Realme 8 Pro umožňuje zachycení pohybu hvězd na noční obloze
autor: Tiskové zprávy , publikováno 29.4.2021

Čerstvá novinka Realme 8 Pro je prvním smartphonem, který umí zachytit časosběrná videa hvězdné oblohy. Starry mode, který nabízí, je oproti již existujícím podobným režimům skokem kupředu. Běžné snímky hvězdné oblohy totiž dokáže rozpohybovat, a to v kvalitě, kterou si pochvalují i profesionální fotografové.

„Režim snímání hvězdné oblohy v Realme 8 Pro odvádí velmi dobrou práci, výsledná fotka je bez jakéhokoliv šumu a vypadá opravdu pěkně,“ uvedl talentovaný ostravský fotograf Jan Žáček, který měl možnost novinku od Realme vyzkoušet.

Podobná videa bývají i pro zkušené fotografy výzvou, se smartphonem Realme 8 Pro to zvládne bez potíží téměř každý.

Základem je upevnit mobil dobře na stativ. Potom si stačí vybrat v sekci „Další“ režim „Hvězdy“. V režimu Hvězdy lze fotit buď jednotlivé snímky, nebo si přepnout fotografie na takzvaný časosběr.

„Výsledek mě opravdu mile překvapil. Hlavně kvalitou a možností nastavení až čtyř časů. Navíc i v teplotách kolem nuly měl telefon skvělou výdrž baterie, a tak nebyl problém pořizovat i delší časosběrná videa,“ doplnil Žáček.

Základem úspěchu je speciální algoritmus. Ten zaznamená 30 fotografií hvězdné oblohy během 480 vteřin a poté vygeneruje video o délce zhruba jedné sekundy. To znamená, že časosběrný režim umí ukázat neustále se měnící vesmírnou oblohu 480× rychleji.

Fotoaparát v Realme 8 Pro se kromě hvězdného režimu chlubí i časosběrem Tilt-shift, který je rovněž v mobilních telefonech úplnou novinkou. Díky němu dokážete zachytit město či krajinu tak, že vypadají jako modely či miniatury. Fotoaparát s rozlišením 108 megapixelů nabízí uživatelům i nové portrétní filtry.

„S telefonem se pracuje velmi příjemně, a ještě lépe se s ním fotí. Vše je přehledné a intuitivní a mezi režimy a filtry si každý najde ten svůj,“ uzavřel Jan Žáček. 

zdrojTagy: Realme 8 Pro  
 
Komentáře byly zrušeny.
0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.