Novinky

16.2.2018

Průzkum: Co jsme ochotni obětovat za smartphone?

Huawei si nechala zpracovat další rozsáhlý průzkum zaměřený na užívání smartphonů, jejich roli v našem životě a v osobních vztazích. Co všechno bychom byli ochotni obětovat, abychom mohli používat svůj telefon?

V současné době jsme stále více odkázání na svůj chytrý mobilní telefon, který je pro velkou část z nás „prodlouženou rukou“ a takřka nenahraditelným pomocníkem. V souvislosti s tím jsme ve prospěch svého smartphonu ochotni obětovat čím dál více. Čeho všeho jsme ochotni se vzdát, abychom si mohli ponechat svůj smartphone? Průzkum, který si nechala zpracovat společnost Huawei, nám na řadu otázek odpověděl.

Ze zkoumaných věcí by se nejvíce Čechů, konkrétně 70 %, na jeden měsíc vzdalo pro svůj smartphone sladkostí. V rámci průměru všech dvanácti sledovaných zemí by sladké oželilo 68 % uživatelů. Alkohol by na půl roku omezilo 69 % Čechů, a dokonce 76 % všech dotazovaných uživatelů z regionu. Za celý region se jedná o položku, kterou by za smartphone obětovalo největší procento dotazovaných. Se sledováním televize by ve prospěch svého telefonu přestalo 64 % Čechů a až 71 % Evropanů.

Nejméně Čechů by podle průzkumu obětovalo společenský život (setkávání se s přáteli), když za svůj smartphone by své přátele vyměnil jen každý pátý (20 %), co se regionálního průměru týče jedná se o 26 %. Dále by se Češi ve prospěch smartphonu neradi vzdali sexu, který by šest měsíců oželilo jen 24 % z nich, stejně je na tom evropský průměr. Počítače by se vzdalo 43 % Čechů a 53 % Evropanů. Šest měsíců bez randění a rok bez dovolené by za smartphone vyměnilo 44 % Čechů (40 % respektive 36 % Evropanů). Vůbec nejméně lidí, kteří mají děti do 12 let, bylo ochotno se vzdát hraní s nimi, a to 3 % Čechů a 10 % Evropanů.

Průzkum zpracovaný pro Huawei společností Ipsos probíhal mezi respondenty v 12 krajinách střední a východní Evropy, kromě České republiky v Dánsku, Rakousku, Polsku, Maďarsku, Slovensku, Chorvatsku, Srbsku, Rumunsku, Bulharsku, Řecku, Turecku.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 3

Asus spouští prodej třetí iterace herní myši Gladius

Asus odstartoval prodej už třetí iterace populární herní myši Gladius, kterou výrobce pojmenoval Galidus II Origin. 

"Pod kapotou" má tento herní hlodavec optický snímač PixArt nabízející nastavení rozlišení až 12 000 DPI společně s dvěma druhy kvalitních spínačů Omron. Konkrétně se zde dočkáme spínačů Omron D2FC-F-K a Omron D2F-01F. Spínače mají různý odpor při klikání a můžeme si je vyměnit. Celkově na myši najdeme pět tlačítek.

 

Kromě základních tlačítek a širokého pogumovaného rolovacího tlačítka najdeme na boku zařízení dvě tlačítka pod palec a tlačítko výběru režimu rozlišení. Pro připojení myši mohou posloužit dva odnímatelné kabely. Gumový metrový kabel, nebo 2metrový textilně opletený kabel. S myší dostaneme také sáček pro přenášení a samolepku RoG.

 

Jak už bývá u herních periferií zvykem, dočkáme se také RGB nasvícení, které lze nastavovat dle vlastních preferencí pomocí nástroje Asus Aura Sync. Podsvícené je rolovací kolečko, spodní část myši a logo RoG na hřbetu myši. Hmotnost Gladius II Origin dosahuje na 110 gramů bez kabelu a rozměry činí 126 × 67 × 45 mm. 

 

Myš je už nyní k dostání u vybraných prodejců za cenu 99 dolarů. U nás je již také v prodeji v některých e-shopech za cenu okolo 2 800 Kč. 

Zdroj: techPowerUp

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 2

Procesory Intel Ice Lake-U budou mít iGPU se 48 výpočetními jednotkami

Příští generace procesorů Intel známá pod kódovým označením Ice Lake má v sobě integrovat podstatně výkonnější grafický čip, než generace současná.

Hovoří o tom alespoň databáze SiSoftware Sandra. Z údajů této benchmark databáze, která zahrnuje údajné parametry prototypu čipu Ice Lake, je patrné pouze to, že součástí procesoru bude iGPU Intel UHD Graphics 11. generace. Ta bude nástupcem současné generace 9.5 implementované do procesorů Coffee Lake a Kaby Lake.

 

Nadcházející iGPU by mělo nabídnout 48 výpočetních jednotek nabízejících až 384 shader jednotek, což je dvojnásobek oproti současné generaci UHD 620. Sandra zároveň popisuje, že budoucí iGPU bude mít 768kB vyhrazenou cache a bude schopno sdílet/využívat až 6 GB ze systémové paměti. Referenční takt iGPU by měl dosahovat na 600 MHz, což je opět dvojnásobek oproti současné generaci. Boost frekvenci ale zatím neznáme.

 

Čipy Icy Lake by měly být postaveny na novém 10nm+ výrobním procesu, díky čemuž si bude procesor moci dovolit výrazně lepší iGPU. 

Zdroj:  1, 2

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 4

HTC Viveport přichází s novými benefity

Jediný program předplatného s VR zážitky na světě nabídne uživatelům nově i exkluzivní slevy, omezené nabídky i tituly zdarma. Nová cena 209 Kč zajistí až 22% nárůst zisků pro vývojáře.

HTC dnes oznámilo, že obchod s virtuálními zážitky Viveport nabídne členům programu předplatného další benefity. Kromě možnosti hrát libovolných pět titulů z katalogu, které mohou každý měsíc obměnit, získají i exkluzivní slevy na nákup v obchodě a další zvýhodnění ve formě bezplatných her.

V programu předplatného je dnes více než 375 titulů včetně her Arcade Saga a Island 359, která hráče zavede do světa plného dinosaurů. Na své si přijdou i kreativní uživatelé pro které je připraveno dnes již ikonické malování v prostoru Google Tilt Brush nebo CAD modelář MakeVR.

Předplatitelé získají každý měsíc přístup k exkluzivním nabídkám a slevám. K zahájení tohoto programu bude v prvním měsíci všem předplatitelům zaslána hra zdarma.

„Uživatelé i vývojáři si program předplatného v obchodě Viveport oblíbili,“ řekl Steiber. „Katalog VR zážitků v tomto programu nyní čítá přes 375 titulů, což představuje 600% nárůst ve srovnání s nabídkou, se kterou program startoval. Jsme rádi, že díky nové ceně můžeme nabídnout benefity i vývojářům, kteří mohou nyní očekávat až o 22 % vyšší zisk z titulu zařazeného v nabídce předplatného a také prostor pro marketing ve formě slev a exkluzivních nabídek.“

Předplatné ve službě Viveport s novými benefity bude možné získat od 22. března za cenu 259 Kč měsíčně, což umožní až 22% nárůst zisků pro vývojáře. Stávající cena 209 Kč měsíčně se až do konce roku 2018 nezmění pro stávající uživatele ani pro ty, kteří vstoupí do programu předplatného před čtvrtkem 22. března.

Zdroj

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0
15.2.2018

Americká verze Samsungu Galaxy S9+ s 6 GB RAM?

Už jen deset dnů musíme čekat na oficiální odhalení Galaxy S9(+), ale přesto se na webu objevují stále nové úniky informací. Obě varianty prošly už testem Geekbench 4, nyní tu máme další benchmark, tentokrát populární AnTuTu.

V Evropě Samsung prodává tradičně varianty s vlastním procesorem Exynos, smartphony s čipem Qualcomm pak míří do USA a některé další trhy. Právě model Galaxy S9+ s čipem amerického výrobce byl nyní otestován v benchmarku AnTuTu. Na tom by nebylo nic zajímavého, kdyby ovšem Snapdragonu 845 nebylo nápomocno 6 GB operační paměti. Ve starším testu Geekbench s procesorem Exynos 9810 byl telefon vybaven pouze 4 GB RAM.

Vyvstává tak otázka, zda větší porce operační paměti nebude vyhrazena pouze pro varianty se Snapdragonem. Pakliže by se to potvrdilo, nejednoho českého zákazníka by to zcela jistě zarmoutilo, protože model s čipem Qualcomm se k nám oficiálně nedostane.

Zdroj

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 1

Devil May Cry HD Collection v prvním traileru

Už v polovině března se dostane do obchodů očekávaný Devil May Cry HD Collection, který obsahuje díly Devil May Cry, Devil May Cry 2 a Devil May Cry 3: Dante’s Awakening Special Edition. Vývojáři kolekci nyní připomínají vůbec prvním trailerem.

Devil May Cry HD Collection vyjde 13. března pro PC, Xbox One a PS4 a prodávat se bude za 30 dolarů v digitální i fyzické podobě. Všechny tři díly poběží při 60 snímcích za sekundu. Pokud jste však čekáte nějaká zásadní vylepšení v grafice, máme pro vás špatnou zprávu.

Capcom již dříve uvedl, abychom se 4K nepočítali, čímž zchladil naděje nejednoho příznivce Devil May Cry. Firma se nijak netají tím, že jde jen o rychlý port pro současné konzole, které má hry zpřístupnit hráčům, kteří je ještě nehráli.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 2

Samsung představuje aplikaci SeeColors pro televizory QLED

Aplikace SeeColors pomáhá lidem, kteří trpí barvoslepostí, stanovit míru poruchy jejich barevného vidění. Šetrně přizpůsobí nastavení barev na obrazovce tak, aby si diváci s poruchou barevného vidění mohli naplno užít ty správné barvy.

Po celém světě trpí poruchou barevného vidění téměř 300 milionů lidí, což je asi 8 % mužů a až 1 % žen, jak uvádějí výsledky reprezentativního šetření provedeného v Evropě a Severní Americe. Většina lidí však o své poruše a jejím dopadu na kvalitu života neví.

Uživatelé mohou prostřednictvím aplikace SeeColors na televizoru zjistit, jakým typem poruchy barevného vidění trpí a do jaké míry, a na základě výsledků diagnózy obrazovku svého televizoru QLED přenastavit.

Samsung vsadil v případě SeeColors na takzvaný Colorlite test, který k diagnostice míry barvosleposti využívá koncepci barevných filtrů a matematické modelování. Aplikace je zdarma ke stažení z úložiště aplikací pro chytré televizory. Uživatelé ji však mohou také stáhnout prostřednictvím Google Play a Galaxy App Store do svých chytrých telefonů Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+, S7, S7 edge a S8. Jakmile připojí svůj chytrý telefon Galaxy ke QLED TV, televizor na základě stanovené diagnózy uživatele automaticky upraví nastavení barev.

Stahujte: SeeColors pro Android

Aplikace SeeColors byla vytvořena ve spolupráci s maďarskou společností Colorlite, která využívá certifikované technologie podložené 20 lety vědeckého výzkumu čoček, které lidem pomáhají řešit problémy s barvoslepostí.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Přidejte si do knihovny zdarma Dead Space

Milovníci hororovek by měli zbystřit. Vydavatelství EA na Originu právě zdarma rozdává kultovní Dead Space. Ke stažení je hra v rámci akce On the House (na účet podniku).

Nabídka je časově omezená, pokud však titul v předem vymezeném termínu uložíte (ani tentokrát ho EA přesně nespecifikovalo), zůstává navždy součástí vaší knihovny.

Dead Space je akční survival horor. Hlavní role ve hře připadla inženýrovi Isaacovi Clarkovi, který rozhodně není žádný superhrdina nebo zachránce vesmíru, nýbrž normální člověk, který se ocitl ve špatnou chvíli na špatném místě. V chladné temnotě vesmíru se skrývá děsivé zlo a na vás je, abyste se mu postavili.

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5 komentářů: 0

Asus přichází s kompaktní grafikou GeForce GTX 1060 6 GB Phoenix

Společnost Asus rozšiřuje svojí nabídku grafických karet o nový model GeForce GTX 1060 6 GB Phoenix. Tato verze kopíruje stejný návrh jako loni vydaný model GTX 1060 3 GB Phoenix, ale s dvojnásobkem pamětí.

Karta vychází s kompaktního PCB dlouhého pouhých 18,3 cm, díky čemuž se vejde i do kompaktnějších skříní. O chlazení komponent se stará jednoduchý kulatý hliníkový chladič, který je ochlazovaný pomocí jednoho 80mm ventilátoru. Karta přichází s referenčními takty Nvidia.

Základní frekvence je tak nastavená na 1506 MHz a GPU boost může dosáhnout na 1708 MHz. Paměti běží efektivně na taktu 8 GHz. Karta dále nabídne 1280 CUDA jader, 80 TMU, 48 ROP a 192bitovou sběrnici 6 GB pamětí GDDR5. O napájení se stará jeden 6pinový PCIe konektor.

Zadní panel je vybavený dvojicí konektorů HDMI 2.0b, jedním DisplayPort 1.4 a jedním dual-link DVI. Cena grafiky zatím není jasná. Kvůli nedostatku grafických karet, jehož příčinou je těžba kryptoměn, ale může být proměnlivá.

Zdroj: techPowerUp

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.6 komentářů: 1

THQ Nordic koupilo vydavatele Kingdom Come: Deliverance

Vydavatele českého titulu Kingdom Come: Deliverance, což je jedna z nejskloňovanějších her posledních týdnů, koupilo herní studio THQ Nordic. Upozornil na to server Lupa.cz, podle kterého má celý obchod cenu 121 milionů eur, tedy více než tři miliardy korun.

V rámci transakce získala firma THQ Nordic německou společnost Koch Media, pod kterou spadá právě Deep Silver, tedy firma stojící za vydáním Kingdom Come: Deliverance.

Deep Silver se stará o digitální distribuci Kingdom Come a výrobu titulu na fyzických nosičích pro PC a PlayStation 4 i Xbox One. Samotnou hru nicméně vytvořilo pražské studio Warhorse, které bylo založeno v roce 2011. Jedním z jeho spolumajitelů je Daniel Vávra, známý videoherní scenárista a designér, mezi jehož nejznámější díla patří titul Mafia: The City of Lost Heaven.

Zdroj

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2 komentářů: 0

AOC začalo prodávat herní monitory G90

Všechny modely nabízejí jak atraktivní ze tří stran bezrámečkový design, tak i sadu technologií pro dobrý herní výkon, jako je FreeSync nebo obnovovací frekvence až 144 Hz. Nové monitory G2590VXQ, G2590PX a G2790PX jsou již dostupné v obchodech.

Série G90 je vybavena TN panelem s Full HD rozlišením (1 920 x 1 080 px), podporou technologie Free Sync, 1ms dobou odezvy a rychlou obnovovací frekvencí (144 Hz pro G2590PX a G2790PX, 75 Hz pak pro model G2590VXQ), které by měla zaručit plynulý zážitek ze hry, bez sekání, trhání nebo duchů.

Podpora technologie FreeSync zvyšuje odevzu pro podporované AMD grafické karty synchronizací snímkové frekvence GPU s obnovovací frekvencí monitoru v určeném pásmu (30 – 75 Hz u G2590VXQ a 30 – 144 Hz u G2590PX a G2790PX). Technologie Low Imput Lag by pak měla ještě více snižovat případné zpožďování obrazu.

G2590PX a G2790PX jsou vybaveny ergonomickými podstavci umožňujícími výškové nastavení, otáčení, náklon i rotaci pomocí pivota. Podstavec je možné nasadit a sejmout z monitoru během několika sekund, bez použití šroubováku. Chybět nemohou ani technologie Flicker-Free (proti únavě očí) a Low Blue Light (proti potenciálně škodlivému modrému světlu). Navíc G2590PX a G2790PX disponují USB 3.0 rozbočovačem.

Kompletní specifikace monitorů včetně doporučených cen najdete níže:

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

AKiTiO prodává adaptér z Thunderboltu 3 na 10Gb síť

 Značka AKiTiO začala prodávat adaptér, který pro rozhraní Thunderbolt 3 zpřístupní 10GB/s síť. Poprvé jej ukázala již na Computexu v minulém roce.

Určen je spíše pro malé kanceláře, ale fungovat vám bude i doma. Bez nové infrastruktury by to ale byla zbytečná koupě. Kromě 10 GB/s podporuje i nižší rychlosti 5G, 2,5G, 1G a 100M. Celý adaptér je malá hliníková krabička, která na jednom konci obsahuje port RJ45 a na druhém Thunderbolt 3. Ale pouze jeden, známého řetězení s tímto adaptérem nedocílíte (teoreticky pokud byste dali robočovač ještě před něj).

Zvláštní napájení nepotřebuje, vystačí si s tím, co poskytuje Thunderbolt. Síťový čip zajišťuje Tehuti Networks/Marvell, dále řadič Thunderboltu od Intelu a řadič USB-C od Texas Instruments. Je kompatibilní s Macem (minimálně MacOS 10.12.5) i počítači s Windows (od verze 7), cena se drží do 280 dolarů.

zdroj: Anandtech

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Nokia 8 získává oficiální Android 8.1 Oreo

Ze společnosti HMD Global by si ostatní výrobci měli vzít příklad. Podnik, který produkujte chytré telefony s logem finské Nokie, totiž právě vydal nejnovější Android 8.1 Oreo pro svůj vrcholný model 8.

Update o velikosti 1 562 megabajtů přináší nejen únorový balíček bezpečnostních záplat, ale také několik nových funkcí. Přepracována byla nabídka nastavení, změn také doznal dialog vypínání telefonu, nová jsou navigační tlačítka spořiče baterií i ukazatel stavu nabití Bluetooth příslušenství.

HMD Global patří na poli softwarových aktualizací k nejaktivnějším výrobcům, což je pro majitele nových Nokií ta nejlepší zpráva. Značka má za sebou v podstatě první rok působení na trhu a jak ukázaly nedávné hospodářské výsledky, může být spokojená. Loni prodala 8,45 milionu kusů chytrých telefonů Nokia.

Zdroj

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0
14.2.2018

Prémiový herní router Nighthawk Pro Gaming XR500 v obchodech

NETGEAR uvádí na český trh nový herní router a multigigabitový přepínač Nighthawk Pro Gaming. Dvojice novinek přináší nejen vysoký výkon a rychlý přenos dat, ale i široké možnosti přizpůsobení a kontroly sítě.

Herní router Nighthawk Pro Gaming

Dvoupásmový herní WiFi router Nighthawk Pro Gaming XR500 nabízí kombinaci hardwarového a softwarového vybavení, která má zajistit rychlé a spolehlivé připojení pro komfortní hraní online her. O špičkový výkon zařízení se stará dvoujádrový procesor, operační paměť 512 MB, WiFi čip AC2600 Wave 2 a technologie MU-MIMO, QoS a Beamforming+.

Funkce Gaming Dashboard a Geo Filter zajišťují široké možnosti správy routeru, včetně monitorování a přizpůsobení sítě. Zatímco personalizovaný nástroj Gaming Dashboard poskytuje hráči potřebná data o odezvě či využití šířky pásma jednotlivými připojenými zařízeními v reálném čase, funkce Geo Filter minimalizuje případné prodlevy vytyčením vzdálenosti od serveru či ostatních hráčů.

Součástí herního routeru Nighthawk Pro Gaming jsou také čtyři gigabitové LAN porty umožňující kabelové připojení libovolného herního zařízení.

Herní přepínač Nighthawk Pro Gaming

Výkonný a futuristicky designovaný herní přepínač Nighthawk Pro Gaming SX10 (GS810EMX) v kovovém provedení je vybaven osmi gigabitovými a dvěma adaptivními 10Gb/multi-gigabitovými porty, které poskytují rychlý a spolehlivý přenos dat v pěti různých rychlostech: 100 Mb/s, 1 Gb/s, 2,5 Gb/s, 5 Gb/s či 10 Gb/s. Tyto dva adaptivní porty lze navíc vzájemně agregovat a dosáhnout tak celkové přenosové rychlosti až 20 Gb/s.

Přepínač je vybaven řadou pokročilých funkcí, jež jsou typické pro přepínače řady NETGEAR Smart Managed Plus Switch, jako např. QoS, Port Trunking, GMP Multicast či zrcadlení portů. Přehlednou a pokročilou správu zajišťuje kombinace intuitivního GUI rozhraní optimalizovaného pro mobilní zařízení a funkce Gaming Dashboard.

Cena a dostupnost

Obě novinky jsou již v prodeji za doporučené koncové ceny 7 299 Kč s DPH (Nighthawk Pro Gaming XR500) a 7 670 Kč s DPH (Nighthawk Pro Gaming SX10).

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 9

Značka Yenkee spouští vlastní online ligu

Již ve čtvrtek 15. února se odehraje první turnaj nové Yenkee Ligy na portále ESL gaming ve hře Clash Royale. V průběhu letošního roku jsou připraveny pro milovníky online her hned dvě sezóny. V té první je dvanáct turnajů, které končí tím posledním 3. května. Pro všechny účastníky je připravena soutěž o kredity, kterými lze následně zakoupit produkty Yenkee.

Hráčů Clash Royale přibývá a Yenkee chce tento fenomén ještě podpořit. Připravila sérii turnajů, které jsou součástí tzv. Yenkee Ligy. Tento čtvrtek se mohou milovníci této hry těšit na první turnaj spojený se soutěží o IT příslušenství.

Čím více účastí, tím lepší cena. Každý hráč Clash Royale sbírá za svoje umístění body, které může vyměnit za libovolné produkty Yenkee. Za zmínku stojí například herní myši Overlord a Resistance se špičkovým senzorem Avago, 4 000 DPI a odolnými mikrospínači Omron.

Yenkee hodlá tento rok vstoupit do světa online gamingu hned s několika projekty. „Chceme navázat na vlnu Bitvy Barev z minulého roku a nadále spolupracovat s YouTube herní komunitou. První vlaštovkou je turnaj v Clash Royale, který se koná již 15.2., a odstartuje tak první sezónu Yenkee Ligy. Její pokračování je naplánováno na podzim, o hře se ještě rozhodneme,“ doplňuje Goran Setler, zástupce značky Yenkee.

Základní informace

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 4
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.