Novinky

22.1.2020

Xiaomi vrátí evropským uživatelům aplikaci Témata

Společnost Xiaomi již brzy potěší všechny evropské uživatele. Po dvou letech ve svých telefonech na starém kontinentě totiž opět zpřístupní aplikaci Témata, která umožňuje bohatou modifikaci uživatelského prostředí MIUI.

Upozornil na to web Gizmochoina.com s tím, že v telefonech některých evropských uživatelů už se aplikace sama objevila. Na všechny přístroje se má vrátit nejpozději do poloviny května.

Z telefonů Xiaomi používaných v Evropě aplikace pro úpravu grafické nadstavby MIUI zmizela na konci února roku 2018. Dlouho se nevědělo proč, nakonec ale firma uvedla, že tak učinila kvůli změnám v právních předpisech v některých zemích. Nedlouho poté vstoupila v platnost nová pravidla EU o ochraně osobních údajů (GDPR).

Pokud nechcete čekat a rádi byste svůj telefon nějak vizuálně oživili, máme pro vás jednoduchý fígl, díky kterému se ve vašem mobilu aplikace Témata objeví už nyní. Stačí nastavený region změnit na nějakou zemi, která není na seznamu „zakázaných“. Nejčastěji uživatelé volí na Švýcarsko a Černou Horu. Toto nastavení přitom nijak neovlivňuje jazyk, kterým s vámi telefon komunikuje.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 1

Víme, kdy se začnou prodávat telefony Samsung Galaxy S20

Detaily ohledně příštích top modelů od Samsungu už se úplně rozkryly. Na internetu se v uplynulých dnech objevily informace jak ohledně výbavy, tak samotného vzhledu telefonů, data představení a nyní dokonce i zahájení prodeje.

Již nějakou dobu víme, že chytré telefony řady Galaxy S20 budou oficiálně představeny 11. února, přičemž akce Unpacked se i letos uskuteční v americkém San Franciscu. Tuto informací nyní leaker @Ishan Agarwal doplňuje tvrzením, že Samsung smartphony začne prodávat s více než měsíčním odstupem. K zákazníkům se mají fyzicky dostat nejdříve 13. března.

O zahájení přeodbjednávek je zatím předčasné spekulovat, ovšem předpokládá se, že „es dvacítky“ bude možné objednávat nedlouho po představení. Je přitom velmi pravděpodobné, že i letos Samsung k novým top modelům zákazníkům nadělí nějaký zajímavý dárek. Loni firma ke každému předobjednanému S10 a S10+ přihodila zdarma nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds.

 

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Cooler Master představuje nízkoprofilový chladič MasterAir G200P

Do obchodů se v následujícím měsíci dostane nový nízkoprofilový chladič procesorů MasterAir G200 od společnosti Cooler Master. Navržen byl pro malé počítačové skříně a mezi jeho největší přednosti patří výkonný ventilátor s regulací otáček a dobrým odvodem tepla.

Dle výrobce zajišťuje MasterAir G200 minimální odpor vzduchu a maximální odvod tepla a to zejména strategicky vyvinutými trubicemi (heatpipes) ve tvaru písmene C a za sebou naskládaným žebrováním.

Samotný radiátor doplňuje 92mm PWM ventilátor s RGB podsvícením poskytující široký rozsah nastavení otáček pro maximální proudění, celkový chladicí výkon a tichý chod. Ventilátor je kompatibilní se všemi RGB certifikovanými základními deskami a bude dodáván s RGB LED ovladačem umožňujícím plnou kontrolu nad podsvícením.

Cooler Master MasterAir G200P bude dostupný v průběhu února za doporučenou koncovou cenu 39 eur, v přepočtu kolem 980 Kč.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Aktualizace Call of Duty Mobile: přináší ještě víc zábavy!

Nejúspěšnější mobilní hra posledních měsíců z dílen studia Activision Blizzard získala v uplynulých dnech velkou aktualizaci. Nový obsah pro Call of Duty Mobile, které startuje již do své třetí sezóny, přináší dvě nové skvělé mapy a dva zábavné herní režimy. Novinek a změn je však mnohem, mnohem víc.

Mobilní odbočka populární válečné série vstupuje do nové sezóny s plnou parádou. Nový update přináší kromě vyvážení účinnosti zbraní a různých optimalizací, aby hra na telefonech a tabletech běžela ještě plynuleji než doteď, také dvě nové mapy, mezi nimiž nechybí populární klasika Scrapyard a dostalo se i na zbrusu novou mapu s názvem Cage, která je přístupná v režimech Team Deathmatch, Snipers Only, Gun Game a Free-For-All.

Update přináší i nový scorestreak – XS1 Goliath, nové odměny v Battle Pass, nové časově omezené herní módy 20 proti 20 Warfare (Battle Royale) a Rapid Fire (multiplayer) či nové možnosti propojení Call of Duty účtu. V neposlední řadě se ve hře objevuje i nová výstroj Phantom, která se již dříve představila ve hře Call of Duty: Infinite, nebo nové pěkně vypadající skiny na zbraně.

Call of Duty Mobile je nejstahovanější hrou pro chytrá zařízení. Za pouhých 90 dní od svého vydání zaznamenala přes 180 milionů stažení a jen na americkém trhu vydělala vývojářům téměř 50 milionů dolarů.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Oficiální seznam: Jaké telefony Huawei získají Android 10 s EMUI10?

Společnost Huawei oficiálně oznámila, jaké její telefony obdrží v letošním roce aktualizaci na Android 10. Některé modely již nový update mají, jiné ne. Oficiální tisková zpráva však vyznívá pozitivně a na aktualizaci se může těšit hodně telefonů.

Android 10 s uživatelským prostředím EMUI 10, které přináší kromě tmavého režimu také celou řadu dalších novinek, jako například elegantnější grafiku nebo přepracované animace, obdrží (či již obdržely) modely P30, P30 Pro a P30 Lite. Aktualizace zamířila i na Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X (5G) či levný P Smart 2019. V těchto dnech by pak nový Android 10 měl získat také model Nova 5T, ale další přístroje si na aktualizaci již bohužel počkají. Patří mezi ně např. i telefony populárních řad P20 a Mate 10 či model Nova 4.

Update naleznou uživatelé v Nastavení telefonu, konkrétně pod položkou Aktualizace softwaru, případě mohou zkusit aktualizovat v počítačovém programu HiSuite.

Jaké novinky EMUI 10 přináší?

Nejvýraznější novinkou je „dark mode“, tedy tmavý režim pro ještě lepší čitelnost a větší vizuální pohodlí při práci. Atraktivní tmavý režim optimalizuje barevný kontrast mezi textem a tmavým pozadím, barvu textu i systémových ikon, podporuje navíc i aplikace třetích stran.

Uživatelé se mohou těšit i na mnoho dalších designových změn uživatelského rozhraní. EMUI 10 přináší nové animace, změnu ikonek, ale například i rozložení písma pro přehledný vzhled systému. Nová generace nadstavby současně nabízí i vylepšení souborového systému EROFS a umožňuje také větší propojení napříč zařízeními – novinkou je funkce bezdrátového zrcadlení obrazovky mezi notebookem a smartphonem.

Kromě zrcadlení displeje získáte pouhým přiložením smartphonu také přístup k mobilním souborům, které lze snadno přesouvat a kopírovat. EMUI 10 současně přináší i technologii pro podporu hovorů mezi chytrými zařízeními. Uživatelé tak mohou v případě příchozího audio či videohovoru zvolit odpověď pomocí inteligentního reproduktoru nebo smart TV.

Jaké modely Huawei dostanou Android 10?

P30 Pro
P30 Lite
P30
Mate 20 Pro
Mate 20 X (5G)
Mate 20 RS Porsche Design
Mate 20 Lite
Mate 20
Nova 5T
Nova 4e
P20 Pro
P20
Mate 10 Pro
Mate 10 Porsche Design
Mate 10
Mate RS Porsche Design
P Smart (2019)
P Smart+ (2019)
P Smart Pro
P Smart Z
Nova 4

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0
21.1.2020

SteelSeries představuje herní myš Rival 3 a klávesnice Apex 3 a Apex 5

Výrobce herních a esportových periferií SteelSeries uvádí na trh myš Rival 3 a herní klávesnice Apex 3 a Apex 5, které mají za cíl přiblížit přednosti prémiových modelů značky širšímu okruhu hráčů.

SteelSeries Rival 3

Plnohodnotná symetrická herní myš SteelSeries Rival 3 je díky umístění dvou tlačítek na levý bok určená pravákům. Její herní duch je zvýrazněn RGB podsvícením loga a netradičně také linkou po části obvodu spodní strany. Využívá nového výkonného senzoru a kvalitních materiálů pro vysokou odolnost a přesto je k dispozici za dostupnou cenu.

Rival 3 je vyhotovena z polymeru, který zajišťuje dlouhodobou odolnost a má také vliv na nízkou hmotnost (77 gramů). Myš disponuje novým vlastním optickým senzorem TrueMove Core. Jedná se o obrovský pokrok ve výkonu senzorů v této cenové hladině, kde tradiční herní značky aplikují do myší za tuto cenu klasický snímač. SteelSeries ve spolupráci s výrobcem PixArt jde zajímavější cestou a vyvinuli zcela nový herní čip právě pro model Rival 3. TrueMove Core nabízí 8 500 CPI a sledování pohybu jedna k jedné (1-to-1 tracking); to znamená, že skutečně každý pohyb myši je zaznamenán a replikován na obrazovku.

Myš je dále osazena kvalitními spínači s garancí 60 milionu stisknutí, které využívá například Rival 650, a zabudovanou pamětí pro nastavení až 5 uživatelských profilů v aplikaci SteelSeries Engine. SteelSeries Rival 3 je celosvětově dostupná za 39,99 eur.

 

SteelSeries Apex 3 - klávesnice stvořená pro hraní

Jedná se o plnohodnotnou herní klávesnicí se stupněm krytí IP32, který kombinuje nejmodernější technologie SteelSeries včetně desetizonového RGB podsvícení, anti-ghosting technologie a nových tichých herních spínačů s nízkým třením a odolností více než 20 milionu stisknutí. Stejně jako u prémiové řady Apex Pro je k dispozici odnímatelná magnetická podložka pod zápěstí, multimediální tlačítko, rollovací váleček s klikací funkcí a tři předpřipravené cesty pro vedení kabelu na spodu klávesnice.

SteelSeries Apex 3 je celosvětově k dispozici za 79,99 eur.

SteelSeries Apex 5 - to nejlepší

Klávesnice Apex 5 přichází s hybridními spínači kombinujícími nejlepší vlastnosti dvou světů. Snadný stisk membránových spínačů s odolností, výkonem, zpětnou vazbou a jistotou při stisku modrých mechanických spínačů. Dále je vybavena špičkovými technologiemi převzatými z modelů Apex Pro - magnetickou podložkou pod zápěstí, kvalitním leteckým hliníkem, OLED displejem, multimediálními tlačítky, speciálním rolovacím válečkem a RGB podsvícením každé klávesy zvlášť. Uživatelé si mohou přizpůsobit OLED displej vlastními GIF obrázky, nechat zobrazit informace z her jako jsou CS:GO nebo Dota2, promítat detaily hudební streamovací služby TIDAL, upozorňovat a přepisovat zprávy z komunikační aplikace Discord, procházet nastavení a další.

SteelSeries Apex 5 je celosvětově k dispozici za 129,99 eur.

 

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

K Huawei Mate 30 Pro dostanete sluchátka FreeBuds 3 zdarma a Watch GT2 za korunu

Na český trh se konečně dostane Mate 30 Pro, nejnovější vlajkový smartphone společnosti Huawei. Případní zájemci jej budou moci předobjednat od 27. ledna, prodávat se pak bude od 10. února na e-shopu (Huawei.cz) a v oficiálních prodejnách Huawei ve Westfield Chodov a Quadrio v Praze.

Huawei Mate 30 Pro běží na systému Android 10 s Huawei Mobile Services (HMS) s vlastním obchodem App Gallery, neobsahuje tedy aplikace společnosti Google. Superphone bude dostupný v barevném provedení Space Silver za cenu 24 999 Kč. Tato exkluzivní nabídka je limitována počtem kusů.

V rámci předobjednávek i samotného prodeje společnost připravila také speciální zákaznickou kampaň. Při nákupu Mate 30 Pro zákazníci získají bílá bezdrátová sluchátka FreeBuds 3, VIP servis a voucher na hodinky Huawei Watch GT 2 za pouhou 1 Kč.

V rámci VIP servisu zákazníci získají:

1. půlroční záruku na výměnu obrazovky (1× za 6 měsíců výměna obrazovky/nebo zadního krytu)

2. Poukaz na Watch GT 2 do e-shopu Huawei.cz za 1 Kč, a to výměnou za vyplnění dotazníku spokojenosti, který zákazníci obdrží dva týdny po nákupu

3. Speciální horkou linku vyhrazenou pro uživatele Mate 30 Pro, na které mohou kontaktovat vyškolené specialisty se svými dotazy

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

ESET varuje před falešnými antiviry pro Android, z uživatelů lákají peníze

Novou nejčastější hrozbou pro mobilní zařízení s operačním systémem Android je tzv. scareware, tedy malware, který má uživatele vyděsit a vylákat z něho peníze. V prosinci dosáhl 3% podílu na detekcích. Reklamní malware, který představoval nejčastější hrozbu po většinu loňského roku, oslabuje a na jeho místo postupně nastupuje spyware. Vyplývá to z pravidelných statistik společnosti ESET.

Nejčastější hrozbou, se kterou se museli uživatelé systému Android během prosince potýkat je tzv. scareware FakeAV. Na předních příčkách detekcí se pohybuje od srpna. Jedná se podvodnou antivirovou aplikaci. Jakmile ji uživatel nainstaluje a spustí, aplikace jej varuje před domnělým malwarem v telefonu a za poplatek nabízí odstranění infekce. Nicméně se jedná o podvodnou výzvu. Zařízení bývá v pořádku.

Z prvního místa na druhé v uplynulém měsíci poklesly detekce reklamního malware Hiddad.HI. Tento typ hrozby zobrazuje uživateli infikovaného zařízení skrytým způsobem reklamu, takže uživatel není schopen určit, která aplikace reklamy spouští. Třetí nejvážnější hrozbou je malware Plankton.

S pomocí spyware Plankton se útočníci pokoušejí získal citlivé údaje o zařízení. Ke konci roku jej analytici z ESET detekovali v řadě různých aplikací – od předpovědí počasí až po hry či nástroje k odhalení hesel na Wi-Fi. „Nejvýraznější byl Plankton v roce 2013, na delší dobu se jeho vývojáři odmlčeli a nyní se postupně vrací. Je těžké předpovědět, zda se vrátí do své někdejší formy. Bude hodně záležet na tom, zda se útočníkům na černém trhu podaří získaná data efektivně zpeněžit,“ dodává Jirkal.

Experti upozorňují, že nejčastěji si uživatel malware do zařízení stáhne sám, velmi často z neoficiálního obchodu. Doporučují proto aplikace stahovat výhradně z oficiálního obchodu Google Play.

Nejčastější kybernetické hrozby pro platformu Android za prosinec 2019:

 1. Trojan.Android/FakeAV (3,18 %)
 2. Trojan.Android/Hiddad.HI (2,98 %)
 3. Trojan.Android/Plankton (2,68 %)
 4. Trojan.Android/Hiddad.XF (2,40 %)
 5. Trojan.Android/Rootnik (2,10 %)
 6. Trojan.Android/Hiddad.XO (2,06 %)
 7. Trojan.Android/TrojanDropper.Shedun (1,67 %)
 8. Trojan.Android/HiddenApp.HG (1,55 %)
 9. Trojan.Android/Hiddad.AIA (1,52 %)
10. Trojan.Android/Hiddad.AID (1,50 %)

Nejčastější kybernetické hrozby pro platformu Android v roce 2019:

 1. Trojan.Android/Hiddad.HI (4,09 %)
 2. Trojan.Android/FakeAV (3,07 %)
 3. Trojan.Android/Plankton (2,81 %)
 4. Trojan.Android/Rootnik (2,31 %)
 5. Trojan.Android/TrojanDropper.Shedun (1,96 %)
 6. Trojan.Android/Hiddad.XO (1,73 %)
 7. Backdoor.Android/Qysly (1,67 %) 
 8. Trojan.Android/Hiddad.DR (1,64 %)
 9. Trojan.Android/Hiddad.XF (1,61 %)
10. Backdoor.Android/Triada(1,55 %)

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Samsung v Indii postaví novou továrnu na výrobu displejů

Jihokorejský výrobce Samsung Display plánuje investovat 500 milionů dolarů do výstavby nové továrny v Indii, protože mateřská společnost Samsung Electronics se tam snaží rozšířit produkci smartphonů.

Výstavba nové fabriky bude pro Indii, která soupeří se sousedními státy o to, kdo přiláká více globálních výrobců, velkým přínosem. Podle plánu mateřský koncern poskytne firmě Samsung Display půjčku 35 miliard rupií (443,28 milionu eur) a převede na ni pozemek v Noida za 900 milionů rupií.

Samsung začal vyrábět smartphony v Noida na okraji hlavního města Dillí v roce 2018. Podle dřívějších zpráv je stávající komplex největším závodem na výrobu mobilních telefonů na světě. Továrna má kapacitu výroby 120 milionů přístrojů, což odpovídá zhruba ročnímu prodeji v Indii, která je nejrychleji rostoucím trhem s mobilními telefony na světě.

Investice do výstavby nové továrny podpoří Samsung v konkurenci s čínským výrobcem Xiaomi, který před dvěma lety po letech sesadil jihokorejského giganta z pozice jedničky na indickém trhu. Analytici dlouhodobě upozorňují, že indický trh nabízí obrovské příležitosti. Země má 1,3 miliardy obyvatel, ale je tam pouze 425 milionů uživatelů chytrých telefonů.

Zdroj

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Klienti české Equa bank mohou nyní platit pomocí Apple Pay

Počínaje dnešním dnem Equa bank umožňuje svým klientům platit prostřednictvím Apple Pay. Klienti mohou tuto službu používat jak k placení u obchodníků, k bezkontaktním výběrům z bankomatů a také k platbám v e-shopech.

Klienti tak již u sebe nemusí nosit klasickou platební kartu, stačí, když si do aplikace Wallet, přidají jakoukoliv debetní kartu Equa bank. Placení pomocí Apple Pay zabere přitom jen pár sekund. Stačí pouze přiblížit telefon nebo chytré hodinky Apple a ověřit platbu otiskem prstu, PINem nebo pomocí Face ID.

Prostřednictvím Apple Pay je možné platit bezkontaktně v obchodech, při nákupu na internetu či prostřednictvím aplikací a bezkontaktně vybírat z bankomatů, které tuto službu podporují. Všechny odměny a výhody, které poskytuje Equa banka při placení klasickou kartou, klienti samozřejmě získávají i při placení prostřednictvím Apple Pay.

Používání Apple Pay se uživatelé nemusí bát, podotýká Equa bank. Všechny transakce na iPhonu, iPadu nebo Macu vyžadují ověření pomocí Face ID (ověření skenem obličeje), Touch ID (ověření otiskem prstu) nebo kódem. Apple Watch jsou chráněné kódem, který zná jen uživatel, a tento kód je vyžadován pokaždé, když si hodinky nasadí. Obchodníkovi není sdělováno číslo ani identita karty a čísla fyzických karet nejsou ukládána do zařízení ani na servery Apple.

Platit pomocí Apple Pay mohou majitelé těchto zařízení:

iPhony s Face ID nebo iPhony s Touch ID (kromě iPhonu 5s),
iPad Pro, iPad Air, iPad a iPad mini s Touch ID nebo Face ID
Apple Watch Series 1 a 2 nebo novější a Apple Watch (1. generace)
Modely Macu s Touch ID

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Huawei je pátým největším investorem do výzkumu a vývoje na světě

Společnost Huawei se podle zprávy Evropské unie za rok 2019 umístila pátá ve světovém žebříčku průmyslových investic do výzkumu a vývoje (R&D). Také je šestým největším skokanem, co se týče meziročního navýšení těchto investic, v žebříčku si od roku 2004 polepšila o více než 200 míst. Mezi výrobci ICT je na druhém místě. Žebříček byl sestaven z dat z výročních zpráv a účetních závěrek 2 500 firem, které celosvětově investují do výzkumu a vývoje.

„Letos slavíme dvacáté výročí působení Huawei v Evropě a těší nás, že Evropská komise naši společnost vyhodnotila jako pátého největšího investora do výzkumu a vývoje celosvětově,“ řekl Abraham Liu, hlavní zástupce Huawei při institucích EU. „Huawei má po 20 letech průběžných investic na starém kontinentu velmi silnou základnu. To dokládá například skutečnost, že ve 12 evropských zemích provozujeme celkem 23 výzkumných center,“ dodal.

Huawei patří mezi společnosti, které jsou na špičce plnění cílů Evropské unie pro oblast digitální společnosti. A to díky výstavbě sítí se všemi hlavními evropskými operátory, zásluhou značných investic do výzkumu a vývoje. V Evropě firma zaměstnává ve výzkumu a vývoji 2 400 lidí, včetně špičkových specialistů v oborech, jako jsou bezdrátové a optické technologie, cloud computing nebo nové materiály. U Evropského patentového úřadu má podnik registrováno přes 10 tisíc patentů.

Společnost Huawei v průběhu uplynulých osmi let investovala zhruba 900 milionů eur do Huawei Innovation Research Programme, který zahrnuje spolupráci se 150 evropskými univerzitami.

 

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0
20.1.2020

Rakousko nevyloučí Huawei ze soutěže na vybudování 5G sítí

Rakouský kancléř Sebastian Kurz nevylučuje, že se čínská společnost Huawei Technologies bude podílet na budování sítí páté generace (5G). Zároveň ale dodal, že země bude svá rozhodnutí koordinovat s partnery v Evropské unii.

Kurz na tiskové konferenci ve Vídni řekl, že mezi nejdůležitější priority jeho vlády, které se týkají vybudování 5G infrastruktury, patří zajištění bezpečnosti a zabránění jednostranné závislosti na dodavateli. „Chceme být technologicky neutrální a zároveň zaručit maximální bezpečnost,“ řekl, když byl dotázán na vládní postoj vůči čínské společnosti Huawei. „Postupujeme v úzké koordinaci s našimi evropskými partnery a také s Evropskou komisí.“ Rakousko tedy nejspíše bude kopírovat přístup Německa, kdy bude požadovat „záruky“, že firma zpracovávaná data neodevzdá čínskému státu.

Huawei patří k předním poskytovatelům techniky pro stavbu 5G sítě. Některé západní země, včetně Spojených států, ji však z účasti na budování kritické infrastruktury vyloučily. Jiný názor razí Německo, Francie a některé další evropské země včetně Rakouska. Například německý ministr vnitra Horst Seehofer již dříve uvedl, že bez Huawei v blízké budoucnosti není možné rozsáhlou 5G infrastrukturu vybudovat.

Zdroj

 

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0

Acer C250i v prodeji, nabízí Full HD rozlišení a režim automatického otočení

Do tuzemských obchodů zamířil v uplynulých dnech projektor Acer C250i, který je zajímavý automatickým otočením projekce na výšku, nabízí tak bezproblémovou konzumaci obsahu například z Instagramu.

Premiéru si Acer C250i odbyl ještě v loňském roce, konkrétně v září na veletrhu IFA v Berlíně, na pulty obchodů dorazil ale až letos. Na rozdíl od konkurenčních modelů vyniká především možností otočení obrazu na výšku, pokud ho postavíte. Díky tomu uživatelé mohou například promítat videokonference nebo živé vysílání z chytrých telefonů na výšku, což je typické pro sociální sítě jako je Instagram; zobrazuje se přitom celá obrazová plocha bez nevkusných černých okrajů. Pokud je projektor umístěný „naležato“, lze jej díky specifické konstrukci „rolovat“ a najít tak nejlepší úhel pro prohlížení obsahu na zdi.

Co se týče specifikací, tak svítivost LCD zdroje projektoru činí 300 ANSI lumenů, kontrastní poměr je 5 000 : 1, výkon reproduktorů činí 5 wattů a na jedno nabití baterie C250i vydrží fungovat až 5 hodin. Na těle novinky se nachází konektory HDMI, USB-C a USB-A pro přehrávání obsahu třeba z flashdisku), nechybí ani audio konektor a čtečka paměťových karet. Smartphony se systémem Android i iOS lze k projektoru připojit bezdrátově. Důležitou informací je, že projektor nabízí rozlišení až 1080p.

V České republice se projektor začal prodávat za necelých dvanáct tisíc korun včetně DPH.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Spojené státy hrozí České republice odvetou za digitální daň

Vláda Spojených států varovala Českou republiku, aby nezaváděla digitální daň, která je namířená proti americkým společnostem, jako jsou Google, Amazon, Facebook či Apple. Pokud by se tak stalo, Donald Trump je připraven uvalit cla na dovoz evropských aut a autodílů, což by těžce zasáhlo českou ekonomiku. Upozornily na to Hospodářské noviny.

Zavedení sedmiprocentní digitální daně pro velké internetové firmy schválila česká vláda minulý týden. Od tohoto kroku si slibuje, že do státního rozpočtu přinese až pět miliard korun ročně. V Česku má daň platit od poloviny letošního roku, pokud zákon projde parlamentem a podepíše jej prezident. Dani by měly podléhat internetové firmy s globálním obratem nad 750 milionů eur (19,1 miliardy korun), které budou mít na území Česka roční obrat za uskutečněné zdanitelné služby minimálně 100 milionů korun. Daň se tak dotkne hlavně technologických společností Google, Facebook, Amazon či Apple.

Již dříve digitální daň pro americké firmy zavedla Francie, které USA hrozí zavedením cel na francouzské víno a další zboží. Digitální daň ale chtějí brzy začít vybírat i Rakousko a Itálie, Španělsko a Británie.

Washington digitální daň považuje za diskriminaci vůči americkým firmám a prezident Donald Trump ji kritizuje od samého počátku.

20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10 komentářů: 0

Takto vypadá Xiaomi Mi 10 Pro, bude mít 120Hz displej a podporu 65W nabíjení

Skrze čínskou webovou stránku weibo.com došlo k úniku dalších fotografií chystaného Xiaomi Mi 10 Pro. Nové snímky chystaný superphone ukazují ze všech stran a vidět můžeme i nabíječku s výkonem 65 wattů.

Při pohledu na fotografie si nelze nevšimnout zaobleného displeje i nevelkého průstřelu v levém horním rohu, kde se bude nacházet selfie fotoaparát. Zadní stranu pro změnu ozdobí podlouhlý vertikálně umístěný modul fotoaparátu s čtveřicí snímačů ve složení: hlavní 108megapixelový fotoaparát, 48Mpx ultraširokoúhlý snímač, 12Mpx teleobjektiv a 8megapixelový portrétní fotoaparát.

Z dřívějších zpráv víme, že Xiaomi Mi 10 Pro dostane 6,7palcový OLED displej s frekvencí 120 Hz. V jeho nitru bude kmitat procesor Snapdragon 865, který doplní 12 GB operační paměti a 128/256 nebo 512 GB uživatelského úložiště. Baterie má mít velmi slušnou kapacitu 4 500 mAh a dobíjení obstará rychlá 65W nabíječka. Bezdrátové dobíjení bude možné rychlostí 40 W.

Spolu s Xiaomi Mi 10 Pro dorazí na trh také cenově dostupnější Xiaomi Mi 10. Oba smartphone by se měly představit zřejmě na veletrhu MWC 2020 v Barceloně, který se koná v únoru.

 

30 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15 komentářů: 3
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.