Novinky

20.4.2019

Ubisoft rozdává hru Assassin‘s Creed Unity zdarma!

Ubisoftu není osud vyhořelé katedrály Notre-Dame lhostejný. V uplynulých dnech firma přispěla půl milionem eur na její obnovu a navíc vyzvala i všechny své příznivce, aby se také ke sbírce připojili. Kromě toho však společnost učinila i další sympatické gesto, když začala zdarma rozdávat PC verzi hry Assassin‘s Creed Unity, ve které právě historická budova Notre-Dame hraje důležitou roli.

Postup pro získání hry nezabere víc než několik minut. Stačí jen, abyste se zaregistrovali na stránkách Ubisoftu a hru si zdarma přidali do knihovny. Poté už navždy zůstane vaše. Assassin's Creed Unity bude zdarma do 25. dubna, tedy do příštího čtvrtka. Nutno také zmínit, že přestože se hra na pulty obchodů dostala už v roce 2014, stále se prodává za zhruba 30 eur (770 Kč). Od Ubisoftu se tedy jedná o sympatické gesto, díky kterému si katedrálu Notre-Dame můžeme virtuálně prohlídnout ve stavu, jak jsme ji ještě donedávna znali.

Zdroj

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2 komentářů: 6

Vodafone vylepšil studentský tarif #jetovtobě

Tarif pro studenty s názvem #jetovtobě nabízí za 499 korun měsíčně bez závazku neomezené volání i SMS a k tomu celkem 12 GB dat v Česku i Evropské unii. Od dubna je navíc součástí tarifu zdarma balíček Social Pass, který běžně stojí 99 korun měsíčně a který nabízí třeba celodenní chatování, aniž by se zákazníkům čerpala data z tarifu. Díky novince mohou zákazníci s tarifem #jetovtobě zdarma používat bez čerpání dat aplikace Facebook, Instagram, Pinterest, Snapchat i Twitter.

„Chceme mladým lidem nabídnout na internetu více svobody a neomezených zážitků. Víme, že zhruba polovina spotřebovaných dat připadá u studentů na sociální sítě, a proto jsme se rozhodli zahrnout do tarifu #jetovtobě i Social Pass,“ vysvětluje David Novák, marketingový ředitel Vodafonu.

Ovšem #jetovtobě není jen název tarifu, jde o dlouhodobý projekt Vodafonu, který pomáhá mladým lidem rozvíjet jejich potenciál a zaměřuje se i na povolání budoucnosti. Mladí dostali možnost vyzkoušet si čtyři potenciální „future jobs“. Díky první příležitosti se mohli naučit pilotovat monitorovací záchranářský dron. Další výzva se týkala módy a že hraní počítačových her je novodobým sportem s pečlivou přípravou, včetně té fyzické, dokazují mladým lidem profesionální hráči týmu eSUBA. Ti společně s Vodafonem vytvořili akademii pro budoucí pro-gamery, tedy elitní hráče. Další nadšenci dostali šanci vyzkoušet si přípravu na kolonizaci vzdálených planet. V roli marsonautů se pod vedením vědce Jana Lukačeviče pokoušejí v simulovaném prostředí Marsu pěstovat zeleninu.

Na cestě k vysněné práci může mladým pomoci i mezinárodní projekt a webová aplikace Future Jobs Finder. Pomocí řady otázek, které se komplexně zaměřují na osobnost, aplikace vyhodnotí, jaké profesní zaměření je pro respondenta nejvhodnější a nakolik v danou chvíli splňuje standardní požadavky pro určitou profesi. Další informace najdete na www.vodafone.cz/jetovtobe.

Zdroj:Vodafone

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

Íránská skupina MuddyWater útočila na běloruské, turecké a ukrajinské organizace

Íránská útočná kyberskupina MuddyWater je aktivní od roku 2017. Jak upozornil výzkumný tým Check Point Research, nedávno se objevila nová kampaň zaměřená na Bělorusko, Turecko a Ukrajinu. Útočníci přitom používají jednoduchý, ale účinný vektor infekce: Spearphishing.

„Útoky obvykle začínají cíleným e-mailem odeslaným organizaci. Dalším krokem je ukradení legitimních dokumentů z infikovaných systémů organizace a poté jejich zneužití a distribuce dalším nic netušícím obětem,“ říká Petr Kadrmas, Security Engineer Eastern Europe ve společnosti Check Point.

Soubory často obsahují loga skutečných společností nebo vládních subjektů, aby vše působilo důvěryhodněji, a připojena je zpráva, která uživatele vyzývá k povolení obsahu. Dobře zpracované škodlivé dokumenty využívají i sociální inženýrství a jsou první fází dlouhého infekčního řetězce, který končí infikováním powershellovým backdoorem POWERSTATS, který je právě spojovaný s touto útočnou skupinou. Tento výkonný backdoor může přijímat příkazy od útočníků, což umožňuje krást soubory z infikovaného systému, spouštět další skripty nebo třeba mazat soubory.

Tyto metody zůstávají od počátku stejné, ale některé mezifáze se mění, aby MuddyWater nebyl odhalen, když bezpečnostní společnosti zjistí předchozí taktiku, techniky a postupy. V tomto posledním útoku poprvé vidíme ve druhé fázi spustitelný soubor, který není napsán v PowerShellu.

Ačkoli se MuddyWater většinou zaměřuje na oblast Blízkého východu, politická příslušnost, motivy a cíle nejsou zatím příliš zřejmé. V minulosti patřily mezi hlavní cíle země jako Saúdská Arábie, SAE a Turecko, ale kampaně se postupně rozšířily i na další země jako Bělorusko a Ukrajina. Více informací najdete v analýze výzkumného týmu Check Point Research.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

TP-Link Archer A9: Nový gigabitový MU-MIMO router s podporou Amazon Alexa a WPA3

Společnost TP-Link představuje nový bezdrátový gigabitový router MU-MIMO TP-Link Archer A9 s podporou hlasového ovládání Amazon Alexa. Je určen pro moderní domácnosti i malé firmy, kterým nabídne jak rychlé bezdrátové připojení kompatibilní s posledními standardy, tak i rychlé připojení bez kompromisů přes gigabitový ethernet.

Archer A9 nabízí standard WiFi 802.11ac Wave2, který poskytuje rychlost Wi-Fi až do 1 300 Mb/s v pásmu 5,0 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Pro jednoduché úkoly, jako je odesílání e-mailů nebo procházení webu, lze používat připojení v pásmu 2,4 GHz a aplikace náročné na šířku pásma, jako jsou online hry nebo streamování ve formátu HD, využít komunikaci v pásmu 5,0 GHz. Výhodou je, že obě pásma lze využívat zároveň.

Tři externí antény a jedna interní anténa vysílají signál Wi-Fi do všech koutů domova či velkého bytu. Technologie Beamforming detekuje zařízení, i když jsou vzdálená nebo mají nízký výkon, a směřuje na ně sílu bezdrátového signálu. Tím se zvýší síla dostupného signálu na zařízení a zároveň i možná vzdálenost od routeru.

Archer A9 také pomáhá zařízením dosáhnout optimálního výkonu díky efektivnější komunikaci s technologií MU-MIMO. Tři simultánní datové toky dle výrobce umožňují všem připojeným zařízením dosáhnout až 3× vyšší rychlosti, než se standardními AC routery protože ty komunikují vždy jen s jedním zařízením. Optimalizaci rychlosti podporuje i funkce Smart Connect, která pomáhá routeru automaticky přepínat připojení každého zařízení k nejlepšímu dostupnému pásmu Wi-Fi, zatímco funkce Airtime Fairness zabraňuje zpomalení starších zařízení v síti. Výsledkem všeho je pak hladká bezdrátová komunikace bez zpoždění.

Archer A9 nabízí sdamozřejmě i rodičovskou kontrolu, řízení přístupu, VPN server a podobně. Kromě toho lze po aktualizaci firmwaru využívat nejnovější vylepšené zabezpečení WPA3. A co víc, síť lze snadno ovládat pomocí jednoduchých hlasových příkazů zadaných přes Amazon Alexa a díky IFTTT je zkombinovat s dalšími kroky.

TP-Link Archer A9 lze v České republice zakoupit za zhruba 2 400 Kč s DPH.

Zdroj: TP-Link

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -0.2 komentářů: 0
18.4.2019

ADATA uvádí rychlý paměťový modul XPG Spectrix D60G

Společnost ADATA představila paměťový modul Spectrix D60G. Mezi jeho hlavní lákadla patří dva unikátní prvky rozptylující RGB podsvícení, takže podsvícená část je větší než na kterémkoliv jiném paměťovém modulu. Kromě toho podporuje široké možnosti přetaktování v rozsahu 3 200 až 4 133 MHz a profily Intel XMP 2.0.

Podle výrobce D60G nabízí více RGB podsvícení na mimiletr čtvereční než kterýkoliv jiný paměťový modul na trhu, konkrétně prý více než 60 procent povrchu modulu. Světelné difuzéry jsou dostatečně široké a ničím nezakryté, takže dávají vyniknout mnohobarevnému flow efektu. Zraky uživatelů upoutá také unikátní avantgardní design, který – podobně jako jiné produkty XPG – zahrnuje světelné X s členitým povrchem, který si vzal inspiraci z broušených diamantů.

Uživatelé mohou vylepšit své herní zážitky pomocí programovatelných světelných efektů. Vybírat lze mezi několika rytmy blikání, nastavit rychlost pulsování, intenzitu podsvícení a další parametry. Nastavení je jednoduché díky aplikaci XPG RGB Sync. Paměťový čip také spolupracuje s RGB aplikacemi nejvýznamnějších výrobců základních desek.

D60G je sestaven z kvalitních integrovaných obvodů a kovového chladiče, takže by měl nabízet vysokou spolehlivost, stabilitu, výkonnost a životnost. Díky podpoře Intel Extreme Memory Profiles (XMP) 2.0 je přetaktování otázkou okamžiku. Namísto složitého nastavování nejrůznějších parametrů v BIOSu počítače mohou uživatelé nastavovat přetaktování pohodlně přímo v operačním systému Windows.

Doporučená koncová cena pamětí Spectrix D60G bude začínat od 3 299 Kč za provedení (2 × 8 GB / 3 000 MHz).

 

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Pagan Online vychází v Early Access přístupu

Wargaming a srbské studio Mad Had Games vydávají v early access přístupu akční hack-and-slash RPG Pagan Online. Hra je nyní k dispozici za 26,99 eur, v přepočtu zhruba 690 korun.

Pagan Online následuje klasické RPG hry odehrávající se v dungeonech a sledující děj izometrickou kamerou. RPG žánr je zde zastoupen PVE akcí a postavami podobných žánru MOBA.

Dle tvůrců hra nabízí intenzivní PVE hratelnost založenou na procházení různorodých a interaktivních prostředí a generovaných setkáních s nepřáteli, osm odemykatelných postav s jedinečným herním stylem, náročný boj pomocí WASD ovládání, které vyžaduje přesnou taktiku a dovednost či originální fantasy prostředí fantazie inspirované předkřesťanskou dobou.

Dále vývojáři vyzdvihují kampaň obsahující 5 aktů pro jednoho hráče se třemi úrovněmi obtížnosti, různé herní režimy včetně denních a týdenních událostí, lovů monster, atentátů a nekonečné sbírání kořisti, kraftování a tak dále.

V Early Access je Pagan Online zážitkem pro jednoho hráče. Rozšíření obsahu bude přidáno do hry v následujících měsících, včetně nových zón, nových nepřátel a nových příběhů.

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0 komentářů: 0

PanzerGlass má nyní ochranná skla i pouzdro ClearCase pro Huawei P30 lite, P30 a P30 Pro

Výrobce prémiových tvrzených skel a krytů pro chytrá zařízení, dánská společnost PanzerGlass, má nyní v nabídce kompletní spektrum ochrany pro nové modely Huawei řady P30. Naleznete tak zde CaseFriendly ochranná skla pro modely P30, P30 Pro i P30 lite. Stejně tak pro tyto telefony PanzerGlass nabízí pouzdro ClearCase, které poskytuje nekompromisní ochranu s minimálním zásahem do původního designu zařízení. Zejména výrazné barevné kombinace nových smartphonů tak vyniknou bez toho, aby se uživatel musel obávat o jejich poškození.

Skla jsou již nyní v prodeji u všech předních partnerů PanzerGlass, mezi které patří Alza, Coradia, CZC, Mobil Pohotovost, Smarty, Sunnysoft, TSBohemia a také operátor T-Mobile. Doporučená maloobchodní cena pro pouzdra ClearCase je jednotných 899 Kč, u ochranných skel je to pak 899 Kč u modelu P30 a P30 Lite a 1 199 Kč u modelu P30 Pro.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Honor na druhém setkání s fanoušky ukázal novinku Honor 20 Lite

Honor navázal na první úspěšné setkání s fanoušky a po dvou měsících připravil pokračování. Tentokrát se fanoušci spolu s novináři sešli v kavárně IF Café International Prague Pastry Academy, kde zástupci značky mimo jiné oznámili také brzkou dostupnost svého nového modelu Honor 20 lite.

Místem pro druhé setkání se stala IPPA Mezinárodní pražská cukrářská akademie v Rosetta Palace v Jugmannově ulici v samém srdci Prahy. Volba na sídlo mezinárodní cukrářské akademie nepadla náhodou. Tématem druhého pokračování setkání s fanoušky byla totiž food fotografie. Fotograf Michal Kostka přítomné provedl základy fotografie s mobilním telefonem, vysvětlil správná nastavení fotoaparátu pro food snímek a za sekundace influencerky Nikoly Trojanové si každý z fanoušků mohl food fotografii vyzkoušet v praxi, a to dokonce na svých vlastních výtvorech.

Druhé setkání fanoušků značky Honor bylo také příležitostí vyzkoušet si nová bezdrátová sluchátka Honor FlyPods Lite, která jsou dostupná od začátku dubna letošního roku v bílém a černém barevném provedení společně s přenosným nabíjecím pouzdrem. Sluchátka lze pořídit za 2499 Kč.

Velký zájem vzbudilo oznámení o uvedení stylového telefonu Honor 20 Lite s trojitou kamerou, který lze považovat za předzvěst nové vlajkové lodi značky. Smartphone by se měl na trhu v České republice objevit v průběhu měsíce května, přesto si ho mohli přítomní na místě už prohlédnout. Na všechny specifikace, který s sebou model přinese, si ale musíme ještě malou chvíli počkat.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 1
17.4.2019

ESET: Zámek displeje svého smartphonu už používá většina Čechů

Chytré mobilní telefony pro přístup na internet využíváme stále častěji a odpovědněji přistupujeme i k jejich ochraně, přesto bezpečnostní software stále není samozřejmostí. Vyplývá to z pravidelného průzkumu společnosti ESET.

„Od roku 2016, kdy byl tento průzkum realizován poprvé, stabilně klesá počet Čechů, kteří se k internetu připojují z notebooků, stolních počítačů a tabletů. Na druhou stranu neustále stoupá počet těch, kteří rádi surfují na mobilním telefonu. Notebook pro připojení k internetu aktuálně používá 68 %, stolní počítač 55 % a mobilní telefon 82 % Čechů. Tablet pouhých 34 % uživatelů. Většina z nich využívá vícero různých zařízení.

Počítače i notebooky si Češi chrání proti malwaru ve vysoké míře. V obou případech si je shodně chrání 92 % uživatelů. Hodnoty přes 90 % přitom platí již několik let. Postupně stoupá i počet uživatelů chytrých telefonů, kteří si je chrání bezpečnostním softwarem. Přestože se meziroční nárůst pohybuje v jednotkách procent, jedná se o dlouhodobý trend. Aktuálně si svůj chytrý telefon chrání 59 % uživatelů.

Ochranu přístupu do telefonu naopak začínají Češi chápat jako standard. Již 83 % uživatelů si svá data a soukromí nějakým způsobem chrání. Nejpopulárnější je použití otisku prstu (39 %) a PIN kódu (25 %), naopak nejméně uživatelé využívají gesto (15 %). Tento trend je dlouholetý a bezpečnostní experti jej vítají. Podle Dvořáka lze totiž gesto snáze uhodnout, protože většina uživatelů drží telefon v pravé ruce a používá jednoduchý znak. Oproti tomu je přihlášení pomocí otisku prstu poměrně bezpečné.

Ještě v roce 2016 tento způsob ochrany přístupu používalo jen 5 % uživatelů chytrých telefonů. Posléze 20 % (2017) a 32 % (2018). Nyní dosahuje bezmála 40 %. Veškeré ostatní způsoby zabezpečení přístupu ustupují.

Ze zprávy dále vyplývá, že v průběhu let se změnil způsob, jakým se lidé z mobilních telefonů připojují k internetu. V roce 2017 využívalo vlastní datový tarif 67 % Čechů, v loňském roce jejich počet klesl na na 61 %. V roce 2019 pomalu vzrostl na 62 %. Dlouhodobě klesá také počet uživatelů, kteří využívají veřejné Wi-Fi sítě, například v obchodních centrech či kavárnách. „Vnímání těchto Wi-Fi sítí se zjevně mění. V roce 2016 je využívalo 92 % lidí, letos je to jen polovina. Poněkud překvapivě se ale odpovídajícím způsobem nezvyšuje využívání mobilních dat. Na vině bude patrně stále poměrně vysoká cena tarifů,“ vysvětluje paradox Miroslav Dvořák, technický ředitel české pobočky společnosti ESET.

Průzkum probíhal formou online dotazování od 21. do 27. března a zúčastnilo se jej 977 respondentů.

Zdroj: ESET

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 4

Hrdinové z komiksů Marvel na interaktivních krytech z edice Samsung Galaxy Friends

Majitelé Galaxy S10+, S10 a S10e a fanoušci hrdinů z komiksů Marvel mají možnost si svoje smartphony ozvláštnit. Samsung právě představil šest stylových krytů ze speciální edice Galaxy Friends s hrdiny z komiksů Marvel. V nabídce jsou motivy Captain America, Spider-Man, Iron Man, Marvel Logo, Marvel Comics a Avengers Comics.

Každé z pouzder je přitom vybaveno čipem, který po vložení smartphonu a spuštění NFC automaticky změní celé prostředí operačního systému, které je ve stylu a barvách vybraného pouzdra. Součástí změny je například i dynamická uzamykací tapeta s živou animací. Po nainstalování služby se na uzamčeném displeji zobrazí také ikony SPECIAL a hry Future Fight. Fanoušci tak mají okamžitý přístup k nejnovějšímu obsahu nebo k oblíbené akční hře MARVEL Future Fight. V ní si mohou vybrat ze 180 superhrdinů či padouchů a pustit se do bitvy o budoucnost. K dispozici je i další unikátní obsah ke stažení jako tapety či bonusové body právě pro hru Future Fight.

Nejnovější pouzdra Galaxy Friends × MARVEL budou v prodeji v průběhu tohoto týdne za 899 Kč.

 

Zdroj: Samsung

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 1

Sony PlayStation 5 dostane procesor AMD, SSD a zvládne i ray tracing

Po internetu opět začínají kolovat spekulace o chystané konzoli PlayStation 5. Nástupce aktuálně nabízených čtyřek dostane nejmodernější hardware a bude představovat to nejlepší z nabídky společnosti Sony. Kdy se nový herní systém začne prodávat, stále nevíme. Naopak jsme se v uplynulých hodinách alespoň náznakem dozvěděli, jakou nabídne výbavu.

Serveru Wired se podařily již zjistit některé parametry chystaného PlayStationu, když jeho redaktoři vyzpovídali zaměstnance Marka Cernyho, který se na vývoji PS5 podílí.

Srdcem konzole by měl být již tradičně procesor od AMD, konkrétně by se mělo jednat o osmijádrový čip Ryzen třetí generace, který bude napojen na grafický čip Radeon Navi. Pro rychlé reakce a bleskurychlé načítání nejnáročnějších her má zařízení obsahovat solid-state disk (SSD). U nové generace PlayStationu budou pochopitelně podporovány i nejmodernější technologie jako ray tracing, 3D audio nebo rozlišení 8K.

Bohužel, zatím stále nic nasvědčuje tomu, kdy by se mohla novinka objevit. Dříve než příští rok se však nové konzole zcela jistě nedočkáme. Ostatně v jednom z rozhovorů to potvrdil nedávno i samotný japonský výrobce.

Zdroj

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2 komentářů: 24

Fanoušci Game of Thrones by si měli dát pozor na phishing a další kyberhrozby

Fanoušci Hry o trůny se konečně dočkali závěrečné řady oblíbeného seriálu. Ale na nové díly se dobře připravovali i kyberzločinci, kteří se snaží nadšence nalákat na různé phishingové a jiné podvody.

Výzkumný tým Check Point Research objevil nové útoky a škodlivé aktivity zaměřené na nic netušící fanoušky této fantasy ságy. Často se jedná zejména o phishing nebo falešné streamovací služby. Stránky používají věrohodný branding seriálu a mimo jiné lákají fanoušky na soutěže o speciální dárkový balíček Hry o trůny. Ve skutečnosti samozřejmě žádné ceny neexistují a útočníci se snaží jen získat co nejvíce citlivých informací, které by mohli dále použít, ať už ke spamování, prodeji nebo jiným útokům. Dalším příkladem jsou různé obchody, které se vydávají za oficiální stránky a nabízí nejrůznější předměty spojené se seriálem. Ale cílem je pouze podvodně sbírat údaje o kreditních kartách uživatelů.

 

 

Webové stránky zaměřené na tématiku Hry o trůny můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií - legitimní a podvodné webové stránky. Obě kategorie využívají popularitu značky, aby přilákaly uživatele, ale motivace je samozřejmě jiná. Mezi legitimní webové stránky patří například různé fanouškovské stránky, online hry nebo malé obchody, které hledají potenciální zákazníky nebo nové členy komunity.

Na druhé straně podvodné webové stránky využívají popularity značky k zobrazování reklam, získávání osobních informací nebo se snaží přesvědčit uživatele k instalaci nechtěného programu. Tyto podvodné webové stránky většinou zahrnují weby, které požadují osobní informace pro marketingové účely a falešné streamingové stránky, které vyžadují, aby uživatel stáhl doplněk prohlížeče a poskytl osobní údaje, přičemž žádný obsah se uživateli samozřejmě nezobrazí.

Když budete hledat novinky a zajímavosti o svém oblíbeném seriálu, buďte proto velmi obezřetní a přemýšlejte, než na něco kliknete.

Zdroj: Check Point

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.4 komentářů: 1

Samsung Galaxy Fold se blíží. Prohlédněte si detailní infografiku

Jihokorejská společnost Samsung uveřejnila detailní infografiku, která popisuje hlavní přednosti skládacího smartphonu Galaxy Fold. Vývoj tohoto zařízení trval roky a evidentně to bude stát za to. Fold totiž nabízí nové možnosti multitaskingu, sledování videí či hraní her.

Galaxy Fold zástupci společnosti Samsung představili na tiskové konferenci, která se konala koncem února. Fold je zástupcem zcela nové kategorie mobilních zařízení. Smartphone má dva displeje – na vnější a vnitřní straně. Ten vnitřní není jenom ohebný, lze jej úplně přehnout. V plně rozevřeném stavu se Fold přemění na tablet s úhlopříčkou 7,3 palce, zatímco při zavření má uživatel k dispozici běžný telefon s displejem o velikosti 4,58 palce.

Přednosti a charakteristiku Galaxy Fold detailně popisuje nová infografika, ve které nic důležitého nechybí. Samsung upozorňuje na výbavu svého futuristického telefonu. Zmiňuje rozměry a rozlišení displejů, rozměry, specifikace fotoaparátů, možnosti konektivity a mnoho dalšího.

Samsung Galaxy Fold se v Evropě začne prodávat 3. května. Cena je stanovena na 2 tisíce eur, což by v České republice znamenalo cenu přibližně 51 tisíc korun. Smartphone v první vlně nebude dostupný v ČR, nám nejblíže bude v Německu, Polsku a Rakousku.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 1
16.4.2019

Začal se prodávat monitor Philips 222B9T s technologií SmoothTouch

Displej nového monitoru Philips 222B9T je schopný reagovat až na 10 dotyků současně. Uživatelé ocení jistě ale i podporu stylusu, odolnost vůči prachu a vodě, širokou nabídku portů či flexibilní stojan pro snadnou manipulaci.

Nový Philips je zajímavým řešením pro nejrůznější aplikace prodejních kiosků, infomačních pultů a panelů. Uplatnění podle výrobce najde například v hotelových lobby, obchodech, restauracích nebo školách.

Ve výbavě 222B9T najdeme 22 palcový dotykový Full HD displej s poměrem stran 16:9 a podporou technologie SmoothTouch, která umožňuje psaní na monitoru všemi deseti prsty. Přítomny jsou i oči šetřící funkce LowBlue Mode a FlickerFree, stojan umožňující náklon nebo technologie SmartContrast, která upravuje barevné podání a úroveň podsvícení a navíc umožňuje přepnout monitor do režimu Economy, který snižuje spotřebu.

Uživatelé se mohou těšit i na odolnost vůči vodě a prachu dle normy IP54 a také na bohatou portovou výbavu. Ta zahrnuje konektoryVGA, DVI-D, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 a USB 3.1 Monitor Philips 222B9T je dostupný v obchodech za doporučenou koncovou cenu 6 889 Kč.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Na konzolích dnes vychází hra World of Warships: Legends

Vývojářské studio Wargaming oznamuje, že hra World of Warships: Legends je dostupná ke stažení zdarma na PlayStation 4 a Xbox One ve verzi early access od dnešního. Fanoušci námořních bitev se tak dočkali zbrusu nového titulu.

World of Warships: Legends nejsou v žádném případě konverzí celosvětově populární PC verze, byť k tomu svým názvem mohou svádět. Tato hra byla postavena od úplně od základu, tak aby plně využila výkonu a možností současných konzolí. Hráči early access na PlayStation a Xboxu se mohou připojit k bitvám na pěti různých mapách podporujících HDR se třemi třídami lodí: Destroyers, Cruisers, Battleships. Na dalším obsahu se již pracuje a vývojáři slibují pravidelné aktualizace.

Hra podporuje v tuto chvíli angličtinu, ruštinu, japonštinu, francouzštinu a němčinu a současně nabízí k odemknutí celou řadu lodí mnoha národů. World of Warships: Legends je druhým titulem Wargamingu, který je uveden na konzolích. Prvním byl World of Tanks: Mercenaries.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.