Doosan rozvíjí Smart Solutions – Powered by Innovation
autor: PR článek , publikováno 8.11.2019

V rámci tématu „Powered by Innovation“ oznámila společnost Doosan Infracore Europe řadu nových vývojových řešení, která přispívají do současného portfolia Smart Solutions pro stavby, lomy a těžbu a nastiňují, s čím společnost přijde v budoucnu.

Zahrnují nové strategické partnerství se společností Palantir Technologies, americkým úspěšným start-upem v oblasti velkých dat. Jedná se o první partnerství tohoto druhu v Koreji a je součástí úsilí společnosti o poskytování nových produktů a služeb konvergováním ICT technologií, jako jsou velká data a internet věcí (IOT).

Cílem servisních programů v rámci Doosan Smart Solutions je také maximalizovat efektivitu provozu vytvořením inteligentního pracovního prostředí. V rámci toho společnost Doosan uvedla novou mobilní aplikaci pro zařízení Apple a Android pro svůj úspěšný systém správy vozového parku a majetku DoosanCONNECTTM, který se nyní nachází na 70 000 strojích Doosan po celém světě. Další podporu poskytuje balíček programů pravidelné údržby a prodloužené záruky.

Aby bylo možné uspokojit rostoucí poptávku po zvýšené efektivitě, kterou přinášejí strojové naváděcí systémy na rypadlech, nabízí nyní Doosan Smart Solutions nové soupravy Leica, Trimble a Xsite Ready pro kolová a pásová rypadla Doosan od 14 do 30 tun. Doosan Smart Solutions již poskytuje volitelná příslušenství nainstalovaná z výroby pro zvýšenou flexibilitu nabízenou systémy tiltrotátorů SVAB/Steelwrist u řady kolových rypadel Doosan. 

Doosan rozvíjí Smart Solutions – Powered by Innovation

Pohled do budoucnosti s 5G

Společnost Doosan nám poskytla letmý pohled do budoucnosti a jako první na trhu předvedla na veletrhu Bauma 2019 dálkové ovládání strojů na velkou vzdálenost pomocí nové telekomunikační platformy 5G a představila svůj ConceptX, který poskytuje kompletní sadu řešení pro automatizaci pracoviště včetně dronů s palivovými články a autonomních vozidel.

Charlie Park, CEO společnosti Doosan Infracore Europe, řekl: „Stavebnictví, dobývání nerostných surovin a těžební průmysl se stále více digitalizují. Chceme si udržet náskok tím, že značně investujeme do nových technologií pro vývoj našich produktů, což zahrnuje investice do vývoje dronů a automatického řízení strojů. Spolupracujeme také s mnoha velkými poskytovateli řešení, jako jsou Trimble, Leica, Moba (Novatron) a nyní Palantir. Chceme být známí jako značka, která je na našich trzích technologicky nejpřívětivější.“

V rámci jednoho z vrcholů výstavy Bauma 2019 v německém Mnichově se společnost Doosan stala prvním výrobcem, který použil technologii 5G pro celosvětovou vzdálenou obsluhu („TeleOperation“) stavebních strojů. Společnost Doosan vytvořila termín TeleOperation, aby takto popsala obsluhu stavebního zařízení ze vzdálené stanice. Na výstavě Bauma vzdálené ovládání znamenalo skutečně vzdálené – obsluhu 40tunového pásového rypadla Doosan DX380LC-5 nacházejícího se ve vzdálenosti 8500 km v Incheonu v Jižní Koreji z kabiny obsluhy na stánku společnosti Doosan na výstavě Bauma.

Nové drony s palivovými články

Dalším poutavým rysem stánku Doosan na výstavě Bauma byla video prezentace dronů Doosan Mobility Innovation pro sledování a analýzu výkonu stroje a větší efektivitu obsluhy na staveništích, v dolech a lomech.

Později v tomto roce se společnost Doosan chystá představit ConceptX, své rozsáhlé vývojové řešení digitálních technologií pro stroje na stavbách a v lomech. Charlie Park dodal: „Bude to událost v Jižní Koreji a hodláme ji uspořádat v listopadu. Ukáže zákazníkům, prodejcům a trhu obecně, kam Doosan směřuje při vývoji svých produktů. Bude zahrnovat naši kompletní sadu řešení: řídicí centra, cloudové systémy, digitalizované stroje, autonomní řízení a naše drony.“

Efektivnější práce

Nové předinstalované sady Leica, Trimble a Xsite Ready lze nyní objednat přímo z továrny prostřednictvím Doosan Smart Solutions pro použití s 2D a 3D systémy pro navádění stroje Leica, Trimble a Xsite. Společnost Doosan také nabízí volitelná příslušenství SVAB/Steelwrist nainstalovaná z výroby u svých kolových rypadel DX140W-5, DX160W-5, DX165W-5 a DX170W-5.

Filozofie služby DoosanCARE

Kromě standardní funkčnosti, kterou nabízí systém DoosanCONNECT, nabízí mobilní aplikace nové funkce, jako jsou povely strojům, volání servisu, díky které aplikace spojí zákazníka přímo se servisním provozem prodejce Doosan, a možnost chatu pro odesílání zpráv poskytovateli služeb.

DoosanCARE je jedinečný a přímý program péče o zákazníky nabízející „komplexní řešení“, která jsou nezbytná pro rozvoj podnikání zákazníků, což vede k dlouhodobému partnerství a společnému růstu. Mezi výhody, které přináší toto proaktivní zákaznické řešení, patří zaměření se na zlepšení produktivity stroje, prodloužení životnosti stroje a plánování servisní podpory na straně zákazníka.

Charlie Park dodal: „Naše strategie růstu je zaměřena na to, abychom měli rozmanitější nabídku poprodejních produktů a služeb. Chceme se od ostatních odlišit naší vyšší úrovní podpory produktů a služeb. Za tímto účelem vytváříme nabídky dalších produktů a zlepšujeme naše servisní schopnosti prostřednictvím DoosanCARE a dostupnosti našich náhradních dílů. Mezi další produkty budou patřit nové speciální aplikační stroje, jako jsou demoliční rypadla a manipulátory s materiálem, a rozšířené možnosti volitelného příslušenství, jako jsou tiltrotátory.“

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte webové stránky: www.doosanequipment.euTagy: Doosan  5G  DoosanCONNECT  DoosanCARE  
 
Komentáře byly zrušeny.
0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.