května 2018.

Studie vypracovaná společností NetApp na základě celoevropského výzkumu uvádí, že pouze 37 % respondentů investovalo dodatečné finanční prostředky do zajištění souladu s regulací dat. Pokud se podniky chtějí připravit na budoucnost a vyhnout se vysokým pokutám, mělo by být toto číslo mnohem vyšší.

Klíčová zjištění z průzkumu provedeného mezi 750 ICT řediteli a IT manažery ve Francii, Německu a Velké Británii jsou následující:

 • Odpovědnost za dodržování pravidel nakládání s daty není vždy jasná.
 • Chybí komplexní pochopení toho, co spadá pod GDPR.
 • Přípravy na GDPR postupují pomalu

Společnosti se potýkají se zodpovědností za dodržování předpisů: Podle Jana Jiskry, manažera NetApp pro Česko a Slovensko: „Jádrem plnění termínu GDPR je dodržování pravidel. Zatímco původce dat zůstává jejich vlastníkem, podle GDPR je odpovědný také každý, kdo tyto údaje zpracovává. V našem průzkumu však 51 % respondentů uvedlo, že odpovědnost za dodržování předpisů spočívá na společnosti, která data produkuje, 46 % uvádí, že je v rukou společnosti, která data zpracovává, a 37 % účastníků průzkumu se domnívá, že odpovědnost za dodržování dat je v rukách třetích stran, tedy poskytovatelů cloudu. Avšak všechny tyto strany budou individuálně zodpovědné za data, která zpracovávají. Vícero odpovědí respondentů průzkumu sice naznačuje základní pochopení této sdílené odpovědnosti" za osobní údaje. Nízké hodnoty ovšem odhalují také atmosféru nejistoty mezi ICT řediteli a IT manažery v regionu EMEA."

Firmy jsou si stále více vědomy GDPR, ale další osvěta je nezbytná:
Nedostatek komplexního pochopení toho, do čeho všeho zasahuje GDPR, zvyšuje zmatek při dodržování předpisů. Porozumění je nejvyšší v Německu, ale i tam pouze 17 % respondentů říká, že plně rozumí GDPR. Francie je druhá s 15 %, následovaná Spojeným královstvím s 12 %. Většina respondentů tvrdí, že alespoň „nějak" rozumí GDPR (47 %). Na druhou stranu pouhý rok do termínu 2018, 9 % dotázaných stále nevědělo, co vůbec GDPR je. Tento nedostatek pochopení se také odráží v tom, že 73 % dotázaných respondentů připouští, že má určité obavy ohledně lhůty, po níž bude podnikům hrozit vysoká pokuta, pokud nebudou předpisy GDPR splněny.

Přípravy na GDPR postupují pomalu:
Německo bere přípravy na GDPR nejseriózněji, více než čtvrtina tamních respondentů (27 %) tvrdí, že již najali specifický personál s odbornými znalostmi v oblasti ochrany údajů; Francie je druhá s 20 % a Spojené království za ní se 17 %. Nicméně 14 % respondentů ještě nezahájilo ani přípravu na GDPR. Tato příprava se ale brzy stane zásadní vzhledem k rostoucímu objemu dat v rámci podniků. Podle údajů IDC se předpokládá, že do roku 2025 se na internet připojí 80 miliard zařízení.[1]

Dodržování GDPR má nízkou prioritu:

Pokud jde o zavádění cloudu, pouze něco málo přes čtvrtinu respondentů (29 %) považuje dodržování nařízení za klíčovou motivaci. To naznačuje, že podniky se stále nezaměřují na problematiku dodržování předpisů – a to i při zásadních rozhodnutích, jako je zavedení cloudových řešení. 

Dr. Dierk Schindler, šéf oddělení Legal & Global Legal Shared Services v NetApp pro region EMEA, to komentuje slovy: „Vzhledem k tomu, že cloud nadále mění způsob, jakým podnikáme, je GDPR významným právním předpisem. Stanovuje základy pro naši budoucnost založenou na datech a poskytuje silnou motivaci pro všechny podniky, které zpracovávají údaje občanů EU, aby vytvořily pevný rámec pro dodržování soukromí v oblasti ochrany údajů. Mezi vedoucími zaměstnanci a IT manažery však stále panuje nejistota v oblasti dodržování zásad ochrany dat, což je zarážející, neboť právě to je jádrem GDPR. Pochopení toho, co znamená dodržovat GDPR a schopnost přijímat odpovědnost za veškerá data, s nimiž pracují, přímo ovlivní možnost vyhnout se budoucím pokutám. Vzhledem k tomu, že pouze polovina respondentů základního šetření NetApp alespoň nějak" chápe, co GDPR je, máme před sebou ještě dlouhou cestu.“

 

[1] https://www.forbes.com/sites/michaelkanellos/2016/03/03/152000-smart-devices-every-minute-in-2025-idc-outlines-the-future-of-smart-things/#79117b014b63

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.