Novinky

16.1.2019

ADATA ohlašuje rekord v přetaktování pamětí XPG SPECTRIX D80 na 5 584 MHz

Výrobce ADATA oznámil nový rekord v overclockingu. Operační paměť XPG SPECTRIX D80 (respektive jeden modul kvůli lepší stabilitě) se povedlo nadšencům přetaktovat až na frekvenci 5 584 MHz. Špičkové rychlosti bylo dosaženo v sestavě s procesorem Intel Core i9-9900K a základní deskou MSI MPG Z390I GAMING EDGE AC.

O chlazení komponent se staral kapalný dusík. „Je to vůbec poprvé, kdy byl překonán rekord v rychlosti RAM na deváté generaci procesoru Intel Core,“ píše výrobce.

Rekordního výsledku se podařilo docílit jen krátce poté, co ADATA na konci loňského roku založila svou laboratoř přetaktování (XOCL). Jedná se o první zařízení tohoto typu na světě, a to i mezi ostatními výrobci DRAM modulů.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Hackeři napadli účty hráčů střílečky Fortnite

Check Point Software zveřejnil informace o zranitelnostech, které mohli hackeři zneužít k útoku na jakéhokoli hráče populární hry Fortnite. Tento battle-royale titul má téměř 80 milionů hráčů po celém světě a je populární na všech herních platformách, včetně Androidu, iOS, PC a konzolí, jako jsou Xbox One a PlayStation 4.

„Pokud by zranitelnost byla zneužita, útočníci by získali plný přístup k uživatelskému účtu, osobním informacím a zároveň by mohli nakupovat virtuální herní měnu pomocí platební karty oběti. Zranitelnost by kyberzločincům také mohla umožnit masivní invazi do soukromí a odposlouchávat kromě chatu ve hře i rozhovory a zvuky přímo ve fyzickém okolí hráče,“ varuje Check Point.

Hráči Fortnite byli už dříve terčem různých podvodů, které se je snažily přimět k přihlášení na falešných webových stránkách a slibovaly odměnu v podobě herní měny V-Buck. Nicméně nově objevené zranitelnosti umožňují hackerům ukrást účet, aniž by hráč musel zadávat své přihlašovací údaje.

Výzkumníci odhalili proces, při němž mohli útočníci potenciálně získat přístup k účtu uživatele prostřednictvím zranitelností objevených v přihlašovacích procesech Fortnite. Tři zranitelnosti objevené ve webové infrastruktuře Epic Games umožňovaly v rámci autentizačního procesu v kombinaci se systémy jednotného přihlášení (Single Sign-On, SSO), jako jsou Facebook, Google a Xbox, ukrást uživatelské přihlašovací údaje a převzít kontrolu and účtem.

Aby se hráč stal obětí tohoto útoku, stačilo jen kliknout na speciálně vytvořený phishingový odkaz, který ovšem přišel z domény Epic Games, takže vše vypadalo legitimně, i když odkaz poslal útočník. Jakmile hráč na odkaz klikl, autentizační token uživatele mohl být zachycen útočníkem, aniž by uživatel musel zadávat přihlašovací údaje. Podle výzkumníků společnosti Check Point potenciální zranitelnosti pochází z chyb ve dvou subdoménách Epic Games, které bylo možné zneužít k přesměrování a zachycení autentizačních tokenů.

„Fortnite je jedna z nejpopulárnějších her, kterou hrají hlavně děti a tyto zranitelnosti mohly umožnit masivní narušení soukromí,“ říká Daniel Šafář, Country Manager CZR regionu ve společnosti Check Point. „Nedávno jsme odhalili zranitelnosti v platformách populárních dronů DJI a znovu se tak ukazuje, jak citlivé jsou z pohledu kyberbezpečnosti cloudové aplikace. Tyto platformy jsou stále častěji terčem hackerů, protože obsahují obrovské množství citlivých dat. Rizika, spojená s podobnými krádežemi účtů, může v podobných případech zmírnit například dvoufaktorová autentizace.“

Check Point o zranitelnostech informoval společnost Epic Games, která chyby opravila. Check Point a Epic Games doporučují všem uživatelům, aby byli ostražití při digitální výměně informací a dodržovali v online světě bezpečné postupy. Uživatelé by také měli opatrně přistupovat k odkazům sdíleným na různých uživatelských fórech a webových stránkách.

Zdroj: Check Point

 

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Huawei získal patent na funkční grafen

Jednou z inovací, kterou představila společnost Huawei koncem minulého roku, se týká patentu na funkční grafen. Nový materiál přináší podstatně lepší možnosti chlazení nejen mobilních zařízení v době, kdy se nároky na jejich výkon neustále zvyšují.

Hardwarové požadavky mobilních aplikací, her či multimediálního obsahu se neustále zvyšují. Zároveň i uživatelé tráví se smartphony stále více času. Přehřívání zařízení se proto stalo jedním z klíčových témat, které v současnosti výrobce zaměstnává. Huawei, který se dlouhodobě věnuje inovacím, nyní přispěchal s oznámením, že získal patent na funkční grafen.

Grafen je tenká vrstva grafitu – uhlíkového nanomateriálu s vysokou tepelnou a elektrickou vodivostí. Má čtyřnásobně lepší tepelnou vodivost, než jakou disponují hliníkové slitiny, a dokonce desetkrát lepší než měď. Výzkum tohoto nanomateriálu byl v roce 2010 oceněný Nobelovou cenou. Stále bylo ale náročné zabezpečit jeho masovou výrobu a využití především z důvodu elektrické vodivosti.

Funkční grafen má oproti obyčejnému grafenu několik výhod. Je nerozpustitelný ve vodě, zvyšuje tepelnou vodivost až o 50 % a snižuje teplotu zatěžovaných vnitřních součástek až o 1 °C. Ještě důležitější je, že v upravené (funkční) formě je dostatečně stabilní, aby byl vyráběný průmyslově. Díky této úpravě si může Huawei, jako první společnost na světě, připsat masovou výrobu grafenu pro průmyslové využití. V říjnu 2018 uvedl Huawei na trh herní smartphone Mate 20 X, jehož komponenty právě tento funkční grafen využívají.

Na vývoji nového řešení se podíleli významné vědecké kapacity. Od roku 2015 spolupracovala společnost Huawei s vedoucími výzkumnými týmy na univerzitách v Manchesteru a Cambridge, stejně jako s vědeckými špičkami v oboru Konstantinem Novoselovem, držitelem Nobelovy ceny za fyziku v roce 2010 nebo profesorem A. C. Ferrarim z University of Cambridge.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

Honor 10 Lite dobře vypadá a má slušnou výbavu

Na český trh zamířil chytrý telefon Honor 10 lite, což je nástupce jednoho z nejprodávanějších smartphonů loňského roku. Stejně jako předchůdce Honor 9 lite, tak i letošní model zaujme na první pohled líbivým třpytivým designem. Největšími přednostmi novinky jsou bezrámečkový displej s „kapkovitým“ vykrojením, kvalitní selfie fotoaparát a nízko postavená cena.

V aktuální módě přerostlých smartphonů je Honor 10 lite příjemně kompaktním mobilem. Protáhlý displej má úhlopříčku 6,21 palce a FHD+ rozlišení, což znamená dostatečnou jemnost 416 bodů na palec. Zobrazovač je typu IPS, to znamená dobré barevné podání a výborné pozorovací úhly. Poměr displeje k tělu je více než 90 procent.

V kapkovitém výřezu displeje se ukrývá 24Mpx fotoaparát s využitím umělé inteligence. Ta rozpozná a dokáže optimalizovat osm scénářů selfie fotografií v reálném čase. A to konkrétně modrou oblohu, květiny, zeleň, pláž, představení na jevišti, noc, interiér a zasněženou krajinu. Přední snímač podporuje 3D rozpoznání tváře a detekuje více než sto bodů na obličeji pro lepší optimalizaci detailů v obličeji a přirozeně rozostří pozadí. Na zadní straně telefonu nechybí slušný duální foťák s využitím AI. Konkrétně výrobce vsadil na kombinaci 13Mpx a 2Mpx snímače. V oblasti videa je maximem Full HD záznam s frekvencí až 60 snímků za sekundu.

O výkon „odlehčené“ desítky se stará procesor Kirin 710 doplněný o 3 GB operační paměti.  Na telefonu si tak bez problémů zahrajete i nejnovější hitovky jako PUBG Mobile, Asphalt 9 a další. Interní paměť přichází ve dvou variantách, a to 32 GB a 64 GB. Paměť lze rozšířit až na 512 GB pomocí microSD karty.

Součástí nadstavby EMUI 9, který je naroubovaná na operačním systému Android 9.0 Pie, je kromě různých vylepšení také funkce GPU Turbo 2.0 pro lepší výkon zařízení během hraní her. Umělou inteligenci využívá telefon také pro zrychlení komunikace, a to především pro zlepšení kvality hovorů nebo pro rychlejší používání internetu v mobilu.

Baterie s kapacitou 3 400 mAh by měla zajistit velmi výdrž telefonu. „Při telefonování vydrží smartphone nabitý až 19 hodin a pohotovostním režimu pak vydrží až 612 hodin,“ chlubí se výrobce.

Honor 10 Lite je na našem trhu k dostání od dnešního dne ve variantách Sapphire Blue, Midnight Black a originální Sky Blue, která zaujme jemným gradientem inspirovaným nebeskými barvami. Cena za 32GB telefonu verzi je 5 390 Kč, model s 64 GB pořídíte za 5 990 Kč.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Systémové požadavky akční hry Far Cry: New Dawn byly odhaleny

Společnost Ubisoft uveřejnila systémové požadavky připravované akční hry Far Cry: New Dawn. Asi nikoho nepřekvapí, že tyto systémové požadavky jsou téměř stejné, jako systémové požadavky Far Cry 5, ze které tato hra vychází. To znamená, že pokud jste rozjeli Far Cry 5, bez problémů rozjedete i tento nový díl. Na co se připravit?

Minimální systémové požadavky (720p, low nastavení): 

 • OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (pouze 64bitová verze)
 • Procesor: Intel Core i5 2400 3.1 GHz or AMD FX 6350 3.9 GHz
 • Paměť: 8 GB RAM
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 670 (2GB) nebo AMD Radeon R9 270X (2GB)
 • HDD: 30 GB

Doporučené systémové požadavky (1080p, high nastavení): 

 • OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (pouze 64bitová verze)
 • Procesor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz nebo AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • Paměť: 8 GB RAM
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 970 (4GB) nebo AMD Radeon R9 290X (4GB)
 • HDD: 30 GB

Systémové požadavky pro 4K (30FPS, high nastavení): 

 • OS: Windows 10 (pouze 64bitová verze)
 • Procesor: Intel Core i7-6700 3.4 GHz nebo AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
 • Paměť: 16 GB RAM
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1070 (8GB) nebo AMD RX Vega 56 (8GB)
 • HDD: 30 GB
 •  

4K (60FPS, ultra nastavení):

 • OS: Windows 10 (pouze 64bitová verze)
 • Procesor: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz nebo AMD Ryzen 7 1700X 3.4 GHz
 • Paměť: 16 GB RAM
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1080 SLI (8GB) nebo AMD RX Vega 56 CFX (8GB)
 • HDD: 30 GB

V době vydání budou podporovány tyto grafické karty od Nvidie: 

 • GeForce GTX600 série: GeForce GTX 670 nebo lepší
 • GeForce GTX700 série: GeForce GTX 760 nebo lepší
 • GeForce GTX900 série: GeForce GTX 950 nebo lepší
 • GeForce GTX10 série: GeForce GTX 1050 nebo lepší

V době vydání budou podporovány tyto grafické karty od AMD: 

 • Radeon 200 série: Radeon R9 270 nebo lepší
 • Radeon 300/Fury X série: Radeon R7 370 nebo lepší
 • Radeon 400 série: Radeon RX 460 nebo lepší
 • Radeon Vega série: všechny Radeon Vega série

Far Cry: New Dawn vyjde 15. února.

Zdroj: 1, 2

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 1

Nové ovladače podporují Adaptive-Sync a RTX 2060

Společnost Nvidia uvolnila Game Ready ovladače podporující monitory označené jako G-SYNC Compatible a nové grafické karty GeForce RTX 2060.

„Nové ovladače jsou k dispozici vždy v den, resp. několik dní před uvedením nových her, a poskytují maximální herní zážitek díky vysokému úsilí vývojářů v Nvidia, kteří pracují do poslední možné chvíle na optimalizaci výkonu a vynikající hratelnosti. Stejně jako všechny vydané Game Ready ovladače, tak i tento splňuje certifikaci WHQL od společnosti Microsoft,“ píše v tiskové zprávě Nvidia.

Nvidia oznámila na veletrhu CES 2019 rozšíření ekosystému G-SYNC o nový standard G-SYNC Compatible. Ve spolupráci s jednotlivými výrobci aktivně testuje jednotlivé modely podporující technologii AdaptiveSync. Ty, které splní určené požadavky na kvalitu zobrazení, získají certifikaci G-SYNC Compatible.

Aktuální situace na trhu s monitory podporující AdaptiveSync může být matoucí a každý z produktů také poskytuje různý zážitek při hraní. Mnoho z monitorů nabízí velmi úzké rozsahy variabilní obnovovací frekvence a špatnou kvalitu zobrazení. Cílem G-SYNC Compatible monitorů je přinést konzistenci napříč segmentem, sjednotit herní zážitek a informovat uživatele o správném výběru základního modelu monitoru.

Nové ovladače GeForce 417.71 stahujte odsud.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Steam měsíčně používá 90 milionů lidí

Společnost Valve se rozhodla zrekapitulovat minulý rok a při té příležitosti uveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak používáme platformu Steam. 

Ze zprávy vyplývá, že platformu digitální distribuce od Valve vloni používalo asi 47 milionů aktivních uživatelů denně a asi 90 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Na začátku roku 2018 se Steamu taktéž podařilo překonat 18,5 milionu současně hrajících hráčů a stanovit tak nový rekord.

Počet uživatelů na Steamu soustavně roste. Malou výjimkou jsou letní měsíce, kdy jak vidíte na obrázku níže, dochází k mírnému poklesu zájmu:

Valve nakonec přidalo informace o podílu prodaných her v jednotlivých regionech v roce 2012 a 2018. Hlavním rozdílem je samozřejmě výrazné zapojení asijských trhů, což ilustruje obrázek níže:

Zdroj: 1, 2

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Cooler Master odhalil svoji první herní myš MM830 zaměřenou na MMO hry

Cooler Master je výrobcem herních periferií už pěknou řádku let (dříve pod značkou CM Storm), nicméně herní myš určenou hráčům MMO her doposud nepředstavil. To ale změnil letošní CES. 

Na veletrhu spotřební elektroniky se totiž Cooler Master pochlubil modelem MM830, který se soustředí právě na tuto klientelu. Jedná se o druhý model nové produktové řady M800, který doplní podložku MP860. Vybavený je čtyřzónovým RGB podsvícením a především přesným optickým snímačem Pixart 3360 nabízejícím rozlišení nastavitelné až na 24000 DPI.

 

Myš o hmotnosti 162 gramů se dále pochlubí odolnými PBT plochami na spodku snižující opotřebení a kvalitními spínači hlavních tlačítek Omron s životností až 20 milionů kliknutí. Hlavní zajímavostí, která z myši činí ideálního partnera pro MMO tituly, je ale programovatelný D-Pad ukrytý za plochou pro palec nahrazující čtyři funkční tlačítka (ukázka ve videu) společně s OLED displejem s rozlišením 96 × 64 pixelů, který může zobrazovat grafiku, nastavení DPI, sledování APM (actions per minute) a další funkce. 

MM830 má být k dostání v nejbližší době za cenu 79,99 euro, tedy zhruba za 2 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Rapoo nabídne nový levný kompaktní set bezdrátové myši a klávesnice s výdrží baterií až 12 měsíců

Značka Rapoo se už poměrně dlouho dobu profiluje jako výrobce kvalitních, ale cenově dostupných periferií, které si rozhodně zaslouží pozornost, stejně jako její nový produkt označený číslovkou 8000.

Jedná se o set klávesnice a myši, který je zajímavý hned ze tří hledisek. V první řadě by mohl zákazníky oslovit svojí výdrží na baterie. Výrobce totiž hovoří o výdrži na baterie až 12 měsíců a to pro obě periferie. Dalším zajímavým prvkem klávesnice, ale i myši je životnost tlačítek, kdy jsou spínače kláves dimenzovány na 5 milionů úhozů a životnost hlavních tlačítek myši by měla dosahovat až na 10 milionů kliků. Třetím bonusem je odolnost proti vniknutí kapaliny. 

 

Rozložení klávesnice je voleno s důrazem na mobilitu, tedy s šipkami v jednom řádku, nízkým enter a krátkým backspace.  Klávesy mají 1,5mm výšku štisku a nechybí ani řada kláves s multimediálními prvky. Pro správnou polohu rukou nechybí stavitelné nohy. U parametrů myši stojí za zmínku snímač s rozlišením 1000 DPI. Myš bohužel postrádá boční tlačítka. Obě periferie využívají pro připojení 2,4GHz technologii s dosahem 10 metrů a 360stupňovým pokrytím.

Opomenout bychom neměli ani vzhled setu, který je jednoduchý, ale žajímavý. Navíc budeme mít na výběr z vícera barevných kombinací, z nichž si vyberou dámy i pánové. Výrobce na obě periferie poskytne 3letou omezenou záruku. Cenovka setu se v Indických e-shopech pohybuje okolo 1200 rupií, což je v přepočtu částka pod hranicí 400 Kč. Kdy a zda bude vůbec set k dostání také u nás, zatím není jasné. 

Zdroj: 1, 2

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0
15.1.2019

Asus předvedl cenově dostupnější Wi-Fi router s podporou standardu 802.11ax

Asus kromě jiných zajímavých novinek představil v rámci veletrhu CES také nový špičkový Wi-Fi směrovač RT-AX58U, který je zajímavý nejen tím, že nabídne podporu nadcházejícího standardu 802.11ax, ale potěšit by měl i přijatelnější cenovkou.

Jedná se o jeden z prvních 2x2 dvoupásmových routerů, který slibuje podporu 802.11ax, zvýšenou šířku pásma 160 Mhz a přenosové rychlosti až 3000 Mb/s. V 2,4Ghz pásmu je totiž schopný nabídnout přenosové rychlosti až 574 Mb/s, zatímco v 5GHz dosáhne až na 2,402 Mb/s. Rychlost dále zajišťuje také podpora multi-user MIMO, která umožní paralelní přenos dat mezi několika kompatibilními zařízeními.

RT-AX58U bude možné využít také v rámci bezdrátových systémů AiMesh, s nímž je kompatibilní. O zabezpečení by se měl starat soubor komplexního zabezpečení sítě AiProtection využívající databázi hrozeb z internetu společnosti Trend Micro.  Ale vraťme se k výbavě routeru z hlediska vysílání. Nejvhodnější výběr kanálu v rámci dostupných bezdrátových sítí by měla zajišťovat technologie OFDMA.

Router je vybavený čtyřmi vysílacími anténami s RP-SMA konektory, čipsetem Intel WAV654, jedním 1Gb WAN portem a čtyřmi Gb LAN porty společně se dvěma konektory USB 3.0. Podporovány jsou samozřejmě i starší standardy 802.11a/ac/b/g/n a IPv4 i IPv6.  

Jediné, co zatím neznáme, je cena zařízení. Ta by však měla být přijatelnější než například u modelu RT-AX88U, jenž byl představen loni a jehož cenovka se na našem trhu pohybuje nad hranicí 10 000 Kč.

Zdroj: 1, 2

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 1

SAZKAmobil vylepšuje odměny za dobití, zlevňuje data i volání do zahraničí

Virtuální operátor SAZKAmobil oslaví v únoru 5 let své existence. Pro své zákazníky si tak mimo jiné připravil levnější data i volání do zahraničí. Od 18. února budou všichni zákazníci SAZKAmobilu volat do zemí EU jen za 2,50 Kč za minutu. SMS bude stát jen 1,50 Kč.

Řadu novinek si SAZKAmobil přichystal také u stávajících produktů. Od 1. února není potřeba pro získání Odměny za dobití být členem SAZKA Klubu nebo být registrovaný na herním portálu sazka.cz. Od 18. února vylepšuje Odměnu Levné volání a SMS a snižuje ceny za volání a SMS v rámci této Odměny pouze na 1 Kč. Odměnu je možné si vybrat za každé dobití alespoň 300 Kč. Ostatní Odměny za dobití, včetně populární 1 GB zdarma, zůstávají v platnosti.

„Protože slyšíme od svých zákazníků nejen poptávku po levnějším volání, ale i levnějších datech, přidáváme k nabídce 1 GB zdarma nově i nabídku 1 GB jen za 100 Kč. Od 1. února si všichni uživatelé předplacených karet mohou v mobilní aplikaci SAZKAmobilu aktivovat měsíční datový balíček 1 GB jen za 100 Kč,“ řekl Jan Schmiedhammer, ředitel SAZKAmobilu.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0

Intel Core i9-9900K přetaktován na více než 7,5 GHz s LN2

Se špičkovým procesorem Intel Core i9-9900K bylo včera dosaženo nového rekordu při přetaktování s využitím chlazení kapalným dusíkem.

Nový rekord se objevil na webu HWBot. S procesorem, který byl osazený na základní desce SuperMicro C9Z390-PGW, bylo dosaženo konkrétně frekvence 7511,11 MHz, díky čemuž byl překonán předchozí rekord rovných 7500 MHz. Konkrétně bylo této frekvence dosaženo 72× násobičem taktu 104,32 MHz při napětí 1,44 V.

 

Nutno dodat, že se jedná o nejlepší výsledek při chlazení tekutým dusíkem. Ještě vyššího výsledku 7613,2 MHz totiž nedávno dosáhl overclocker der8auer, který procesor chladil kapalným héliem, čímž dosáhl teploty -268 ° C, namísto -196 ° C při stanovení rekordu s LN2. 

 

Zdroj: 1, 2

20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6 komentářů: 6

G.Skill nabídne 32GB kit pamětí Trident-Z s taktem 3466 optimalizovaný pro AMD X399

G.Skill doplňuje svoji sérii operačních pamětí Trident-Z o DDR4 model, který je speciálně optimalizovaný pro platformu AMD X399. 

Konkrétně se jedná o sadu pamětí standardu DDR4 nabízející pracovní frekvenci 3466 MHz skládající se ze čtyř 8GB modulů, tedy s celkovou kapacitou 32 GB. Mezi dalšími parametry pamětí nalezneme třeba časování CL18-22-22-42 a pracovní napětí 1,35 voltů. 

 

Paměti by měly být speciálně navržené (testované) na sestavách platformy AMD X399 a tedy pro spolupráci s vysoce výkonnými procesory Ryzen Threadripper. Pamětem nechybí vysoký chladič s RGB nasvícením typický pro sérii modelů označovaných jako TZRX. 

  

Paměti byly testovány konkrétně na základní desce Asus ROG ZENITH EXTREME ALPHA a s procesorem Threadripper 2950X. Dostupné budou globálně už v tomto čtvrtletí. Cenovku setu bohužel zatím výrobce neuvádí.  Očekávat ale můžeme zhruba 12 000 Kč. 

Zdroj: Hardware.info

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 2
14.1.2019

Antec v rámci CES představil novou odhlučněnou PC skříň P101 Silent

Společnost Antec předvedla v rámci svého stánku na veletrhu CES svoji novou počítačovou skříň pro náročnější uživatele, kteří kladou důraz zejména na nízkou hlučnost své sestavy.

Novinkou do stáje Antec se stal model P101 Silent, který potěší zejména vyváženým poměrem prostoru a ceny, ale jak už název napovídá sází hlavně na maximální odhlučnění vnitřních kompoennt. Jedná se o model, který pojme základní desky až do formátu E-ATX. Jde tedy o skříň midi-tower s rozměry 527 × 232 × 506 mm.

  

Obě bočnice skříně a čelní panel jsou vybavené protihlukovým polstrováním. Za čelem je pak ukryta trojice 120mm ventilátorů s bílými lopatkami, které doplňuje ještě jeden 140mm zadní ventilátor. Kromě solidního prostoru pro chlazení se dočkáme také jedné 5,25" pozice a až osmi 3,5", které lze nahradit také disky 2,5". Nativně můžeme ještě instalovat dva 2,5" disky na zadní části držáku základní desky.

  

Uživatelé mohou do skříně umístit grafické karty s délkou až 450 mm a chladič procesoru s výškou až 180 mm. Limitem pro napájecí zdroje je 290mm délka.  PSU lze instalovat ze zadní části skříně. Nechybí samozřejmě ani prachové filtry a poměrně bohatý I/O panel vybavený dvěma USB 2.0 a dvěma USB 3.0 porty s bílým podsvícením společně se dvěma audio konektory a třístupňovým regulátorem otáček ventilátorů.

To vše získáme za cenu okolo 110 dolarů, což je v přepočtu zhruba 2 450 Kč bez DPH.

Zdroj: techPowerUp

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Co loni Češi nejvíce vyhledávali na službě Mapy.cz?

Ruzyňské letiště je nejzobrazovanějším místem v České republice za uplynulý rok, ukazují data turistické aplikace Mapy.cz. Pozornost lidí si však získaly i vodní plochy, hned na druhém místě se umístilo Máchovo jezero, následované multifunkční turistickou magistrálou Modrá hřebenovka.

„Nejdelší hřebenová trasa České republiky se táhne přes vrcholky hor Libereckým krajem a je již více než sto let turisty velmi vyhledávaná,“ uvedl Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

V první desítce zabodovaly i hrady Houska a Kost. Mezi nejlákavější místa České republiky patří už tradičně i vodní nádrž Lipno nebo Propast Macocha. Každý ze zmíněných cílů lidé vloni zadali do aplikace Mapy.cz přibližně 70 000krát. „O celé dvě příčky si letos polepšilo Letiště Václava Havla, což potvrzuje fakt, že jsou Češi národem aktivních cestovatelů a pravděpodobně se zde také promítá absence linky metra na Ruzyň. Lidé si pak na našich mapách hledají způsob, jak se tam dopravit,“ doplňuje Faifer.

V hlavním městě je podle analýzy dat aplikace Mapy.cz nejatraktivnějším místem také Letiště Václava Havla, které na pozici vítěze vystřídalo pražskou ZOO, jež se propadla až na pátou příčku. Mezi trojici nejvyhledávanějších míst v hlavním městě patří ještě linky metra B a C.

Služba Mapy.cz svým uživatelům umožňuje vyhledat atraktivní místa v jejich okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy.

Zdroj: Mapy.cz TZ

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 1
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.