Tiskové zprávy


Redakce nenese zodpovědnost za obsah tiskových zpráv.

9.4.2021

HarmonyOS: Připojení k jednoduššímu životu

Dr. Wang Chenglu, prezident divize softwarového inženýrství Huawei Consumer BG a ředitel obchodní jednotky AI a All-scenario Intelligence, pronesl na akci TEDxHouHai Driven by Pressure projev na téma Připojení se k jednoduššímu životu (Connecting to a Simpler Life). Během tohoto projevu poukázal na to, že odvětví mobilního internetu, které je zaměřené na chytré telefony, vstoupilo do přechodného období.

Zmínil také, že rychlý rozvoj IoT představuje historickou příležitost pro transformaci odvětví. Kromě toho dr. Wang vyzval ke spolupráci technologické hráče všech úrovní s cílem vybudovat nový prosperující ekosystém a společně posunout éru mobilního internetu.

Měnit životy a plnit sny

„Technologie mění svět. Mým dětským snem bylo, abych mohl sledovat filmy doma, což je nyní možné všude. Rychlý rozvoj mobilního internetu vedl k bezhotovostním platbám, online nakupování nebo například bleskovým taxi službám. To vše zásadně změnilo náš život,“ řekl dr. Wang.

„Je však nasnadě, že odvětví mobilního internetu, zaměřené na chytré telefony, je pod tlakem,“ pokračoval Wang. „Celosvětové dodávky chytrých telefonů začaly klesat v roce 2018 a v roce 2020 zaznamenaly meziroční pokles přibližně o 6 %. Kromě toho průměrná doba, kterou uživatelé každý den tráví na mobilních telefonech, zůstala od roku 2018 mezi čtyřmi a pěti hodinami, což naznačuje, že průmysl dosáhl kritického bodu a musí být transformován.“

„Jaké jsou možnosti budoucího rozvoje? Naše snaha o technologické inovace nikdy neskončí. Protože uživatelé mají stále víc a víc chytrých zařízení, chceme přes ně umožnit efektivnější propojení. Cílem je, aby se všudypřítomná konektivita stala realitou a přeměnila více chytrých zařízení na jednoho všestranného asistenta.“

„Když například chytré hodinky poznají, že uživatel usnul, světla v místnosti se automaticky vypnou a klimatizace upraví teplotu tak, aby vzniklo příjemnější prostředí pro spánek. Jako byste měli doma specializovaného pomocníka. Cvičební náčiní připojené k nositelnému zařízení může sloužit jako váš osobní trenér a poskytovat tipy na cvičení a komplexní analýzy dat v reálném čase.“

„Jelikož však zařízení fungují na různých operačních systémech, je obtížné je propojit, natož dosáhnout „chytrých“ výsledků. K tomu je potřeba komunikovat v jednom společném jazyce.“

HarmonyOS umožňuje jednotnou komunikaci

Jakožto operační systém nové generace umožňuje HarmonyOS připojení a spolupráci různých chytrých zařízení v jednom jazyce. Ta budou díky tomu kooperovat efektivněji než kdykoli předtím, a zajistí bezproblémové a uživatelsky přívětivé prostředí napříč všemi zařízeními.

Dr. Wang uvedl, že Huawei chce letos provozovat HarmonyOS na 300 milionech zařízení a těší se na spolupráci s průmyslovými partnery při vytváření komplexního ekosystému postaveného na HarmonyOS. To pomůže více lidem realizovat své sny pomocí technologií a přinese jim zároveň jednodušší a lepší život.

8.4.2021

Fotomobil realme 8 Pro dorazil do Česka. Má 108 megapixelů a revoluční časosběrné režimy

Fotoaparát s rozlišením 108 megapixelů zažívá premiéru ve střední třídě. A to díky realme, nejrychleji rostoucí značce mobilních telefonů na světě. Model realme 8 Pro, který je ode dneška k dostání v České republice, nabízí kromě špičkového fotoaparátu i dosud nevídanou možnost natáčet časosběrná videa noční oblohy a miniatur s režimem Tilt-shift, super rychlé nabíjení nebo výkonný herní procesor. V předprodeji je k mání za 7499 Kč.

Značka realme cílí hlavně na mladé uživatele, kteří si bez výkonného a trendy mobilního zařízení nedovedou svůj život představit. Aktuálně přichází se dvěma novými telefony z řady 8 (realme 8 a realme 8 Pro), chytrými hodinkami realme Watch S Pro a sluchátky Buds Air 2. Největším tahákem je smartphone realme 8 Pro, který má ambici oslovit hlavně hráče a zapálené fotografy.

Využívá nejnovější generaci 108Mpx snímače HM2 od Samsungu s rozlišením 12000 x 9000 pixelů a s velikostí 1/1.52 palce. Větší velikost jednoho pixelu zajištuje lepší kvalitu obrazu. Snímač HM2 také podporuje slučování 9 pixelů do jednoho, ISOCELL Plus a Smart-ISO, díky čemuž s realme 8 Pro pořídíte vynikající snímky s vyváženou expozicí s živými barvami a ostrými detaily i při zhoršených světelných podmínkách.

Pokročilý snímač umožňuje i další inovativní fotografické funkce:

In-sensor Zoom = vyšší čistota

Vyšší čistoty zoomu dosáhnou uživatelé díky nové technologii In-sensor Zoom. Senzor použije namapovaných 12 Mpx s přiblíženou částí a vygeneruje obraz. Díky menší velikosti 12Mpx fotografie je zobrazovací proces rychlejší a telefon pořídí hned osm takových snímků za sebou. Speciální algoritmus je pak spojí a dá vzniknout obrazu s vyšší výslednou čistotou. Fotografie získané pomocí In-sensor Zoomu si z hlediska ostrosti nezadají s některými optickými teleobjektivy.

Revoluční časosběrné režimy

Opravdovou novinkou, a to nejen ve střední třídě, ale mezi smartphony vůbec, jsou časosběrné režimy noční oblohy a Tilt-shift. Časosběr nočního nebe dosud zvládaly profesionální fotoaparáty, jejichž klipy se spojovaly v postprodukci. Takový postup byl velkou výzvou hlavně kvůli výkonu potřebnému ke skládání záběrů. Exkluzivní algoritmus v telefonu realme 8 Pro však vše zvládne rychle a bez větší námahy. Zaznamená 30 fotografií během 480 sekund a vygeneruje časosběrné video o délce jedné sekundy. Tento režim tak ukáže měnící se vesmírnou oblohu 480x rychleji a unikátní video je na světě.

„Režim snímání hvězdné oblohy v realme 8 Pro odvádí velmi dobrou práci, výsledná fotka je bez jakéhokoliv šumu a vypadá opravdu pěkně,“ říká ostravský fotograf Jan Žáček, jenž měl možnost novinku od realme vyzkoušet.

Světovou premiéru v chytrých telefonech zažívá i časosběrné video v režimu Tilt-shift. I tohoto efektu, při němž zůstává zaostřená pouze část fotografie (např. města) a vzniká dojem modelu či miniatury, dosahovali dosud pouze profi fotografové pomocí drahých fotoaparátů a sklopných čoček. Snímků miniaturního světa a také 10x rychlejších Tilt-shift časosběrných vidí dosáhnete ale nyní i díky speciálnímu algoritmu fungujícímu uvnitř novinky realme 8 Pro.

Fotografické funkce tohoto smartphonu se ale takovým výčtem nevyčerpávají. Pro milovníky sociálních sítí jsou k dispozici třeba i nové portrétní filtry: neonový portrét, dynamický bokeh portrét a AI barevný portrét. „S telefonem se pracuje velmi příjemně, a ještě lépe se s ním fotí. Vše je přehledné a intuitivní a mezi režimy a filtry si každý najde ten svůj,“ dodává fotograf Jan Žáček.

Super rychlé nabíjení

Velkou devizou realme 8 Pro je 50W SuperDart Charge, které dokáže baterii o kapacitě 4500 mAh nabít z nuly na sto procent za pouhých 47 minut. Díky využití technologie vysokonapěťového nabíjení telefon dosahuje 97% účinnosti při pětistupňové ochraně. Se zapnutým režimem Super Power Saving Mode dokážete s pěti procenty baterie fungovat celých 32 hodin v pohotovostním režimu nebo zvládnete 98minutový telefonát!

realme UI 2.0

Příjemné uživatelské rozhraní realme UI 2.0 podporuje přizpůsobení barvy motivu na oznamovací liště nebo tmavý režim se třemi volbami a mladou generaci se zálibou v mobilních hrách potěší i možnost uzamknout jas obrazovky a nastavit duální síť, aby byla zajištěna stabilita. Rozhraní může také blokovat budíky, oznámení a příchozí hovory pro ničím nerušené hraní.

O lepší ochranu soukromí se postará funkce Private Space, která umožňuje skrýt soukromé aplikace a soubory pomocí hesla a poskytuje též ochranu při bezkontaktních NFC platbách telefonem včetně systému monitorování povolených aplikací. realme UI 2.0 také zlepšilo využití systémových prostředků až o 45 %. Podle testů, které probíhaly v laboratořích realme, se doba spouštění aplikací zkrátila téměř o 24 %.

Výkon i styl

Nejnovější smartphone realme 8 Pro má 6,4palcový Full HD Super AMOLED displej s dotykovou frekvencí až 180 Hz pro lepší odezvu při hraní her. Je vybaven výkonným 8jádrovým 8nm procesorem Qualcomm Snapdragon 720G s nízkou spotřebou a má certifikaci Hi-Res Audio pro vysoce kvalitní zvuk. Přístroj je vybaven funkcí Dual SIM Dual Standby a rozšiřitelným úložištěm až na 256 GB.

K tomu připočtěme trendy design: na zadní straně je vidět textura přírodního minerálního krystalu s matnou povrchovou úpravou. Smartphone se dodává v barvách Infinite Blue a Infinite Black, váží velmi příjemných 176 gramů a díky tloušťce 8,1 mm se pohodlně drží v ruce.

Novinka realme 8 Pro má zkrátka všechny předpoklady oslovit mladé uživatele se zálibou ve fotografování a konzumaci audiovizuálního obsahu, kteří si zároveň potrpí na prvotřídní design a nechtějí kvůli nejnovějším technologiím sahat příliš hluboko do kapsy. Telefon je na českém trhu k dostání za 7999 Kč, během akce trvající od dnešní premiéry do 20. dubna jej ale mohou zákazníci mít o pětistovku levněji.

Herní parametry prověří 8. dubna od 20 hodin youtubeři MenT a Porty, kteří se na telefonu realme 8 Pro střetnou v oblíbené hře Minecraft. Součástí večera bude i soutěž pro diváky živého streamu.

Sluchátka, hodinky a realme 8

Značka dnes představila také sluchátka Buds Air 2, chytré hodinky realme Watch S Pro a telefon realme 8, který se chlubí 5000mAh baterií s 30W nabíjením. Díky němu doplníte 50 % baterie již za 26 minut. Fotoaparát má rozlišení 64 megapixelů a zvládá fotografie noční oblohy, režim Tilt-shift i kreativní portrétní filtry. V základní variantě (4+64 GB) stojí 5499 korun a ve variantě 6+128 GB vyjde na 5999 korun. I na realme 8 ale platí až do 20. dubna slevová akce.

5.4.2021

Huawei slaví úspěchy v počítačovém odvětví: díky portfoliu MateBook Series dodávky meziročně vzrostly o 716 %

Minulý rok se ukázal jako milník pro PC sektor, který je opět na vzestupu. Dokonalým odrazem tohoto trendu je společnost Huawei, která dosáhla meziročního růstu objemu dodávek PC o 715,69 %. Pozoruhodný nárůst společnosti je výsledkem pěti let vývoje v oblasti PC, který umožnil Huawei vytvořit průkopnickou řadu MateBook. Zájmu spotřebitelů také odpovídá uznání globálních médií a osm ocenění získaných v loňském roce. Dosavadní úspěchy dokazují, že investice společnosti Huawei do kategorie počítačů je již úspěšná, což je příslib budoucnosti.

S pandemií v zádech a zažitém home-office se dostaly tradiční počítače opět do hledáčku zákazníků. Podle průzkumu společnosti Canalys poroste globální trh s PC v roce 2021 o 8 %, přičemž klíčovou hnací silou tohoto růstu zůstanou notebooky.

Důkazem tohoto trendu je také vývoj Huawei a jeho řady MateBook. Společnost v současné době slaví páté výročí na globálním trhu s PC a díky integraci mobilních technologií přináší bezproblémový zážitek napříč zařízeními.

Průkopník technologií v PC průmyslu

Posledních pět let bylo pro společnost Huawei výjimečně úspěšných, co se týče vývoje špičkové řady MateBook Series. Během této doby společnost hnala odvětví vpřed za pomoci klíčových inovací, které stanovily nové průmyslové standardy. Mezi tato průkopnická řešení patří první lehký notebook Huawei, FullView Display, OneHop a Multi-Screen Collaboration. Všechny byly vyvinuty v reakci na reálné potřeby uživatelů, kteří stále více používají svá zařízení pro práci a učení z domova.

„Posledních pět let bylo naplněno velkými i malými úspěchy a četnými výzvami, které nás vedly k hledání ještě lepších řešení pro všechny scénáře,“ říká Vojtěch Doležal, produktový manažer Huawei v oblasti PC, MBB a Audio pro Českou republiku. „Rovněž se nám povedlo mazat hranice mezi smartphony a počítači, protože poskytujeme řešení, která jsou dokonale přizpůsobena potřebám uživatelů a často i překračují jejich očekávání. Páté výročí obchodní přítomnosti společnosti Huawei v PC průmyslu je pro nás výjimečným okamžikem. Na jedné straně jsme hrdí na pozoruhodné zvýšení podílu na trhu. Na straně druhé se díváme optimisticky do budoucnosti a s řadou MateBook máme další velké plány.“

V České republice se společnosti Huawei od momentu uvedení na trh do konce kalendářního roku 2020 podařilo prodat přes 3 000 notebooků, a to v různých cenových segmentech od cca 15 000,- Kč až do 50 000,- Kč (DMOC včetně DPH). Trend prodejů na přelomu třetího a čtvrtého čtvrtletí naznačoval, že společnost dosahovala až na 3 % tržního podílu v celkovém retail/etail kanálu, pro některé konkrétní modely to v jejich dílčích segmentech byly ale i dvouciferné hodnoty podílu na trhu (zejména MateBook D 14). Ambice Huawei jsou tedy do budoucna ještě vyšší.

Zážitky na dosah ruky

Pokud vezmeme v úvahu propojenost zařízení Huawei, hranice mezi smartphony, počítači a tablety takřka zmizela. Společnost se snaží rozšiřovat funkce pro řešení různých uživatelských scénářů a nadále se zaměřuje na výkon a inovace displeje. Z hlediska ekosystému si Huawei klade za cíl zlepšit zážitek uživatelů na PC a současně nabízet rozmanitý ekosystém integrující operační systém Windows s mobilním prostředím.

31.3.2021

Dýchejte lépe! Tipy na správné dýchání i při spánku se smartwatch od Huawei

Profesionální sport je „bojištěm“, kde každý hledá nové metody ke zvýšení výkonu, například přes zlepšení dýchacích vzorců. Věděli jste ale, že vědomé dýchání může mít mnoho výhod i v každodenním životě? Pomáhá třeba zvyšovat energii, snižovat hladinu stresu, optimalizovat kvalitu spánku, zlepšovat soustředění, urychlovat zotavování nebo navyšovat fyzický výkon.

Existuje spousta různých technik a cvičení, ale nejdůležitější je pochopit základní principy. S profesionálními tipy Martina Petruse, proslulého trenéra dechových cvičení a meditace, a dosáhněte svých cílů i s podporou Huawei Watch Family.

Kyslík

Kyslík je jednou z nejdůležitějších složek celé výměny plynu. Vzduch, který dýcháte, se skládá ze 78,09 % z dusíku, z 20,95 % z kyslíku, z 0,93 % z argonu, z 0,04 % z oxidu uhličitého a malého množství dalších plynů.

„Naše tělo potřebuje kyslík, aby mohlo vykonávat všechny nezbytné funkce. Množství kyslíku v krvi lze snadno měřit pulzním oxymetrem nebo nositelným zařízením. Normální hodnota u zdravého člověka měřená ve výšce 0 m. n. m. bude mezi 95 a 100 %,“ vysvětluje Martin Petrus, známý kouč dýchání a meditace.

K určení celkové úrovně kondice používají sportovci hodnotu VO2Max. Ta ukazuje množství celkového kyslíku absorbovaného během jedné minuty při maximální námaze. Vyšší skóre nejen dává představu o úrovni vytrvalosti, ale může také predikovat dlouhověkosti. Sportovci obvykle používají ke zvýšení VO2Max aerobní trénink, ale lze ho dosáhnout také pomocí některých technik zadržování dechu.

Je možné si testovat VO2Max doma? Chytré hodinky ze série Huawei Watch Series změří váš VO2Max a po spárování s telefonem zobrazí detaily v přehledném grafu. VO2max je obecně považován za nejlepší indikátor kardiorespirační zdatnosti. Čím vyšší je vaše VO2max, tím více kyslíku může vaše tělo využít – a tím lepší bude vaše aerobní kondice.

Oxid uhličitý

I když je oxid uhličitý mnohdy považovaný za dýchací „odpad“, není to tak úplně pravda. CO2 totiž reguluje naši rychlost dýchání. Za rychlejší dýchání nemůže nedostatek kyslíku, nýbrž právě hromadění oxidu uhličitého.

„Aby se kyslík oddělil od krve a přesunul se do buněk, potřebujeme určité množství CO2. Proto je dosažení určitých úrovní oxidu uhličitého důležité pro fungování našeho těla. A nejen to – pokud dokážeme zvýšit toleranci vůči CO2, můžeme také zlepšit náš fyzický výkon,“ přibližuje Martin Petrus.

Jak si vybudovat toleranci vůči CO2? Například jednoduchým cvičením:

Krok 1: Nejprve změřte čas, po který jste schopni zadržet dech, a ten vydělte dvěmi. Takže pokud zadržíte dech po 2 minuty, váš tréninkový údaj bude 1 minuta.

Krok 2: Následně pro zotavení dýchejte normálně 1 minutu a 10 sekund. Druhé kolo vydržte nedýchat 1 minutu a a pak 1 minutu znovu normálně dýchejte.

Krok 3: S každým dalším kolem zkracujte dobu zotavení o 10 sekund. Po 7 kolech se tak dostanete na desetisekundový čas na zotavení.

Takové cvičení může skutečně zlepšit vaši toleranci vůči CO2. Jakmile se změní vaše maximální doba zadržení dechu, budete podle toho muset přizpůsobit i čas tréninku.

Zlepšete si nosnou kapacitu kyslíku

Tělo má přirozenou schopnost přizpůsobit se vnějším podmínkám. Existuje spousta mechanismů chránících mozek a srdce před selháním. Když vědomě zadržujeme dech, tělo se to pokusí kompenzovat zvýšením počtu červených krvinek a zvýšením schopnosti přenášet kyslík.

„Trénování zadržování dechu může být skvělou alternativou k tradičním výškovým táborům, protože je mnohem levnější a časově nenáročné. Opakovaným snižováním hladiny SpO2 (okysličenosti krve) pomocí zadržování dechu nutíme naše tělo k žádoucí adaptaci. Během několika týdnů tréninku můžeme dosáhnout velmi dobrých výsledků, někdy dokonce srovnatelných s běžným výškovým tréninkem,“ potvrzuje Petrus.

Přidání hypoxických cvičení do vašeho tréninku zvýší jeho celkovou intenzitu, takže možná budete muset upravit další aktivity. Techniku „zadržení výdechu“ lze provést mnoha cviky s tělesnou hmotností, jako jsou dřepy, výpady, vysoká kolena, sklapovačky nebo kliky. Kdykoli děláte opakovaný pohyb, můžete přidat zadržování dechu a tím zvýšit intenzitu. Jedním z nejjednodušších řešení je učinit tak při chůzi nebo běhání.

A když už mluvíme o účinných měřeních, hodinky Huawei Watch Series jsou pro takové případy tím nejlepším pomocníkem. S podporou aplikace Huawei Health vám poskytnou detailní hodnoty včetně VO2Max, stejně jako tepové frekvence nebo SpO2. A pokud si chcete odpočinout a zlepšit náladu v práci nebo doma, vyzkoušejte dostupná dechová cvičení:

Na domovské obrazovce stiskněte tlačítko Nahoru, táhněte prstem, dokud nenajdete Dechová cvičení, a ta zvolte.

Nastavte dobu tréninku a rytmus dýchání.

Noste hodinky a paži držte v klidu. Klepněte na ikonu Start na obrazovce a podle pokynů na obrazovce se nadechujte a vydechujte.

Po dokončení cvičení si můžete na obrazovce hodinek prohlédnout výsledky tréninku a změnu srdeční frekvence.

Zotavení

Trénink je důležitý, ale stejně tak nesmíme zapomenout ani na správnou regeneraci, protože právě v této fázi dochází k opravdovému růstu. Čas na odpočinek je také nezbytný k tomu, abychom předešli úrazům. Po dokončení našeho tréninku proto můžeme zahájit jednoduché cvičení, které nám pomůže při downregulaci.

„Najděte si klidné místo, kde si můžete pohodlně lehnout na záda. Zdvižení nohou opřením o zeď bude mít další výhodu v přesunu více krve do životně důležitých orgánů. Zavřete oči, dýchejte nosem a zaměřte se na oblast břicha; sledujte, jak se hýbe s nádechem a uvolňuje s výdechem. Začněte dýchat v ustáleném rytmu: vdechujte po dobu 4 sekund a vydechujte po dobu 4 sekund. Jakmile si na tento rytmus zvyknete, můžete dech zpomalit na 6 sekund, 8 sekund nebo i déle,“ doporučuje odborník Martin Petrus.

Trénink dechu může být také velmi důležitý během úrazu. Pokud nejsme schopni se hýbat, můžeme stále používat dechová cvičení, která dodávají tělu určitý stimul. Takže když se vrátíme k plnému tréninku, nepotřebujeme tolik času na dohánění formy.

Dobře se vyspat

Spánek je jednou z nejdůležitějších fází regenerace. Špičkoví sportovci a týmy investují spoustu peněz do vytvoření dokonalého prostředí pro odpočinek. Trik spočívá ve zlepšení kvality spánku, nikoliv nutně v délce času stráveného v posteli. Náš spánek nám také může hodně napovědět o tom, jak jsme odpočatí. Nízké skóre spánku je jasnou známkou toho, že bychom měli při tréninku ubrat nebo si dát odpočinkový den.

„Jakmile už jste v posteli, můžete zavřít oči a dýchat nosem. Zaměřte se na rytmické, brániční dýchání se stejnou kadencí. Začněte nádechem po dobu 4 sekund a stejně dlouhým výdechem. Jakmile si na tempo zvyknete a nebude pro vás namáhavým, můžete přidat zadržení dechu: 4 s nádech, 4 s zadržení, 4 s výdech a 4 s zadržení. Vydržte to několik minut, nebo tak dlouho, než budete usínat,“ radí Petrus.

Jak se dobře vyspat? Například s podporou HUAWEI TruSeen™ 4.0, vysoce kvalitního monitoringu spánku, který je vybaven užitečnými nástroji pro systematické zlepšování kvality spánku. S aktivovaným HUAWEI TruSeen™ 4.0 dokážou vaše inteligentní hodinky sladit údaje o vaší srdeční frekvenci a dýchání s vaším spánkem a rozpoznat fáze spánku (včetně probuzení, REM, lehkého spánku a hlubokého spánku) s vysokou přesností.

Spolehlivost nasbíraných dat zajišťuje, že spánek je přesně analyzovaný, navíc s individuálními návrhy na zlepšení kvality spánku, které vycházejí z vědeckých poznatků. Všechny tyto informace se synchronizují s aplikací Huawei Health (Huawei Zdraví) a zpracovávají se pro budoucí využití.

Aplikace Huawei Health i měření SpO2 jsou k dispozici na všech hodinkách Huawei Watch, které lze rychle a snadno spárovat s jakýmkoli chytrým telefonem se systémem iOS nebo Android. Výhod hodinek Huawei si můžete pohodlně užívat bez ohledu na to, jakou značku smartphonu používáte.

19.3.2021

Památné příběhy v interaktivním digitálním magazínu. První číslo I AM Automobilist vypráví o legendě Elišce Junkové

Český projekt Automobilist prorazil se svými uměleckými plakáty a unikátními obrazy již do 80 zemí a stal se oficiálním partnerem mnoha významných značek ve světě motorsportu. Kreativní tým kolem manažera Pavla Turka si však dal za cíl vyprávět příběhy provoněné benzinem ještě širšímu publiku, a přichází proto s digitálním magazínem I AM Automobilist. Tématem prvního čísla je mimo jiné vzpomínka na českou závodnickou legendu Elišku Junkovou.

I AM Automobilist má formu mobilní aplikace a je dostupný pro uživatele iOS i Androidu. Představuje novou platformu pro vyprávění fascinujících příběhů, které Automobilist již několik let zachycuje na svých uměleckých dílech.

Digitální magazín stejně jako limitované umělecké plakáty a obrazy, tzv. fine art prints, díky špičkové technologii zpřítomňuje historické okamžiky ze světa motorsportu, navíc ale přidává i poutavý interaktivní a video materiál. „Jedná se o obrazově pestrý magazín zbavený pout vytištěného papíru. Je to magazín, který jsme vybavili turbem,” říká kreativní ředitel Automobilist Jan Rambousek, jenž měl vývoj aplikace na starosti.

„V Automobilist vyprávíme příběhy provoněné benzínem za pomoci špičkové počítačové technologie, 3D modelování a náročných kompozic. Naše díla znají nejen fanoušci po celém světě, ale i piloti těch největších závodních stájích. Digitální magazín, který by naši schopnost oživovat klíčové okamžiky historie motorsportu nakombinoval s nejmodernějšími komunikačními nástroji, byl proto přirozeným krokem,” dodává Pavel Turek, CEO Automobilist. I AM Automobilist, jak již název napovídá, bude vycházet v anglickém jazyce.

Číslo věnované Elišce Junkové

Společnost naplánovala úvodní vydání magazínu I AM Automobilist na první polovinu března a reaguje i na nedávný Mezinárodní den žen. Číslo je věnované jedné z nejvýznamnějších světových automobilových závodnic Elišce Junkové. Vytrvalostní závod Targa Florio v roce 1928, kde slavná Češka skončila v silné mužské konkurenci pátá a vstoupila mezi legendy, zachycuje také jeden z dnes již klasických fine art printů Automobilist.

Českou stopu nese i další téma prvního vydání digitálního magazínu I AM Automobilist. Vypráví legendu o tom, jak se ze závodní stáje Mercedes staly proslulé „Silver Arrows“, na čemž má zásadní podíl rodák z Nového Jičína a bývalý manažer Mercedesu Alfred Neubauer. Čtenáři se rovněž mohou těšit na postřehy trojnásobného mistra světa Sira Jackie Stewarta, jenž je jedním z ambasadorů Automobilist.

Aplikaci I AM Automobilist pro mobilní telefony i tablety lze zdarma stáhnout zde:

18.3.2021

AppGallery se rozšiřuje o populární hru, Asistent HUAWEI nově nabízí aplikaci eSports

Trh s aplikacemi Huawei AppGallery pokračuje v rozšiřování své nabídky o další oblíbené služby. Uživatele zde nyní najdou známou hru Homescapes z dílny vývojářů Playrix, fanoušci eSports zase ocení aplikaci SofaScore, která nabízí výsledky z čím dál populárnějšího odvětví přes funkci Asistent HUAWEI.

Hra Homescapes, ve které je úkolem přestavět rodinný dům řešením zajímavých hádanek, navíc nabízí exkluzivní dárky na oslavu svého uvedení do AppGallery. Noví hráči mohou využít exkluzivní dárkové balíčky v hodnotě 5,49 EUR, za které získají ve hře spoustu výhod. Podobně mohou stávající hráči Huawei očekávat také řadu akcí s kupóny a dárky v hodnotě až 10 EUR.

Kromě uživatelů AppGallery budou mít hráči Homescapes, včetně těch bez zařízení Huawei, šanci získat od 10. do 18. března extra 35% slevu na startovní a výukové balíčky.

„Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím našeho partnerství s AppGallery nabídnout oblíbenou hru Homescapes více hráčům po celém světě. Po našem úspěšném spuštění Gardenscapes jsme nadšeni, že získáme odezvu od hráčů Huawei. Těšíme se na zpětnou vazbu a jejich postřehy,“ říká Maxim Kirilenko, hlavní ředitel pro rozvoj podnikání ve společnosti Playrix.

Nedávno spuštěná hra Gardenscapes byla první ze série Playrix Scapes, která debutovala na AppGallery loni v prosinci, a po celém světě si ji stáhlo více než 3 miliony uživatelů, kteří si interaktivní logickou hru oblíbili. S její popularitou a pozitivní zpětnou vazbou se očekává, že Homescapes podpoří tento trend.

Výsledky eSports nově přes Asistenta HUAWEI

Počet nadšenců do eSports v Evropě se do roku 2023 odhaduje o 8,2 % na 113 milionů uživatelů. I proto společnost Huawei exkluzivně spolupracuje s vývojářem výsledkových aplikací SofaScore, aby integrovala svou novou disciplínu eSports do funkce Asistent HUAWEI. Trh eSports v Evropě rychle roste a odhaduje se, že celosvětové tržby v příštích třech letech dosáhnou 1,1 miliardy dolarů, přičemž celosvětové publikum vzroste na 495 milionů diváků.

SofaScore, který je také součástí AppGallery, se specializuje na detailní sportovní data a analýzy poskytované v reálném čase ze sportovních událostí z celého světa. Je k dispozici ve více než 30 jazycích včetně češtiny a pokrývá více než 20 kategorií, které sleduje celkem 20 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Nová funkce eSports poskytne uživatelům smartphonů Huawei všechny informace, které potřebují, aby drželi krok s nejnovějšími informacemi ze tří hlavních soutěží:

  •  CS: GO (Counter-Strike: Global Offensive)
  •  Dota 2 (Defense of the Ancients 2)
  •  LoL (League of Legends)

Díky integraci s nástrojem Huawei Assistant mohou uživatelé přejet prstem doleva, aby získali přístup k záložce SofaScore Esports, společně s mnoha dalšími chytrými kartami, které nabízí upozornění na základě individuálních potřeb uživatelů – od zpráv a počasí až po informace z akciového trhu. Uživatelé mohou vybrat konkrétní eSports zápasy, týmy nebo ligy, která je zajímají, a funkce AI Tips v Asistentu HUAWEI zajistí, že výsledky a upozornění dostane uživatel v reálném čase.

16.3.2021

AppGallery přináší ještě bezpečnější svět aplikací

AppGallery, oficiální platforma pro distribuci aplikací od Huawei, ušla za krátkou dobu poměrně dlouhou cestu. Od globálního uvedení na smartphonech Huawei v dubnu 2018 vyšplhal počet měsíčních aktivních uživatelů na 530 milionů. Nyní je AppGallery jedním ze tří nejlepších obchodů s aplikacemi na světě.

Bezpečné používání aplikací

Jak popisuje sama společnosti Huawei, v rámci AppGallery vybudovala „systém zabezpečení a ochrany celého cyklu“. Ten kombinuje ověření skutečného jména vývojáře, čtyřfázový kontrolní proces, ochranu stahování a instalaci a mechanismus prevence pro bezpečný provoz aplikace.

V okamžiku, kdy vývojáři integrují své aplikace do AppGallery, vyžaduje platforma pro ověření skutečné jméno vývojáře a kontrolní informace o totožnosti včetně registrační licence. To znamená, že pokud některá aplikace zafunguje nesprávně, lze rychle dohledat jejího vývojáře.

Aplikace poté prochází čtyřnásobným procesem ochrany, který zahrnuje detekci škodlivého chování, skenování zranitelnosti zabezpečení a kontrolu narušení soukromí. Během závěrečné kontroly otestuje specializovaný tým zabezpečení AppGallery tím, že aplikaci vyzkouší na skutečných zařízeních a v reálných scénářích. Tyto testy pokrývají všechna zařízení Huawei i různé operační systémy, aby byla zajištěna kompatibilita aplikací.

Jakmile si uživatel stáhne aplikaci do svého zařízení, odstartuje další fázi zabezpečovacího procesu. Nejprve se k přenosu dat do/z aplikace použijí šifrované kanály a dojde ke kontrole integrity a podpisu, aby se zabránilo neoprávněné manipulaci a zajištění legitimity aplikace. Společnost Huawei rovněž spouští skenování detekce hrozeb založené na umělé inteligenci v aplikacích AppGallery, aby zabránila malwaru v přístupu k zařízením uživatelů. Vše probíhá v reálném čase a zabírá nejen na již známé hrozby, ale také na nové varianty existujících virů.

Stažením aplikace ochrana samozřejmě nekončí. Díky AppGallery, která je nyní k dispozici ve 170 zemích, Huawei zajišťuje spuštění všech aplikací na platformě izolovaně. Znamená to, že k nim nelze získat přístup jinými aplikacemi, což uchovává data uživatelů v bezpečí.

Biometrie odpovídající věku

AppGallery obsahuje systém vyhodnocování věku, který blokuje obsah nevhodný pro daný věk dle uživatelského nastavení. Uživatelé si tak mohou být jisti bezpečným prostředím pro své děti.

Všechny výchozí aplikace Huawei plně vyhovují požadavkům na ochranu soukromí, navíc se lze spolehnout na plnou viditelnost a kontrolu nad uživatelskými oprávněními. Takže když uživatel zařízení požádá o AppLock, je třeba provést ověření totožnosti a toho, že je skutečně vlastníkem zařízení; uživatelům je navíc k dispozici soukromý prostor pro šifrování obrázků, zvuku, videa a souborů. Pomocí aplikace Password Vault lze zajistit, aby zařízení automaticky vyplňovalo předem uložené uživatelské jméno a heslo. Citlivá data uživatelů, včetně biometrických údajů, otisků prstů a rozpoznávání ID obličeje, jsou bezpečně uložena na úrovni jádra v operačním systému zařízení.

A co data?

Otázka dat je důležitá pro každého. I proto mají uživatelé všech zařízení Huawei plnou kontrolu nad svými osobními údaji, které se navíc nikdy nezpracovávají mimo zařízení. Pokud jde o nezbytná data zákazníků, jejich sběr je v případě Huawei omezen na minimum a slouží k vylepšení personalizace a uživatelského přínosu. To zahrnuje například jméno účtu, datum narození, zemi či region, kde se uživatel nachází, jazykové nastavení zařízení a IP adresu. Když uživatel prochází AppGallery, jeho předvolby se standardně uloží, stejně jako podrobnosti o nainstalovaných aplikacích, účasti v akcích, jejich hodnocení nebo úspěchy v herních aplikacích. Úplný výčet je k dispozici v prohlášení o ochraně osobních údajů AppGallery.

Do AppGallery mohou uživatelé vstupovat po přihlášení, ale i v režimu návštěvníka, takže pro přístup do obchodu není nutně potřeba vytvářet účet. Pokud se uživatel přihlásí, může být identifikován pomocí pseudonymu, který rovněž slouží k lepšímu přizpůsobení účtu. Je třeba zdůraznit, že ID účet Huawei v EU/EHP je jedinou službou ID účtu na trhu Android, která získala evropský certifikát EuroPriSe. Údaje o uživatelích v EU/EHP jsou zpravidla zpracovávány lokálně.

24.2.2021

Připojte se na WordCamp Praha 2021 – největší online konferenci v ČR a na Slovensku (nejen) o WordPressu

WordCamp Praha je největší konferencí o WordPressu v České republice a tentokrát i na Slovensku. Letošní 8. ročník se bude konat 27. února 2021 pod taktovkou hlavního organizátora Jana Štětiny. Tentokrát se celá komunita sejde online. Udržení tradice je pro nás důležité, zdraví účastníků ještě více.

Pokud se zajímáte o webové stránky, marketing, tvorbu obsahu nebo řízení webových projektů, pak by vám neměl ujít únorový WordCamp Praha 2021. Co víc, tento víkend nabitý WordPressem je ideální akcí pro zahájení vaší konferenční sezóny v roce 2021.

Atraktivní program po celý den

Letos pro vás máme připravenu jednu linii online přednášek se třemi bloky, které pokrývají tematicky všechny aktuální potřeby wordpressového světa. Z programu vybíráme:

  • V marketingovém bloku vystoupí Petra Dolejšová (přebornice v digitálním právu), Jan Tichý (mistr webové analytiky a krotitel nových Google Analytics) a Honza Bartoš (tvůrce Facebook reklam, které vydělávají).
  • V bloku pro uživatele se mohou účastníci těšit např. na Marka Čevelíčka (přeborníka v UX).
  • V bloku pro vývojáře vystoupí mimo jiné i Vláďa Smitka (expert na výkon a bezpečnost webů).

Celý program včetně časování příspěvků najdete na této stránce: Program konference WordCamp Praha 2021.

Networking

I na online konferenci samozřejmě nemůže chybět networking. Díky platformě Hopin, kterou jsme se pro tento ročník rozhodli využít, si všichni připojení vychutnají zážitek, který se blíží konferenci v reálném světě. Připraveny budou místnosti pro networking, virtuální stánky partnerů a místnosti pro workshopy.

Konferenci můžete také finančně podpořit. Pomůžete nám tak zajistit lepší virtuální studio, sestříhání materiálů a propagaci akce. Pokud se chcete stát hrdým sponzorem WordCampu, ozvěte se nám.

Další informace a registrace

Rozhovory s řečníky, program a další informace najdete na oficiálním webu konference prague.wordcamp.org/2021. Zaregistrujte se na webu konference anebo přímo na platformě Hopin, na které poběží poslední únorovou sobotu streamy. Těšíme se na vás v sobotu 27. února 2021 v 10:00.

21.2.2021

Spustili jsme zcela nový web Fonetech.cz 2.0. Co je nového?

Během loňského roku jsme spustili nový webový magazín Fonetech.cz. Zaměřuje se na obsah z oblasti mobilních technologií. Najdete u nás recenze mobilů, návody, rozhovory se známými osobnostmi, jako například s šéfem českého Huawei, dále také videa a pochopitelně nejdůležitější novinky a různé zajímavosti.

Protože si svých čtenářů vážíme, přešli jsme v uplynulých hodinách na nový, svěží a modernější design. Úplně nové je logo, úplně nový je celý design stránek i animace. Velkou vychytávkou je tmavý režim, do kterého si můžete web přepnout manuálně nebo nechat na systémovém nastavení. A celá řada vylepšení je tzv. pod kapotou, která jsou běžnému čtenáři skryta, jsou však velmi důležitá.

Co je nového?

  • Nový Fonetech.cz má nové gradientní logo, novou grafiku a animace
  • Web je samozřejmě responzivní, novinkou je populární tmavý režim, který šetří baterii telefonů
  • Výrazně jsme zapracovali na rychlosti načítání článků

 

19.2.2021

Zákaz látkových roušek: České respirátory z nanomateriálů chrání lépe než FFP2 i čínské KN95

Česká republika zavedla povinnost nošení respirátorů s ochranou alespoň na úrovni FFP2. Ačkoliv kvůli spolupráci s Čínou vláda nejvíce propaguje méně kvalitní čínské produkty, konečně dala zapravdu i českým výrobcům nanomateriálů. České nano respirátory podle laboratorních testů chrání lépe a produkty z nich vyrobené lze je používat i několik týdnů.

České nano produkty s certifikátem ke stažení

Respirátory lépe těsní a nabízí pohodlnější ochranu. Nano respirátory jsou v České republice hojně vyráběny a lokální výrobci patří ke světové špičce. Výrobci dokázali zvýšit výrobní kapacity natolik, aby pokryli poptávku trhu a současně vyvážet do zahraničí. Ačkoliv česká vláda o české produkty nejeví zájem, mezi lidmi je kvůli skvělým laboratorním výsledkům zájem velký.

Ochranné pomůcky z nanovláken mohou mít podobu nano respirátorů, nano roušek či třeba nano šátků. Výrobci se rozhodli zareagovat na zmatenou komunikaci vlády a zákazníkům budou nabízet certifikáty ke stažení, aby mohli v případě kontroly prokázat splnění podmínek. Vláda totiž schválení nano produktů příliš nekomunikuje, což Asociace nanotechnologického průmyslu opakovaně kritizuje.

Nanovlákna a látky z nanomateriálů mají v česku dlouholetou tradici a naši výrobci patří k světové špičce. Jak se nanovlákna vyrábí?

Ministerstvo zdravotnictví začátkem roku 2021 konečně uznalo, že nano roušky a nano respirátory nabízí dostatečnou ochranu, i když politici o této možnosti často nemluví. Kvalitou filtrace částic předčí čínské respirátory KN95 respirátory i zmíněnou dvojici roušek nošenou zároveň. Látkové roušky budou na veřejnosti zakázané

Od konce února už nebude možné na veřejná místa s vysokou kumulací lidí nosit doma ušité látkové roušky. Platit to bude pro veřejnou dopravu, nemocnice, obchody apod. V pátek 19. února to oznámil ministr Blatný.

Od začátku týdne bude na zmíněných místech platit povinnost nošení FFP2 respirátorů, nebo nanorespirátorů a roušek. Možná je i zmíněná nepohodlná varianta v podobě nošení dvojice roušek zároveň, kterou mnozí odborníci kritizují.

2.2.2021

Nejlepší filmy a seriály: Na co se dívat?

Jaké jsou nejlepší filmy, na které se podívat? Množství filmů a seriálů je pro běžného člověka tak obrovské, že se v něm jen stěží může vyznat. Vždyť jen počet komiksových snímků od Marvelu je tak velký, že se v něm perfektně vyznají pouze odborníci.

Právě proto vznikl filmový magazín Napohled.cz. Autoři se zde snaží formou stručných recenzí a žebříčků doporučit divákům všech skupin, na co se podívat, případně poradit, pokud jako divák zrovna nevíte, na co máte náladu a nechce se vám riskovat ztráta dvou hodin života úplným nesmyslem.

Recenze filmů a tipy na novinky

V poslední době máme všichni trochu méně možností, jak kvalitně trávit svůj volný čas. Jedním z mála, co nám zůstalo, jsou právě filmy a seriály. Do kina si sice zajít dost dobře nemůžeme, ale počet kvalitních pořadů na internetových televizích a dalších platformách neustále roste. Za zmínku rozhodně stojí i řada starších snímků, na které jste dřív možná neměli čas.

Od věci rozhodně není ani připomenutí si filmů, které jste už dřív viděli. Lidský mozek má totiž neuvěřitelně skvělou schopnost zapomínat. Tak proč si večer znovu po 20 letech nepustit Oscarem oceněný krimi snímek Sedm, nebo se nezasmát u komedie Bláznivá střela? Na Napohled.cz nechybí ani tipy na nejnovější pořady a filmy. Milovníci počítačových her ocení např. tip na nejlepší filmové adaptace PC her. Každý týden navíc přibude nová dávka zajímavých filmových a seriálových tipů.

Na jaký film se podívat?

Pokud jste se, podobně jako my, nedostali v roce 2020 pořádně do kina, pak zcela jistě existuje hned několik snímků, které unikly vaší pozornosti.

Dokonce i v roce 2021, již dnes poznamenaným celosvětovou pandemií, se chystá několik opravdových megafilmů. A tak si i o novém Bondovi, Batmanovi, Black Widow, Top Gunu, nebo Mortal Kombatu budete již brzy moct přečíst právě na stránkách filmového magazínu Napohled.cz.

21.1.2021

TOP 3: Herní klávesnice

Pohltilo vás hraní PC her? Pak je nejvyšší čas investovat do kvalitní herní klávesnice – právě ta vám umožní posunout vaše herní schopnosti na další úroveň. Co vše by ale měla umět a jak ji vybrat?

Pohltilo vás hraní PC her? Pak je nejvyšší čas investovat do kvalitní herní klávesnice – právě ta vám umožní posunout vaše herní schopnosti na další úroveň. Co vše by ale měla umět a jak ji vybrat? 

Proč investovat do herní klávesnice

Jakmile vyzkoušíte kvalitní mechanickou klávesnici, k té membránové se už nevrátíte – přesvědčí vás o tom rychlejší odezva, skvělý zvuk a bytelné provedení, které přežije až 80 milionů stisknutí. Herní klávesnice vám navíc nabízí řadu užitečných funkcí a vychytávek – anti-ghosting systém, n-key rollover, programovatelná a multimediální tlačítka nebo efektní podsvícení.

Mechanická vs. membránová klávesnice

Mezi hráči jsou tradičně nejoblíbenější mechanické klávesnice, které mají rychlou odezvu a jsou bytelnější. Oproti klasické membránové klávesnici si navíc mnohem lépe poradí s takzvaným ghostingem neboli stisknutím několika kláves naráz, a to díky anti-ghosting systému, který doplňuje funkce n-key rollover umožňující snímat každou klávesu individuálně.

Klávesy

Herní klávesnice se vyznačují přídavnými klávesami, kterým lze přiřadit nejrůznější funkce, a multimediálními klávesami, které vám zjednoduší nejen hraní her, ale například i běžnou kancelářskou práci.

Herní podsvícení

Třešničkou na dortu je u herních klávesnic efektní podsvícení. Hráči si pochvalují lepší orientaci na klávesnici, a to především za šera nebo v noci. Zároveň oceňují, pokud mají možnost barvu podsvícení měnit, nastavit jeho intenzitu nebo ho zcela vypnout.

A jak vypadá žebříček nejlépe hodnocených herních klávesnic dle recenzentů?

Yenkee Katana YKB 3500

Herní mechanická klávesnice Yenkee vyniká ultralehkou konstrukcí díky povrchu z broušeného hliníku. Na první pohled zaujme duhovým podsvícením se 14 nastavitelnými efekty, které vám zpříjemní noční herní maraton. Nechybí multimediální klávesy, možnost uzamčení klávesy Windows, díky čemuž se nestane, že byste hru omylem ukončili, a funkce n-key rollover.

Hodnocení na Heurece: 91 %

Niceboy ORYX K300X

Kompaktní klávesnice Niceboy vám na stole nezabere příliš místa, jelikož jí chybí numerická část, kterou při hraní her beztak nevyužijete. Tu pravou herní klávesnici z ní dělají kvalitní mechanické spínače, anti-ghosting pro 26 nejpoužívanějších kláves a multimediální klávesy. Za zmínku stojí také povedené RGB podsvícení s možností výběru ze 7 dynamických efektů.

Hodnocení na Heurece: 92 %

Niceboy ORYX K600

Na samý vrchol našeho žebříčku to dotáhla herní klávesnice Niceboy vybavená mechanickými spínači a anti-ghosting systémem pro všechny klávesy. Kromě toho vám nabízí možnost naprogramovat si jednotlivé klávesy přes počítačový software ORYX K600 a uzamknout tlačítko Windows pro zabránění nechtěnému otevření nabídky Start. Samozřejmostí je RGB podsvícení – můžete si vybrat z několika přednastavených herních režimů nebo si zvolit vlastní styl.

Hodnocení na Heurece: 94 %

Pokud máte doma herní notebook, výběr herní klávesnice řešit zřejmě nemusíte. Pro ostatní, kteří však výběr herní klávesnice řeší, bude tento žebříček určitě užitečný. Další recenze na klávesnice případně najdete na webu Heureka.cz.

16.11.2020

Vánoční tipy na dárky pro celou rodinu

Ne vždy je jednoduché vybrat vhodné vánoční dárky. Nemusíte ale věšet hlavu, protože my vám s výběrem pomůžeme. Nabídneme vám technologické vychytávky, kterými zajisté uděláte každému z rodiny upřímnou radost.

Na výšku i na šířku. Přizpůsobí se

Máte obsah na výšku, který byste chtěli sdílet na televizor, ale vadí vám široké postranní pruhy a malý obraz? Unikátní QLED televizor The Sero od Samsungu vám pomůže tento problém vyřešit. Jedná se o televizor s obrazovkou, která se umí otočit o 90° a vy tak můžete sledovat vertikální video, skrolovat na sociálních sítích nebo si jen prohlížet fotografie vyfocené na výšku bez jakéhokoliv omezení. Váš mobilní telefon s televizorem spárujete jednoduše pouhým poklepnutím na rám TV. Televizor je vybaven vestavěným stojánkem a můžete jej umístit kamkoliv do prostoru. Kromě vizuálního zážitku vám zajistí i prvotřídní zvukový zážitek. Díky svým 60W 4.1ch reproduktorům se budete cítit jako byste byli uprostřed dění.

Doporučená cena: 39 990 Kč

 

Moderní chytré hodinky na vaše zápěstí

Hodinky klasického vzhledu, které jsou navíc chytré. Co víc si přát? Samsung Galaxy Watch3 jsou nyní tenčí a lehčí. Dokáží měřit kvalitu spánku, tepovou frekvenci či odhadnout hladinu Sp02. Na vašem zápěstí tak budete mít veškeré informace o vašem těle. Kromě toho z nich můžete mimo jiné volat, číst i odepisovat na zprávy či si prohlédnout vaší denní agendu v kalendáři.

Doporučená cena: 12 490 Kč

 

Jedinečnost se snoubí s flexibilitou

Telefon Samsung Galaxy Z Fold2 5G je naprosto unikátní zařízení. Je vybaven nejmodernějšími technologiemi, aby poskytl nejlepší uživatelský zážitek. Když je složený, tak se jedná o telefon s úhlopříčkou 6,2“. Když ale potřebujete větší displej na práci, sledování filmů nebo hraní moderních her, tak stačí telefon rozložit a rázem máte tablet s displejem o velikosti 7,6“. Funkce App Contunuity zajistí, že se po rozložení všechny aplikace, které jste používali na vnějším displeji, okamžitě otevřou na tom vnitřním. Díky režimu Flex můžete mít telefon rozložený v různých úhlech a vy tak při sledování mediálního obsahu nebo videohovorech můžete mít zcela volné ruce. Galaxy Z Fold2 5G je vybaven špičkovým procesorem, který podporuje i připojení na 5G sítě.

Doporučená cena: 54 990 Kč

Čerstvá zelenina kdykoliv se vám zamane

Moderní chladnička série RB7300T od Samsungu udrží suroviny déle čerstvé, chutné a na skus stejné jako když jste je koupili. Navíc díky True No Frost se navždy zbavíte námraz. Chladnička dokáže každou přihrádku chladit rovnoměrně a pomocí funkce Humidity Fresh nastavíte v zásuvce požadovanou vlhkost.

Doporučená cena: 17 990 Kč

Více informací o konkrétním zboží lze nalézt na www.samsung.cz.

12.8.2020

Konec spekulacím: zařízení od Samsungu odebírají všechny sběrné dvory v Česku a nikdy tomu nemělo být jinak

Vysloužilé televizory a monitory značky Samsung můžete nadále vozit tam, kam jste byli zvyklí. Jejich ekologickou likvidaci zajistí společnost REMA Systém.

Po dvoutýdenní nejistotě, kdy některé sběrné dvory na základě nepřesných informací ze strany společnosti ASEKOL přestaly dočasně přijímat stará elektrozařízení značky Samsung, se situace vrací do normálu a lidé mohou vysloužilé televizory a monitory od Samsungu nadále odevzdávat tam, kde byli dosud zvyklí. Vyplývá to z dohody, kterou spolu prostřednictvím ministerstva životního prostředí uzavřely kolektivní systémy zpětného odběru elektrozařízení. Společnost ASEKOL oznámila ukončení svozů zařízení Samsung ze sběrných dvorů od začátku srpna letošního roku. A to i přes to, že až do konce roku 2019, kdy byla smluvním partnerem Samsungu, za každý prodaný výrobek dovezeným Samsungem do ČR obdržela od Samsungu, resp. spotřebitelů, zaplaceno. Společnost REMA Systém, s níž Samsung uzavřel smlouvu o ekologické likvidaci starých elektrozařízení s platností od začátku letošního roku, se zavázala ze všech míst, kde společnost ASEKOL odmítne svoz Samsung produktů, tento svoz zabezpečit, a to dokonce i bez podepsané smlouvy o sběrném místě. 

ASEKOL odebíral staré televizory a monitory značky Samsung ze sběrných dvorů až do konce letošního července. Poté oznámil, že od 1. srpna s touto praxí skončí. Někteří provozovatelé sběrných dvorů si tuto informaci vysvětlili tak, že zařízení od Samsungu nesmí od občanů přijímat a zakázali je na sběrné dvory dovážet. Skutečnost ale byla taková, že sběrné dvory mají vybírat od občanů veškerý elektroodpad. Spotřebitelé si za ekologicky šetrnou likvidaci televizoru nebo monitor platí již při jeho koupi – součástí ceny zařízení je totiž tzv. recyklační poplatek, který putuje ke konkrétnímu kolektivnímu systému zpětného odběru elektrozařízení a ten je odpovědný za odběr zařízení a jejich ekologicky šetrnou likvidaci. Samsung zdůraznil, že se o danou oblast aktivně zajímá, jeho zástupce se zúčastnil jednání na Ministerstvu životního prostředí a vždy si své zákonné povinnosti prostřednictvím kolektivního systému plnil, plní a bude plnit a všechny recyklační poplatky řádně hradí (do konce roku 2019 společnosti ASEKOL, od ledna 2020 společnosti REMA Systém).

Žádný sběrný dvůr by neměl odmítat spotřebiče značky Samsung

Aktuální dohoda posvěcená ministerstvem životního prostředí umožňuje těmto sběrným dvorům využívat služeb společnosti REMA Systém i přes to, že s ní dosud nemají uzavřenou smlouvu. Stačí, když si dopředu domluví svoz těchto zařízení na bezplatné informační lince Chytré recyklace 800 976 679.

Pro koncové uživatele se tedy nic nemění, nadále mohou odvážet vysloužilá elektrozařízení značky Samsung tam, kam byli dosud zvyklí: odebírat by je měly všechny sběrné dvory v České republice. Jejich následný odvoz k dalšímu zpracování je vyloženě věcí dohody provozovatele sběrného dvoru a smluvního partnera Samsungu, společnosti REMA Systém. V případě nejasností nebo pro bližší informace jakým způsobem a kde odevzdat k recyklaci dosloužilý spotřebič značky Samsung se spotřebitelé mohou obrátit rovněž na infolinku Chytré recyklace 800 976 679. Kromě odevzdání do sběrného dvora totiž existuje mnoho dalších možností jak ekologicky zlikvidovat elektroodpad.

Prohlášení Ministerstva životního prostředí k záležitosti zpětného odběru elektrozařízení značky Samsung naleznete zde: https://bit.ly/MZP-prohlaseni.

2.7.2020

Investiční společnost Carlyle Group kapitálově vstupuje do softwarové společnosti Memsource

Globální investiční společnost Carlyle Group oznámila, že od stávajících akcionářů odkoupila majoritní podíl ve společnosti Memsource, která vyvíjí cloudový překladatelský software.

Memsource bude díky investici schopen urychlit svůj růst na všech klíčových trzích

Londýn, Velká Británie a Praha, Česká republika: 2. července 2020 – Globální investiční společnost Carlyle Group (NASDAQ: CG) dnes oznámila, že od stávajících akcionářů odkoupila majoritní podíl ve společnosti Memsource, která vyvíjí cloudový překladatelský software. Management společnosti, včetně jejího zakladatele a CEO Davida Čaňka, bude nadále Memsource řídit a rovněž zůstává mezi akcionáři firmy. Finanční detaily transakce nebyly zveřejněny.

Společnost Memsource, založená v roce 2010 v Praze, je jedním z předních světových poskytovatelů cloudových překladatelských řešení, která pomáhá globálním společnostem automatizovat lokalizaci korporátního obsahu. Software od společnosti Memsource, který zahrnuje patentovanou technologii na bázi umělé inteligence, využívá rostoucí portfolio zákazníků z řad globálních společností, překladatelských agentur, jednotlivých překladatelů a předních univerzit po celém světě. Software poskytovaný společností Memsource využívají i největší hráči na trhu, jako například společnosti Uber, Zendesk, Supercell nebo Vistaprint.

Kapitál pro transakci poskytl investiční fond Carlyle Europe Technology Partners IV (CETP IV), jenž je zaměřený na růstové investice do telekomunikací, médií a technologií v Evropě a USA. Díky investici a partnerství se skupinou Carlyle Group bude Memsource moci zrychlit svůj růst na všech klíčových trzích, včetně Severní Ameriky a Asie.

David Čaněk, zakladatel a CEO společnosti Memsource, uvedl: „Možnost spolupracovat s týmem společnosti Carlyle je pro nás obrovským úspěchem. Cílem Memsource nadále zůstává optimalizace překladů a lokalizace firemního obsahu a díky partnerství s Carlyle budeme schopni výrazně urychlit tempo vývoje a monetizace našeho produktu. Naším cílem je stát v čele technologických inovací, které v současné době v překladatelském odvětví probíhají.“

Fernando Chueca, výkonný ředitel fondu Carlyle Europe Technology Partners, řekl: „Velmi se těšíme na spolupráci s Davidem Čaňkem a jeho týmem při dalším rozvoji společnosti Memsource. Ve své relativně krátké historii se Memsource etabloval jako jeden z předních poskytovatelů softwaru pro lokalizaci firemního obsahu, který jedinečným způsobem využívá potenciál strojového překladu a celkové automatizace, jež v tomto odvětví probíhá.“

 


O skupině Carlyle

Carlyle Group (NASDAQ: CG) je globální investiční společnost, která působí zejména ve čtyřech základních oblastech: soukromý kapitál společností, nemovitosti, globální tržní strategie a investiční řešení. Společnost Carlyle spravovala k 31. březnu 2020 aktiva v hodnotě 217 mld. USD. Její strategií je investovat a vytvářet hodnoty ve prospěch svých investorů, portfoliových společností a komunit, ve kterých operuje a do nichž investuje. Skupina Carlyle má více než 1775 zaměstnanců ve 32 městech na šesti kontinentech. Více na www.carlyle.com. Sledujte The Carlyle Group na Twitteru: @OneCarlyle.

O společnosti Memsource

Memsource pomáhá globálním společnostem automatizovat překlady firemního obsahu. V roce 2019 byl Memsource společností CSA Research Memsource oceněn jako nejefektivnější systém pro řízení lokalizace. V současné době lze v Memsource překládat do 500 jazyků, z více než 50 typů souborů a využívat integraci s více než 30 poskytovateli strojového překladu. Díky Memsource získávají zákazníci kvalitnější překlady a současně jim patentované technologie využívající umělou inteligenci umožňují snižovat náklady na překladatelské služby. Memsource má kanceláře v Evropě, USA a Japonsku a poskytuje své služby tisícům zákazníků z celého světa, včetně předních globálních značek jako Uber, Zendesk, Supercell nebo Vistaprint. Více na www.memsource.com. Sledujte Memsource na Twitteru: @Memsource.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.